Tisztelt fórumtagok!
A történet a következő! Valamikor kb 10 éve vettem fel a Budapest Banknál 600000ft személyi kölcsönt! Természetesen úgy mint sokan mások én sem tudtam fizetni! Kb 6-7 éve se híre se hamva nem volt a dolognak nem jelentkeztek nem küldtek levelet sem . A mai napon kaptam egy végrehajtói levelet miszerint a fizetésem 33%-át tiltsa le a munkáltatóm a fizetésemből! A végrehajtást kérő a Díjbeszedő Faktorház Zrt. aminek még a nevét sem hallottam ! A lényeg az az hogy mit tehetnék hogy ne tiltsák le?? Minimálbéres (br.93000ft) dolgozó vagyok a helyi önkormányzatnál 4 kiskorú gyermekem van élettársi viszonyban élek párom gyesen van lakásunk hiteles.Lehetséges-e az hogy figyelembe veszik ezeket a dolgokat és enyhítenének vagy valami??? Ja és még egy kérdés: Ha a 33%-át levonják akkor még plussz rájön a behajtási jutalék (azaz 10% áll a levélben),és akkor 43% lesz levonva vagy ezt nemértem. Meg amugy is azon gondolkodtam , hogy a teljes összeg ami a levélben van az közel 1200000ft, amit ha a fizetésem 33%-ával számolok havonta akkor azt vagy 8 évig vonják. Megéri ez nekik? Mi van akkor ha leszámolok az inkább dolgozom feketén? Mit tudnak csinálni?? Legyenek szívesek segítsenek mert nagyon elvagyunk keseredve ! Az össz havi bevételünk 130-150 ft ebből fizessem a lakáshitelt meg a rezsit meg még vonjanak le az akkor nem is eszünk vagy , hogy gondolják??? Válaszokat előre is megköszönöm !
Végrehajtási jogi fórum
Kaptál a teljesítés után igazolást, hogy köszönik a részvételt, egyéb követelésük nincs?
Ha nem, óvatos lennék az elévüléssel, mert lehet, hogy ők évekig generálgattak felszólításokat az általad bejelentett lakcímre.
Először azonban tisztázzuk: amikor fizettél, azt hogy bevételezték?
Valószínűleg elévült.
10 után.
2000 évben kaptam banktól felszólítást hogy tartozom.
Nem volt nagy összeg, de már nem laktam a címen, és annó egyeztettem a bankkal a tartozás miatt. Mint kiderült,
a tartozást kiegyenlítettem, de a kezelési költséget nem/?/, és ez az évek folyamán a behajtó cég szerint
200 000 ft-ot jelent, mit behajtani szeretne. Én több mint 10 éve semmilyen értesítést nem kaptam erről. Fizetnem kell ?
Köszönettel várom a választ.
Aki belefullad az adósságba, vagy már viszik a vagyonát, fedelet a családja feje felül, ne számítson könyörületre a mostani mocskos rezsimtől, és jogi segítség sem jelenti a végső megoldást.
Ezek olyan utak, körök (jogi időhúzás), amely csak arra jó, hogy a végső kétségbeesésbe kergetve, addig is folyamatos energiát, anyagi eszközöket elvonva tartsa fenn az elnyomó idegen hatalmi struktúrát!
Mi lesz például akkor, ha majd a horribilis számlák miatt (melyeket nem tudtok már fizetni) ki akarnak lakoltatni benneteket, erőszak bevetésével?!
Bégetve mentek az utcára, vagy harcoltok az otthonaitokért?!
Nem arról van szó, hogy minden áron a halált kell választanunk, hanem mindössze akarnunk kell a változást!
Azt nem értem, hogy hogyan nem képes valaki pár oldalt visszaolvasni...
"EOS kintlévőség kezelő cég munkatársával beszéltem hiteltartozás miatt, aki kész tényként közölte, hogy amennyiben nem rendezem a tartozásom, akkor az állandó lakcímemre kiszáll a végrehajtó és visz, amit talál."
