Foglaló autóra : mik a feltételei?


drbjozsef # 2022.04.13. 07:43

ChrisRudi,

Miért lenne érvénytelen? Te is elfogadtad, aláírtad, pénzt átadtad. Hülyének lenni nem tilos.
Mi az, hogy "foglaló lap"? Ilyen fogalmat nem ismerek.
Foglalót akkor ad az ember, amikor szerződést köt, csak a teljesítés lesz későbbi időpontban (akármelyik fél részéről).

SolnesM # 2022.04.12. 20:26

Foglalót csak konkrét szerződésre érdemes adni.
Se rendszám se alvázszám, akkor az az autó még nem létezik, tehát szerződést se lehet kötni.

ChrisRudi # 2022.04.12. 19:37

Jò napot!
Lefoglalòztam egy autòt,de a kereskedő ,csak az autò típusáròl tett említèst a foglalò lapon.Rendszám mèg nincs mert intèződik a honosítás.Alvázszámot sem írt rá!
Ez ebben a formában vajon èrvènyes vagy èrvènytelen?Ha èrvènytelen mit tehetek?Ha esetleg elállnèk a vèteltől visszajár e foglalò?
Köszönöm

Szomorú örökös # 2021.11.01. 07:21

tomee-ka

Ügyfélkapus hozzáféréssel a Járműszolgáltatási Platform szolgáltatással lekérdezheted a járművek előéletét, de sajnos ott is csak azt, amit a jármű Magyarországon töltött, a külföldit sem látod. Ott minden műszaki vizsgán már pár éve rögzítik a kilométeróra állást is, így kibukik, ha megpróbálnak visszatekerni egy-egy órát. Az már más kérdés, hogy ha túl sokat fut két vizsga között egy autó és közben úgy gondolják, hogy reális értékre visszatekerik, mert azt már kizárólag egy komolyabb diagnosztika dobja ki, de másképp nem fogod sosem látni.

tomee-ka # 2021.11.01. 06:34

Javítás:
*bagatell dolgon hasalt el az eladó

tomee-ka # 2021.11.01. 06:32

Kedves Mindenki!
Köszönöm a válaszokat. A kocsit 2 órán keresztül néztem, próbáltam, épp csak gépre nem.tettem. állapot minden stimmel. Baráttal dolgon hasaltak.el az eladók. Vettem már autót, adtam is el, nem amatőr vagyok. Mégis rántottát a vékony jégre.

Most, hogy 1 napra rá jeleztem, mondta az eladó - mivel egyértelműen bizonyítható a 60e km tekerés - hogy adja vissza a pénzt.

Amint lezárult a dolog azért megírom ..

Szép napot Mindenkinek

Szomorú örökös # 2021.11.01. 03:37

SolnesM

Most amikor Dunát lehet rekeszteni a használt autókkal foglalót adni......dőreség.

Kivéve ha kipróbálta-átnézte az illető teljeskörűen az autót és foglalóval megoldható csak a szitu. Nálam special egy zártvégű pénzügyi lízing lezárásához kellett a foglaló - nekem sajnos nem volt akkor éppen annyi - hogy megkapjam a tulajdonjog átruházási bizonylatot a lízingcégtől, amivel aztán már megírhattuk az adásvételi szerződést és a még fennálló vételár-különbözet megfizetése után vitte a vevő az autót. Szerencsére mivel már megvolt az új kocsi - ezért is adtam el a régit - az eladandó jármű végig itt állt az udvarban.

Vagy mondhatnánk, hogy a jelenlegi autómat is lefoglalóztam tavaly évvégén, mivel nem szerettem volna, ha más viszi el (eléggé sokan érdeklődtek) és csak idén január elején hoztam el. Igazából én ezzel jól jártam, mivel adózási szempontból gondoltuk, hogy jobb lesz így, de mivel az fizeti a gépjárműadót, akinek év elején a birtokában van, így nem keletkezett volna tavalyi évre adóm, de ha egyből kifizettem volna, akkor erre az évre már két autó után fizethettem volna. Talán jobb is, hogy így alakult.

Szóval egy jármű esetén is létezik olyan helyzet, ahol foglalót fizetsz rá. A kérdéses szituban viszont nagyon felelőtlenül fizetett foglalót a vevő-jelölt. Félek, nemhogy nem ült még benne, nem vezette, de élőben még csak nem is látta a kocsit. Ez a tipikus hogyan nem szabad autót vásárolni tipikus esete. :-O

SolnesM # 2021.10.31. 13:07

Tomi !
Ugye azt akartad írni, hogy 400 ft-t fizettél az eladónak, azaz egy kávé mellett megbeszéltétek, hogy mit tud az az ótó. A kávé meghívással jelezted, hogy komoly vevő vagy és estére már nyélbe ütitek az üzletet.
Ez a foglaló célja, hogy egy picit várjon az eladó. Most amikor Dunát lehet rekeszteni a használt autókkal foglalót adni nem 400 ezret, nem 40 ezret nem 4 ezret dőreség.

Amúgy nem most, hanem 1965 -ben feladta egy kollégám a hirdetést egy használt trabira, A hirdetés du. 3 kor jelent meg, a kolléga fé -lötre ért haza és már 3 -man nyalták a küszöböt, hogy az ővék legyen az autó.

drbjozsef # 2021.10.31. 10:16

tomee-ka,

Vagy, ha megfelel állapotra az autó, és bevállalod, akkor kérhetsz árleszállítást, hogy a valós km álláshoz passzoljon az ára.
Valszeg elhajtanak, és várnak egy másik madarat majd...

