Hibás térképmásolat, de ki a felelős?


wers # 2020.08.11. 03:54

Ki a hibás ezért?
S főleg kinek kell kijavitani?
Kinek a költségén?

A tulajdonos lakcím adatait/változásai a tulajdonosnak kell bejelentenie és a Földhivatalnak kell bejegyezne. Ez szerintem ingyenes, de nem esküszöm meg rá.

Egy ideje a címadatok a Polgármesteri Hivatalból automatikusan frissülnek, a Földhivatal átveszi ezeket, de csak az ingatlan címét. A tulaj lakcímét be kell jelenteni.

Ki a hibás???? :) A Földhivatal biztos rád fog gondolni, te meg rájuk.

wers # 2020.08.11. 04:11

Újra olvastam. A lakás címe hiányzik?

Menj be a Földhivatalba, hogy rakják rendbe.

wers # 2020.08.11. 04:37
MajorDomus # 2020.08.11. 22:26

Nem megy. A földhivatal elhajtott,éppen a KCR-re hivatkozva. Ők nem tehetnek semmit. Honap megyek az önkori igazgatási osztályára.
Ők adnak "egy igazolást arról,hogy a pecsét hiteles"
.
Visszajutottunk idáig.

wers # 2020.08.12. 04:08

A földhivatal elhajtott,éppen a KCR-re hivatkozva. Ők nem tehetnek semmit. Honap megyek az önkori igazgatási osztályára.

Szerintem hivatalosan a Földhivatalnak kellene macerálnia az önkorit a te írásos megkeresésed alapján. De az is igaz, hogy jobb ha te mész be hozzájuk (önkori), különben ez az évszázad nem lesz elég erre.

Ők adnak "egy igazolást arról,hogy a pecsét hiteles"

De előtte tegyék helyre a KRC-t, akkor helyreáll a tulajdoni lapon is a cím. Bár szerintem ezt is kérni kell a Földhivataltól, hogy nyomjanak meg két gombot. (lehet három?)
Mellesleg nem csak a tulajdoni lap szempontjából szerencsés, ha a címnyilvántartás rendben van.