Szülői felügyeleti jog


SACA02 # 2017.06.05. 18:06

Feketen-feheren le van irva hogy a punkosd az enyem, mivel paros hetvege, igy mondtam hogy vasarnap este hat nalam az atadas. Semmi oka nincs, a gyerek nem beteg, semmi baja, csak nem adja vissza, holnap viszi be az iskolaba

lajcsó # 2017.06.05. 17:50

Azt nem ártana előzetesen tisztázni, hogy mi a késés oka!?

drbjozsef # 2017.06.05. 17:31

Vallomásodat? Feljelentésre gondolsz?

SACA02 # 2017.06.05. 17:08

Udvozlom! erdeklodni szeretnek hogy az apa nem hozta haza a gyermeket vasarnap hat orara ahogy a birosagi vegzesen szerepe, kedden viszi az iskolaba. Korozest ki lehet ellene adni? a rendorsegen csak felvettek a vallomasomat de nem tettek semmit. Tovabbiakban kihez forduljak ez ugyben? Koszonom

Burn Out # 2017.06.05. 15:20

gyámhatósággal felvetted már a kapcsolatot? kérted a családbafogadás megszüntetését?

belobelo # 2017.06.05. 13:34

Üdv!
Segítségüket szeretném kérni!
A Volt páromtól van kettő közös gyermekünk, egy 4 és egy 8hónapos kislány.
Mig egyutt voltunk, az ő szüleinél éltünk, de mivel vele a kapcsolatot megszakítottam így a gyerekekkel
az én szüleimhez költöztünk, azóta új, boldog kapcsolatban vagyok a jelenlegi párommal.
Gyermektartást kértem a volt páromtól a két gyerekemre, amit a bíróság meg is állapított, viszont csak az első hónapban
fizette ki azt a 30.000ft-ot amit megszabtak, utána csak a hallogatás volt részéről, hogy majd ekkor meg akkor..
Egy jobb élet reményében olyan ötlet jutott eszünkbe, hogy külföldön próbálunk munkát keresni maximum 1 évre, hogy normális független
családi körülményeket tudjunk biztosítani a gyerekeimnek. Meg is ragadtunk egy ilyen külföldi munkalehetőséget, nagyon kecsegtető volt
a fizetés amit ajánlottak nekünk. Innentől jönnek a gondok: A két gyermekem gyámságát, és a gyerekek után járó gyest és családi
pótlékot átadtam az gyermekeim apai nagyszüleinek ideiglenesen
míg külföldön dolgozunk. A munka nem jött be, 3 hetet voltunk kint, nem fizettek ki minket a megbeszéltek szerint és hazajötttünk.

  • egyébként is hazajöttünk volna az első hónap után mivelrájöttem hogy a gyermekeim nélkül nem tudok létezni.

Hazajövetelünk után azzal szembesültünk hogy a nagyszülők akiknek ideiglenesen átadtuk a gyámságot nem akarják visszaadni nekem a lányaimat!
Ők próbálnak meg nekem feltételeket szabni hogy márpedig én nem vihetem el őket abból a városból ahol jelenleg laknak, egy másik városba ahol a jelenlegi
párom szüleinél tudjuk a lakhatásunkat megoldani. Azt mondják hogy nem engedik elvinni a gyerekeket, meg hogy én ott helyben vállaljak munkát és
abban a városban alakítsak ki magamnak új élelet! de én ott nem akarok és nem is tudnék már lakni! A páromék háza (300nm, 2 szintes) minden szempontból megfelel
szerintem annak a körülménynek, ami szükséges a gyermekeim tartásához. A párom jelenleg is dolgozik itthon, van jövedelme, a szülei is szintúgy dolgoznak,
és támogatnak minket mindenben! Egyszerűen nem birom a gyerekeim nélkül!!! Nem birom hogy nélkülük kell léteznem!!

Kérem aki jártas az ilyen ügyekben az mondja meg nekem legyen szives hogy mikor kaphatom vissza a gyerekeimet, és van e ennek valami akadálya jogi szempontból
a fent leirt történetem után!!
Köszönöm!
Tünde

ObudaFan # 2017.06.05. 06:15

Kérni kérheti, és esélye is van, de természetesen a körülményekhez képest minden ügy más.

