gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése


ObudaFan # 2016.11.15. 13:58

A posta az visszaküldi, odáig nincs probléma. De te bármilyen eljárást indítottál a tartásdíj megszüntetése iránt?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.15. 11:39

Pardon?

marinkopisti # 2016.11.15. 11:13

Üdv + Érdeklődnék ha a gyermektartás díj lejár tényszerűen juni 2 vel s a bírósági végzés novemberi az addig levont s fel nem vett összeget hol tárolják ,A gyerek anyja postán nem vette át s tán visszautalják a kincstárnak aki a számfejtőnk . MI a teendő hogy lehet ezt kibogozni ?

ObudaFan # 2016.11.09. 18:00

Ha kérte a végrehajtás megszüntetését, az elvileg gyorsan megvan.

Ildiko70 # 2016.11.09. 13:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A férjem volt felesége állítólag még szeptemberben bejelentette a bíróságon, hogy a gyerektartás már nem jár a közös lányuk részére.
Mennyi időbe telik ennek az ügynek a jogerőre emelkedése?
Szeptembertől a részére utalt gyerektartást visszautalja - munkáltatótól kapja.
Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2016.08.17. 20:25

Igen, a jog szerint a nyári szünet végéig jar.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.17. 14:21

Képes lennél négy hónapért pereskedni? Én nem javasolnám.

Biti1 # 2016.08.17. 13:52

Köszönöm gyors válaszát. Akkor úgy kérdezem, hogy a jog szerint mikor szűnik meg a tartásdíj fizetésének kötelezettsége? Mi alapján kérheti az október 1-et a jogosult? Vagy fordítva, én kérhetem, hogy július 1-től szűnjön meg? Köszönöm még egyszer.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.17. 12:18

Örülj, hogy egyáltalán bejelentette.

Biti1 # 2016.08.17. 11:41

Tisztelt Fórumozók!

Gyermekem júniusban sikeres technikusi vizsgát tett, nem jelentkezett felsőoktatási intézménybe, azaz nincs róla tudomásom, hogy szeptemberben bármilyen sulit kezdene. A gyermektartásra jogosult már kérte a tartásdíj megszüntetését a bíróságon, viszont csak október 1-jétől. Jól gondolom, hogy július hónaptól kezdve nem tartozom fizetési kötelezettséggel? Mi ebben az esetben a teendő?
Köszönöm!

ObudaFan # 2016.07.30. 06:50

mucogi

A "tárgy rovatot" nem kell figyelembe venni.
Az eljáró bíró, és különösen az eljáró bíróság kizárásához ennél jóval több kell, és akkor sem a felperes által szabadon választott bíróság fog eljárni, hanem a másodfokú bíróság által kijelölt bíróság.

mucogi # 2016.07.30. 05:59

Kedves Obudafan!
Oly sokat segített már nekünk,hogy most is a segítségét kérném..
Mi beadtuk a papírt érdemtelenségre hivatkozva 3 hete kb...jött is az idézés,de tárgy rovatban,házasság felbontása és járulékai szerepel...amit nem értünk,mert már vagy 15 éve elváltak..
A másik kérdés....ugyanazt a bírónőt kaptuk a tárgyalásra,aki már 2x nem igazán fair módon döntött,van lehetőség mondjuk pesti bíróságra vinni az ügyet Gödöllő helyett,vagy ragaszkodnak az illetékes bírósághoz?

miskolc30 # 2016.07.27. 07:00

köszönöm a válaszokat!

pazs # 2016.07.26. 10:22

Csak a 18 éves kora után tanúsított magatartása miatt hivatkozhatsz érdemtelenségre, az addigi magatartása nem számít.

