Hibás térképmásolat, de ki a felelős?


drbjozsef # 2020.07.29. 04:42

(ráadásul ha VAN hiba, akkor sorban egymás melletti telkek esetén én már láttam olyat, hogy az összes el volt tolódva eggyel, vagy egy tucat telek. Nem is értem, hogy nem tűnt fel addig senkinek, mondjuk kistelepülés volt, kevés tulajdonoscserével, hasonló típusú házzal, telekmérettel.)

nanemaaa # 2020.07.29. 06:35

Induljunk ki abból, hogy az ingatlan-nyilvántartás közhiteles adat. Innentől kezdve megvan a két érintett telek, és azok ott vannak, és jól vannak, ahol vannak. Innentől kezdve a történet leegyszerűsödik arra, hogy az ingatlantulajdonosok fordítva használják a telkeket, ergo egymás telkén laknak. Az általam ismert ügyekben a csereszerződés hozott megoldást. "A" elcseréli a tulajdonában lévő X telkét "B"-vel, annak Z telkére. Nem olyan bonyolult ez, mint elsőre látszik.

drbjozsef # 2020.07.29. 07:03

nanemaaa,

Ha a helyrajzi szám szerinti cím (ahol a kérdező lakik), és a térképszelvény szerinti adott helyrajzi számos telek (mert szerintem a kérdező kérdésében a "nem egyezik meg" leginkább ez lehet) - ahol a kérdező nem lakik - nem stimmel, akkor egy csereszerződés ezen semmit sem fog segíteni.

De persze még mindig nem tudjuk, mit jelent pontosan ez a felcserélődés.

nanemaaa # 2020.07.29. 10:11

drbjozsef
Az eredeti kérdésben kizárólag a helyrajzi számok eltérése szerepel. Címről szó sem volt.

drbjozsef # 2020.07.29. 11:45

Igazad van.

De mivel eladni akar, és a bank akadékoskodik, ahol kevesebb a gyárilag hülye, csak tényleg van ott valami. Ami ezek szerint az lehet, hogy a címe szerint lekért tulajdoni lapon lévő helyrajzi szám nem azonos a térképen az ő ingatlanánál lévő helyrajzi számmal. Megnézte az értékbecslő, vagy valaki a banktól, kezében a papírokkal, és rögtön feltűnt neki, hogy itt valami nem stimmel. Egyébként észre se vették volna talán.

De lehet, hogy nem erről van szó.

nanemaaa # 2020.07.29. 12:27

Bármi lehetséges. De mivel a kérdező nem túl közreműködő, így tőle újabb érdemi információt nem fogunk kapni. Vélhetőleg őt már kevésbé érdekli a probléma, mint bennünket, akik még mindig egy félig feltett kérdésen rugózunk. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.29. 12:48

a bank akadékoskodik, ahol kevesebb a gyárilag hülye

:D Neked legyen mondva!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.29. 12:49

Egyébként bankot nem említett egyáltalán.

drbjozsef # 2020.07.29. 15:47

A vevő a házat CSOK igénybevételével szeretné megvenni, így mindenképp egyeznie kellene a helyrajzi számoknak.

A CSOK a bankból jön, és CSOK esetén extra hisztisek minden nyomorult apróságra. Mondjuk egy nem egyező helyrajzi szám már ennél több.

drbjozsef # 2020.07.29. 15:50

:D Neked legyen mondva!

A teljes lakosságra vetítve feltétlen.

Amikor én akarok ügyintézni, megelégednék az írni olvasni tudó ügyintézővel, de az se mindig megy.
Hogy a CSOK rendeletet ismerjék, az meg már teljesen irreális elvárás.

