Ha alkatrészként akarsz kocsitvenni..


blacky # 2005.12.13. 12:22

Az alábbi procedúra kellôs közepében vagyunk, és nem is látom sajna a végét..ha valaki tud valami okosat az bátran szóljon."ezt elôre is köszönöm"
Szeptemberben egy öregebb autót bírtunk venni ,ami pontosan olyan volt mint a családban egy másik.Kifejezetten alkatrészként vettük meg , viszont a tulaj csak ideiglenesen vonatta ki a forgalomból.Az okmányiroda közölte hogy végleg csak bontási engedélyek bemutatása útán vonja ki a forgalomból ,ez rendben is van , csakhogy az alkatrésznek egyszer már megvett kocsit a bontó nem adja ki!!!megvásárolhatom töle még egyszer...ez jópofa dolog ,mert a szgk. árát egyszer már kifizettem a tulajdonosnak , az átiratást az okmányirodának , és most hogy már egy rakás pénzt kifizettem hogy alkatrészem legyen az öreg tragacsomhoz még vagy hagyjam ott ingyen ,esetleg a bontást még én fizessem, sôt még vásároljam vissza a saját tulajdonomat a bontótól is???Szóval még hány súlyos ezret fizessek azért hogy végre arra használhassam a kocsit amiért vettem?komolyan nem hiszem el hogy a törvény roppant kreatív alkotói nem bírtak arra gondolni hogy esetleg valaki alkatrészként szeretne megvenni egy autót, ami korából és típúsából kifolyólag amúgy is ritka mint a fehér holló??Hát a kezdeti örömöm hogy végre találtam egy alkatrészként felhasználható kocsit a sajátomhoz szép lassan elmúlik a procedúrák tengerében..Én aláírom hogy a kocsi jórészt veszélyes hulladék, és az utcán hagyni se szép dolog,biztosan kellett lépni ez ügyben, de miért úgy hogy szerencsétlen ember aknek komolyan saját célra kell az alkatrésznek vett kocsi, ne használhassa fel arra a célra amire vette , csak ha még kifizeti a bontósnak a vételi ár kb 10.-szeresét??komolyan nem hiszem el hogy csak úgy lehet jogokat alkotni hogy közben mindíg egy réteget maximálisan ellehetetlenítenek??!!