Társasházak jogásza!


MajorDomus # 2019.11.19. 19:39

A társasháznak se intéző bizottsága, se számvizsgáló bizottsága nincs, pedig az SZMSZ előírja...
.
25 lakásig nem is kell Számvizsgáló Bizottság!
.
A társasházban vagy közös képviselő van,vagy Intéző Bizottság (ahol az IB elnök gyakorolja a képviselői jogokat),
de a kettő együtt sohasem !

frozen # 2019.11.19. 20:47

MajorDomus

Természetesen a társasház ellen éltem ellentmondással, de a képviselők estek duplán is pofára...

Szomorú örökös

Szerintem nem kicsi ellentmondásba került saját magával már akkor is. Főleg hogy azt állítja, határozat nem született, de gyakorlatilag ott se volt a közgyűlésen, mégis mindent jobban tud azoknál, akik ott voltak:

Szerintem nem én kerülök ellentmondásba saját magammal...

Közgyűlési jegyzőkönyv esetleg mire szolgál?
Utólag meg tudtam nézni; vagy bármikor ha kell...

Szomorú örökös # 2019.11.20. 03:53

Krsztian

Egy 15m2-es helységről van szó, eddig ott tároltuk a szemetest is, de már az utcán. Mit lehet tenni ilyenkor?

Szerintem amikor épült a ház, az alapító okirat mellé tuti készült a földhivatal irányába alaprajz is a helyiségekről, amelyben egyértelműen rögzítve van, hogy az kukatároló, vagy nem? Ez esetben szerintem forduljatok a jegyzőhöz, ő gyakorolja a törvényességi felügyeletet a társasház felett, ha a közös képviselő bármiben is hibázik. Igazából ilyenkor birtokvédelmi eljárást is lehetne kezdeményezni, csak egy ilyen közös helyiség esetében kérdés, hogy ezt ki indítaná (természetesen szintén a jegyző az illetékes)? :-O

Szomorú örökös # 2019.11.20. 03:55

wx18

Krsztian 2019.11.19. 08:31 kérdése elsikkadt

Nem hinném, már „2019.11.19. 20:26”-kor válaszolt rá.
Ma reggel már én is írtam neki egy-két jótanácsot.
Addig legyünk boldogok, amíg a két egoista trollunk saját magával van elfoglalva. :-D

Szomorú örökös # 2019.11.20. 03:58

wx18

Egyébként ahogy olvashatod, Hapciusz Pattogi úr épp másik topikban is ekézi a saját képviselőjét. Érdekes, ez nekem már feltűnt, hogy ő erre minden alkalmat megragad, csak másnak nem. Sőt még mindig akad olyan, aki eteti. „frozen” is jó partnernek bizonyult számára. :-D

MajorDomus # 2019.11.20. 19:41

Sz.örökös
A társasház önmagával szemben nem kérhet birtokvédelmet.
.
Az egyes tulajok természetesen igen.
.
Nem kell túlbonyolitani az ügyet.
.
Közgyűlés összehívatása kípbiselő által,egy napirendi ponttal:

  • egy tulaj által kizárólagosan használt tároló bérleti díjának megállapitása.
  • határozati javaslat: 30,000 ft/hó

Nagyon hamar kiköltözik a tárolóbol.

frozen # 2019.11.21. 16:03

A közös képviselő önszántából az utolsó közgyűlésen szóban lemondott 1-étől, a jegyzőkönybe is bele lett írva.

Most hívtak össze egy közgyűlést, amin a megerősítéséről vagy a felmentéséről akarnak dönteni.

Valamint többmilliós felújítási munkákról is dönteni akarnak.

Érvényes e a képviselő lemondása, jelenleg már csak 2 hónapig lenne, újra lehet választani ismét, ha már magától egyszer lemondott?

Végeztethet ilyen nagy összegű munkát, ajánlatokat már összeszedte.

Nem akarom, hogy még ennél is nagyobb kárt okozzon, mit lehet tenni?