S te meg elhitted. Azt, hogy majd -tehát: jövő idő- nem rendezed a tartozásod, azt nem lehet "kész tényként" közölni. A végrehajtó meg nem az EOS füttyszavára várva várja a felszállási engedélyt...
"Van keresetem, de ahhoz még nem nyúltak, csak hívogatnak és szó szerint mindent bevetve fenyegetnek."
Ők nem is tudnak "hozzányúlni" a jövedelmedhez. Arra majd ott van a végrehajtó. Aki nem, nem az, aki veled beszél. Telefonon mi az a "minden", ami bevetésre kerülhet?
"Természetesen van állandó lakcímem (szüleim tulajdonában lévő ingatlan) de életvitelszerűen nem ott élek/tartózkodom, és nincs se ingó/ingatlan tulajdonom/vagyonom."
Természetes. Ilyenkor pláne.
"Ahol élek, oda sajnos semmilyen módon nem tudok bejelentkezni, más családtaghoz, baráthoz, ismerőshöz pedig alapból nem is akarok."
Alapból igazad van. Más kérdés, hogy az összetett mondat első részét nem értem, de mindegy.
"Ilyenkor mit tehet a végrehajtó?
Kifosztja a szüleim házát, mikor ott nekem semmim nincs?"
Nem, nem éri meg neki a macera, de az ilyen kötelezettnél én bizony fosztogatnék...igen, megtehetném, s a végrehajtó is, de ld.: fent.
:)
"Ügyvéd/közjegyző által vagy magánokirati formában írt hivatalos dokumentum ér valamit amiben nyilatkozom vagy a szüleim nyilatkozzák, hogy nekem semmim nincs a szülői házban/háznál?"
Ez milyen szép már! Gyönyörű! Nem vagy te elveszett ember!
Hülyeség amúgy.
...
"Valamint abban kérném még a segítségeteket, hogy ha kijelentkezem önként az állandó lakcímemről, és csak település szintű bejelentkezésem lesz (nem lesz se állandó, se tartózkodási, se ideiglenes lakcímem, megkérdeztem az Okmányirodát ez jogszerűen lehetséges) akkor befejezik a szüleim zaklatását?"
Be. Feltéve, ha közlöd velük. Ravasz, de hát ez semmit nem ér, he-he..
"Jogilag mennyire leszek korlátolt, mit intézhetek?"
Mindent.
"Jár-e egészségügyi ellátás?"
Ennek meg aztán nagyon sok köze van a lakcímedhez...
"Bármiféle segélyt tudok-e igényelni?"
Lakásfenntartásit tuti.
Tisztelt Fórumozók! Kérdésem az lenne, hogy a végrehajtási kifogás benyújtásának 15 napos határideje munkanapra vagy naptári napra vonatkozik? 70 éves édesanyán panellakására az árverés 08.21.-ére van kiírva. Van e lehetőség, ennek az egésznek az idő húzására, lassítására legalább a 2013-as kilakoltatási moratórium végig, vagy innentől már bele kell nyugodni, hogy az utcára kerül
OFF már
„itt xar parkolási díjról van szó” A nemtörődömség csodákra képes; egyesek megdöbbentő mennyiségű parkolási bírságot képesek összegyűjteni.
ON
lelle
Miért kell ezt ennyi helyen megkérdezni?
Egy lényeges dolgot elhallgatsz, nevezetesen azt, hogy mikor indult ellened a végrehajtás.
A végrehajtás nem azzal kezdődik, hogy lefoglalják az autódat, hanem azzal, hogy felhívnak a haladéktalan teljesítésre. Ennek a kézhez vételétől számított 15 nap után a munkabéred, pénzeszközeid, ingó vagyontárgyaid lefoglalhatók, az ingatlanod pedig akár azonnal is.
A végrehajtó a központi nyilvántartás közlése szerint talált rá a neveden nyilvántartott autóra, és foglalta le. A vevő igénypert indíthat a végrehajtást kérő ellen, ez az ő egyetlen lehetősége. A kivonó határozat elleni fellebbezés ritka rossz döntés volt, azt el fogják utasítani, az illetékét elbuktad.
