Társasházak jogásza!


Chenzo # 2022.06.14. 11:16

drbjozsef

Mar elnezest, hogy lehet egy olyan dolog jogszeru?
Ami egyèrtelmuen jog ellenes!

Tarsashaztol hozzajarulas meg van az epitesre 8-9-10 evvel ezelott tortent ez benne volt a bovules!
Megepult!
Hasznalatbaveteli engedelyt megkapta!
Fennmaradast megkapta!

AO modositasat kertek a tulajdonosok miutan minden meg volt!

Amikor a kozgyules rajott hogy szavazati % novekedest eredmenyez ez nem szavaztak meg az AO modosítást!

Tobszori probalkozas ellenere az evek alatt mindig elutasitottak!

Legutobbi kozgyulesen jottek ra hogy ezt nem tehetik mert kotelessege a haznak a valosagot atvezetni AO-ban

Megszavaztak hogy jo rendben a AO-ban atvezethetik ismerosomek a nm-t DE es ez az a resz amit nem ert senki!

Megszavaztak sima tobbsegi szavazattal egy olyat hogy a plusz galeriak epitesei nem szamithatoak bele a tulajdoni hanyadba es ugye abbol szamoljak ki a szavazati aranyokat!!!

Mivel ez az ismerosomnek a jogatol valo megfosztas sima tobbsegi szavazattal szerinte ez nem volt jogszeru!

Nem vitat akartam gerjeszteni!

De ezt az SZMSZ nem hatarozza meg!

Szomorú örökös # 2022.06.14. 12:04

Chenzo

Én alapból nem értem, hogy ket 50 nm alapterületű lakás tulajdonosai közül miért is lehetne bármelyiküknek is nagyobb szavazati százaléka, holott ők két egyforma nagyságú lakás tulajdonosai.

Mellesleg én légköbméter alapján szabnám meg a százalékot.

drbjozsef # 2022.06.14. 12:12

Mivel ez az ismerosomnek a jogatol valo megfosztas sima tobbsegi szavazattal szerinte ez nem volt jogszeru!

Tehát ismid ácsol egy galériát a szoba sarkába, amit meg is engednek neki, és aztán ahhoz képest, hogy a lakása ugyanakkora maradt alapterületre, még neki áll feljebb, és kétszer annyi szavazati arányt akar magának. Nem pofátlan egy kicsit?

Én majd három szintre osztom a lakásom fekvőkapszulákkal, és 90% szavazati arányt akarok majd magamnak.

Chenzo # 2022.06.14. 12:24

drbjozsef

Az hasznalhato alapterulet 400 nm-ert novekedett igy 1070 nm es a kozoskoltsegben valo tobletre koteleztek hogy fizesse be de szavazati jogot nem kap o ismerosom azt kerdezi ez nem pocatlan a haztol?

Chenzo # 2022.06.14. 12:25

Én majd három szintre osztom a lakásom fekvőkapszulákkal, és 90% szavazati arányt akarok majd magamnak.

Ahoz a haz hozzajarulasa kell!!!!
Te nem valoszinu hogy megkapod

De a haverom megkapta a haztol!!!!

Chenzo # 2022.06.14. 12:27

Nem jo szamokat lerdezel tolem 670-rõl 1070-re noveledett a negyzetmeter ez annyit jelent hogy ismerosomnek egyszemelyben novekszik a szavazati joga mindenki masnak egyenesen aranyosan csökken !!!

Chenzo # 2022.06.14. 12:28

De latom itt az okoskodas megy es segitseg nyujtas nem! En segitsegert irtam ide!

drbjozsef # 2022.06.14. 13:31

Chenzo,

Nem, nem segítségért jöttél, hanem panaszkodni, hiszen eleve megmondtad : "Ami egyèrtelmuen jog ellenes!"

Akkor még egyszer, mert már le volt írva :

Nem ismerjük a határozatokat, nem ismerjük az beleegyezés részleteit.