Szomorú örökös # 2019.11.21. 16:22

A közös képviselő önszántából az utolsó közgyűlésen szóban lemondott 1-étől, a jegyzőkönybe is bele lett írva.

Örülhetsz! Szerintem sokat tettél te is ezért.

Most hívtak össze egy közgyűlést.....többmilliós felújítási munkákról is dönteni akarnak. Végeztethet ilyen nagy összegű munkát, ajánlatokat már összeszedte.

A társasház élete nem áll le azért, mert te elüldözted a közös képviselőt.

Érvényes e a képviselő lemondása, jelenleg már csak 2 hónapig lenne

Hogyne volna érvényes! Ezt a kicsi időt már kibírod valahogy szerintem. :-O

újra lehet választani ismét, ha már magától egyszer lemondott?

Ha rá tudják beszélni a többiek, akkor akár vissza is léphet szerintem a lemondástól.
De kétlem, hogy meg fogja lépni ezt, téged már megismert rendesen. ;-)

Nem akarom, hogy még ennél is nagyobb kárt okozzon

Nálad nagyobb kárt nem fog okozni a társasháznak, az tuti.

frozen # 2019.11.21. 16:38

Kedves emberke! De nem is vártam mást! :)

A tulajdonosok nem találtak jobbat úgy néz ki, akkor meg is érdemlik.

A közös képviselő ellen most zárult le egy hatósági vizsgálat, amiben megállapították a 18-szoros jogsértést és kötelezték a TTv. betartására.

Ezt akarják valószínűleg újraválasztani, de gondolom a határozatot nem mutogatta nekik...

Én biztos, hogy nem támogatom azok után amit művelt, ez egyértelmű...

Szomorú örökös # 2019.11.21. 17:05

frozen

A tulajdonosok nem találtak jobbat úgy néz ki, akkor meg is érdemlik.

Hát nem is miattuk mondott le szerintem

A közös képviselő ellen most zárult le egy hatósági vizsgálat, amiben megállapították a 18-szoros jogsértést és kötelezték a TTv. betartására.

Ha bírságot nem kapott érte, akkor valószínűleg nem is olyan súlyos mértékű dologban „marasztalták” el, max. te tartod világra szóló bűnnek. :-)

gondolom a határozatot nem mutogatta nekik

Nem kell szerintem, mert az érintettek kapnak róla értesítést, így valószínűleg a többi lakótársad is. Sőt ők tudni fogják, hogy ki miatt volt a vizsgálat. Igaz eddig se nagyon titkoltad. ;-)

Én biztos, hogy nem támogatom azok után amit művelt, ez egyértelmű.

Te alapvetően a társasházi demokráciát nem támogatod, mert ami 17 lakónak megfelel, az neked nem és ezért azonnali változást követelsz. Mi ez, ha nem a demokrácia felrúgása alapból?

frozen # 2019.11.21. 18:00

Szomorú örökös

Bírságot nem kapott érte, mivel az első eset amiről tudnak, de van több társasháza is...

A többi tulaj nem kapott határozatot.

Demokratikusan tönkreteszik az életemet és a tulajdonomat...

Valami érdemibb segítség esetleg?

Köszönöm!

Hapciusz # 2019.11.21. 19:49

Frozen

Nekem az a véleményem, hogy általában nem várható el a lakóktól hogy minden társasházzal kapcsolatos jogszabályt ismerjenek!! Erre való a társasházkezelő, hiszen ő szakmai kompetenciával rendelkezik. Ezért van az, hogy sokszor elhiszik amit a közösképviselő mond vagy ír, hiszen megbíznak benne.
Az is értelmetlen, hogy csakis társasház perelheti be a közösképviselőt, előtte persze hozzanak közgyűlés határozatot...

Krsztian # 2019.11.22. 08:17

Köszönöm a segítséget! A jegyzőhöz fogunk fordulni.