SACA02 # 2017.06.04. 18:12

Udv! Erdeklodni szeretnek, hogy a gyermek ket eves koraban valtunk el, ket het van leirva a nyari szunetben hogy az apa lathatja. A gyerek most iskolas mar, az apa kerheti ennek az emeleset? Koszonom

Karcsipapa # 2017.06.02. 18:18

Tisztelt obuda fan!
"Ez aligha fog menni a fórumon keresztül, ugyanis az iratok ismerete nélkül itt már aligha lehet segíteni. Megjegyzem, jogerős ítélet után erősen kérdéses, hogy az iratok ismeretében lehetne-e még segíteni"
Nos először is köszönöm a válaszát! Én úgy érzem és tudom is bizonyítani ,hogy a T. Bíróságok az általam benyújtott bizonyítékokat figyelembe sem vették illetve el sem olvasták ami szerintem igencsak nagyfokú egyoldalúsághoz -elfogultsághoz vezettet. Természetesen egyetértek abban ,hogy így a fórumon keresztül az ilyen közel 3 éves bírósági ügymenetet -ítéletet nem lehet rendezni.Csak mivel olyan sok hasonló bírói döntések hibáiból adódó tragédiákról hallunk gondoltam a segítség kérésem lehetőségére! Összegzésként elmondanám még ,hogy a 15 éves házasságunkból 13 év gyerekeim és beteg feleségem melletti becsületes kitartásomért kaptam a hónap végéig egy olyan ultimátumot amely szerint nekem csak VOLT : családom,otthonom ,megélhetésem!

ObudaFan # 2017.06.01. 17:20

Ez aligha fog menni a fórumon keresztül, ugyanis az iratok ismerete nélkül itt már aligha lehet segíteni. Megjegyzem, jogerős ítélet után erősen kérdéses, hogy az iratok ismeretében lehetne-e még segíteni.

Karcsipapa # 2017.06.01. 16:57

Tisztelt Fórum! A szülői felügyelettel kapcsolatban az elsőfokú bíróság úgy döntött ,hogy a két kiskorú gyermekeinket megossza . Ezt a volt feleségem meg fellebbezte és a másodfokú bíróság az ő javára ítélte meg a gyermekeink kizárólagos szülői felügyeleti jogát! Az első fokú és a másodfokú tárgyaláson több igazság ügyi szakértő véleményével is bizonyítva lett részünkről ,hogy a 13 éve tudott ön és közveszélyes paranoid skrizófériával beteg.Ennek ellenére még is a feleségemet tartották alkalmasabbnak a gyermekeink szülői felügyeleti jogára mint engem aki mindent megtett és tesz a mai napig a gyermekei egészséges fejlődésük ért ! A bíróságok tárgyalásakor főleg a másodfokú bíróság döntésénél ki hangsúlyozták ,hogy a szakorvosi véleményt felül bírálja a beteg kezelő orvosának a gyógyszerei hosszú ideje nem szedő betegének tünet mentes bemondása ! Az egyetlen vád ellenem az ,hogy az egy lakásban lakó beteggel és az általa gyerekeimet állandóan ellenem uszítva(szülői jogaimat semmibe véve) sorozatosan feljelentett a hatóságok előtt azért mert felmertem emelni "zaklatásáért "a 13 éve elviselt dolgaiért a hangomat. Kérem mindenki segítségét az ügyemmel kapcsolatban.

Karcsipapa # 2017.06.01. 16:57

Tisztelt Fórum! A szülői felügyelettel kapcsolatban az elsőfokú bíróság úgy döntött ,hogy a két kiskorú gyermekeinket megossza . Ezt a volt feleségem meg fellebbezte és a másodfokú bíróság az ő javára ítélte meg a gyermekeink kizárólagos szülői felügyeleti jogát! Az első fokú és a másodfokú tárgyaláson több igazság ügyi szakértő véleményével is bizonyítva lett részünkről ,hogy a 13 éve tudott ön és közveszélyes paranoid skrizófériával beteg.Ennek ellenére még is a feleségemet tartották alkalmasabbnak a gyermekeink szülői felügyeleti jogára mint engem aki mindent megtett és tesz a mai napig a gyermekei egészséges fejlődésük ért ! A bíróságok tárgyalásakor főleg a másodfokú bíróság döntésénél ki hangsúlyozták ,hogy a szakorvosi véleményt felül bírálja a beteg kezelő orvosának a gyógyszerei hosszú ideje nem szedő betegének tünet mentes bemondása ! Az egyetlen vád ellenem az ,hogy az egy lakásban lakó beteggel és az általa gyerekeimet állandóan ellenem uszítva(szülői jogaimat semmibe véve) sorozatosan feljelentett a hatóságok előtt azért mert felmertem emelni "zaklatásáért "a 13 éve elviselt dolgaiért a hangomat. Kérem mindenki segítségét az ügyemmel kapcsolatban.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.17. 09:47

Szerintem örülj az extra kapcsolattartásnak, és ne akarj visszaélni vele.

