Ajándék visszakövetelés


nonolet # 2018.08.26. 19:00

A CSOK inkább a minél TÖBB gyermeket nevelőket támogatja ...

Nemdebár?

drbjozsef # 2018.08.26. 20:03

Legfeljebb papíron.
Amikor bevezetnek egy ilyen támogatást, két hónapon belül pont ennyivel drágább minden olyan lakás, ami a feltételeknek megfelel. Sose az igénylő jár jól, hanem az ingatlanfejleszők.
Nem volt ez titok még a szocpolnál sem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.27. 05:21

OFF

  1. Nem pont ennyivel, és nem minden lakás.
  2. A használt lakások is, ahhoz pedig mi köze a fejlesztőknek.
  3. Egy ilyen intézkedés demográfiai hatását nem két hónap alatt kell és lehet vizsgázni.

+1 Mért vagy ilyen negatív? Akarsz róla beszélni?
ON

drbjozsef # 2018.08.27. 07:41

OFF

  1. ...és nem is mindenhol, és nem is mindenkinek, de azért a frekventált helyeken trendszerűen igen.
  2. Messze nem annyit, de valóban.
  3. Mondom, szerintem az a máz, nem a valóság, de mindegy.
  4. Nem vagyok én negatív. Realista.

ON

BEvelin # 2021.04.18. 15:04

Tisztelt Fórumozók!

15 éve az első Feleségem távoli, azóta meghalt rokona egy telket adott el számunkra fele-fele tulajdoni arányban.
A telken lévő régi ház helyett újat építettünk, melyhez a kezdő tőkét a Feleségem Édesanyja átutalta a bankszámlánkra, a hiányzó összeget pedig bankkölcsönnel pótoltuk.
2 leánygyermek van ebből a házasságból.
A válás nem a hibámból, de közös megegyezéssel történt, ügyvéd és per nélkül. Az ingatlan az akkori megegyezés szerint közös tulajdon.
Tulajdoni lap szerint az ingatlan fele arányban az enyém, illetve banki zálogjoggal terhelt.

Új házasságot kötöttem, a második Feleségem terhes, ezért az első Feleségem követeli, hogy a a 2 leánygyermekem számára ajándékozzam el, illetve adjam el a fele ház részemet.
Kérdésem, hogy ajándékozást az első Feleségem Édesanyja visszavonhatja-e - indoka nincs rá, hiszen a mai napig nagyon jó a kapcsolat közöttünk.
Jogosult vagyok-e a fele házrész árára - ezt befolyásolja-e az ajándékozás ténye, plusz a 15 éven keresztül a számlámról utalt bankkölcsön felének összegére igényt tarthatok-e.

A jelen gyermektartásom összege a nettó fizetésem 40 %-a, az új gyermekem születésével jogosult vagyok-e ezt arányosan csökkenteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.18. 15:26

Válás per nélkül? Nem Magyarországon? Vagy hogy?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.18. 15:28

Ha viszont mégis a magyar jog hatálya alá tartozna a házasságotok, akkor nem vagy 1/2 arányban tulajdonos. A tényleges tulajdoni hányadod ennél kisebb.

drbjozsef # 2021.04.18. 16:27

az új gyermekem születésével jogosult vagyok-e ezt arányosan csökkenteni.

Te nem, de a kérelmedre a bíróság jogosult, és feltehetőleg meg is teszi.

Gergő86 # 2022.06.17. 13:56

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem, hogy 10 év után visszakövetelhető az elajándékozott ingatlan tulajdonjoga, arra hivatkozva, hogy az ajándékozott méltatlanná vált rá? Ennek oka: veszekedések és hogy nem segít a ház körüli munkákban. Rágalmazás, obszcén beszéd, tettlegesség, bűntény nem történt, csupán feszült a kapcsolat. Csavar a dolgban, hogy azóta az ingatlan el lett adva, sőt, már az abból vásárolt lakás is, most már a 3. ingatlanban élek. Ha az ajándékozó anyagi helyzetében jelentős változás nem volt, sőt, azóta neki is van egy tehermentes ingatlana, hivatozhat arra, hogy a megélhetéséhez van szüksége erre az ajándékra?
Köszönöm előre is a válaszokat!
Gergő

Majordomus # 2022.06.18. 19:50

Nem követelhető vissza,ha az ajándék már nincs meg.