Ha a vevő igénypere sikeres is lesz, az adásvételről egyértelműen megállapítható, hogy fedezetelvonó ügylet, úgyhogy ebből még így vagy úgy, de hátrányod fog származni.
Csakhogy: történt itt egy adásvétel, amiből neked befolyt valami vételár, gondolom, nem is kevés. Tekintettel arra, hogy itt xar parkolási díjról van szó, ebből a vételárból igazán kirendezhetnéd az adósságodat, és akkor az autót is feloldják, nem kell igényper, nem vizsgálják a fedezetelvonást, a rokonokkal sem kell jópofizni, etc. Vagy rosszul gondolom?
OFF „A hitelt a hitelező bank felé kifizettem” Ugye úgy akartad írni, hogy a banknak? ON
Azt nem. De az üzletrészedet igen.
Tisztelt fórumozók!
A következőben kérnék tanácsot. Van egy hiteltartozásom egy faktorcégnél. Jelenleg végrehajtás nincs ellenem. De ha mégis végrehajtást indítanának az érintené e egy Kft. vagyonát, amelynek alapító tagja vagyok. Ha igen milyen mértékben.
Köszönöm a választ.
Ez sajnos fedezetelvonó szerződés, a hitelezővel szemben hatálytalan. Hol van a vételár?
Kedves Szakértők!
Édesanyám kezességet vállalt egy cég iránt 2008-ban. Akkor a lakás fele az ő, a másik fele, az enyém és tesvérem nevén volt. Fél évvel később a lakást megvettem, és 75%ban az enyém, 25%ban a testvéremé lett, de az édesanyám velünk lakik ugyanúgy. Sajnos a cég becsődölt sajnos több millióval (édesanyámat átverték, megvezették) és a végrehajtók édesanyámat, mint kezest keresték meg. Arról szeretnék érdeklődni, hogy kell e félnünk attól, mint mostani tulajdonosoknak, hogy elvehetik e a lakást a fejünk fölül? Származik e édesanyám kezességvállalása miatt valami hátrányunk? Illetve amióta többséges tulajdonos lettem, a lakásban több berendezés, bútor lecserélődött (én és a testvérem párja is itt lakik), amit pl. a Vaterán lett véve, amiről nincs számla,adás vételi. Kérdésem, hogy ilyenkor elég egy nyilatkozatot tennünk a végrehajtók felé, hogy mi a miénk? Természetesen édesanyám együtt szeretne működni a végrehajtókkal, de mivel a havi jövedelme nettó 49.000 Ft, ez nem fedezi az azonnali egy összegbeni kifizetést, de mi többiek sem szeretnénk, ha az Ő butasága miatt, a mi dolgainkat vinnék el.
Segítségüket előre is köszönöm és várom válaszukat.
Tisztelettel
Köszönöm!
Jelenleg még fellebbezhetünk - én és a jelenlegi tulajdonos is - a jegyző határozata ellen.
Amennyiben fellebbezünk, esélyes, hogy az jelenlegi tulajdonos szerint illetékes, tehát a kecskeméti megyei jogú város jegyzője elfogadja a fellebbezést?
Mert tényleg úgy van minden, ahogy leírtam.
És itt a két dátum a fontos:
2012. január 20-án új tulajdonosa lett az autónak
a lefoglalást pedig 2012. január 25-én kezdeményezték
Köszönöm!
Már lefoglalta. Az, aki tulajdonosnak véli magát, igénypert indíthat. Ha úgy van, ahogy mondod, meg is nyeri.
Köszönöm!
Csak az a gond, hogy a kereskedő, aki megvette az autót, a rokonaimnak ismerőse. Emiatt nagyon kellemetlen a helyzet.
Aki pedig a kereskedőtől vette meg, az szintén ismerős.
Emiatt nem akarok nekik kellemetlenséget és kárt okozni.
De a kérdés még mindig fenn áll: a végrehajtó lefoglalhatja-e azt az autót, ami az enyém volt, de most már új tulajdonosnál van?
