Szülői jogok az iskolában


gemcsi # 2015.11.18. 13:54

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kislányom nyolcadik osztàlyos tanuló.Nyílt napon volt az àltala kiválasztott iskolában ahol szeretne majd továbtanulni. Az iskola leigazolta a napját,Másnap vitte az igazolást az osztályfőnöknek aki közölte vele, hogy a hiányzást szülői igazoláshoz fogja írni. Így az én három szülői igazolásomból egyet elvett. Szerintetek ezt megteheti?


gemcsi

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.03.11. 20:53

példát kell mutatni a gyerekeknek. a gyerekek így tanulják meg, hogy vannak szabályok, amik lehet értelmetlennek tűnnek, de szabályok, azok kötelezőek és be kell őket tartani. hol itt a baj? :D

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.11. 18:09

Igen. Nem kell, hogy felnőttek keveredjenek a gyerekek között.
Az iskola a gyerekeké, ne mászkáljanak felnőttek szabadon az iskola területén.

turif # 2015.03.11. 17:47

Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e, de az alábbi problémám van, talán tudtok segíteni.

Az (általános) iskolában, ahová a gyerkőc jár mostanában azt találták ki, hogy a gyerekeket 16:00-kor leterelik az osztályokból a földszinti aulába, ahol a szülők elvihetik őket.

Az aula nem kicsi, mégis egy szűk részt kerítettek el a bejárat mellett, hogy a szülők ott várakozzanak.

Ha valaki mégis kilép ebből az elkerített részből, ahol már-már egymás tyúkszemére lépünk, akkor a portás mondhatni udvariatlan módon fenyegetve üvöltözni kezd, hogy a szülők a kordonon belül várakozzanak.

Kérdés:

  • Megteheti-e az iskola, hogy ilyen szülőkre vonatkozó szabályokat tartat be?
  • Megteheti-e az iskola, hogy nem engedi fel a szülőket a tanterembe, ahonnét amúgy elvihetné a gyerekét?

A házirendet egyelőre nem olvastam, de szándékomban áll kikérni. Az interneten csak egy 2001-es változatot találtam, de abban szó sem esett ilyen korlátozásról.

Köszönöm