Végrehajtási jogi fórum


MortalKombat # 2019.06.04. 06:07

Sokba kerül. kb 50 000 meg a tartozás. A végreajtó összes költségét ki kell fizetni.

A menet az az, hogy a végrehajtó ki fogja értesíteni, hogy megy foglalni. És aztán összeírja a lakásban az ingóságokat. Ha nincs otthon az általa megadot időpontban, vagy nem engedi be, akkor karhatalommal, meg lakatossal feltöri a zárját.

Ha van az Ön nevén ingatlan, akkor megterheli a tulajdoni lapon. Ha végül nem fizet, akkor elárverezik az ingatlanját.

Minél tovább húzza az időt, annál magasabb lesz a költség.

A jogerős fizetési meghagyás, eg a végrehajtási eljárás az már nem játék, KIVÉVE ha semmi sincs a nevén. De még akkor is kellemetlen, ha semmi sincs a nevén, mert még a bérlakásba vagy más lakásába is bemegy, és lefoglalja az ingóságait, meg elárverezi. És ráadásul az ingóságokért szinte semmit sem kap, ezért az ingóságok elvesznek, plusz még a tartozás is megmarad.

Meg a fizetésből is megpróbálja levonni.

Ha semmit semmit nem tud csinálni, mert se ingatlan sem ingóság, akkor a sikertelen foglalás után nagyjából vége.

De nagyon nehéz úgy élni, hogy Önnek ne legyen se ingatlanja, se ingósága, se fizetése.

Nagyjából azt mondom, hogy sikerrel fog járni a végrehajtó, és jobb ötlet fizetni.

Minél hamarabb, mert csak növekszik az összeg.

MortalKombat # 2019.06.04. 06:17

Ja, nakszámlája sem lehet.

A végrehajtó próbálkozik először a bakszámlájával, utána a fizetésével, utána az ingatlanjával, utána az ingóságaival.

Szinte lehetetlen megúszni, Nem lehet úgy élni, hogy ezekből semmije se legyen. Ha bármi ezekből van, akkor "elveszi" azt a pénzt, de sokkal rosszabbul jár, mintha maga fizetné ki.

Az ilyen ügyeket hamarabb érdemes blokkolni, pl. a fizetési meghagyás fázisában, ellentmondással, hogy elévült, nem kapott értesítéseket, nem kapott leveleket, és általában nem tudják bizonyítani az ellenkezőjét. A jogerős fizetési meghagyás már veszett fejsze nyele. Nagyjából

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.04. 06:22

Mi a módja a végrehajtásának, mennyibe kerül, meddig próbálkozik a végrehajtó?

Kéred a közjegyzőt - aki a fizetési meghagyást kibocsátotta - hogy állítsa ki a végrehajtási lapot. A vh-lap kiállításának díja 5000,- Ft lesz, a végrehajtó a költségei előlegezésére kérni fog néhány tízezret. (Tíz-húsz.) Az eljárás addig tart, amíg a teljes tartozást (ezeket a díjakat, költségeket is) be nem hajtották.

MortalKombat # 2019.06.04. 07:57

ja, hogy ő a jogosult, és ő nem az adós? Bocsika...

Akkor KBS-re hallgasson.

Tisztelt KBS, az én ügyemhez is lenne valamilyen tanácsa?

drbjozsef # 2019.06.04. 09:03

MortalKombat,

Legfeljebb 3 mondatban, benne legalább 1 konkrétan megfogalmazott kérdés esetén, talán.

MortalKombat # 2019.06.04. 09:17

törvényes-e az ilyen rendőrségi eljárás, és ha nem mit tehetek ellene?

MortalKombat # 2019.06.04. 09:19

((((ugyanis nem szeretnék újabb ilyet vagy ilyeneket, és ez a rendőr a körzeti megbízott, és ez a jövőben is ilyen eljárásokat folytatna avagy fog folytatni velem szemben...))))

drbjozsef # 2019.06.04. 09:26

Rendőrségi eljárás ellen panaszt tehetsz.

MortalKombat # 2019.06.04. 09:32

köszönom a választ.

És a leírtak alapján igazam lesz? Célszerű? Jobban járok, vagy csak még jobban szívatni fog?

Számomra az egész ember (rendőr) problémás.

Ennek a rendőrnek a fejében nem BTK tényállások vannak, és nem azoknak próbál érvényt szerezni, őt nem érdekli, ki az objektív jogszabálysértő (ugyanis a szomszéd szegi meg pl. sokadjára a jegyzői határozatot)

Hanem ennek a rendőrnek a fejében elvont erkölcsi szabályok vannak, és az azoknak nem megfelelő embereket megfélemlíteni, móresre tanítani próbálja jogellenes kérdésekkel, célozgatásokkal (mások is panaszoltak, de nem modom meg), és nem elhanyagolható módon lőfegyver célozgatás jellegű markolászásával.

