Bt kültag kiválás


ObudaFan # 2010.06.02. 16:50

Ha gőzöd sincs, nem árt hozzáértőhöz fordulni.
A legbiztosabb az iratok átadására, ha közjegyzővel küldeted el tértivevényes küldeményben.
A felmondás akkor hatályosul, amikor átveszi.

okoska48 # 2010.06.01. 19:26

Köszönöm Óbuda..
Még egy kérdés: az iratokat (könyvelés) cégiratok hogyan juttassam el ( már ami nálam van, vagy a könyvelőnél) ha nem hajlandó szóba állni velem..semmit nem ír alá, akkor hogyan adjam át úgy, hogy rajtam ne lehessen számonkérni? (Vagy pont azért ne adjam át, hogy a felmondásom napjáig igazolni tudjam a dolgokat?)..Ja..és mikortól hatályos az azonnali felmondás, amikor leírom, vagy amikor kézbesítik neki ( és mi van, ha nem veszi át a postai küldeményt..akkor mikortól hatályos?) A cégnek egyébként semmi vagyona nincs, annyi kp. van, hogy az esedékes adókat rendezni tudjuk... mi van a bankszámla feletti rendelkezési joggal..és ilyenek.. Bocs a sok kérdésért, de gőzöm sincs..

ObudaFan # 2010.06.01. 19:19

Felmondhatsz, a kültagnak címezve. Ebben az esetben a kültag lesz köteles a cégbíróság felé eljárni.

okoska48 # 2010.06.01. 19:10

Sziasztok!
Kérem segítsen, aki tud. 1997-ben alapítottunk egy kétszemélyes bt-t a barátommal. Én vagyok a beltag, Ő a kültag. Az utóbbi 3 évben a tevékenységünk a kültag tulajdonában lévő - de a bt. pénzén felújított- üzlethelyiség bérbeadásából állt. Az üzlethelyiséget (mint szerződéssel a bt. részére hasznosításra ingyenesen átengedett -de nem a bt. tulajdonát képező- ingatlant)a bt. adta ki természetesen számlára, szerződéssel.A cégben van még kb. 700 ezer tagi hitel ( 1 milliót tettem be) amit az üzlethelyiség felújítására adtam (idegen ingatlanon végzett felújítás) és a bérleti díjból "törlesztette" felém a társaság. Én vagyok a beltag, tehát a "saját magamnak" tartozom. (Én vagyok felelős a cég tartozásaiért..) Viszonyunk megromlott a "baráttal", és lehetetlen vele az együttműködés. A cég székhely, iratőrzési helye ott van az üzlethelyiségben. Nekem elegem van az egészből...Kilépni nem akar, végelszámolni nem akar..semmit sem akar..szóba sem állunk.. Én azonnali hatállyal rendkívüli felmondással- mert lehetetlen az együttműködés- meg akarom szüntetni a tagsági viszonyomat. Én vagyok a cégvezetésre jogosult tag..Megtehetem a rendkívüli felmondást? ( Ha igen Kinek, hogyan?) a kültag a tagok gyűlésére nem akar eljönni,mint mondtam minden kapcsolat megszakadt. Ha felmondom a tagsági viszonyomat és nincs követelésem a társasággal szemben ( magamtól mit követeljek..??) ,elengedem a tagi hitelt.., a kötelezettségeimet a felmondás napjáig vállalom, akkor mi a helyzet? Az új tag beléptetését 3 hónapon belül-ha akarja a kültag - vagy a végelszámolást , ha nem akarja tovább működtetni a céget .. Kinek kell elvégeznie, hiszen én kiléptem...a felszámolás (végelszámolás) elmulasztásáért , a cégbíróságnál való eljárásért Ki a felelős ebben az esetben?
Előre is köszönöm a választ

ObudaFan # 2010.05.28. 10:25

Láttam már lágyszívű elbírálást. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.28. 07:17

Te ismersz lágyabb szívű cégbírót?
Legutóbb egy tag halálának a nem bejelentése miatt 300K bírságot láttam kiszabni. Pedig az kft. volt, és az örökös jogutód volt; tehát csak adatváltozásról volt szó, nem pedig a társaság működését érdemben lehetetlenné tévő változásról, mint itt.

Abban viszont tökéletesen igazad van, hogy sürgősen lépni kellene, mert ahogy múlik az idő, úgy csökken az esélye, hogy a bíró eltekintsen a bírságtól.

