Gyermekelhelyezés


ObudaFan # 2018.10.22. 10:32

Adjam be a kerestet és kérjem az ideiglenes elhelyezést magamhoz?

Azt mindenképpen.

Biztos van olyan jogszabály ami szabályozza,.em tarthatja önkéntesen magánál a gyerekeket,nem veheti el sz anyjuktól

Amíg a bíróság nem dönt a kérdésben, addig ugyanolyan joga van neki magánál tartani a gyerekeket, mint neked lenne. (Sőt, te költöztél el, tehát nagyon szigorú értelmezés szerint a gyerekek lakóhelye jelenleg éppen ott van.)

weekii # 2018.10.22. 10:45

Igen én.költöztem el mert kidobott a párom

ObudaFan # 2018.10.22. 10:49

OK. Minél hamarabb add be a keresetet és az ideiglenes intézkedés iránti kérelmet. Így sem lesz könnyű olyan okot találni, amely alapján a bíróság szakvélemény nélkül is ideiglenes intézkedéssel neked odaadja a felügyeletet, de enélkül tényleg rosszak az esélyeid.

weekii # 2018.10.22. 10:53

És mot lehet tenno h ne zaklasson utána apuka üinket,utcárra iskolába óvodába ki lehessen vinni nyugodtan a gyerekeket

ObudaFan # 2018.10.22. 11:10

Miért ne lehetne kivinni a gyereket utcára?

weekii # 2018.10.22. 11:53

Mert a páromék olyan család akik megtámadnak olyan dologért amiben nem ök nyernek,képesek le.nének elranolni tölem a gyerekeket,söt nem egyszer bántalmazott a gyerekek előtt

ObudaFan # 2018.10.22. 11:59

Ahogy írtam, amíg nincs ideiglenes intézkedésben sem szabályozva a szülői felügyelet és kapcsolattartás, ugyanolyan joggal viszi el és tartja magánál a gyereket, mint te. Tehát minél hamarabb el kell indítani a pert és ideiglenes intézkedést kérni, hogy a kapcsolattartás rendje pontosan szabályozva legyen.

weekii # 2018.10.22. 13:29

Mi lehet az az ok h én megkapjam az ideiglenes felmgyeletet,mert azt irta h nehéz olyan okot találni

ObudaFan # 2018.10.22. 13:31

A gyermekek veszélyeztetése.

weekii # 2018.10.23. 06:57

És ha nem találok olyan okot,ami veszélyeztetné a gyerekeket,mekkora az esélyem,h pert nyerjek,úgy h ott vannak a per alatt a gyerekek??

ObudaFan # 2018.10.23. 07:42

Lényegesen kevesebb, de azért ismerni kellene a pontos körülményeket.

weekii # 2018.10.23. 15:50

Többször bántalmazott már,de általában megbocsátottam
Aztán egy éve el tudtam helyezkedni egy munkahelyen,ahol elég sokat kellett maradnom(12-19ig+1óhazaut) Ez az idő alatt ök elkezdték ellenem nevelni a gyerekeket,kisebb nagyobb sikerrel
Végül annyira ellaposodott a kapcsolatunk h elkezdtem levelrzni egy fiúval,de még mielött megcsalás történt volna abbamaraft minden,viszont megtudta a pérom és ezért zavart el,probáltam vissza szerezni de nem adott nekem esélyt és a gyerekeket is elvette tőlem,6hét alatt kb 3szor ha látram öket kb fél ora 20percre,telefonon sem érem el öket

weekii # 2018.10.23. 16:19

Ráadásul most mikor kidobott megint megvert ls késöbb kiderült h terhes vagyok

ObudaFan # 2018.10.23. 17:08

A gyerek ellened nevelése lehet olyan magatartás, ami a gyereket veszélyezteti. Ha a gyereket is bántalmazza, az különösen. Ha a gyerek előtt bántalmazott téged, az is nyilván olyan magatartás, ami a gyereket veszélyezteti. De mindezt bizonyítani is kell tudni.

weekii # 2018.10.23. 17:45

Van látleletem van távolságtartási papirom és minden bántalmazást végignéztek a gyerekek sajnos,volt mikor a gyerekeket is megütötte de az nem sokszor
Viszont az ovonö is látta h féltek a gyerekek most legutobb pl mikor bementem az oviba a fiamhoz.