miskolc30 # 2016.07.25. 18:04

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a válaszod.Csak a facebook-on tudok próbálkozni(mármint kapcsolatba lépni a gyermekemmel). Telefonszámukat nem tudom és a nevelő apjával is voltak régebben attrocitások, amikor még működött a láthatás. Épp emiatt, hogy ezt elkerüljük, sokszor nagymamám ment el inkább a gyerekért. Ha most személyesen odaállítanék, gondolom most is ellenségesen viselkednének velem. Ha levelet írnék a gyereknek, azt meg nem valószínű, hogy odaadnák neki. így marad a facebook. Ez nem tudom mennyire számít komoly próbálkozásnak...mármint ha bíróságra kerülne az ügy. Igazából arra gondoltam, hogy ügyvéd által íratnék a gyereknek egy hivatalos levelet, hogy nyilatkozzon arról, hogy akarja-e velem tartani a kapcsolatot vagy akkor kérem a tartásdíj megszüntetését. Ezt az ügyvéd által íratni kívánt levelet 18éves kora előtt is elküldethetem vagy meg kell várjam, hogy betöltse a 18-at és csak utánna nyilatkozhat? (Azt értem, hogy fizetnem mindenképp 18éves koráig kell, ha nem akarná esetleg tartani a kapcsolatot)

minnie0 # 2016.07.25. 16:25

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2016.07.25. 16:24

Előre.

minnie0 # 2016.07.25. 16:23

Kedves Fórumozók!

A gyermektartásdíjat előre vagy utólag kell fizetni?
(a június elején levont gyermektartás a júniusi vagy a májusi?)

A végzésben ez a mondat szerepel:a munkáltató a tartásdíjat minden hónapban előre vonja le és utalja ki.

Én úgy értelmezem eszerint, hogy előre fizetés történik.

ObudaFan # 2016.07.25. 16:20

Ha a 18. eleteve betöltése után is komolyan probalkozol a gyermekkel tartani a kapcsolatot és ezt ő visszautasítja, akkor lehet kérni erdemtelenseg miatt a tartasdij megszüntetéset a bíróságtól.

miskolc30 # 2016.07.25. 10:25

Üdvözlöm!
Gyermekem 17éves lesz az édesanyjával és nevelő apjával él. 11hónapos volt, amikor elváltunk.Én nem voltam hajlandó a volt feleségem lakására menni látogatni a gyermeket, mivel az új pasija is ott volt és az új pasija szülei is (elég csúnya volt a válásunk). A volt feleségem pedig ugye nem volt köteles ideadni a gyermeket 3éves koráig. Amikor betöltötte a 3évet, akkor viszont rendszeresen elhoztam, azonban teljesen ellenem és a családom (szüleim, nagyszüleim) ellen nevelték. Beígértek a gyereknek ezt-azt (strand, játék), ha nem jön el hozzám. 6-7 éves lehetett a gyerek, amikor úgy döntött, hogy egyáltalán nem akar jönni hozzám illetve a nagymamájához és a dédimamájához sem.Próbáltam vele felvenni a kapcsolatot. Bejelöltem az iwiw-en majd később a facebook-on, de nem jelölt vissza.15. születésnapján szintén írtam neki a facebook-on, de nem reagált rá. Azt azért még hozzátenném, hogy az évek alatt kb. olyan három alkalommal felajánlotta az édesanyja azt, hogy ha lemondok róla, akkor nem kell tartásdíjat fizetnem.Természetesen nem mondtam le róla. Mit tanácsol, hogyan tovább? Ha esetleg végképp nem akarja tartani a kapcsolatot, akkor 18éves kora után kérhetem, hogy megszűnjön a tartásdíj?

Renzo1 # 2016.06.28. 18:45

Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2016.06.28. 16:34

Szeptemberig nem fogják megszüntetni, de mondjuk beadhatod most a kérelmet azzal, hogy majd akkortól kered a megszuntetest. A jogosult lakóhelye szerint illetékes bíróság előtt indithatod az eljarast.

Renzo1 # 2016.06.27. 17:07

Gyermekem 24 éves, előreláthatólag szeptemberben lesz a szakdolgozat védése (érettségije van). Bejelenthetem a gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszűnését úgy, hogy még nem végzett? (jogosultként)
A bejelentést megtehetem a lakóhelyemen lévő bíróságon, vagy csak ott, ahol megállapították?

minnie0 # 2016.06.15. 14:01

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.15. 13:52

Nemigen van róla tapasztalatom, csak tippelem, hogy egy hónapon belül megvan.