Joga van-e elvenni más (nem adós vagy adóstárs) tulajdonát?
Köszönöm!
Ez nem a te gondod. (Hogy ne mondjam, kifejezetten jól járnál, ha az autót elárvereznék, és a bevételből csökkentenék a tartozásodat. Legalábbis rövid távon.)
Tisztelt jogi szakértők!
Végrehajtási ügyben szeretnék segítséget kérni.
Kissé bonyolult lesz az ügy.
Az esetem – gondolom - nem egyedi, lehet, hogy hasonlóval már Önök is találkoztak.
Röviden megpróbálom összefoglalni a történteket, illetve azt követően feltenni kérdésemet.
Évekkel ezelőtt volt egy élettársam, aki az én tulajdonomban lévő autóval a belvárosban jelentős parkolási bírságot halmozott fel (több százezer forint). Sajnos azt nem tudom bizonyítani, hogy az akkori párom parkolt fizetés nélkül. A csekkek, fizetési felszólítások az én nevemre jöttek, de átadtam a páromnak, hogy intézze ő ezeket.
Mostmár tudom, egy büntetést sem fizetett ki.
Én akkor veszélyeztetett terhesként egyedül maradtam, akkori párom azóta külföldön van. Tőle egy fillért sem kaptam a bírságok kifizetésére. És akkor én sem voltam abban a helyzetben, hogy többszázezer forint bírságot kifizessek helyette.
Az autómra akkor még bankhitel volt.
A fennálló autó hitelt ez év január elején a hitelező bank felé egy összegben kifizettem, így megkaptam a törzskönyvet és én lettem az autó teljes jogú tulajdonosa.
És innentől a dátumok lesznek nagyon fontosak.
2012 január közepén (10-15.-e körül) a törzskönyvet a bank kibocsájtotta számomra. Ekkor ellenőrizték, hogy az autón nincs-e terhelés, foglalás, esetleg elidegenítési és terhelési tilalom nem ál-e fenn. Ekkor nem volt elidegenítési és terhelési tilalom bejegyezve.
2012 január közepén az autómat eladtam egy kecskeméti autókereskedőnek, aki 2012 január 20-án a kecskeméti okmányirodában át is íratta az autót az kereskedés nevére. Terhelési tilalom ekkor sem volt bejegyezve. (különben át sem lehetett volna irati ugye)
Így 2012 január 20-tól új tulajdonosa lett az autónak.
2012. január 25.-én (tehát 5 nappal az után, hogy én már nem voltam a tulajdonosa az autónak, hanem új tulajdonosa volt), egy független bírósági végrehajtó levélben tájékoztatta a budapesti 8. kerületi okmányirodát, pontosabban egy gépjármű foglalási jegyzőkönyvvel megkereste őket, ekkor kérte a korábbi autó lefoglalását és forgalomból történő kivonását.
Ekkor, tehát 2012 január 25.-én, amikor a végrehajtó forgalomból történő kivonást kért, az autó tulajdonosa már nem én voltam. (hanem egy tőlem teljesen független, idegen ember)
(itt megjegyzem, hogy az autót nem azért adtam el, hogy ne lehessen lefoglalni, hanem azért mert a svájci frank alapú hitel nagyon megemelkedett, és közben én GYES-en voltam, egyedül nevelve a másfél éves kislányomat. Pénzügyileg nem bírtam fenntartani egy autót is)
Erről, vagyis hogy az autó már nem áll az én tulajdonomban, a 8. kerületi okmányiroda tájékoztatta a független bírósági végrehajtót, aki ezt követően 2012. 02. 24-én megkereste az új illetékes okmányirodát, (ez a kecskeméti új tulajdonoshoz kötődik) és ott is kérte az autó ideiglenes forgalomból történő kivonását , illetve az elidegenítési és terhelési tilalom alá vételét.