Ha engedik a tulajdoni lapon, és az alapító okiratban is feltüntetni a bővítést, akkor automatikusan megváltozik mindenkinek a tulajdoni hányada, és onnantól majd aszerint kell számolni a szavazati arányokat. Ez jogsértő lehet, ha nem engedik, mert ettől a Tht. nem enged eltérést, ami az alapító okiratban van tulajdoni hányad, aszerint kell szavazni. Bár az első kérdéseidnél azt is írtad, hogy az alapító okirat módosítást sem engedik, de sebaj, egy mondatod sem volt túl koherens.
Ha nem módosítják az AO-t, pert indíthat, de attól a bizonyos megállapodástól függően nem biztos hogy ezt megnyeri.
Ha igen, akkor viszont onnantól alkalmazni kell a megváltozott hányadok szerinti szavazatszámlálást, ha nem ezt teszik, azonnal törvényességi felügyeletet kell kérni a jegyzőtől a határozat(ok)ra. Majd az helyreteszi őket.

Chenzo # 2022.06.14. 16:22

"Ha engedik a tulajdoni lapon, és az alapító okiratban is feltüntetni a bővítést, akkor automatikusan megváltozik mindenkinek a tulajdoni hányada, és onnantól majd aszerint kell számolni a szavazati arányokat. Ez jogsértő lehet, ha nem engedik, mert ettől a Tht. nem enged eltérést, ami az alapító okiratban van tulajdoni hányad, aszerint kell szavazni. Bár az első kérdéseidnél azt is írtad, hogy az alapító okirat módosítást sem engedik, de sebaj, egy mondatod sem volt túl koherens.
Ha nem módosítják az AO-t, pert indíthat, de attól a bizonyos megállapodástól függően nem biztos hogy ezt megnyeri.
Ha igen, akkor viszont onnantól alkalmazni kell a megváltozott hányadok szerinti szavazatszámlálást, ha nem ezt teszik, azonnal törvényességi felügyeletet kell kérni a jegyzőtől a határozat(ok)ra. Majd az helyreteszi őket."

Koszonom szepen ez segitseg de amugy nem vitazni jottem csak megoldast keresni!

Ltibi # 2022.06.14. 18:35

Üdv ...Az iránt érdeklődnék ...Ha tulajdonomban van egy két lakásos társasháznak nyilvánított épület ...Van e arra lehetőség , hogy családi házá minősítsék ?

Majordomus # 2022.06.14. 19:24

Ha az egész épület a 100 %-os tulajdonod,akkor dönthetsz a társasház megszüntetéséről.

Majordomus # 2022.06.14. 19:44

drb...mióta jársz már ide!

.38. § (1) A közgyűlésen a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk arányában illeti meg a szavazati jog.

(2) Ha e törvény másképpen nem rendelkezik, a közgyűlés, illetőleg a megismételt közgyűlés a határozatát a jelen levő tulajdonostársak tulajdoni hányada alapján számított egyszerű szavazattöbbségével hozza meg.

Ez nem Szmsz kérdése!
A törvény egyértelmű!

A tartózkodás miatt nincs közgyűlési többség,javaslat elutasitva!
Chenzo
A társasház is törvényt sértett!
Te mint tulajdonos, a tulajdoni hányadod alapján vagy köteles közös költséget fizetni!

A tulajdoni hányadod pedig annyi, amennyi a földhivatalban be van jegyezve!

Mindaddig mig az nem változik,addig annyi a tulajdoni hányadod.
.
Ez nem úgy működik hogy a m2-t megszavazzuk,a magasabb közös költségre kötelezzük, de Alapitó Okirat módosités az nincs.
Arra felhívom a figyelmedet,hogy ettől egy eltérés van,ha módositják az Szmsz-t akkor jogszerű követelés,de ehhez 50%+ többség kell az összes tulajdoni hányad alapján! Az meg nem fog összejönni.

