Felrakóhely büntethetősége


autojogasz (törölt felhasználó) # 2006.01.22. 21:02

Szívesen, nincs mit!

madár2 # 2006.01.19. 22:03

Kedves Autójogász!

köszönöm a tájékoztatását.

autojogasz (törölt felhasználó) # 2006.01.19. 07:13

Valóban nem büntetik. A fuvarozónak kell ismernie a közlekedési szabályokat, melyek betartásáért is őt terheli a felelősség. Gondolj bele, a túlsúlyhoz hasonló a helyzet a túlméretes (a jármű gemetriai méreteit meghaladó) rakomány szállításánál. A feladó laikus elem a fuvarozásban, a KRESZ szabályok ismerete tőle nem elvárás. Bizonyos más jogszabályok betartása azonban számára is kötelező, így pl. nem szabad feladni dobozban kutyát (szakszóval élve az élőállat küldeménydarabos szállítása tilos).

A jogszabály számát elírtam (rosszul másoltam át), helyesen 1/2005 (I.11) kormányrendelet, elnézést!

madár2 # 2006.01.17. 21:55

Kedves Autójogász !

Köszönöm a választ.
Létszives megirni, hogy ezt a korm.rendeletet (I.11.) jól irtad le? mert igy nem találom sehol.

Tehát ha én egy sárga rendszámos vagyok (ami mostmár megint fehér) és engem terhel meg jó alaposan a felrakó, akkor nem büntetik a felrakót?
köszönettel:

autojogasz (törölt felhasználó) # 2006.01.16. 22:03

A 2005. (I. 11.) sz. Kormány rendelet a közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló 89/1988. (XII. 20.) MT rendeletet több helyen is módosította.

A változások, melynek céljai

  • a versenyfeltételek javítása,
  • a felrakóhely felelősségének növelése,
  • az utólagos bizonyíthatóság,
  • és az utakat közvetlenül és közvetve rongálók megalapozott büntethetősége-

a következő:

...

Túlsúly megállapítása esetén a szállítást végző gazdálkodó szervezetnek az utólagos mérlegelés eredményéről a fuvaroztatót tájékoztatnia kell a járművek jövőbeni túlterhelésének megakadályozása céljából.

Az általad felvetett dolog abban az esetben igaz, ha a fuvaroztató és a fuvarozó cég ugyan az. Ilyen az úgynevezett saját számlás szállítások többsége (pl. a legálisan is fehér rendszámmal közlekedő teherautók), illetve még néhány esetben fordulhat elő.

madár2 # 2006.01.14. 22:08

Üdv mindenkinek!

Tudna valaki segíteni, hogy igazak-e a hírek, melyek szerint 2006.01.01-től büntetik a felrakóhelyeket abban az esetben, ha bruttó 40.000 Kg. felett engedik ki a járművet a telepükről?
Ha igaz, akkor hol találok róla dokumentációt?
Előre is köszönöm!