2012. május 31. dátummal postán kaptam egy értesítést a kecskeméti okmányirodától, miszerint a jelenlegi tulajdonost (akinek semmi köze az adóssághoz) felszólítják, hogy ideiglenesen adja le a forgalmit és a rendszámot, mert hogy a bírósági végrehajtó kérésének helyt adtak, így a határozatukban arról is tájékoztattak, hogy az autóra vonatkozóan az elidegenítési és terhelési tilalom 2012. 05.02. napján 2012. 01. 25. napjával bejegyzésre került a jármű jelenlegi tulajdonosához.
Itt ismét elmondanám, hogy ezt megelőzően az autó 2012. január 20.-án új tulajdonos nevén volt.
A kérdésem ebből adódóan az lenne, hogy a bírósági végrehajtónak joga van-e lefoglalni és forgalomból kivonatni egy olyan autót, ami a foglalás kérelmezésekor már nem az én tulajdonomat képezi?
Hogyan lehet lefoglalni egy autót január 25.-én egy olyan tulajdonostól, akinek semmi köze az adóssághoz? Ha az autót egy évvel korábban adom el, akkor is most előkeresik az új tulajdonost és lefoglalhatják tőle?
Én úgy gondolom, hogy ez az eljárás nem felel meg a törvényes kereteknek.
Tudtommal lefoglalni csak azt lehet (ingó, ingóság, fizetés) ami az én tulajdonomat képezi.
2012 jan. 25-én az autó már nem az én tulajdonom volt.
Kérem Önöket, hogy egy rövid válasz levélben legyenek kedvesek, válaszolják meg nekem a kérdésemet, illetve, hogy jelen esetben Önök mit javasolnak?
Hogyan lehetne elérni, hogy egy teljesen ártatlan embertől, az autó új tulajdonosától ne vegyék el az autót.
Mit lehet jelen esetben tenni? Mennyi volt jogos a végrehajtó eljárása?
Válaszukat előre is köszönöm és nagyon bízom benne, hogy tudnak adni valami ötletet a helyzet megoldására.
Kedves Szakértők!
Június 8.-án feltettem egy kérdést, de még nem kaptam rá választ. Kérném Kovács_Béla_Sándor urat és gerbera317-et,ha lehet válaszoljanak nekem. Köszönöm!!!
Kedves Szakértők!
A tegnapi kérdésemre légy szíves válaszoljatok! Köszönöm
Kedves Kbs, kaptam a föv-i birosagtol levelet, hogy illetekesseg kianyaban atteszik a vegrahajtast a megyenkbe. Ezen papir melle volt tüzve ez a vegrahajtas iranti kerelem, amit a munkaltato kezdemenyezett. Tesz annak ellenere, hogy szerintem tartozasom nincs, a kilepö papirokkal is ala tudom tamasztani. 3 napert akar 1 honapot, annak ellenere, hogy azonnal megfizettem neki a 3 kiesö napomat(dec28-31). Ezt erdemlem 10 ev utan... Jogilag talan oke , de hol a jozan esz? Kertem, hogy mellekeljek, hol irtam ala, hogy, ha eljövök, teljes honap jar vissza. Nem adtak ide. De csekk helyett, kp kell nekik, vegrehajtassal? Köszönöm megegyszer.
Béla, az én egyik exfőnököm simán elvállalta volna 300rongyért, aztán babaszemekkel nézett volna, hogy nem nyerte meg a Kúria castingját.
„Elárverezhető az ingatlan mindezen jog ellenére?”
Igen.
Egy olyan pert vittél el Kúriáig, amelyről egy közepesen felkészült másodéves joghallgató is megmondta volna, hogy teljesen esélytelen. Ha költségmentes voltál, akkor persze jó buli, de ha nem, akkor sokat veszítettél azon, hogy megspóroltad az ügyvédi tanácsadás 10-15 ezer forintos díját.
(Kedves hallgatóink, műsorszámunkban kereskedelmi célú közlemény volt hallható.)
Valami nem stimmel a tényállásoddal. Hogyan "akar végrehajtást csinálni" a volt munkáltató? Ahhoz a puszta akarás nagyon kevés.
Mikor jött az a "hidegzuhany"?
Kedves Szakertök, a par sorral lentebbire, legyszi reagaljatok, köszönöm segitsegeteket.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02