Kilátásba kellene helyezni, hogy létesítenek ott egy új közjegyzői státuszt, ha már ennyi a munka. Lehet, hogy rögtön tudnának gyorsabban dolgozni.
hagyatéki tárgyalás
Tisztelt Szakértő,
Azt a választ kaptuk ma a közjegyzőtől, hogy most tudnak foglalkozni a tavaly októberi ügyekkel, olyan sok van, de novemberben ki fogják tűzni az időpontot. (Ez eddig 13 hónap)
Köszönöm a választ, a kamattámogatásnak utána kérdezek.
hegyipisti
Egy 90 napos halasztásba minden bizonnyal belemegy a közjegyző, ha egyébként minden lényeges kérdésben megállapodtak az örökösök. Biztos, hogy 50% tulajdonjog megszerzése esetén is elesik a kamattámogatástól?
BAAnita
Először is vedd fel a kapcsolatot a közjegyzővel és érdeklődj, hogy mi az oka a késedelemnek.
„Ha végrendelet hiányában örökös lenne vki, de van végrendelet, ami nem rá vonatkozik, akkor is kap hagyatéki tárgyalásra idézést. ha nem megy el rá ezek szerint a tárgyalást nélküle is lefolytatják eredményesen?”
Igen.
„ nem írnak ki új tárgyalást?”
Írd meg a közjegyzőnek két tanúval ellátott levélben, hogy elfogadod-e a végrendeletet, vagy sem, illetve esetleg van-e kötelesrészi igényed, egyéb igényed.
Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Ha végrendelet hiányában örökös lenne vki, de van végrendelet, ami nem rá vonatkozik, akkor is kap hagyatéki tárgyalásra idézést. ha nem megy el rá ezek szerint a tárgyalást nélküle is lefolytatják eredményesen? nem írnak ki új tárgyalást?
Tisztelt Szakértő!
Édesapám több mint egy éve (2013.10.02-én) hunyt el. A hagyatéki leltár 2014. januárban felvételre került, de azóta semmilyen információnk nincs a hagyatéki tárgyalásról, annak időpontjáról. Egyedüli örökös vagyok, édesanyámat idősek otthonában ápolják (önmagát ellátni képtelen). Édesapám vagyontárgya mindössze egy 10 éves autó, egy fél lakás. (Semmi bonyolult örökösödési ügy) Azt szeretném megtudni, hogy nornális dolog-e, hogy több mint egy évig húzódik az eljárás, illetve van-e lehetőség az ügymenet meggyorsítására, esetleg kárpótlás igénylésére, hiszen az örökölt gépjármű egy évet öregedett, vesztett az értékéből valamint a nem lakott ingatlan fenntartása is komoly költséggel jár.
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Szakértő!
Sajnálatos módon hagyatéki eljárás elé nézünk, mert édesanyám elhalálozott.
2 ingatlan résztulajdonjogát örököljünk testvéremmel, más örökös nincs.
Testvérem jelenleg első lakóingatlanát vásárolja, kamattámogatott lakáshitelt kíván felvenni.
A hitelfelvétel várható folyósítása 90 nap.
A napokban kaptunk a közjegyzőtől levelet, melyet még nem vettünk át.
Kérdésem, hogy a hagyatéki eljárás ideje mennyi idő ?
Nem szeretne elesni a testvérem kamattámogatástól, ezért kérdem, hogy milyen lehetőségünk van az eljárás során az "időt húzni"?
Köszönöm válaszát.
Nem fogod elhinni: nem megy el.
Tisztelt Szakértő!
Ha valaki annak biztos tudatában van, hogy nem örököl (illetve nem fogja megtámadni a hagyatéki végzést) és ezért biztos, hogy nem akar elmenni a hagyatéki tárgyalásra, de kapni fog tárgyaláson való részvételre felszólító levelet, akkor milyen lehetősége van arra, hogy a tárgyalásra ne kelljen elmennie és ugyanúgy érvényesen tudjon az lezajlani nélküle is.
köszönöm válaszát
tisztelettel
Báki rlindíthatja, akinek ehhez jogi érdeke fűződik. Illetéket biztosan nem kell fizetned. Ami a törvény alapján ellentmondásosabb, az a közjegyzői munkadíj. Logikusan azt sem kéne, de hát a törvény itt szerintem nem egyértelmű.