Szerintem ezt a rendőrt úgy ahogy van leváltani kellene, mert elfeledkezett az alapvető célokról és alapvető feladatokról, vagyis a törvény betartatása lenne a feladata törvényes eszközökkel

ő nem a törvényes rendet akarja betartatni, hanem az elvont erkölcsi normáit, és nem törvényes eszközökkel, hanem nyomásgyakorlásokkal, ijesztgetésekkel, megfélemlítésekkel

drbjozsef # 2019.06.04. 09:36

Nem tudom, nem olvastam el.

MortalKombat # 2019.06.04. 09:37

továbbra is az eredeti kérdésem, hogy törvényes-e ez az eljárás, és objektíven remélhető-e a megbüntetése, felelősségrevonása, avagy csak elmondják neki, hogy nekem nem tetszett amit csinált, de amúgy röhögve biztatni fogják, hogy csak folytassa? És nekem meg a panasz után rosszabb lesz?

Törvényes vagy törvénytelen amit a rendőr művelt?

drbjozsef # 2019.06.04. 09:58

Valaki segíteni szeretne neked ezzel a három mondatos összefoglalóval, úgy tűnik...

drbjozsef # 2019.06.04. 12:58

Ha nem, hát nem.

MortalKombat # 2019.06.04. 14:22

van valami ötleted, hogy miért törölték a bejegyzéseimet, ismét?

MortalKombat # 2019.06.04. 14:24

12:25-körül ismét mindent leírtam, és órákon keresztül ott volt, de már megint ki van törölve, minden. miért?

MortalKombat # 2019.06.04. 14:25

mire írtad, hogy "ha nem hát nem"

recece0609 # 2019.06.16. 14:04

Tulajdonosként végrehajtás tűrésére köteleztek.Az ingatlanokon a haszonélvező adóssága miatt van végrehajtás.A kérdés,ha árverésre kerül a sor lesz elővásárlási jogom? Köszönettel.

chriswb # 2019.06.16. 16:13

Akik értik ezt!Kérem magyarázzák el!
Találtam a mbkv-én olcsó panellakást, 2.5 millió, először kicsit, és kevesen lépdeltek a licitlépcsőn, aztán a zárás előtt nem sokkal kismillió licitáló beindult, és a végén 12millióért kelt el!
Nyilván egy lelakott lakás volt, nem is jó helyen, egy panel, 9. emeleten, 12 milliót semmiképp sem ér!!!
Én nem értem, hogy történhetett ez?
Aki tudja a választ és ideír, megköszönöm.
Még sosem liciteltem az mbvk oldalon, semmi rutinom!

gerbera317 # 2019.06.16. 16:24

Semmi közöd hozzá. Egyenként valószínűleg az első ranghelyi jelzálogjogosult verte fel enyire az árat.

gerbera317 # 2019.06.16. 16:26

@recece0609
Az adós valamelyik kölcsönéhez fedezetül adtad az ingatlant, ezért vagy tűrésre kötelezett. Szar dolog a feledékenység...

recece0609 # 2019.06.16. 16:43

Nem ! Fedezet elvonás miatt,ami a kérdés szempontjából lényegtelen.Az is,hogy jogos vagy nem a bíróság szerint igen tehát jogos :) A kérdés nem erre vonatkozott,hanem az elővásárlási jogra tulajdonosként.

gerbera317 # 2019.06.16. 16:51

Ja, hogy fedezet-elvonó jelleggel neked ajándékozta az ingatlant, ő maga pedig? haszonélvező maradt?
Nemcsak előárverezési jogod nincs, de az árverésből is ki vagy zárva.

Grave7 # 2019.06.16. 16:52

@recece0609: Dologi adós vagy és az árverésre kerülő ingatlan tulajdonosa, nincs elővásárlási jogod. Ez egyébként a végrehajtás során előárverezési joggá "változik" (Vht. 123/A. §).
De ez mindegy is, mert adósként nem árverezhetsz a saját árverezett vagyontárgyadra (Vht. 123. § (2) bek. e) pont).

recece0609 # 2019.06.16. 16:56

Köszi! Akkor majd keresek egy strómant :)

recece0609 # 2019.06.16. 17:00

@Grave7
Nem én vagyok adós,a haszonélvező az adós .