MajorDomus # 2020.07.29. 17:38

Mélyen egyetértek...
6 hónapja ülnek 3 társasházam hitelkérelmén. Az elöl hátul dr. kockázatelemzőnek én magyaráztam el,miért nem egyezik a társasházban a m2 és a tulajdoni hányad. Ettől nég nem gyorsult fel az ügyintézés.

matthiasi # 2020.08.06. 12:55

Esetleg tud valaki segíteni.
Kell egy ingatlanon lévő munkához (ikervízmérő létesítés)

tulajdoni lap és térkép /vázrajz vagy mi, nem tudom.
Az önkormányzatnál javasolták, hogy az ügyfélkapún ezeket megkérhetem, igen án , de nekem nincs ügyfélkapum. Jött egy javaslat, hogy menjek kormány ablakhoz... kormány hivatalhoz és ott eligazítanak. Így van ? Állítólag adnak egy számot és sínen vagyok. Aztán gondoltam , hogy lányom megtenné. de ő már kimerítette a kvótát... évente kettő ingyenes. Tehát ez az ingyenesség nem az ingatlanra vonatkozik, hanem a személyre ?
Tehát mi az út , mi a teendő ?
Kösz előre is.

drbjozsef # 2020.08.06. 13:10

Egy ügyfélkapuval évente 2 tullapot nézhetsz meg ingyen (teljeset). Bárkiét.

Térképet szerintem egyet se, az fizetős.

Kormányablakban 5 perc alatt csinálnak egy ügyfélkaput (kérnek személyit, kapsz egy felhasználónevet és egy jelszót), azzal már használhatod is a szolgáltatást.

matthiasi # 2020.08.06. 16:02

Köszönöm !
Tehát megnézhetem, ok. és kapok róla másolatot is ?
A térképért fizetek, ok. de azt is ott kell kérni ?

drbjozsef # 2020.08.06. 17:01

Igen, amit megnézel online, az lementhető jpg-ként. (az e-hitelest talán pdf-ben küldik, azt még sose kértem.

Banknak, közüzemi szolgáltatóknak általában elég a nem hiteles másolat is.

Elérhetők :

Tulajdoni lap első része - (díjmentes) - 20 darab letöltési lehetőség

E-hiteles tulajdoni lap másolat - Teljes (3600 Ft) - Szemle (3600 Ft)

Nem hiteles tulajdoni lap másolat -Teljes (díjmentes) - Szemle (díjmentes) - 2 darab díjmentes letöltési lehetőség

Térképmásolat (nem hitelesített) - (2250 Ft)

MajorDomus # 2020.08.06. 20:06

Vagy Takarnet

matthiasi # 2020.08.07. 07:00

Köszönöm, majd megoldom.
Viszont nekem tegnap az önkormányzatnál már 6200 ft -ot emlegettek a fizetős tulajdoni lapra.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.07. 07:13

Annyi - ha nem elektronikus.

MajorDomus # 2020.08.07. 20:07

A takarnetes 1000 ft.

drbjozsef # 2020.08.09. 16:46

Az nem hiteles masolat, a 6200 ftos viszont igen. Kerdes, kell-e hiteles neki. Artani mondjuk nem art, ha valamihez fel is hasznalna.

MajorDomus # 2020.08.09. 20:30

Lehet nem hiteles,de pontos és itt az a lényeg.

matthiasi # 2020.08.10. 04:50

És a takarnettes -hez hogyan lehet hozzájutni ?

Sherlock # 2020.08.10. 09:14

Pontosan úgy, mint a tulajdoni laphoz, pontosan ugyan ott kell kiválasztani.

MajorDomus # 2020.08.10. 18:35

Csak olcsóbb!

MajorDomus # 2020.08.10. 18:41

A hóhért is akasztják.
.
Eladom az egyik lakásomat.
A vevő hitelt vesz fel,a bank értékbecslője abba kötött bele,hogy a tulajdoni lapon nem szerepel a cím! Csak a helyrajzi szám,s neki az kevés!
.
Megnéztem. Tényleg.
.
Ki a hibás ezért?
S főleg kinek kell kijavitani?
Kinek a költségén?
.
Az értékbecslő azt mondja hozzak egy igazolást arról,hogy tényleg ez a lakás van ott?!
.
Én?
.
Hozzak pecsétes írást arról,hogy a tulajdoni lap hiteles?
Ilyen létezik?