Csipkebokor # 2018.10.27. 22:18

Új kérdés!!!
Váláskor a gyermekelhelyezésnél dönthet úgy a bíróság(Bp-en), hogy a két kisiskolás gyerek 2 hétig az apjánál, 2 hétig az anyjánál van?

ObudaFan # 2018.10.28. 00:22

Így csak egyezségkötés esetén.

segítség 11 # 2018.10.29. 03:18

Tisztelt fórumozók, kérlek segítsetek! Sürgősen ügyvédi segítségre lenne szűkségem gyermekfelügyeleti perben mint alperes. Somogy megyében ill vonzás körzetében. Köszönettel

segítség 11 # 2018.10.29. 07:19

Köszönöm Tisztelt drmosza

Misi0023 # 2018.11.07. 15:35

Jo napot.
Érdwklődni szeretnék hogy a kisfiam elhelyzésénél az édesanya huzza az időt nem szeretne megállapodni sem és birosági uton sem szeretni rendezni a gyermekünk láthatását.
Azt szeretném kérdezni hogy amíg nincs döntéshozatal az ügyünkben elmehetek e a kisfiamért ovodába.Az édesanya valami levélre hivatkozik hogy aláiratta az ovónökkel mivel nála él életvitl szerüen és ezt megtehete.
A fiam nagyon hiányzik két hetente láthatom miközben amikor elváltak utjaink közösen leültünk ketten minden külső segitség nélkül és megbeszéltük hogy hogyan lesz a gyermek láthatása ő ezt önkényesen felrúgta miután msfél honapra rá hogy elköotöztem bemuttta az 5 éves kisfiamnak az uj párját és welness hétvégére vitték ami a füamat lelkileg megviselte.A kérdésem az ovodai elhozatalra vonatkzik.Előre isnköszönöm a választ

ObudaFan # 2018.11.08. 15:20

Ha nem tudod a gyermekkel a kapcsolatot tartani, akkor kérj a bíróságtól ideiglenes intézkedést.

Misi0023 # 2018.11.10. 07:15

valami konkrét válasz a kérdésemre?

ObudaFan # 2018.11.10. 09:06

Az óvodában ez nagyjából az óvodai házirend és az intézményvezető belátásának a függvénye.

Erzsi002 # 2018.11.10. 17:57

Tisztelt fórumozok!
18 éve vagyok házasságban .Született 2fiú.
Kb 10 vagyok kényszer házasságban a gyerekeim miatt,
Apuka kiskorú megrontásával másfél év felfügesztett börtön büntetést kapott.Amikor az esett történt akkor elment a vagyis elzavarták a szomszédok .Mivel gyesen voltam otthon és 3hónapos terhesen sajnos tartanom kellet magam .Sajnos akkor nem tudtam eladni a házat még 10 évig mert abban az évben vettük segítséget sehol nem kaptam pad helyzet sajnos külön emeleten továbbra is együtt kelett élnem.Mível lejárt a tíz évem ezért eladtam a házat hogy végre el tudjak vállni. .Bejelentette hogy elviszi a fiaimat megteheti mert nem lehet egyezkedni bele megyünk úhatalmas perbe az meg gyerkeknek sem jó .Ilyen multú ember elviheti mert ő is ügyvédet fogadott.Távol szertnék élni tőle mert nekem ez elég hosszú volt.

ObudaFan # 2018.11.11. 09:12

Azért ennyi adat alapján nehéz megítélni, hogy kinek fogják a gyerekeket ítélni, és hogyan is lesz a kapcsolattartás. Mindenesetre az, hogy apuka kiskorú ellen követett korábban bűncselekményt, nyilván nem szól mellette, persze itt is ismerni kellene pontosabban a körülményeket.