Kft. - s kérdések


furfangos frigyes # 2009.11.26. 14:31

Üdvözletem
Segitséget szeretnék kérni.
Új bolt nyitása esetén székhely bejelentéséhez ügyvéd kell e, vagy pedig elég a könyvelő?

pazs # 2009.11.26. 15:37

Ügyvéd mindenképpen kell, ha az új bolt címét a cégjegyzékben szeretnéd feltüntetni a telephelyek/fióktelepek között, enélkül szerintem nem is kaphatsz működési engedélyt. Feltételezem, nem a cég székhelyét akarod módosítani, bár ez részletkérdés és az ügyvéd válaszol majd a kérdéseidre. Ügyvéd közreműködése a cégeljárásában (ide tartozik a változásbejegyzési eljárás is) kötelező.

Honthy # 2009.11.27. 13:44

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy Kft mely tartozással rendelkezik az APEH felé. Nekem tulajdonrészem van a cégben, de nem dolgozom ott és nem is vagyok ügyvezető. A társam adósságot halmozott fel, míg én másfél évig külföldön tartózkodtam. Meg szeretnék szabadulni a részemtől, de nincs aki megvegye. Sem a társam, sem más. Hogyan tudok kilépni a cégből? És esetleges csődeljáráskor milyen felelősség terhel?

Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.27. 14:42

Kft-ből nem lehet kilépni. Eladhatod, elcserélheted vagy elajándékozhatod az üzletrészt.
A kft azért "korlátolt felelősségű", mert a tagok főszabályként csak a szolgáltatott törzstákével felelnek a tartozásokért.

evaluna # 2009.11.28. 08:48

Szeretném megtudni, ha egy kft-ben van kb. 30 % tulajdonrészem, részesülhetek-e a tiszta nyereségből vmilyen formában, vagy hogy milyen egyéb, pénzre átváltható jogokkal rendelkezem.

ObudaFan # 2009.11.28. 08:56

Ha a taggyűlés osztalék kifizetéséről dönt, akkor a társasági szerződés szerinti mértékben, illetve a cég megszűnésekor szintén a társasági szerződés szerinti mértékben.

evaluna # 2009.11.28. 10:05

Tehát ha a taggyűlés csak két tulajdonosból áll, és a másik tulajdonosnak 70 % üzletrésze van, és ő nem akar osztalékot fizetni, akkor én sose látok pénzt a kft-ből?

ObudaFan # 2009.11.28. 13:35

De, a cég megszűnésekor.

tana # 2009.12.05. 13:43

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy kft ügyvezetőjének lenni milyen következményekkel jár?
Egyáltalán a kft.-ben az ügyvezető a munkáltató?
Jelenleg van munkahelyem, ahol teljes munkaidőben dolgozom. Ha elvállalom az ügyvezetői kinevezést egy kft.-ben, fizetés nélkül, akkor ez számomra milyen következményekkel jár? Bejelentési kötelezettségem van e a munkahelyemen, hogy én ilyen kinevezést fogadtam el, illetve az APEH felé lesz e bejelentési kötelességem, esetleg önadózóvá kell válnom? Kft. Ügyvezetője lehet a nyugdíjas, vagy esetleg külföldön tartózkodó személy? Kinek lenne legegyszerűbb ezt a pozíciót betöltenie, egy máshol alkalmazásban lévő személynek, egy nyugdíjasnak, vagy egy külföldön tartózkodó személynek?
Válaszotokat előre is köszönöm.
További kellemes hétvégét mindenkinek.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.05. 13:56

Egyáltalán a kft.-ben az ügyvezető a munkáltató?
Nem. Az maga a kft.

elentési kötelezettségem van e a munkahelyemen
Minimum.

illetve az APEH felé lesz e bejelentési kötelességem, esetleg önadózóvá kell válnom
Nem.

ft. Ügyvezetője lehet a nyugdíjas, vagy esetleg külföldön tartózkodó személy?K
Igen.

Kinek lenne legegyszerűbb ezt a pozíciót betöltenie
Annak, aki ért is hozzá.

tana # 2009.12.05. 14:50

Gyors válaszát nagyon szépen köszönöm. Olyan van, aki ért hozzá. Jelenleg ez az ügyvezetői pozíció csak átmeneti, névleges megoldás lenne. Nyugdíjazás miatt javasolták édesapámnak, hogy legyen más az ügyvezető, aki őt nyugdíjba helyezi. Ezért kérdeztem, hogy a munkáltatói jogokat ki gyakorolja. Mivel ő tulajdonos is, és ügyvezető is egyben, ezért érdekel, hogy tényleg megoldás e az, hogy ha más lesz az ügyvezető.
Ezért kérdeztem, hogy kinek lenne a legegyszerűbb ügyvezetővé válnia, kinek jár a legkevesebb következménnyel. Mivel a mostani ügyvezető jelöltek között az egyik személy magyar állampolgár, aki külföldön adózik, és ott tartózkodik, illetve ott áll alkalmazásban, a másik nyugdíjas, én vagyok a harmadik, de én máshol állok alkalmazásban., ahol ezek szerint tájékoztatási kötelezettségem (van más kötelezettségem is velük szemben?)van.

