Ingatlanügyek


MajorDomus # 2017.09.28. 20:28

Meg.

Bianconero10 # 2017.09.28. 07:12

Mint mondtam, "tudom, ezt lehetett volna okosabban, és körültekintőbben csinálni..."

Ne ragadjunk le a kioktatásomnál, ezen már túl vagyok. :)
Azt gondoltam, minden rendben, nem néztem át rendesen, nem is kellett ezidáig foglalkozni vele...

Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat! Azért egy próbát megér a dolog?

nonolet # 2017.09.27. 22:02

"a téves bejegyzésről szóló határozat 2009-es..."

És azóta nem léptél fel ellene?!

MajorDomus # 2017.09.27. 18:42

Nagyon!

Bianconero10 # 2017.09.27. 12:24

Obudafan!

Hát igen, ez a "minél hamarabb" dolog a legnagyobb buktató... a téves bejegyzésről szóló határozat 2009-es... innentől kezdve van még értelme harcolni? Tudom, ezt lehetett volna körültekintőbben, és okosabban csinálni, de az időmúlás mennyire kavarhat be ebben az esetben?

ObudaFan # 2017.09.27. 12:13

Bianconero10

Egyrészt minél hamarabb rendezni kell az ingatlan-nyilvántartásban a helyes feltüntetést, másrészt ha a végrehajtást kérők nem hajlandóak lemondani a végrehajtási jog bejegyzésükről, ellenük minél hamarabb végrehajtási igénypert kell indítani és a keresetlevélben kérni a végrehajtás felfüggesztését.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.27. 12:03

Pardon?

Bianconero10 # 2017.09.27. 11:18

Üdv!

A következő lenne a problémám:

Történt hogy alapítottunk egy társasházat... az első földhivatali bejegyzéskor a földhivatal tévesen (az iratoktól eltérően) kevesebb tulajdonrészt jegyzett be számomra, mint amennyit kellett volna...a "maradék" tulajdonrészt, ami még engem illetett volna, tévesen a másik alapító javára jegyezték be... aki mellesleg az összes tulajdonrészét eladta (ami jogosan megillette), viszont kiderült, hogy ez a "maradék" bizony nála maradt. (annak ellenére, hogy mindenét eladta)

Ezzel még nem is lenne baj, a másik fél együttműködő ezügyben... DE! Erre a "maradék" részre időközben sajnos ketten is végrehajtási jogot jegyeztettek be, és semmilyen kompromisszumra nem hajlandóak. Mi a teendő ilyenkor? (a másik fél, akinek tévesen jegyezték be a maradék tulajdonrészt, sajna fizetésképtelen).

Előre is köszönöm!

MajorDomus # 2017.09.04. 20:18

Hitelképességi vizsgálatot. Nem ugyanaz.

ObudaFan # 2017.09.04. 09:21

A bank elvileg csak adásvételi szerződésre indítja el a hitelbírálatot, nem? Itt azon múlik a vevők részéről, hogy a bank értékbecslője mennyire értékeli az ingatlant. Annak függvényében döl el, hogy elég az önerejük vagy sem. Szerintem értékbecslést a bank csak adásvételi szerződésre készít. Nem?

Hitelbírálatot szerintem hajlandó lesz szerződés nélkül is készteni a bank, a hitelfelvételhez fog kelleni a szerződést.

Előszerződést viszont ingatlan esetében elég ritkán van értelme készíteni.

drbjozsef # 2017.09.04. 07:19

Előzetes hitelbírálatot kell kérni. Az ingatlanon kívül minden mást megcsinálnak, tehát a személyes hitelképességre meglesz a válasz.

Értékbecslés valóban nem lesz, de ha valaki a forgalmi érték környékén vásárol, és nem centizi ki az önerejét, annak az elég kell legyen.

Ha nagyon a határon mozognak önerő szempontjából, akkor lehet, nem is kellene abban az ingatlanban gondolkozniuk, a saját érdekükben.

De ha ragaszkodnak hozzá, akkor viszont tényleg nincs más, mint szerződni, mert a tényleges hitelkérelemhez a földhivatalnál érkeztetett szerződés kell. Ebben az esetben valóban érdemes átgondolni a foglaló/előleg kérdését, de erről már ObudaFan leírta a lehetőségeket.

colle # 2017.09.04. 06:36

A bank elvileg csak adásvételi szerződésre indítja el a hitelbírálatot, nem? Itt azon múlik a vevők részéről, hogy a bank értékbecslője mennyire értékeli az ingatlant. Annak függvényében döl el, hogy elég az önerejük vagy sem. Szerintem értékbecslést a bank csak adásvételi szerződésre készít. Nem?

drbjozsef # 2017.09.04. 05:04

Hitelfelvételhez egészen biztosan nem, de a hitelbírálathoz lehet még az sem kell, ha meg már igazolja a bank, hogy ad hitelt, lehet rendes szerződést kötni.