A perben a bíró elsőként az Szmsz-t és az Alapitó Okiratot kéri be,ami abban van az a hivatalos.

Majordomus # 2022.06.14. 19:48

Csak zárójelben jegyzem meg,hogy az Alapitó Okirat módositáséhoz (mivel mindenkinek változik a tulajdoni hányada) 100 %-os egyetértés kell.

Chenzo # 2022.06.15. 07:52

Majordomus Koszonom szepen

Azt megkerdezhetem tőled!
Mert eleg tisztán leírtad és mindent értek is, ha a társasház megszavazta hogy AO modosítást hajthat végre (a négyzetmétert atvezethetik ismerosomék) de kulon kitertek arra hogy a plusz galéria építés es ezaltal szerzett 400 nm nem szamít bele a tulajdonhányadba. Azzal lehet valamit kezdeni?

Az AO-ban igy az lesz hogy 670-ről 1070-re novekedett a nm de tulajdonhanyadban nem tortenikvaltozas!
Az viszont le van irva hogy a tulajdonhanyadot a nm-bol szamoljak ki! Csak fabrikaltak ismerosomekre egy kiegészítést! Hogy megvonjak tole a szavazati jogát!

Chenzo # 2022.06.15. 07:56

"Majordomus
Csak zárójelben jegyzem meg,hogy az Alapitó Okirat módositáséhoz (mivel mindenkinek változik a tulajdoni hányada) 100 %-os egyetértés kell."

Ez kb azt jelenti hogy mindenfelekeppen birosag lesz belőle! 1 sose volt 100%-os a kozgyules (tul sok kulfoldi tulajdonos)
2 amugy se szavaznak meg!

Akkor karteritesi per is lesz mivel 8 evvel ezelott ebbol kifolyolag kevesebb hitelt is kapott haverom az ingatlanra mert nem volt atvezetve!

Zoltanuss # 2022.06.15. 07:58

Ltibi kérdezte tegnap.
.Van e arra lehetőség , hogy családi házá minősítsék ?

MD válasza :

Ha az egész épület a 100 %-os tulajdonod,akkor dönthetsz a társasház megszüntetéséről.

Vagy ha az összes tulaj erről dönt.

Amúgy hogy cs. ház az csak Mo.n-on dívik meg nehány germán nyelvterületen.

Legyen inkább lakó épület, amely 1 lakással rendelkezik.

Esetünkben kettő lakásos lakó épület.

drbjozsef # 2022.06.15. 10:43

MD,

drb...mióta jársz már ide!
Rég. De hogy jön ez ahhoz, hogy pontosan azt írtam, amit te is idéztél?

Majordomus # 2022.06.15. 19:50

„Ugy tudtam a tartozkodas szavazat olyan mintha ott se lenne”

drb..
"Pedig de"
Úgy értelmeztem hogy a tartózkodás figyelmen kivűl hagyására irtad. Ha félreértettem akkor bocsi...

Majordomus # 2022.06.15. 20:17

Chenzo
Ez a farkába harapó kígyó esete!

Itt az a kérdés hogy mit akartok elérni a galéra épitésével.
Ha jó áron eladni +300 m2-el a lakást annak nincs akadálya,hiszen ezt a közgyűlés jóváhagyta! Ráadásul ezt át tudnátok vezetni az Alapitó Okiratban mivel ehhez nem kel(ene)l 100 % többség,hiszen senkinek nem változik a tulajdoni hányada. Elvben. Viszont ehhez olyan Alapitó Okiratot kellene szerkeszteni,ahol a lakások területét át jell számolni tulajdoni hányadra.
Vagyis a te lakásod pontosan annyi tulajdoni hányadot fog képezni,mint az alattad vagy feletted lévő azonos alapterületű lakás.
Ha viszont a társasházban fontos a szavazati jog,akkor ez nem járható út.
Azt csak az Alapitó Okirat és az Szmsz egyidejű módositásával tudod keresztűl vinni,ami gyakorlatilag lehetetlen.