ObudaFan # 2009.12.06. 10:51

A munkáltatói jogokat - az ügyvezető munkaviszonyát leszámítva - általában az ügyvezető gyakorolja.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.07. 07:45

Tegyük hozzá, hogy teljesen felesleges - és nem is bátorságos - lenne azért új, ráadásul fiktív ügyvezetőt választani, hogy a mostani, tényleges nyugdíjba mehessen.

Általában ellenjavalt valótlan tartalmú okiratok kiállítása, aláírása.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 18:51

Tisztelt Fórumozok.

A kft tagja 50-50 % ban a férjem és én. A kft céghelye a férjem szüleinél van bejelentve. Most válófélben vagyunk és a férjem a kft céghelyét a lakásunkra akkarja átteni. Én semmiképp nem szeretném ,mivel valószinűl enyém marad a lakás ,és ha elváltunk a kft a férjemé lessz. Az lenne a kérdésem hogy ha a férjem taggyűlést hív össze és fele fele arányban vagyink tulajdonosok ,milyen formában tudom kivédeni hogy a kft céghelye ne kerüljön a lakásunk cimére ,ami szintén 50-50% os tulajdonban van. A kft ügyvezetője a férjem. El-e kell mennem a taggyülésre? mi van akkor ha fele-fele arányban van a szavazás a céghely áthelyezéséről?
Minden tippet megköszönök
Zsuzsa

ObudaFan # 2009.12.08. 19:31

A legbiztosabb, ha a taggyűlésen nemmel szavazol, de egyébként elég kellene, hogy legyen az is, hogy a lakás társtulajdonosaként ehhez nem járulsz hozzá.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 20:51

Elnézést,de azt nem irtam hogy az ügyvezető mandátuma már több mint egy éve lejárt. Most a taggyülés összahiváskor akkar a lányom férje ügyvezető választást.Mi van akkor ha én nem szavaza meg,mivel a leirtak alapján nem jól végezte a munkáját,de Ő sem akkarok ügyvezető lenni.Sőt a kft -t sem akkarja.Viszont a férje meg ragaszkodik hozzá tudom hogy válás után egy kiss odafigyeléssel tudna belöle profitálni. Jól teszi ha megszavazza? vagy maga ellen cselekszik, Mit csináljon és hogyan?

Köszönöm a válaszokat.József

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 21:00

Mi van akkor ha 50-50% -s a szavazás eredménye? ilyenkor az ügyvezető zavazása dönt?

József

ObudaFan # 2009.12.09. 10:22

Nem, ilyenkor nem sikerült határozatot hozni az ügyvezető személyéről.

DB605L # 2009.12.09. 21:03

Sziasztok,

Adva van egy Kft. Két ügyvezetője van, 90-10% arányban. A cég fizetésképtelenné válik, mert egy nagyobb munkát elvállalva a fővállalkozó mindenféle indokkal nem fizette ki a teljes munkadíjat, a hitelezők elkezdték a felszámolási eljárást. A ki nem fizetett munka miatt a cégpénztár nagyjából üres. A kérdésem az, hogy ilyen esetben az ügyvezetők felelőssége a 90-10%-nak megfelelő, vagy egyenlő mértékű?

Köszi a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.09. 21:09

Két ügyvezetője van, 90–10% arányban.
Nem, kérlek szépen, ügyvezetők nem lehetnek "arányban". Ha ketten vannak, akkor mindegyik százszázalékig ügyvezető.

De milyen felelőssége lehetne itt bármyilküknek is?

fedex # 2009.12.09. 21:29

hali!
nekem olyan problémám van hogy, ez év december 1-vel a munkahelyemről engem és 9 munkatársamat elküldtek. Ez még nem is volna olyan nagy probléma, csak a novemberi fizetést nem adják ide és ráadásul a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papirokat sem, és így munkanélküli segélyt sem tudom kérelmezni.
Állításuk szerint még állományban vagyunk., de ugye én még ettől nem fogok jól lakni.
Kérdésem az lenne hogy én mit tudok lépni a fizetésem és a papírok megszerzésének ügyében?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.10. 07:51

Pontosítani kellene, mi az, hogy "elküldtek"? Azt mondták, "menj haza"? Vagy írásban felmentettek a munkavégzés alól? Rendes felmondással éltek? Esetleg rendkívülivel? Szóban? Írásban? Mi van a felmondási időddel?

Etc.

dopeman # 2009.12.10. 10:10

Kedves Kollégák!

Az alábbi kérdésben kérném segítségeteket:

(Egyszemélyes) Kft. szerződésmintára tér át. Erről az alapító határozatot is hozott.

Kötelező-e külön mellékletként - a szerződésminta, az alapító határozatai, stb. mellett - az alapító okirat módosítást is benyújtanom?

Segítségeteket előre is köszönöm.

D.

ObudaFan # 2009.12.10. 11:10

Nem.

dopeman # 2009.12.10. 11:15

Köszönöm, nem készítettem, megnyugodtam:)