MajorDomus # 2019.11.22. 19:34

Érdekelne,te honnan tudsz arról mi van a Jegyzői határozatban?
.
Arról senki nem kap értesítést,kizárólag a képviselő egy ''Végzés-t''.
.
Honnan veszed a 18-szoros jogsértést?
.
Más!
A képviselő megbízatása nem akkor szűnik meg amikor lemond,hanem akkor,mikor a közgyűlés megválasztja az új képviselőt!
Erre a törvény max. 90 napot ad a közgyűlésnek,a 90.napon a képviselő megbizatása ís felelőssége megszűnik,kivétel az átadás-átvétellel kapcsolatos előírások.
Na most.
A 90 napon belül a közgyűlés kereshet új képviselőt,eddig köteles is újat választani,aki természetesen lehet a régi is,amennyiben bizalmat szavaznak neki a folytatásra. Ezétt szerepel a napirenden a megerősités vagy visszahívás pont.
Ha megerősitik tisztségében,és a munkát a közgyűlés jóváhagyta,akár másnap elkezdheti az előkíszítést,a munkát viszont nem,csak akkor,ha rendelkezésére áll a felhatalmazást bizonyitó aláírt jegyzőkönyv. Miután milliós munkáról beszélsz,ekkor jogosult aláirni a vállalkozási szerződést,és másnap lehet dolgozni.
.
Ha több háza van,akkor nem amatőr,és ha ez az első vizsgálat ahol elmarasztalták,akkor nem lehet kezdő.

Hapciusz # 2019.11.22. 20:26

ha a jegyhőhöz fordul egy tulaj,akkor miért ne kapna tájékoztatást a végzésről?

Én is kaptam az épitéshatóságtól, nem csak a közösképviselő.
Amúgy meg érthetetlen, hogy se biztosítással, se bankszámlával kapcsolatban nem adnak infót a tulajdonosoknak, ehhez miért a közösképviselő jóindulatán át vezet az út??

Sok a szélhámos, én meg fizessem a közköltséget, de nem nézhetek utána semminek, csak a közösképviselőn keresztül??

MajorDomus # 2019.11.22. 20:54

Az épitéshatóságnál minden tulajdonos ügyfél. Itt nem.
Az ügyfél a társasház,kizárólag a képviselő járhat el.
Ha nem egy házban éltek,a saját fiad küldeményét sem veheted át meghatalmazás nélkül.
.
Érdekes lenne,ha egy 360 lakásos társasházban minden tulaj bemenne megnézegetni a ház bankszámláját.
Ezért van a képviseleti jog.
És ezért van a képviselő el és beszámolási kötelezettsége.

MajorDomus # 2019.11.22. 20:57

Nem válaszoltál arra,honnan tudsz a Jegyző határozatának tartalmáról.
.
Ja,és az előbbihez. Egyeztetett időpontban betekinthetsz a társasház irataiba,természetesen a bankszámla forgalmába is a képviselőnél.

Szomorú örökös # 2019.11.23. 03:44

MajorDomus

Egyeztetett időpontban betekinthetsz a társasház irataiba,természetesen a bankszámla forgalmába is a képviselőnél.

Na ja, de ezt a kedves fórumtárs annál a közös képviselőnél kell, hogy kezdeményezze, akit folyamatosan ott ekéz, ahol csak tud. Ezért is lehet, hogy bár megteszi azt, amit kérnek tőle, de azért ott gördít akadályt törvényesen, ahol csak tud. Valahol meg is értem a hozzáállását, igaz csak emberileg.

Hapciusz # 2019.11.23. 05:50

Majordomus,

Az is érdekes lenne, ha mind a 360 tulaj rendszeresen betekintést kérne a th irataiba a közösképviselőnél, nemdebár?
Mi a különbség?