ObudaFan # 2010.05.27. 19:40

Ha a beltag végre bejelenti a megszűnést, és megcsinálja a végelszámolást tisztességesen, akkor egy lágyabb szívű cégbírónál meg lehet úszni a bírságot.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 14:24

Próbáld megérteni: ez a bt már megszűnt. Miért venne valaki megszűnt - ergo nem létező - társaságban részesedést; és hogyan lehetne egy megszűnt társaságot átalakítani?

leventekovacs1 # 2010.05.27. 14:22

Valóban a cégbíróságra nem lett bejelentve a kültag halála, de eddig még nem volt baj belőle.
Úgy esetleg nem veszik el a beltag felelőssége, ha valakik átvennék a Bt-t adósságokkal együtt és onnantól kezdve ők a beltag, kültag.
Vagy esetleg, ha a Bt átalakulna Kft-vé? És akkor a tulajdonos felelőssége csak bizonyos mértékig terjed.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.26. 16:06

Gondolom, a cégbíróságnak elfelejtették bejelenteni a kültag halálát. Így aztán nem értesültek róla, hogy törölniük kellett volna a céget. No, ezért fogják bírságolni a beltagot.

leventekovacs1 # 2010.05.26. 13:50

Köszönöm a gyors válaszokat. Sokat segítettetek. Egy kis pontosítást ha tudnátok adni még a következőekben nagyon megköszönném.
A törvény erejénél fogva történő megszűnés az cégbírósági törlést is jelent esetleg? Vagy erről van valamilyen határozat, akármi? És miért, milyen jogcímen bírságolhatnak?
A beltag felelőssége akkor 5 évig terjed még? Jól tudom?
Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2010.05.26. 11:26

Ettől függetlenül a beltag meg még felelős.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.26. 11:00

Rosszul tudod. Az a bt nem "létezik két éve kültag nélkül". A törvény erejénél fogva megszűnt - legfeljebb nem tudja.
A beltag azonban majd észreveszi. Legkésőbb akkor, amikor bírságolják.

leventekovacs1 # 2010.05.26. 09:34

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Bt, aminek a kültagja meghalt és két éve kültag nélkül létezik. Ez önmagában egy probléma. Nem tudom ilyen esetben mi van. Semmilyen bevételszerző tevékenységet nem végez.
Viszont sajnos veszteséges a vállalkozás, ezért szeretnék eladni, átadni.
Eladást követően a bt. beltagjának felelőssége meddig érvényes? Az eladást követően még 5 évig felelős a teljes vagyonával? Behajtható-e a veszteség rajta valamilyen formában?
Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2010.05.12. 16:58

A tagsági jogviszony megszűnése napján fennálló állapotot kell figyelembe venni, de nyilván a szándékos károkozásért felel, sőt, at bűncselekmény is lehet.

vjvj # 2010.05.12. 09:46

Kérdésem a következő:
Mi a helyzet akkor, ha a kültag kilépésekor a felmondási határidő lejártáig a beltag "kiüríti a kasszát"? Vagy nem teheti meg? Mert a bázis a felmondás beadásának napja?
Milyen dokumentumokkal kell, hogy igazolja a részesedés alapját képező aktuális vagyoni állást?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 08:40

Attól tartok, viszonylag kevesen ismerik itt a német társasági jogot.

x csaba1975 # 2010.05.06. 08:12

A történet a következő:alapítottunk Németországban egy Bt-t melynek kültagja vagyok 100 euró befizetésével.A társaságunk tevékenysége víz gáz fűtés szerelés lett volna. Munkavégzés nem történt külföldön.A beltag kitalálta emeljük meg a törzstőkét fejenként 1000 euróra amit két kültag a tízből nem fog aláírni ,de nyolcan igen!Ilyenkor mi történik?Mi ketten már szeretnénk kilépni de az első cégalapításról nem kaptunk semmilyen papírt.A kilépési szándéknak Német nyelvűnek kell lennie? Köszönöm válaszokat!

x csaba1975 # 2010.05.06. 07:57

a

assa # 2010.04.26. 08:02

Köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2010.04.24. 10:29

Is. Meg az új cégét is.

assa # 2010.04.23. 17:37

A pert szeretném elkerülni, bízom benne hogy peren kívül is meg tudunk egyezni. Amennyiben nem megy, úgy a cég perelheti a kiváló tagot?

ObudaFan # 2010.04.23. 16:33

Ez tisztességtelen piaci magatartás, polgári perben kártérítést lehet kérni.

assa # 2010.04.23. 16:14

Segítséget szeretnék kérni a következő problémára.
Egy jól menő Bt vezetője vagyok. A Bt kültagja kilép a társaságból és az eddig közös ügyfeleinket ráveszi hogy a Bt - vel kötött szerződéseket az ő új cégével kössék meg. Ezt valószínűleg már régóta tervezte, mivel az ügyfelek nagy részével főleg ő tartotta a kapcsolatot, és így át tudja venni a cég ügyfélkörének ezt a részét. Milyen jogi lehetőség van az ügyfelek megosztására, vagy megvédésére? A cégen belüli elszámolás még nem történt meg vele.

ObudaFan # 2010.01.03. 19:46

Milyen jogaim vannak kültagként?

A társasági szerződés szerinti szavazati jogod van, kérheted az üzletvezetőt, hogy világosítson fel a társaság ügyeivel kapcsolatban, stb.

Kellett volna kapnom beszámolót a cég helyzetéről pl. évente?

Meghívót tagok gyűlésére, ahol a beszámolót kell(ett volna) elfogadni, azt kellett volna kapnod.

Kellett volna kapnom valamilyen jövedelmet, ha nyereséget vettek fel?

Ha volt osztalékfizetés, akkor igen.

Milyen formában, hogy jelenthetem be, hogy nem kívánok tovább kültag lenni?

Rendes felmondással 30 napra felmondhatod a társasági szerződést.