külföldről behozott forgalomból kivont autó költségei


cat981 # 2006.01.18. 19:46

Értem köszi. Cégnél hálóbeállítások miatt nem mindig tudom a másik, eredetit használni.
Sajnos nem olcsó mulatság trélerrel szállítgatni :(. Nem tudom érdemes-e megkockáztatni a vontatásos dolgot, ha elkap a rendőr - nemtudom mekkora lehet az esélye - a büntetés mellett biztosan nem enged tovább és le is foglalja a vontatott autót :/.

autojogasz (törölt felhasználó) # 2006.01.11. 00:08

Hány nicket használsz?

Egyébként közúton vontatni csak elromlott, vagy meghibásodott járművet lehet, vagyis olyant, amelyik a közúti forgalomban való részvételhez szükséges feltételeknek - a műszaki állapot kivételével - megfelel. Magyarul: csak tréleren!

cat981 # 2006.01.10. 20:02

Értem köszi. És lehet egy másik autóval vontatni egy ilyen forgalomból kivont autót, vagy csak trélerrel szállítható?

mekkmester # 2006.01.02. 16:59

Kedves Alto!

Ha ki van vonva a forgalomból az autó, akkor nem terhel átirási kötelezettség, tehát nincsenek járulékos költségek.

alto # 2006.01.02. 14:57

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a vételáron kívül milyen egyéb költségekkel jár egy forgalomból kivont és forgalomba nem helyezhető, külföldi (oszták) papírokkal rendelkező már behozott autó megvétele. Nekem az árusító azt mondja nem kell semmi illetéket fizetnem, de nem szeretném ha átrázna és mégis lenne valami illetéke (névátírás stb.) ami miatt nem is érdemes megvenni ezért érdeklődnék előtte. Alkatrésznek venném egyébként az autót.
Előre is köszi.