Köszönöm a gyors választ.
Azt írta, hogy a hagyatéki eljárásban...
Egyenlőre nincs semmiféle eljárás, csak egy tulajdoni lapom, amit a TAKARNET-ről kértem le.
Nekem kell elindítani a hagyatéki eljárást?
Ez mit jelent, hogy az örökös öröklés jogcímén történő közbenső jogszerzésének megállapítása, fizetnem kell egyszer, mert örököltem, és csak utána ajánlhatom fel? és a Magyar Állam köteles elfogadni, nem utasíthatnak vissza?
Mi van akkor, ha az egészet ugymond elfelejtem, marad a földrész továbbra is az Apám nevén?
Az egészről véletlenül lett tudomásom, semmi hívatalos megkeresés.
Kérdés, ahogy ez a föld apám nevére került, és nem volt tudomásunk róla, nincs-e másik is.
Ha az örökösként érdekelt a hagyatéki eljárásban az általa öröklés, halál esetére szóló ajándékozás, dologi hagyomány jogcímén megszerzett a mezőgazdasági termelés célját szolgáló föld, a hozzá tartozó berendezés, felszerelési tárgyak, állatállomány és munkaeszközök öröklését a Magyar Állam részére felajánlja, azt elfogadottnak kell tekinteni. Ilyenkor a közjegyző a hagyatékot ajándékozás jogcímén a Magyar Államnak adja át az örökös öröklés jogcímén történő közbenső jogszerzésének megállapítása mellett.
Segítséget szeretnénk kérni .
Most derült ki, hogy 15 éve halott Apám nevén van egy földdarab, amit a kárpótlások során jegyeztek be nevére, 1994-ben. "Mi azt sem tudjuk, hogy hol van a föld".(természetesen a földhivatali adatokat ismerjük.)
Most rendezni kellene az örökséget, de én nem tudok a több mint 200 km-re lévő földdel mit kezdeni, és csak résztulajdonos lennék egy kisebb területnek.
Le szeretnék mondani róla, és ha lehet ugy, hogy egyáltalán ne örököljem meg.
Kérdésem, köteles vagyok-e elfogadni ezt az örökséget, és mi a teendőm. Pót hagyatéki eljárás még nincs folyamatban, és nem is szeretnék ilyent indítani..
Köszönöm válaszukat.
Ezzel csak óvatosan. A polgári per elvesztése mellé összeszedhetsz még egy hamis vádban marasztalást is.
Értem.... !!
Azért mondtak valótlant,mert nem hallotta senki! Ezt tudjuk!
Látom, nem érted. Éppenséggel ezek a tanúvallomások a bizonyítékok. A "bizonyíték bizonyítása" abszurd gondolat.
bocsánat, elírtam!(tele az agyam)
..jogelőddel,halála előtt......
A felperes nem állapodott meg semmibe. Csak rám akarják
"húzni".Én az alperesi tanúk és a jogelőd beszélgetésre
gondoltam, aminek tartalma, nem bizonyítható!
Az előbb még nem volt tanú. Most már négy is van. Döntsd el.
KBS!
Alperesi tanúk a jogelőd halála előtt arról beszéltek,
hogy a "felperes használhatja a területet, annak
karbantartásáért"! A négy tanú,egyenként ugyanazon
szóhasználattal állították.Én,sem szóban sem írásban
nem kötöttem megállapodást senkivel!
Miről szólt az állítólagos szóbeli megállapodás?
Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni,hogy polgári perben a felperes szóbeli megállapodást kötött (írás nincs) az elhunyt jogelőd édesapjával.De, akkor nem volt jelen senki,nem is hallhatta senki. Mivel bizonyítható? Szerintem a bíróság így nem fogadja el. Előre is köszönöm,ha válaszolna valaki.
Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni,hogy polgári perben az alperes
elhunyt jogelődje,szóban megállapodást köt a felperessel (írás nincs) de ha valaki hallotta,ott volt,elfogadhatja e tanúkénti vallomását a bíróság? És ha, nem volt ott, nem látta nem hallotta? Előre is köszönöm.(fontos lenne)
A közjegyzőtől kérdezd.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02