Ezt az utat felesleges erőltetni mert nem fog menni
Egyszerübb bírósághoz fordulni az 6-8 hónap alatt eldönti a kérdést.
A kártérítési per bukó lesz!
Jól olvasom hogy 1.070 m2 a lakás területe????
Budavári palota?
Kérdéseim:
Miért fontos neked a tulajdoni hányad és a szavazati jog??
Valóban 1.070 m2 a lakás?.
Hol van ez a lakás helyileg?

Chenzo # 2022.06.15. 22:03

Majordomus

Vaciutca kozepe
Ez nem lakas hanem uzlethelyiseg
Es fontos a szavazati jog mert nem akarjuk eladni
Miert buko a karterites?

Anno bizonyitottan a bank kevesebb hitelt adott indoklasban is benne van a nem atvezetett galeria es ezert szoval a haz kart okozott azzal hogy nem engedi atvezetni! Ez csak nem lehet buko 1.5-2 m/ nm-nel nem kis karrol beszelunk!!!!

Szomorú örökös # 2022.06.16. 03:15

Majordomus

Vagyis a te lakásod pontosan annyi tulajdoni hányadot fog képezni,mint az alattad vagy feletted lévő azonos alapterületű lakás.

Kb. ezt én is így gondolnám. Miért is lenne két azonos négyzetméter alapterületű lakás esetében az egyiknek mittudomén másfélszer annyi szavazati joga csak azért, mert belül galériát épített? Ha egy lakás vagy üzlethelyiség alapterülete x négyzetméter, akkor aszerint kell szavazati jogot megállapítani. Ezt az én laikus agyam valahogy így adja ki.

SolnesM # 2022.06.16. 07:04

Ez a Chenzo nincs teljesen képben.
Önálló telekönyvi számon lévő ingatlanoknál nem az érték hanem az alapterület számít.
Önálló telkek, önálló társasházi lakások és hasonló helyiségek pl. üzlethelyiség.
Úgyvéli , hogy mivel egy galéria érték nevelő, akkor annak a tulajdoni hányada is változik, azaz nő.

Ezek szerint ha két azonos alapterületű önálló lakásnál az egyiket fejlesztik, pl, jó minőségű burkolat extra berendezési szerelvények - arany vízcsapok stb által növelik az értéket azzal a tulajdoni hányad is nő. A panaszosnál a szavazati jog arány.
Ezzel a tévhittel sokon élnek évekig.
Örökölnek és a tul hányaduk nem azt takarja amit hittek.

SolnesM # 2022.06.16. 07:18

József „ drbjozsef#Jelentem!2022.06.14. 12:12
Van ilyen eset és nem is sok.
Bp Ferenc körút bizonyos házában a földszint belmagassága 5 - 5,5 m a földszinten. Feljebb az emeleteken 3,75 m a belmagasság.
Az utca fronton üzletek néhol galéria.... raktárnak, öltözőnek. Viszont az udvari szárnyál egyszerűen megfelezték a teret. Alul felül lakások. Setétek mint a börtönök. Ráadásul a felső lakásoknál az ablakok a bokánál kezdődnek és csak vállig érnek. Elégé bizarok

Szomorú örökös # 2022.06.16. 09:23

drbjozsef

Úgyvéli , hogy mivel egy galéria érték nevelő, akkor annak a tulajdoni hányada is változik, azaz nő.

Ő igazából azt gondolja, hogy ha egy galéria területe megnöveli - csak szerinte, mert szerintem meg nem - a lakás vagy üzlethelyiség alapterületét, akkor annyival nagyobb szavazati jog is jár hozzá a házban. Érdekes egy felfogás.

Tadegi # 2022.06.16. 13:59

A galéria nem növeli meg az alapterületet, mert nem minősül emeletnek.