Ingatlanügyek


MajorDomus # 2016.03.01. 20:35

Az nem is, de a közgyűlés hozzájárulása igen.

kara Kriszti # 2016.03.01. 08:15

Én is így gondolom. De a közösképviselő szerint, mivel mobil azért nem kell engedély.

nanemaaa # 2016.03.01. 07:38

kara Kriszti
Nincs. Az udvar osztatlan közös tulajdon.

kara Kriszti # 2016.03.01. 06:43

Jó napot kívánok!

Társasházi ügyben kérnék segítséget.
A társasaházhoz tartozik egy közös kert, ahol a fsz. lakó mobil teraszt csinált. Arról érdeklődnék, hogy ehhez joga van a nélkül, hogy a többi lakót megkérdezte volna erről.

lajcsó # 2016.02.29. 21:42

"Az önkormányzat tehát piaci áron eladott egy 1288 m2-es telket idős apósomnak kimérés nélkül, nem említve meg, hogy a 6 méter magas bányameddő és a hegyi út 395 m2-t elfoglal a telekből."
A telek akkor is annyi ha kimérik, akkor is ha nem mérik ki. Itt csupán az a problémád, hogy az elmondottak szerint nem tudod teljesen birtokba venni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.29. 18:14

:) Tanítani akarsz? Rendes vagy...

jeanvaljean # 2016.02.29. 16:44

Kovács_Béla_Sándor: Ez igaz. És mondom, én nem voltam ott, biztosan nem vettem volna meg így, DE. Ismétlem, ETIKÁTLANnak tartom egy ÖNKORMÁNYZATTÓL ezt az adásvételt így. Utánanéztem, elvileg van ilyen, bíróság is hivatkozott már etikátlanságra, tisztességtelenségre (bár polgári törvénykönyve nem ütközött az adott cselekmény).

Nem a piacon vagyunk, ahol a kofa két kilós csirkéje valójában csak egy kilós, hanem egy önkormányzat által eladott telekről van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.29. 16:38

Minden annyit ér, amennyit a vevő megad érte. Nehogy már az eladótól várd el, hogy visszautasítsa a vételár egy részét. "Köszi, de sok lesz..."

jeanvaljean # 2016.02.29. 16:34

Tehát jól értem, hogy azt mondjátok: etikus és legális egy önkormányzatnak úgy eladni PIACI áron egy telket, hogy rajta van a saját saruk, egy természetvédelmi terület és egy hegyi út? (ami NEM eladható, beépíthető, stb). Ezt mondjátok?

Szerintem ez így lett volna tisztességes: Itt van ez az 1288 m-es telek, 8.9 milliót ér, de rajta van a mi bányánk meddője, 395 m2-nyi, és mivel annak elhordása, támfalaztatása tetemes költség lenne, ezért a telek piaci ára helyett annak megfelelő fair áron kínálujk, ennyi és ennyi millióért. Ja, és alsó hangon 29 m2 természtvédelmi terület és hegyi út, tehát arra sem építkezhettek, tehát annyival kevesebb.

pazs # 2016.02.29. 15:38

jeanvaljean: a "nem említik a szerződésben" az kevés, amíg nem állították mindezek ellenkezőjét, meg sem tévesztették a vevőt.

Rexor # 2016.02.29. 15:26

leken-telken

Rexor # 2016.02.29. 15:24

Nem is kell ezt a szerződésben megemlíteni, mert ezek az információk megtekinthetők bárki által. Ráadásul lehet hogy rosszul gondolom de sima szemrevételezéskor is látszik a figyelmes vásárlónak ha egy bazi nagy hegy vagy egy bányameddő van a vásárolni kívánt leken...

jeanvaljean # 2016.02.29. 15:18

pazs Évtizedek óta ott van minden, ugyanúgy, ahogy most.

Mivel én nem voltam még akkor a családban, nem voltam ott az adásvételnél, de a szerződést olvastam, egy szó sem esik arról, hogy természetvédelmi terület és bányameddő van a telkünkön.

