Minden körülmények között.
Öröklés
Igen az volt a kérdésem, köszönöm.
Még azt szeretném megtudni, hogy hány százalék az örökölt ház utáni illeték?
Az attól függ kitől örököltél:
http://www.complexcd./hu/illetek.php
Javítva: http://www.complexcd.hu/illetek.php
Tisztelt Fórum!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan zajlik le egy hagyatéki tárgyalás?
Tavaly évvégén meghalt az apukám. Hárman vagyunk testvérek. Mivel nincs végrendelet, egyformán öröklünk.
Köszönöm a választ.
Ha nem lesz vita, akkor viszonylag gyorsan. Pontosan mit szeretnél tudni róla?
Ténylegesen hogyan zajlik le a hagyatéki tárgyalás? Milyen papirt kell vinni, mennyit kell fizetni? A közüzemi számlákra kinek a nevére kell iratni? Két testvérem ott lakik, de én sem mondanék le a ház tulajdonáról.Sajnos csak én foglalkoztam vele, nagyon imádtam őt.
Köszönöm a választ.
A személyi igazolványt. Ezen kívül mindhármótok tárcájában legyen pár tízezer forint a közjegyzői díj "összedobására", kifizetésére.
Egymásközti megállapodás kérdése, hogy mint tulajdonostársak melyikőtök nevére legyenek átírva a közműórák. (A szemétszállítás megrendeléséről se feledkezzetek meg.) Ha helyben van kommunális adó akkor az önkormányzatnál azt is rendezni kell. Az egymásközti számlafizetésben is állapodjatok meg.
Üdvözlöm Önöket!
Kérem hozzáértő válaszukat:
Feleségemmel ketten élünk, van egy fiunk és olyan végrendeletet kívánunk írni, hogy bármelyikünk halála esetén az életben maradt házastárs örököljön, ne pedig a gyermek.
Kérdésünk az lenne, hogy
1./ rendelkezhetünk-e az ingatlanunk fölött szabadon, vagy a törvény köt bennünket abban, hogy minden esetben a gyermek örökli a felét (csak a haszonélvezet marad a tovább élő házastársnak)
2./ Mi történik, ha az így örökölt pl. házat el akarja adni az életben maradt szülő, de a gyerek nem?
3./ Az megoldható-e, hogy -a halál előtti órákban- a "haldokló" ajándékba adja a tovább élő házastársának a részét?
Idős házaspár vagyunk, sajnos a gyermekünk nem foglalkozik velünk, ránk se nyitja az ajtót és félünk, hogyha valamelyikünk egyedül marad, akkor teljesen kiszolgáltatott lesz. Ezt szeretnénk elkerülni azzal, hogy az örökségből "kizárjuk" a gyermeket. (egy ismerősünk azt tanácsolta, tagadjuk ki, de mi jó szülők vagyunk, nem akarjuk kitagadni)
Válaszukat várja:
Pista bácsi és felesége
A haszonélvezet kelőképpen védi a túlélő házastársat. Emiatt kár bármit is tenni. Sőt épp a végrendelkezés vagy ajándékozás hozná kényelmetlen helyzetbe az özvegyet, úgy ugyanis a köteles részt első sorban készpénzben kellene kifizetnie a gyermeknek.
és ha tovább megyünk, aztán az özvegy után úgyis a gyerek örököl.
Pláne! :)
Tisztelt Fórum! Örököltem egy házat édesapám után,hagyatéki tárgyalás még nem volt,idővel odaköltöznék,érdeklödnék hogy a leltár felvétele elött lehet e már odapakolni kisebb dolgokat.válaszukat várom és köszönöm.
Özvegy nincs?
Van özvegye az elhunytnak?
Él valaki a házban?
Az elhunyt halálával az örökös tulajdont szerez (abban a pillanatban!), nem kell megvárnod a hagyatéki tárgyalást.
nincs özvegy,és senki sem él a házban.én vagyok az egyetlen lánya mint örökös.
Akkor nyugodtan.
akkor hajrá
Tisztelt szakértő!
szeretném segítségüket kérni:Édesapám 10 15 éve él együtt a párjával.(nincsenek élettársként bejegyezve)volt egy ingatlanja amit eladott felújították a párja házát.én vagyok az egyetlen vér szerinti gyermeke.a házat amit eladott édesanyámmal közösen vették.nem kaptam belőle semmit.most örökölt az apukájától,az is a párja házára és családjára ment.ebből sem kaptam semmit.most megtudták hogy milliói vannak földben és nemhagyják békén hogy adja el.(kezd romlani a kapcsolat)A kérdés:kitehetik-e édesapám az utcára,én örökölhetek-e abból a házból amibe most laknak,és ha eladja a földeket követelhet-e a párja tőle pénzt?van-e joga hozzá,(vagy ha szétmennek?közös vagyonnak számít-e?
segítségüket előre is köszönöm!!!!
Igen, nem, nem, nincs, nem.
De illúzióid ne legyenek, nem azért akarják vele eladatni a földeket, hogy az árát megtartsa magának meg neked.
köszönöm!!!Nem akarja eladni,nekem akarja azt mondta hogy az az én örökségem lesz!!!
Apukád megteheti, hogy még életében neked ajándékozza a földeket stb., valamint egyenesági rokonok esetében 20 M Ft vagyoni értékig illetékmentes az ajándékozás. Ügyvéd szükséges.
Ha a fentieket meglépi, meglásd békén fogják hagyni "a" milliók dolgában.
Ha mindezek okán "vége a szerelemnek" és kiteszik a házból, a ráfordított értéket követelheti mivel a ház annyival értékesebb lett.
nagyon köszönöm!!!sokat segített!!!
Tisztelt Szakértők!
Anyósom 10 éve halt meg.Gyerekei közül a férjem nem örökölt semmit utánna.Létezik-e olyan hogy semmilyen értesítést nem kaptunk a hagyatéki eljárásról?
Köszönöm a választ.
Üdv:Lyzy
még egy kérdésem lenne.20 millió felett az ajándékozási szerződésnél hány %-ot kell fizetni?köszönöm
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02