Fórum autók, motorok újabb elöl     új hozzászólás

Kötelező biztosítás

bermuda háromszög #   2020.04.07. 18:30

Ez nem egy bűnügy, hogy a térfigyelő kamera felvételét kikérjék.
Tudom, hogy lekérhetem a kocsi előéletét, de pont nem érdekel, hogy törött volt-e valamelyik előző tulajnál, mert ha az fel van véve, akkor az javítva is volt igen nagy valószínűséggel.
A tulaj jobban érdekelne, mégis ki az aki ilyenre képes.
Ha netán ügyvéd, akkor ne is reménykedjek, mert minek?
Az már érdekelne, hogy mennyire fotózták körbe azt amit javítani kellett, és van-e rajta olyan sérülés, ami illeszkedhet az enyémhez.
Gyanítom nincs, ezért sem merült fel, hogy megnézzék az enyémet.

Szomorú örökös #   2020.04.07. 19:58

Ez nem egy bűnügy, hogy a térfigyelő kamera felvételét kikérjék.

Ha arról van szó, hogy nem vetted észre a koccanást és elhajtottál a helyszínről, akkor szerinted mi? Még ha gondatlanságból is történt, de akkor is elhagytad a helyszínt. Ráadásul ha vonóhorgos a kocsid és azzal mentél neki, akkor még csak látni se biztos, hogy fogod a saját kocsidon, de a másik autón komoly sérülést lehet vele okozni, ezt tanúsíthatom. Viszont ilyen esetben igenis egy kamerafelvétel komoly bizonyíték lehet. Főleg ha még csak nem is magánkameráról, hanem a város által működtetettről van szó.

És most itt nem arról van szó, hogy belemagyarázom, de minden eshetőséget látni kéne. Az, hogy te azt állítod, nem okoztál semmilyen kárt más autójában, még édeskevés, mert a másik fél véleményét ezzel kapcsolatban érdekes módon nem láthatjuk. Márpedig a teljes történethez az is hozzátartozik.

bermuda háromszög #   2020.04.07. 23:43

Robogóval voltam.
Ha lebontok vele egy kocsit, csak meglátszik és észre is veszem.

Szomorú örökös #   2020.04.08. 05:57

Robogóval voltam.

Ez eddig egy teljesen új infó! Javíts ki, ha eddig engem is beleértve mindenki úgy gondolta, autóval okoztál kárt a biztosító szerint. Ráadásul ha esetleg nem is rendszámos a robogó - ugyebár kötelező biztosítás arra is van - akkor vajon hogy jutottak el hozzád? :-O

bermuda háromszög #   2020.04.08. 07:43

Természetesen rendszámos.
Van biztosításom, hiszen a bonus csökken a tájékoztató szerint.
Ha nem így lenne nem izgatna, hogy mit fizet és kinek a biztosító, milyen bemondásra

Szomorú örökös #   2020.04.08. 08:34

Van biztosításom, hiszen a bonus csökken a tájékoztató szerint.

Sőt még a károkozói pótlék is hozzájön jövőre. Most csak 2 fokozattal esel vissza. A következő díj pedig még ennél is magasabb lesz. Mindegy, a lényeg, hogy járj a végére. A fotelből ez úgysem fog eldőlni, onnan ezt nem fogod tudni elintézni, muszáj lesz előbb-utóbb személyesen bemenni, ha úgy érzed, hogy jogtalan a döntésük. De ez a mondat viszont az, amit azért nem tudok szó nélkül hagyni:

Volt már pár balesetem, sosem mentem úgy el, hogy ne tisztáztuk volna.

Aki valóban jó sofőr, az ilyet nagy valószínűséggel nemigen tud írni magáról

ism66 # e-mail 2020.07.20. 13:07

...

ism66 # e-mail 2020.07.20. 13:15

Tisztelt Szakértő

Kérdésem az lenne, hogy a kötelező biztosítás szerződést, mikor lehet felbontani, és a határidőt számolni.

Köszönöm

drbjozsef #   2020.07.20. 13:45

ism66

Felmondhatod érdekmúlással bármikor (eladtad az autót, más az üzembentartó, vagy kikerül a forgalomból kivonás vagy ellpopás miatt).

Egyébként pedig évente egy alkalommal : A kötelező biztosítás felmondása dokumentumnak 30 nappal az évforduló előtt meg kell érkezzen a társasághoz. A kötelező felmondása nyilatkozatot eljuttathatod a biztosító részére személyesen, postán vagy faxon.

Határidőt számolni? Mire?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

ism66 # e-mail 2020.07.20. 14:37

Köszönöm a választ. Augusztus 18-i évforduló esetén még ma felmondhatom e-mail-ben?, mert ha jól számoltam éppen 30 nap. (itt naptári napról van szó és nem munkanapról)

Köszönöm a választ

ism66 # e-mail 2020.07.20. 15:57

???

ism66 # e-mail 2020.07.20. 15:57

jól számoltam?

ism66 # e-mail 2020.07.20. 17:27

Augusztus 18-i évforduló esetén még ma felmondhatom e-mail-ben?, Ha jól számoltam a 30-ik nap mai naptól számolva telik le. (itt naptári napról van szó és nem munkanapról).
Jól tudom
Köszonom

drbjozsef #   2020.07.20. 19:35

Határeset.

Mit veszítesz vele? Küldd el. De ma be kell érkeznie.

Szerintem egyébként nem, szerintem júli 19-éig be kellett volna hozzájuk érkeznie. Ha az aug. 18-at is beleszámítod és a mai napot is, az 30 nap. De az nem 30 nappel ELŐTTE van.

Roxy98 # e-mail 2020.08.29. 21:49

Tisztelt Fórumozók,
Egy olyan kérdésem lenne,hogy gépjárművemre Posta Biztosítónál kötöttem biztosítást.Az autó eladtam májusban és a biztosítás még másfél hónapra szólt rajta,de én ahogy eladtam lemondtam.A tegnapi nap folyamán kaptam egy 160.000fz-os csekket késéssel kapcsolatban,amit nem értek hogy lehetséges.Ilyenkor mi lenne a teendőm?
A választ előre is köszönöm
Roxy98

Szomorú örökös #   2020.08.30. 06:15

Roxy98

A tegnapi nap folyamán kaptam egy 160.000fz-os csekket késéssel kapcsolatban,amit nem értek hogy lehetséges.Ilyenkor mi lenne a teendőm?

Honnan tudhatná itt bárki is, hogy mi szerepel pontosan abban a levélben? Mert ha ez valóban így történt, ahogy írtad...„Az autó eladtam májusban és a biztosítás még másfél hónapra szólt rajta,de én ahogy eladtam lemondtam”...akkor vajon miért is küldene a biztosító ilyen levelet? Nyilván lehet egy adminisztratív hiba is, de ezt a levél pontos ismerete nélkül itt senki nem fogja tudni eldönteni.

bermuda háromszög #   2020.08.30. 06:49

Utaltak a levélben a biztosítatlan időre?

drbjozsef #   2020.08.30. 13:12

Ekkora összeg jellemzően fedezetlenségi díj szokott lenni, de az pont nem eladáskor, hanem autó vásárlásakor jellemző.

Roxy98, jó lenne ismerni azt a levelet. Látatlanban: mi a teendőd? Hát fizesd be.

bermuda háromszög #   2020.08.30. 15:00

Az lehetséges, hogy az eladást nem jelentetted be?
Mert ha a vevő sem, akkor rajtad keresik a biztosítási díjat, mert a régi lejárt és nem fizetted tovább.