Feltételezett epilepsziás roham miatt bevont jogosítvány


Alexei # 2022.03.18. 10:58

Tisztelt Szakértő!
Munkakörömből kifolyólag (csoportvezető) ritkán, de előfordul a megszokottnál hosszabb ideig tartó munkavégzés, természetesen az utána következő időszakban megfelelő mennyiségű pihenőidőszakkal. Sajnos a munkák eseti megrendelés jellegéből adódóan az elmúlt héten a pihenőidőszak megléte elmaradt mivel egyszerre több munkaterületen kellett megjelenni (eseti takarítás) Ebből adódóan több mint 30 órát töltöttem intenzív fizikai munkavégzéssel érdemi pihenés nélkül, emiatt az otthonomba történő hazaérkezést követően (saját gépjárművel, egyedül) vélhetően a stresszhelyzet megszűnése, a fizikai kimerültség és egyéb tényezők miatt ülő helyzetemben eszméletemet vesztettem, minek következtében a székről lefordulva elharaptam a nyelvem, illetve egy lépcsőre zuhantam. A párom ebben az állapotban talált rám és kihívta a mentőszolgálatot. A kiérkező mentősök sem, illetve a párom sem látott epilepsziás rohamra utaló jelet az elharapott nyelven kívül, amelyet azonban véleményem szerint az eszméletvesztés miatti zuhanás is okozhatott. Az ezt követő kórházi bentfekvéses és ambuláns vizsgálatok sem bizonyították igazolhatóan roham meglétét, azonban a neurolóus kezelőorvosom a mentőápolók beszámolója alapján valószínűsítette azt. Emiatt a vezetői engedélyem hat hónapos bevonásáról tájékoztatott, mely időtartam lerövidítésével kapcsolatban fellebbezésnek, módosításának nem adott lehetőséget a számomra. A kérdésem az lenne a tisztelt szakértők felé, hogy van-e bármilyen módom-lehetőségem arra, hogy a hat hónapos jogosítvány bevonást valami módon lerövidítsem, semmissé tegyem, ugyanis a munkám elvégzéséhez elengedhetetlenül szükséges. Válaszukat előre is köszönöm.