Öröklési szerződés


Szomorú örökös # 2018.07.15. 16:44

KBS

Csak úgy sírsz

Ki sírt?
Szimplán leírtam, hogy az én öröklési szerződésem alapján
a hitelezői igényeket is ki kellett elégíteni, ennyi!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.15. 12:30

Rendben. Csak úgy sírsz, mint akinek egy vagyonba került a közjegyző tévedése.

Szomorú örökös # 2018.07.15. 11:31

KBS

Nem tudom, mennyi hagyatéki hitelezői igényt elégítettél ki, de alighanem többet, mint amennyibe egy előzetes ügyvédi tanács került volna.

Nem hinném! Valójában a nagyobb összeg (136 ezer) egy hitelkártya tartozás volt, amely kártya birtokosa (ő társkártyás volt anyukám mellett) részese volt szintén a hagyatéknak és egyértelműen jeleztük a bank felé, hogy azt ő fogja rendezni (mivel ő is termelte azt a tartozást). :-)

A másik folyószámla megszüntetése viszont kb. 1400 Ft tartozás megfizetése mellett volt lehetséges, azt fizettem ki én. Nem hinném, hogy bárki ezen összegért adott volna tanácsot. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.15. 09:38

Nem tudom, mennyi hagyatéki hitelezői igényt elégítettél ki, de alighanem többet, mint amennyibe egy előzetes ügyvédi tanács került volna.

Szomorú örökös # 2018.07.15. 09:09

james51

Én csak laikusnak számítok itt, azonban én is szerződéses örökös voltam. Az öröklési szerződés megtámadható, de csakis perrel bontható még a másik szerződő fél életében is. És a többi törvényes örökös is csakis így tudja a szerződést megtámadni, mivel ők is ott lesznek és a hagyatéki tárgyaláson meg fogják őket kérdezni, hogy elfogadják-e a hagyatéki tárgyalás alapját képező szerződésként, ahogy én tudom.

KBS

Mint korábban is írtam, nekem szerződéses örökösként a hagyatéki hitelezők követeléseit is ki kellett fizetni a hagyatéki tárgyalás után.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.14. 19:11
  1. Az öröklési szerződéssel lekötött vagyon nem számít bele a köteles rész alapjába.
  2. A szerződéses örökös nem felel az örökhagyó tartozásaiért.

A kérdésed is hülyeség. Hát persze, hogy van lehetőség. S hogy mire számíts? Valószínűleg meleg lesz, de délutánra jöhet egy futó zápor.

james51 # 2018.07.14. 18:31

Üdvozlettel!
21 évvel ezelőtt Közjegyző által szerkesztett és közjegyzői levéltárban meglévő Öröklési szerződés "szerződéses örököse" lettem az elhunyt teljes ingó és ingatlan vagyona, követelései és tartozási vonatkozásában egyaránt. (azaz a a teljes"vagyonra"). Az örökhagyó elhunyt, de az említett szerződésben is megemlített hozzátartozóim is vannak. Tudomásom szerint az un. köteles rész alap esetünkben 0. Az illetékes közjegyző a hagyatéki tárgyalást kitűzte.
Kérdésem van e jogi lehetőség a az Öröklési szerződés megtámadására? Vagy mire kell, vagy lehet számítanom?

Szomorú örökös # 2018.05.28. 11:45

Dr József

Nem volt jelzálog. Volt az egyik számlán hitelkártya tartozás, meg egy másik számlán némi kezelési költség tartozás, más nem.

drbjozsef # 2018.05.28. 06:31

Nem lehet, hogy a jelzálogokkal terhelt ingatlant örökölted meg szerződéssel? Mert az akkor más, mint a "sima" hagyatéki teher, azt nem örökölted, de a jelzálog az nem törlődik.

Szomorú örökös # 2018.05.28. 05:01

ObudaFan

van rá kúriai állásfoglalás, hogy nem felel a szerződéses örökös

Fasza, akkor ezek szerint engem megszívatott a közjegyző?
Ott szerepelt két bank is, mint hagyatéki hitelező és mindkettőt rendezni kellett. :-O

ObudaFan # 2018.05.28. 04:57

Pedig igaz, van rá kúriai állásfoglalás, hogy nem felel a szerződéses örökös.

Szomorú örökös # 2018.05.27. 21:58

Kovács_Béla_Sándor

A szerződéses örökös nem felel az örökhagyó tartozásaiért.

Ez az, ami nem igaz szerintem. Nálunk én nem csak az ingatlant örököltem, hanem a két bank által követelt tartozást is rendezni kellett.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.27. 19:20

A szerződéses örökös nem felel az örökhagyó tartozásaiért.

Mindamellett érvénytelenség miatt az örökhagyó hitelezője nem támadhatja meg az öröklési szerződést.

drbjozsef # 2018.05.27. 19:18

Mi oka lenne rá? Hiszen az örökös így is, úgy is felel az öröklött tartozásokért is, mindegy, hogy szerződéses, vagy törvényes rangsor szerinti.

Legfeljebb ha valami egyéb gyanús - jellemzően fedezetelvonó - ügylet miatt veszélybe kerülne a tartozás fedezete vagy megfizetése.

Pulsatill # 2018.05.27. 18:26

T. Fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy alakilag aggályos öröklési szerződést megtámadhat e olyan bank, ahol az elhunytnak fennálló tartozása volt?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.25. 08:36

Aha. És szerinted a földhivatal miről adta a másolatot?

debrecen # 2018.03.25. 02:02

A foldhivatali az cask masolat es az eredeti kell az nincs meg

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.24. 17:15

Már hogyne lenne meg. A földhivatal irattárában van. Kaptatok is róla másolatot.

Megint egy kérdező, aki jobban tudja.

debrecen # 2018.03.24. 15:01

Nem. Az elso hiba az hogy nincs meg az eredeti szerzodes. A masodik hiba hogy az ugyved mint tanu alairasa olvashatatlan es az ugyved es az ugyvednek a felesege a tanu, kezzel van a szerzodesre rairva amit a foldhivatalnak beadtak.

drbjozsef # 2018.03.24. 07:50
drbjozsef # 2018.03.24. 07:48

Milyen aláírás olvashatatlan? A szerződőé? Vagy a tanúké? Azt írod, hogy oda van írva a nevük. Akkor mi a probléma vele?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.23. 22:00

Miért lenne elfogadhatatlan?

debrecen # 2018.03.23. 20:17

Az Öröklési Szerződés-t bemutattak a kozjegyzoi idezesre de alaki hiba van rajta. Nincs meg az eredeti peldany es a tanuk alairasa hianyzik a bemutatott masolaton. Van egy masik masolat is a foldhivatalbol es azon kezzel van hozzairva a tanuk neve de az alairas olvashatatlan. A tanuk az ugyved es a felesege. Elfogadhatatlannak tartjuk mi a velemeny errol?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.03. 16:33

Helyes. Akkor viszont ő tudni fogja, amit kérdezel, és jobb is, ha tőle kérdezed, mert ő ismeri az ügy minden részletét.

Muhlan # 2018.03.03. 15:01

Nem.