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.31. 07:21

Ha valóban úgy van, elállhatsz, aztán vagy visszafizetik a foglalót önként, vagy nem. Utóbbi esetben fizetési meghagyás, per - szubszidiárisan.

tomee-ka # 2021.10.30. 22:59

Tisztelt Mindenki!

Foglaló címen letettem 400e Ft-ot egy 191.xxx km-esnek hirdetett autóra (a ha.hu-s hirdetésről van képernyőfotóm). Kértem még képet viber alkalmazáson amit eladó küldött is. Itt az egyik képen látszik a km számláló a 265.xxx km állása..

Mik a lehetőségeim ilyen esetben? Eladónak még nem jeleztem..

Köszönöm

gerbera317 # 2021.04.01. 14:09

Nahát, hová kell, amire válaszoltam?

gerbera317 # 2021.04.01. 14:07

Keress egy finanszírozót!

rothenberger # 2021.04.01. 13:52

wers igen el szeretnék állni!

drbjozsef # 2021.04.01. 11:06

rothenberger,

Legközelebb jobban figyelni.

wers # 2021.04.01. 11:05

Elakarsz állni a szerződéstől?

rothenberger # 2021.04.01. 08:17

Sziasztok megállapodás foglalóra autóvásárlás kapcsán szeretnék kérdezni sajnos a szerződés aláírásra került úgy hogy az utolsó utolsó pontja tartalmazza a bánatpénz megfogalmazást ami sajnos elkerülte a figyelmemet mit lehet ilyen esetben tenni?

alfateam # 2021.03.13. 12:03
Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.13. 11:39

A késedelem önmagában nem nyitja meg az elállás feltétlen jogát.

gerbera317 # 2021.03.13. 07:40

Milyen tapasztalat? Ha per lesz az ilyenből, azt illik megnyerni. Punktum. A többit pedig intézi az ügyvéded.

Móni_** # 2021.03.13. 06:54

Kedves Felhasználók.
Nemrég foglalóztam le egy autót. A kereskedő Egy hónapos intervallumot írt a foglaló szerződésébe mint teljesítési időpontot. Az autó külföldről behozott így mondta hogy ő mindent elintéz. 2 hét múlva hívott hogy az autó forgalmiját a külföldi cég még mindig nem postázta. Mondtam neki hogy a szerződésben megszabott időpontig még van két hét addig várok, utána meglátjuk mi lesz. Meglepő módon 4 nap múlva már itt volt a forgalmi. Elméletileg elkezdte intézni a honosítást. A határidő lejárta elött egy nappal írtam neki hogy akkor másnap mikor mehetek az autóért. Aznap este visszaírt hogy még mindig nem tudta levizsgáztatni. A határidő lejárt, auto nincs. Mondtam neki hogy akkor elállnék az autó vásárlástól és legyen kedves a foglaló dupláját visszautalni mivel ő nem teljesítette a szerződésben meghatározott időpontot. Erre ő nem hajlandó, covid-ra és vis maior-ra hivatkozik. Covid már több mint egy éve van, a vizsgaközpontok még mindig nyitva vannak így nem gondolnám hogy a vis maior-ra hivatkozás megállná a helyét. A következő levelet úgy néz ki az ügyvédem fogalmazza meg.
Van aki hasonló helyzetben van/ volt? Hasznos lenne néhány tapasztalat.
Előre is köszönöm.

Zézé77 # 2020.09.24. 21:11

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
Valóban szerencsésebb lett volna előbb átvizsgáltatni az autót.Sajnos az előző kiszemelt példánynál jártam úgy, hogy megnéztük a családdal, nem akartunk elhamarkodottan dönteni,aztán még aznap megvették.Az autó a tőlünk 110 km-re van, ami nem tette lehetővé, hogy szerelőmhöz beugorjak vele.Hétközben dolgozom, sajnos nem nagyon érek rá kocsit nézegeni, így maradt a szombat és hosszas gondolkozás után a foglaló, mert az autó tényleg jónak tűnt.Helyszínre kiszálló szakembert kértem fel.A rozsda nem a karosszéria elemeire vonatkozóan került elő hanem az autó alján, valószínűleg egy régebbi szakszerűtlen alvázvédőzés eredménye. A szakértő azt mondta nem olyan vészes mint ahogy első olvasásra megijedtem, egy alapos tisztítás, és alvázvédő kezelés után 10 évig nem lesz vele gond. A kipufogó dob hibáját elismerte a kereskedés és azt mondta tulaj, hogy azt műszaki előtt természetesen cserélik.

chava # 2020.09.23. 11:54

Igen, bocsánat, valóban vétel előtt van.

drbjozsef # 2020.09.23. 11:28

chava,

Persze, érdemes, de foglaló nélkül gyakran nem adják oda, hogy csak úgy elvidd.

Ha a rozsdásodás nem szemmel látható, mert mondjuk elfedték ( a kérdező szakemberhez vitte, és csak itt derült ki a számára is, tehát feltételezem ez a helyzet), akkor azt a laikus vevő nem látja, a kellő gondosságba nem is tartozik bele, nem kell értenie a fényezés meg kókányolás részleteihez.

Persze, ha a rozsda kellő gondosság mellett egy laikusnak is fel kellett volna tűnnie (mondjuk az alvázon van, látható, csak nem nézett alá), akkor persze kicsit rosszabb helyzetben van. De ha a hirdetés tiptopra írja a kasztnit, akkor azért az nyom a latban az oldalán.

wers # 2020.09.23. 10:56

chava, még vétel előtt van.