ObudaFan # 2017.09.03. 18:57

Előszerződést nem fog a bank elfogadni.
Az előleg nem kárátalány jellegű, az minden esetben visszajár, ha meghiúsul a szerződés.

colle # 2017.09.03. 16:23

Obudafan és Kovács Béla Sándor!

Amit Ti vázoltatok, ott adásvételi szerződésre vagy előszerződésre gondoltok? Előszerződést elfogad -e a bank, hitelfelvételhez?

Valamint foglalóról beszélünk az általatok vázolt esetben vagy előlegről?

Köszönöm!

ObudaFan # 2017.09.03. 13:28

Azért abba a szerződés megfogalmazása előtt érdemes belegondolni, hogy a vevő maga is meg tudja hiúsítani a hitelfolyósítást, ezért kérdés, hogy a foglaló elvesztésének jogkövetkezményét minden olyan esetre érdemes-e kizárni, amikor nem kap a vevő hitelt.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.03. 13:16

Dehogy! Ha az lenne, nem kellene kérnie.

MajorDomus # 2017.09.03. 13:07

Egyébként jogos vevő kérése,merg a hitel itt vis major eset.

ObudaFan # 2017.09.03. 10:12

colle

Minden csak megállapodás kérdése, jogilag úgy rendezitek, ahogy akarjátok.

colle # 2017.09.03. 10:08

Tisztelt szakértők!

A házunkra lenne vevő. A vásárláshoz hitelt kell felvenniük. Azzal a feltétellel szeretnék az adásvételit megírni, ha mégsem kapnák meg a hitelt, akkor a foglaló visszajárhasson nekik. Erről mi a véleményetek?

Én nem vagyok jogász, de mint jogi fogalom a "foglalónak" pont az a lényege, hogy ha bármelyik fél eláll, akkor bukja a foglalót, vagy a másik fél (eladó) dupláját adja vissza neki. Nem?

Vagy arra gondoltam, hogy belemegyünk ebbe, azzal a feltétellel, hogy mi is elállhatunk a szerződéstől, ha közben pl. jön egy kp-s vevő. Ebben az esetben mi is csak a foglalót adjuk vissza, és nem a dupláját.

Ebben kérném a tanácsotokat. Köszönöm szépen!

nonolet # 2017.09.03. 09:51

Erika1990

Egyébként a JOGOSAN járó pénz behajtása úgy megy, hogy

Első lépés a felszólító levél tértivevénnyel és fizetési határidővel, valamint a figyelmeztetéssel, hogy után a jogi út jön, ha nem fizet.

Második lépés a fizetési meghagyás a közjegyzőnél.
Amiből lehet végrehajtás vagy per ha nem fizet.

nonolet # 2017.09.03. 09:47

Azt kell fizetnie felesben,
ami
a nem ott tartózkodásakor is ketyeg.
Rezsi ALAPdíjak, biztosítás, adó, ilyesmi.

A fogyasztásokból pedig annyit,
amennyi arányosan rá esik azokból.

Egyébként te benne laksz az egészben?! Ő meg csak néha van ott?

Mert, ah igen akkor te meg tartozol a tesónak
az ő ingatlan részének a használati díjával.
(azaz a fél ingatlan bérleti díjával)

Számolgass csak....

A megoldás alighanem az ingatlan eladása és a pénz elosztása lesz.

Mivel

  • megvenni gondolom nem tudod/akarod a részét tőle

és

  • ő sem tudja/akarja megvenni a részed magának
ObudaFan # 2017.09.03. 06:31

Fizetési meghagyásos eljárásban kérheted a megtérítését annak, amit kifizettél helyette.
Mondjuk, hosszabb távon a közös tulajdon megszüntetése lenne a megoldás, ha máshogy nem megy, perben.

Erika1990 # 2017.09.02. 17:29

Tisztelt Hölgyek/Urak!
Egy osztatlan közös ingatlan tulajdonosa vagyok 50-50%-os arányban. A nővérem (másik tulajdonos) nem fizet semmi költséget,mióta elköltözött (5 hónapja), még a lakásbiztosítás ráeső részét sem (azóta 2x volt itthon 5-4 napot,plusz a gyerekei 1 hetet). Hiába kértem, azt mondta, ő nem hajlandó fizetni 1 Ft-ot sem. Mivel ő is tulajdonos,így kénytelen vagyok beengedni az ingatlanba,ezt értem... de mit tehetek azért,hogy ne nekem kelljen fizetni az ő költségeit is? Kifizetni nem tudom. Minimálbérért dolgozunk a férjemmel,és van egy másfél éves fiam. Az ingatlan 3 szintes...nagy... túlságosan... A fűtésszezontól előre rettegek! Ötletek?

nonolet # 2017.09.01. 18:45

De, ha ad akkor NE szívassa őket, akár több évtizedre előre.