A levél bal felső sarkában szerepel az ügyfélszám, sorszám, tárgy és előfizető (a cég neve van itt). Jobb felül a nevem, alatta a bal oldalon is szereplő ügyfélszám, amit leellenőriztem de nem az én nevemhez tartozó ügyfélszám, és alatta a pontos lakcímem.
Tárgy tájékoztatás, megszólítás "Tisztelt Előfizető!". Ezalatt csupa nagy betűkkel középen "FIZETÉSI FELSZÓLÍTÁS". Majd, "Ön a fenti ügyfélszámon kötött szerződés alapján vette igénybe megbízóm mobil távközlési...", ezután egy táblázatban a hátralékok részletezése, utána pedig, "Ezennel felszólítom Ön, hogy haladéktalanul szíveskedjék...".
Azt nem tudom kinek a nevére jött pontosan a levél, az édesapám vette át mert én külföldön vagyok. De az én személyes címem nem szerepelt a cégben semmilyen funkcióval, csak mint az én lakcímem. Akkor jól gondolom, hogy az én címemre küldött levéllel csak próbálkozik az ügyvéd?! Hátha befizetem annak ellenére, hogy kültag, csendestárs voltam és ráadásul azóta fel is mondtam a tagságot?
Bt kültag kiválás
A céget szólította fel, nem téged, csak a te címedre is postázta a levelet. Mert hogy a székhelyről valószínűleg ismeretlen vagy nem kereste jelzéssel visszament.
Udvarias dolog lenne, ha válaszolnál neki, hogy mi a helyzet, hogy nincs befolyásod arra, hogy fizet-e a bt. , illetve, hogy a tagságot már korábban felmondtad.
Köszönöm szépen a gyors segítséget! Remélem az udvarias válaszlevéllel elkerüljük az esetleges macerákat.
Sziasztok!
Nekem is problémám van egy bt-vel. A bt beltagja édesapám, kültagja egy régi élettársa, akivel nem tartja a kapcsolatot. Édesapám nyugdíjas lett, a céggel nem is foglalkozik. Semmiféle vagyona nincs a cégnek, de tartozás sincs, és a könyvelése is rendben van.
A bt-t szeretnénk megszüntetni, de ügyvédre nincs keret. Milyen módon számolhatjuk fel a céget?
Hogy lehet felmondani a kültegnak, ha ő saját mega nem akar kiszállni a cégből?
Van rá lehetőség, hogy a céget eladjuk?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv. Sz.
Rendes felmondással fel lehet mondani a társasági szerződést. El lehet adni a céget, ha van vevő. Viszont egy normális végelszámolás még mindig olcsóbb, mint ha néhány bírság után juttok el ugyanoda.
Köszönöm a gyors választ! Már csak egy kérdés van:
Rendes felmondásnál is büntethetik a céget?
Köszönöm, HSzandra
Nem a rendes felmondással lesz a probléma, hanem ha sem határidőben nem lesz új beltag, sem a cég végelszámolására nem kerül sor. Mondjuk ha édesapád a beltag és ő felmond, akkor - feltéve, hogy most nincs tartozása a cégnek - ez már nem az ő problémája lesz.
Köszönöm a segítséget!
Nincs mit.
Tisztelt Fórumozók!
Egyedüli kültag vagyok egy bt-ben, melynek beltagjával már 5 éve nem tartom a kapcsolatot, legutoljára akkor beszéltünk, amikor jeleztem neki, hogy szeretnék kilépni. Kis maradásra kért, azóta többször próbáltam felvenni vele a kapcsolatot, de sajnos nem reagál a megkeresésekre. Mit tehetek, hogy végre megszűnjön ez a kötelék?
Segítségüket előre is köszönöm!
A társaságban fennálló tagsági jogviszonyát bármely tag három hónapra írásban felmondhatja (rendes felmondás). E jog kizárása vagy korlátozása semmis. Ha a felmondás lejárta alkalmatlan időre esik, a többi tag a felmondási időt legfeljebb további három hónappal meghosszabbíthatja.
Bármely tag a társaságban fennálló tagsági jogviszonyát írásban, az ok megjelölésével azonnali hatállyal felmondhatja, ha a társaság valamely más tagja a társasági szerződést súlyosan megszegi vagy olyan magatartást tanúsít, amely a vele való további együttműködést, vagy a társaság céljának elérését nagymértékben veszélyezteti.
A rendes vagy azonnali hatályú felmondás érvénytelensége iránt a társaság az arról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napos jogvesztő határidőn belül indíthat pert.
Köszönöm a gyors választ.
Üdvözlettel,
Andrási Katalin
Nincs mit.
Tisztelt Válaszoló! Szeretném megkérdezni, hogy a kültag is jogosult vállalkozói kivétre? A vagyon közös de a kültag nem a cégben dolgozik, hanem máshol! Viszont a BT fele arányba az övé! Így papíroztuk le! Köszönöm gyors válaszát!
Tisztelettel: Kutas
Osztalékra. Ilyen állat, hogy "vállalkozói kivét" nincs is.
T.Hozzáértők,
visszaolvasgattam,de konkrétan nem találtam választ a kérdésemre.
Egy olyan bt.-ből szeretnék kiválni mint kültag,amely cégnek a vagyona(ingóságok,ingatlan,készpénz) nem fedezi a veszteségességét.
Bár sejtem a választ de azért csak megkérdezem,hogy ebben az esetben búcsút inthetek az összegnek amivel beszálltam a bt.-be?Vagy esetleg lehet bármiféle követelésem a beltagok felé?
Válaszukat köszönöm.
Búcsút inthetsz.
Tisztelt Válaszoló,
Érdeklődnék,hogy lehetőség van-e kültagot 1 évre visszamenőleg kijelenteni bt.-ből? A munkanélküli hivatal miatt lenne állítólag fontos a kültagnak.
Üdvözlettel
Csola
Miért, munkaviszonyban áll a társasággal? Vagy személyes közreműködésre kötelezett?
Kérem vázolja fel mindkét lehetőséget.
Ez nem két lehetőség, hanem az a két eset, ami akadálya lehet annak, hogy álláskeresési támogatást kapjon. Maga a kültagi minőség nem ilyen, attól vígan kaphatja a juttatást.
6 éve nincs munkaviszonya a céggel, viszont a társasági szerződés szerint "a kültag a társaságban személyesen közreműködik".
Az tényleg akadálya annak, hogy támogatást kapjon. Keressetek fel egy ügyvédet.
Tisztelt Válaszoló!
Hasonló lenne a kérdésem, mint Csoláé azzal a különbséggel, hogy a Bt. kültag üzletvezetésre jogosult, de személyes közreműködésre nem kötelezett.
Főállásban máshol dolgozott, kaphat vajon munkanélkülit?
A Bt-től juttatást nem kap.
Jól tudom, hogy az üzletvezetés nem minősül személyes közreműködésnek?
Egy Bt. kültagja vagyok jelenleg 50%-os tulajdonrésszel. Szeretnék a Bt-ből kilépni.kb.fél millió forint a befektetett pénzem amiről papírom nincsen.A kilépés esetén, milyen esélyem van ennek kivételére, ha a cég kissé veszteséges?Hogy történik ennek a menete?Adófizetési kötelezettség utána kit terhel?
Köszönettel:
Gvendolin
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02