Vyktor # 2017.05.17. 09:13

Jó napot kívánok!

A volt feleségem kizárólagos szülői felügyelettel rendelkezik, de a munkahelyén történt változás miatt megkért, hogy 2 hétig (hétköznapok) nálam legyenek a gyerekek, mert vidéken lesz továbbképzésen, valamint a későbbiekben hetente átlag 2-2 napokat kellene segítenem a gyerekek ellátásában. (Jelenleg 2 hetente van láthatási jogom.)
Milyen papírt írjunk magunk közt, ami bizonyítja, hogy én tartom el a lányokat az adott napokon? (gyermekelhelyezési per esetére, mert egyébként is gondok vannak a gondviseléssel)
Jogilag ezt szükséges lenne újra szabályozni? (4 éve váltunk el)

alfateam # 2017.04.22. 17:33

, hogy ne vigye el, hiszen nem tudja mikor mit kell tenni
Vigye csak, add oda neki. Írd le neki mikor mit kell tennie. Had-tudja meg mennyi gond van vele.
Egyébként is éppen úgy szülő ő-is mint Te.

Ha bírósághoz fordulsz és kéred a szülői felügyeleti jogot gond nélkül megkapod, és a tartásdíjról is rendelkezik.

Kisvaki # 2017.04.22. 17:10

Tisztelt Fórumozók!

Egy kis eligazításra lenne szükségem. Három éve külön vagyok a gyermekem apjától. Szóbeli megegyezés szerint fizeti a gyerektartást. A kisgyerek fél évre rá, a szétköltözésnek, diabéteszes lett. Apukát 1 éve nem láttuk, nem hív, nem jelentkezik. Ha keresem arra hivatkozik, hogy beteg volt, ezért nem jött. Most itt az iskolai beiratkozás,röpke 2 hét alatt, de vissza küldte a kitöltött papírt, így be tudtam íratni a gyereket.Az rendben van, hogy fizet, de felháborít, hogy ennyire nem vesz a gyerekről tudomást. Gondolom nem kell részleteznem, hogy mennyire megváltozott ettől az új helyzettől az életünk, a napi gondokkal én küzdök meg, a munkám megszűnt, mert a gyerek csak délig van oviban. Nem siránkozok,de úgy érzem, hogy nem szeretném apukát mindig keresgélni, ha kell az aláírása, beleegyezése stb..illetve, ha plusz kiadás van a gyereknél, könyörögni kell, hogy szálljon be. Arra gondoltam kérem a bíróságon a gyerekelhelyezés lepapírozását, a szülői felügyeleti jogárok nem szeretne lemondani, mert ez nála elvi kérdés...ugyan nem kíváncsi rá, de mégis. Szeretném, ha a bíróság megnézné a hivatalos jövedelmét, és ha mód van rá, és járna több gyerektartás elfogadnám. Illetve nem tudom, hogy diabéteszes gyermek esetében, kérhetem-e, hogy mivel a gyermek csak 6 éves, nem tudja ellátni önmagát még önállóan (inzulin beadás), és apuka ezekről semmit nem tud, hogy a láthatás csak felügyelet mellett történjen? Nem azt akarom, hogy ne lássa, csak, hogy ne vigye el, hiszen nem tudja mikor mit kell tenni. Elintézhetőek ezek a dolgok így ahogy gondolom, vagy ne így vágjak neki a bíróságon? Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

ObudaFan # 2017.04.13. 18:57

Leende

Nincs olyan szabály, hogy a bíróság nem dönthet ideiglenes intézkedéssel a szülői felügyelet gyakorlásáról is akár, de az tény, hogy csak igen ritkán és indokolt esetben tesz ilyet. Más hatóság meg addig, amíg per van folyamatban, aligha fog eljárni.

ObudaFan # 2017.04.13. 18:55

Szerintem bírósági hatáskör.
149/1997. (IX.10.) Korm.rendelet 18. § (1) Ha az együtt élő vagy különélő szülők a szülői felügyelet közös gyakorlása körébe tartozó kérdésekben nem tudnak megegyezésre jutni, a Ptk. 4:166. §-a alapján a gyámhivatal döntését a lelkiismereti és vallásszabadság körébe tartozó kérdés kivételével bármelyik szülő kérheti.