Rexor # 2016.02.29. 15:17

Elnézést :)

pazs # 2016.02.29. 15:16

Egy percen múlt :)

pazs # 2016.02.29. 15:16

Az, hogy elfelejtettek tájékoztatni, az kevés. Az eladó állította, hogy lehet építkezni és nincs se hegy, se út? Vagy 2008-ban még nem volt és azóta került oda? Vagy 2008-ban nem volt nyilvánosan hozzáférhető információ mindez?

Rexor # 2016.02.29. 15:15

Senki sem tévesztett meg titeket, erről kellő gondosság mellett a vásárlást megelőzően tájékozódhattatok volna. "Caveat emptor"

jeanvaljean # 2016.02.29. 15:00

A hegy és az úrt Natura 2000 természetvédelmi terület, amire nem lehet építkezni sem...

jeanvaljean # 2016.02.29. 14:58

Kovács_Béla_Sándor: Mert egy természetvédelmi terület, egy 6 méter magas, 395 m2 nagyságú hegy és egy út van a telkünkön, és erről elfelejtettek tájékoztatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.29. 13:46

Miért kellene bárkinek is kártalanítania benneteket?

jeanvaljean # 2016.02.29. 10:01

Lehetetlen helyzet telekügyben. Tisztességtelen, vagy szakmaiatlan? Ki téríti meg a kárunkat?

Apósom a feleségemnek 2008-ban vásárolt egy 1288 m2 területű, belterületi telket az önkormányzattól. (Akkor még nem ismertük egymást.) A telek egy zsákutca végén van, oldalán már a hegy kezdődik.

Elkövette azt az amatőr hibát, hogy nem mérette ki, ezen most lépjünk túl.

Minden közművet beköttettek, a teljes telekre fordított ár így 9,2 millió Ft volt.

A telket nem sokkal később költözés miatt hirdetni kezdték. (Budapest 30 km, tiszta levegő, hegyek, panorámás telekről van szó.)

Mindeközben évente 250 000 Ft telekadót fizettünk az önkormányzatnak.

Többévnyi sikertelen árulás után a CSOK-nak köszönhetően megugrott az érdeklődés telkünk iránt. Egy komoly vevő közölte velünk, hogy baj van a telekkel, hiszen az jóval kisebb, mint 1288 m2.

Földmérőt hívtunk, aki kimérte a telket, ekkor derült fény több disznóságra is.

Az 1288 m2-es telekből (melynek már helyrajza is rendelkezésünkre áll) 366 m2 hegy (az önkormányzat bányameddője) alatt van, 29 m2 pedig a hegyen lévő, a bányába vezető egyetlen úton van.

A telkünkön lévő, 6 m magasságú bányameddő tehát a telek egyharmadát elfoglalja, annak tetején pedig turisták által használt, természetvédelmi terület alá tartozó, önkormányzati tulajdonban lévő út.

A telekre a telekadókkal együtt kb. 11 millió forintot fizettünk eddig, a telket a kutya sem veszi meg.

A helyzetet bonyolítja, hogy az önkormányzat összetétele már teljesen más.

Mi ilyenkor a teendő?

Az önkormányzat tehát piaci áron eladott egy 1288 m2-es telket idős apósomnak kimérés nélkül, nem említve meg, hogy a 6 méter magas bányameddő és a hegyi út 395 m2-t elfoglal a telekből. A m2 után fizetett telekadót azóta 1288 m2 után fizetjük. Eladni nem tudjuk. Ki kártalanít bennünket?

Nsamu # 2016.02.28. 16:49

Hát lehet, hogy így van.
A szocpolos kérdésemre tudna valaki válaszolni?

Immaculata # 2016.02.28. 15:31

Másnap vételi szándéknyilatkozatot iratott mással, se velem, se a tulajdonossal nem egyeztetve.
Én mennék két nap múlva foglalóval, előszerződéssel.

Nem tudjuk az ingatlanközvetítő megbízása mire terjed ki. Lehet, lemaradtál erről az üzletről.

Nsamu # 2016.02.28. 15:27

Köszönöm a választ! :)

MajorDomus # 2016.02.28. 12:35

Menjél nyugodtan.
Kérdd ki a takarnetes tulajdoni lapot, az előszerződésben kösd ki, hogy az ingatlant tehermentesiti, erre a célra a 10 % foglalót és a tehermentesiteshez szükséges további előleget folyósitasz.

Foglalót csak egy ügyféltől lehet és illik átvenni.