Hibás térképmásolat, de ki a felelős?


wers # 2020.08.12. 04:08

A földhivatal elhajtott,éppen a KCR-re hivatkozva. Ők nem tehetnek semmit. Honap megyek az önkori igazgatási osztályára.

Szerintem hivatalosan a Földhivatalnak kellene macerálnia az önkorit a te írásos megkeresésed alapján. De az is igaz, hogy jobb ha te mész be hozzájuk (önkori), különben ez az évszázad nem lesz elég erre.

Ők adnak "egy igazolást arról,hogy a pecsét hiteles"

De előtte tegyék helyre a KRC-t, akkor helyreáll a tulajdoni lapon is a cím. Bár szerintem ezt is kérni kell a Földhivataltól, hogy nyomjanak meg két gombot. (lehet három?)
Mellesleg nem csak a tulajdoni lap szempontjából szerencsés, ha a címnyilvántartás rendben van.

MajorDomus # 2020.08.11. 22:26

Nem megy. A földhivatal elhajtott,éppen a KCR-re hivatkozva. Ők nem tehetnek semmit. Honap megyek az önkori igazgatási osztályára.
Ők adnak "egy igazolást arról,hogy a pecsét hiteles"
.
Visszajutottunk idáig.

wers # 2020.08.11. 04:37
wers # 2020.08.11. 04:11

Újra olvastam. A lakás címe hiányzik?

Menj be a Földhivatalba, hogy rakják rendbe.

wers # 2020.08.11. 03:54

Ki a hibás ezért?
S főleg kinek kell kijavitani?
Kinek a költségén?

A tulajdonos lakcím adatait/változásai a tulajdonosnak kell bejelentenie és a Földhivatalnak kell bejegyezne. Ez szerintem ingyenes, de nem esküszöm meg rá.

Egy ideje a címadatok a Polgármesteri Hivatalból automatikusan frissülnek, a Földhivatal átveszi ezeket, de csak az ingatlan címét. A tulaj lakcímét be kell jelenteni.

Ki a hibás???? :) A Földhivatal biztos rád fog gondolni, te meg rájuk.

MajorDomus # 2020.08.10. 18:41

A hóhért is akasztják.
.
Eladom az egyik lakásomat.
A vevő hitelt vesz fel,a bank értékbecslője abba kötött bele,hogy a tulajdoni lapon nem szerepel a cím! Csak a helyrajzi szám,s neki az kevés!
.
Megnéztem. Tényleg.
.
Ki a hibás ezért?
S főleg kinek kell kijavitani?
Kinek a költségén?
.
Az értékbecslő azt mondja hozzak egy igazolást arról,hogy tényleg ez a lakás van ott?!
.
Én?
.
Hozzak pecsétes írást arról,hogy a tulajdoni lap hiteles?
Ilyen létezik?

MajorDomus # 2020.08.10. 18:35

Csak olcsóbb!

Sherlock # 2020.08.10. 09:14

Pontosan úgy, mint a tulajdoni laphoz, pontosan ugyan ott kell kiválasztani.

matthiasi # 2020.08.10. 04:50

És a takarnettes -hez hogyan lehet hozzájutni ?

MajorDomus # 2020.08.09. 20:30

Lehet nem hiteles,de pontos és itt az a lényeg.

drbjozsef # 2020.08.09. 16:46

Az nem hiteles masolat, a 6200 ftos viszont igen. Kerdes, kell-e hiteles neki. Artani mondjuk nem art, ha valamihez fel is hasznalna.

MajorDomus # 2020.08.07. 20:07

A takarnetes 1000 ft.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.07. 07:13

Annyi - ha nem elektronikus.

matthiasi # 2020.08.07. 07:00

Köszönöm, majd megoldom.
Viszont nekem tegnap az önkormányzatnál már 6200 ft -ot emlegettek a fizetős tulajdoni lapra.

MajorDomus # 2020.08.06. 20:06

Vagy Takarnet

drbjozsef # 2020.08.06. 17:01

Igen, amit megnézel online, az lementhető jpg-ként. (az e-hitelest talán pdf-ben küldik, azt még sose kértem.

Banknak, közüzemi szolgáltatóknak általában elég a nem hiteles másolat is.

Elérhetők :

Tulajdoni lap első része - (díjmentes) - 20 darab letöltési lehetőség

E-hiteles tulajdoni lap másolat - Teljes (3600 Ft) - Szemle (3600 Ft)

Nem hiteles tulajdoni lap másolat -Teljes (díjmentes) - Szemle (díjmentes) - 2 darab díjmentes letöltési lehetőség

Térképmásolat (nem hitelesített) - (2250 Ft)

matthiasi # 2020.08.06. 16:02

Köszönöm !
Tehát megnézhetem, ok. és kapok róla másolatot is ?
A térképért fizetek, ok. de azt is ott kell kérni ?

drbjozsef # 2020.08.06. 13:10

Egy ügyfélkapuval évente 2 tullapot nézhetsz meg ingyen (teljeset). Bárkiét.

Térképet szerintem egyet se, az fizetős.

Kormányablakban 5 perc alatt csinálnak egy ügyfélkaput (kérnek személyit, kapsz egy felhasználónevet és egy jelszót), azzal már használhatod is a szolgáltatást.

matthiasi # 2020.08.06. 12:55

Esetleg tud valaki segíteni.
Kell egy ingatlanon lévő munkához (ikervízmérő létesítés)

tulajdoni lap és térkép /vázrajz vagy mi, nem tudom.
Az önkormányzatnál javasolták, hogy az ügyfélkapún ezeket megkérhetem, igen án , de nekem nincs ügyfélkapum. Jött egy javaslat, hogy menjek kormány ablakhoz... kormány hivatalhoz és ott eligazítanak. Így van ? Állítólag adnak egy számot és sínen vagyok. Aztán gondoltam , hogy lányom megtenné. de ő már kimerítette a kvótát... évente kettő ingyenes. Tehát ez az ingyenesség nem az ingatlanra vonatkozik, hanem a személyre ?
Tehát mi az út , mi a teendő ?
Kösz előre is.

MajorDomus # 2020.07.29. 17:38

Mélyen egyetértek...
6 hónapja ülnek 3 társasházam hitelkérelmén. Az elöl hátul dr. kockázatelemzőnek én magyaráztam el,miért nem egyezik a társasházban a m2 és a tulajdoni hányad. Ettől nég nem gyorsult fel az ügyintézés.

drbjozsef # 2020.07.29. 15:50

:D Neked legyen mondva!

A teljes lakosságra vetítve feltétlen.

Amikor én akarok ügyintézni, megelégednék az írni olvasni tudó ügyintézővel, de az se mindig megy.
Hogy a CSOK rendeletet ismerjék, az meg már teljesen irreális elvárás.

drbjozsef # 2020.07.29. 15:47

A vevő a házat CSOK igénybevételével szeretné megvenni, így mindenképp egyeznie kellene a helyrajzi számoknak.

A CSOK a bankból jön, és CSOK esetén extra hisztisek minden nyomorult apróságra. Mondjuk egy nem egyező helyrajzi szám már ennél több.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.29. 12:49

Egyébként bankot nem említett egyáltalán.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.29. 12:48

a bank akadékoskodik, ahol kevesebb a gyárilag hülye

:D Neked legyen mondva!

nanemaaa # 2020.07.29. 12:27

Bármi lehetséges. De mivel a kérdező nem túl közreműködő, így tőle újabb érdemi információt nem fogunk kapni. Vélhetőleg őt már kevésbé érdekli a probléma, mint bennünket, akik még mindig egy félig feltett kérdésen rugózunk. :D