Szerintem meg nem, mert lelkiismereti kérdésben a bíróság sem dönthet.

Leende # 2017.04.13. 16:46

Kedves József, nem kívánom hogy a helyemben légy most. És igen, keresem a választ, mert kell legyen valami járható út ott, ahol a családsegítő is aggódik, de nem tud mit tenni 1 hónapja.

Kedves Bodorka, köszönöm a válaszod. Egy út amit megpróbálunk, bár a gyámhatóság még ott tart, hogy létezik ideiglenes elhelyezés és azt kérjem, pedig már nincs ilyen. Neked még egyszer köszönöm a segítséget :-)

drbjozsef # 2017.04.11. 10:47

Bodorka ezen valszeg már túl van, egy év után...

Tordesillas # 2017.04.11. 07:29

Bodorka

Szerintem bírósági hatáskör.

149/1997. (IX.10.) Korm.rendelet 18. § (1) Ha az együtt élő vagy különélő szülők a szülői felügyelet közös gyakorlása körébe tartozó kérdésekben nem tudnak megegyezésre jutni, a Ptk. 4:166. §-a alapján a gyámhivatal döntését a lelkiismereti és vallásszabadság körébe tartozó kérdés kivételével bármelyik szülő kérheti.

drbjozsef # 2017.04.11. 06:51

Leende,

ez egy fórum, több topikkal. Általában mindenhol ugyanazok válaszolnak. Már vagy három topikban feltetted a problémádat, van, ahol kaptál rá választ is. Mire számítasz?

Addig írod be újra, meg újra, amíg neked tetsző választ nem kapsz?

Leende # 2017.04.11. 05:05

sziasztok, jogi oldalról kérek segítséget. ha jól tudom már nem dönt a bíróság ideiglenes szülői felügyeleti jogról, csak a kapcsolattartást szabályozza. addig mindkét szülőnek joga van egyformán a gyerekhez. na most nálunk mindkét szülő szeretné ezt a jogát gyakorolni, válás most fog kezdődni. a gyerekeket kell járatni óvodába, oda beiratáshoz 2 szülő aláírása kell. ha teszem azt elköltözök a gyerekekkel, és baviszem reggel az oviba, apuka bármikor elhozhatja. szülőök nem egyeznek meg és így beindul a gyerek lopkodás és a bíróség annak ítéli meg a gyerekeket, akivel ténylegesen több időtt töltöttek ezalatt. hogy leget ezt a gyereklopkodós időszakot kivédeni a gyerekek érdekében, ugyanis apuka ott tart hogy anyóst felbélelte éljen haszonélvezeti hogval így tegyn ki engem mint anyukát a lakásaból, ahol mi tőle különálló lakrészben lakunk. Én nemveltem eddig nagyrészt a gyerkeket, most ez könyörtelen, hogy ki akarnak dobni és nem tudom hogy tudom megvédeni magunkat a gyerekekkel. gyámügy látja mi van, de nem cselekszik, mert azt mondja látszik mi történ, de nem tud eljárást indítani. a s egítséget előre is köszönöm.

pazs # 2016.04.08. 08:00

A gyámhatóság.

Bodorka # 2016.04.08. 07:27

Jó reggelt!
Szeretném megkérdezni a jelenlévő ügyvédeket, hátha tud nekem valaki megoldást a következőkre.

  1. a felügyelet közös a 10 éves gyermek felett
  2. a kötelező hit/erkölcstan oktatás tekintetében a szülők nem jutnak egyezségre. Az apa hittant szeretne, az anya erkölcstant.
  3. Az iskola a nyilatkozatokat április végéig várja vissza a szülőktől.

4.A gyermek az apa idejében (5 nap) vallásos életet él, a másik időszakban (9 nap) nem.
5. A gyermek kevéssé szereti az apa idejében a vallásos életet, vagyis ezt mondja anyának (nyilván kétfele is meg akar felelni), de ha anya kéri, hogy kérdezzék meg apával közösen őt is, melyikre szeretne járni, apa elzárkózik ettől .)
Kérdésem: ha nincs közös és azonos nyilatkozat az iskolában a szülők részéről, ki dönti el, mire fog járni a gyerek jövő tanévben?

nagyon szépen közsönöm előre is!