Nyilvánvaló, hogy ezek a nehezitések a th szamlajahoz, biztositásához szándékosan, ezekkel nagyobb teret is engednek a visszaéléseknek.
Mert ugye a közösképviselő ha akar, nem válaszol, nem veszi fel a telefont, nem egyeztet időpontot, nincs is rá törvényi kötelezettsége, ezekkel mind a visszaéléseknek kedveznek és sajnos sokan ki is használják.
Tehát, miért is nem mehetek be a bankba az aktuális számlárol kérni egy kivonatot? Ha már én vagyok a befizető?

Szomorú örökös # 2019.11.23. 07:26

Hapciusz

Tehát, miért is nem mehetek be a bankba az aktuális számlárol kérni egy kivonatot? Ha már én vagyok a befizető?

A legnagyobb jóindulattal írok most egy példát, de tudom, úgysem fogod elfogadni. Gondolkozz egy kicsit! Bemégy a bankba, Téged mondjuk Tóth Józsefnek hívnak, befizetsz Kovács István számlájára 1000 Ft-ot, ezek után úgy gondolod, hogy mivel te vagy a befizető, ezért jogod van tudni, hogy mi van azon a számlán? Nyilván, hogy nem, mert nem Tóth József a számlatulajdonos, hanem Kovács István.

Pontosan ugyanígy működik a társasház számlája. Te ott nem számlatulajdonos vagy, mert az a társasház. Te csak egy befizető vagy a sok közül, így nincs jogod belenézni a bankban a társasház számlájára. Viszont egyeztetett időpontban ezt megteheted a közös képviselőnél.

Szomorú örökös # 2019.11.23. 07:40

MajorDomus

Érdekes lenne,ha egy 360 lakásos társasházban minden tulaj bemenne megnézegetni a ház bankszámláját.

Én valami olyan szisztémáról is hallottam már, hogy elektronikusan fel van töltve minden, a lakók számára nyilvános adat egy központi felhőbe és ha a lakó jogosultsága megvan hozzá - nyilván ezt a közös képviselőtől kaphatja meg - akkor bármikor letöltheti, beletekinthet. Létezik valóban ilyen?

frozen # 2019.11.23. 15:08

MajorDomus

Kötelezést alkalmazó határozatot kapott a közös képviselő, én pedig a másolatát.

A jogsértés bizonyítottan a társasház 18 lakásának tulajdonosai tekintetében valósult meg.

Köszönöm

Szomorú örökös # 2019.11.23. 17:33

frozen

A jogsértés bizonyítottan a társasház 18 lakásának tulajdonosai tekintetében valósult meg

És te ebből vajon hogy számoltad ki, hogy 18-szoros jogsértést követett el a közös képviselő? Gond van nálad a szövegértelmezéssel. Egy jogsértés történt a társasház 18 lakójával szemben. A lakók száma nem alkalmazható szorzóként, max. nálad van így, hogy minél súlyosabbnak tűnjön az ügy. De ettől még ez az állításod óriási kamu marad. ;-)

Egyébként köszi, hogy bemásoltad a mondatot, mostmár mindent meg lehet érteni, amiket itt összehordtál! :-D

MajorDomus # 2019.11.23. 20:08

Sz.örökös
Hogyne létezne.
A társasház weboldaláról bárki letöltheti az Alaoitó Okiratot,az Szmsz-t,mindig felrakjuk a biztositási kötvény-t,valamint a közgyűlések jegyzőkönyveit és a tájékoztatókat.
Január 1-től nyikvánosak lesznek a társasházak beszámolói,tehát június 1-től ezeket is feltöltöm.
.
A bankszámlát természetesen nem,mert az olyan adatokat is tartalmaz,amelyhez a tulajdonosnak sincs köze.
.
Amennyiben Hapciusz bejön az irodámba,mindent megmutatok neki amit kér,de - 2 irat kivételével - semmiről nem kérhet másolatot,és nem készithet fotókat. Ennyi.
..egyébként a saját befizetéséről bármikor kérhet másolatot a banktól.

Hapciusz # 2019.11.23. 20:29

Majordomus,

A bankszamlán milyen adatok védettek előlem, mint tulajdonos elől? Hm?