Ablakon kidobott szemét


n-f-s # 2006.01.02. 22:26

köszönöm eddigi válaszaitokat :)

ObudaFan # 2006.01.02. 14:20

Ebben az esetben a társasházat lehet a kár megtérítésére kötelezni.

obsitos # 2006.01.02. 13:16

Hidd el megértem bosszúságodat, egyrészt az okozott kár miatt..., másrészt a kocsi rendbehozatalának intézése, és annak időtartama.

n-f-s # 2006.01.02. 12:57

Hidd el ha tudom, akkor én se álltam volna oda. Csak az agészben a poén, hogy reggel 8-kor álltam oda, nem a bulik ideje alatt :) és kb DU 3-kor történt a dolog, mert egy szomszéd látta, hogy ráesik valami a kocsira, de azt persze nem, hogy ki dobta ki :(

n-f-s # 2006.01.02. 12:55

A szemét a lépcsőházból esett ki, pont a hátsó bejárat előtti parkolóhelyen álltunk meg. Casconk természetesen van, csak az a gond, hogy a kár értéke az 100-000 - 200.000 Ft lehet kb, az önrészem meg 50.000 Ft. Teljesen más lenne a helyzet, ha az én hibámból történt volna a kár, mert akkor összetenném a két kezem, hogy csak 50.000-be került. De más miatt nem szívesen fizetek ki ennyit feleslegesen.

obsitos # 2006.01.02. 12:47

Én évekig laktam egy tiz emeletes panellházban, ahol is szilveszter este előtt szinte mindenki elvitte a ház elől az autóját az ablakokból való ez-az "vicces" kidobálása elöli jogos félelmében.
Ha vendég jött vigadni a házhoz, őt is figyelmeztették a lakók erre.

ObudaFan # 2006.01.02. 11:16

Azt kell megnézni, hogy pontosan honnan eshetett ki a szemét. Ha hihető a történet, hogy valaki elvitte azt onnan, akkor meg kell nézni, hogy tórsasházi közös tulajdonban álló helyiség, folyosó ablakából is kieshetett-e az. HA bizonyítható, hogy ilyen helyről esett ki, akkor a társasháztól lehet kártérítést követelni. Ha lakásból esett ki, akkor a lakás huzamos használójától (tulajdonos, haszonélvező, bérlő). Tehát ha nincs vasco, akkor azt kellene megnézni, honnan esett ki a kárt okozó dolog.

n-f-s # 2006.01.02. 02:33

Tisztelt forumozók!

A következő lenne a problémám. 2006 január elsején délután lemenve autónkhoz, annak tetején egy szemeteszsákot találtunk, tele szeméttel. Sajnos kár is keletkezett az autónkban, behorpadt a teteje és a hátsó üvegre és csomagtér ajtóra egy borosüveg esett, mely sérüléseket okozott mind az üvegen, mind a csomagtartó ajtón. A szemeteszsák átvizsgálása során, találtunk egy névreszóló csekk darabot és egy szintén névreszoló összetépett levelet is, mely után értesítettük a rendőeséget, akik kijöttek intézkedni. Az eset vidéken történt, egy tíz emelets ház parkolójában. A szemét tulajdonosa a 8. emeleten lakik és a kiérkező rendőröknek elismerte, hogy valóban az övé volt a szemét, de azt az ajtaja elől vitte el valaki a lépcsőházból, nem ő dobta ki az ablakon. Mivel barátnőm szülei és barátnőm is ismerik az illetőt, az szinte bizonyos, hogy valóban nem ők követték el, tehát a tettes sajnos ismeretlen. Van arra esélyünk, hogy ilyenkor valaki megtérítse a kárunkat.

Előre is köszönöm válaszotok: nfs