Végrehajtási jogi fórum


gerbera317 # 2022.03.05. 12:51

Nem. Az ügyérték a végrehajtható okirat szerint behajtandó követelés. És ezen felül vannak a végrehajtási költségek.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.03.05. 13:48

(Végrehajtás megszüntetése iránti perben nem.)

gerbera317 # 2022.03.05. 15:26

Ez logikus is, hiszen ott a pertárgyérték a teljes megfizetendő tartozás, ami = ügyérték + végrehajtási költség.

recece # 2022.03.06. 17:14

Köszönöm! Az adós egyezkedni akar most,hogy bejegyezte a végrehajtó az ingatlanra a végrehajtási jogot.Idáig persze nem akart most meg panaszkodik,hogy sok lett a tartozás! Pfff most már így járt... tipikus.

gerbera317 # 2022.03.06. 18:13

Megegyezni az ügyérték definíciójának ismerete nélkül is lehet. Miért volt annyira fontos az ügyérték fogalma?

recece # 2022.03.07. 12:07

Mert lehet valamennyit engednék ha egy összegben fizetne,de a végrehajtói költségeket is fizetnie kell.Nagyjából az összeg 800e + járulékai, ügyérték 1.6m .Tehát akkor ehhez jön még 211e a végrehajtónak és 16e mbvk (sztfh) kötségátalány. Szóval ezért kérdeztem.

gerbera317 # 2022.03.07. 14:33

A végrehajtó legfeljebb a jutalékból enged, de ebben az esetben abból sem köteles. De ehhez sincs szükség az ügyérték fogalmának pontos ismeretéhez.
Az ügyérték pontos meghatározása kizárólag a végrehajtó által felszámított végrehajtási költségek (munkadíj, költségátalány, jutalék, általános költségátalány) kiszámításához szükséges, illetve vita esetén a kifogást előterjesztő (többnyire alaptalan) álláspontjának a megtámogatásához (pontosabban: megcáfolásához). Ahhoz, hogy te engedni akarsz a saját követelésedből, erre a tudásra nincs szükség.

Vadsuhanc # 2022.03.07. 16:48

Tisztelt gerbera317!

Az ügyértékkel kapcsolatosan szeretném kérdeni. A végrehajtó által megküldött " FELHÍVÁS " -ban foglalt tőke és kamat összegét tekinthetjük-e az ügy értékének? A későbbiekben további követelés a felhíváson túl a végrehajtó által követelhető-e? (A törvényes tőke után járó kamat és az esetleges végrehajtással kapcsolatos költségek növekedésével kapcsolatos költségek növekedésével járó többlet összegek kivételével. )

Vadsuhanc # 2022.03.07. 17:18

Tisztelt papinianuss88!

A múltban nagyon nagy segítség volt a számításod. Tisztelettel megkérlek, hogy az általam elvégzett számítással kapcsolatban mondj véleményt ( helyes vagy nem helyes, ha nem helyes hol a hiba? ).

Tőke összege: 8.663.941. Forint.
A tőke után járó kamat 2016.10.12. naptól évi 12,09 % .
Törlesztés a fenti feltételekkel: 2020.05.12.
2020.05.12. napon esedékes kamat: 3.756.544.- Forint
Összes tartozás ( Töke + kamat ) 2016.10.12. -2020.05.12. időszakra: 12.420.485.- Forint

Nagyon kérlek segíts ebben nekem.

gerbera317 # 2022.03.07. 17:49

@vadsuhanc
Az ügyérték a jogszabály (8/2021 SZTHF rendelet 7. § (1) bekezdése) szerint a végrehajtható okiratban feltüntetett főkövetelést, járulékot és költséget magában foglaló együttes összeg.
Például: legyen a a tőke 100 ezer Ft, a kamata 2021.03.07. kezdettel évi 10%, a fmh költsége (ami perköltségnek minősü) 15 ezer Ft, a végrehajtás elrendelésének közjegyzői díja 9500 Ft, a vh-kérő ügyvédje pedig kéjen pofátlanul szintén 9500 forintot. Ekkor az ügyérték: 100.000 + 10.000 + 15.000 + 9.500 + 15.000 = 149.500 Ft a mai napon. Ezekről a vh-okirat rendelkezik, ezeket nem lehet vitatni. Ja, és ugyanez pontosan 1 év múlva 159.500 Ft lesz. Ha közben történik teljesítés, akkor a növekedés lelassul (a kamatozás tőkecsökkenés miatti lelassulása miatt), de soha nem csökkenhet az ügyérték!
A végrehajtási költségek a végrehajtási ügy érkezésekor fennálló ügyértékhez igazodnak (munkadíj, költségátalány, általános költségátalány), bizonyos költségek (pl. készkiadás, helyszíni díjak, a vh-kérő földhivatali díja stb.) az eljárás során, az ügyértéktől függetlenül keletkeznek, a behajtási jutalék pedig a behajtott (tehát nem a kezdeti) ügyértékhez igazodik. Ezek egyike sem növeli az ügyértéket!
A papinianushoz intézett kérdésed azért nem értelmezhető, mert mellőzöd a vh-okiratban felsorolt követelések némelyikét: a tőke és a kamat megadása kevés! Annyi bizonyos, hogy a kérdezett 8.663.941 Ft 2016.10.12. naptól évi 12,09 %-kal számolva, máig 5.646.610 Ft-ot kamatozott, ha közben nem történt annyi teljesítés, hogy már nem az eredeti tőke kamatozik (értsd: ha nincs a kamatozást lassító tényező). Amit te írsz, hogy az „Összes tartozás (Töke + kamat ) 2016.10.12. -2020.05.12. időszakra: 12.420.485.- Forint”, ügyintézésre, illetve itt: tanácsadásra alkalmatlan bemenő adat.

Vadsuhanc # 2022.03.07. 18:47

Köszönöm gerbera317!

Köszönöm a válaszod! 2016.1012. napján állította ki a végrehajtó azt a letiltásról szóló végzését, amelyet a végrehajtásban hozott. A NYUFI visszaigazolása alapján 2020.05. hónapig kifizettem minden a végrehajtással kapcsolatos költséget.( jutalékot nem számolom ) A NYUFI által kiadott igazolás szerint 2020.05.12. napján a tartozásom 9.514.487. Forint .Ehhez az összeghez jönne még a 8.663.941 Ft 2020.05.12. najáig járó évi 12,09 százalékos kamata... Miért? mert 2020.05.12. naján az ingatlanomat árverésen értékesítette a végrehajtó. A befolyt vételárból a végrehajtást kérő tisztán ( jutalék , költségek levonása utám 14. millió forintot kapott.

Köszönöm a válaszod! 2016.1012. napján állította ki a végrehajtó azt a letiltásról szóló végzését, amelyet a végrehajtásban hozott.
A NYUFI által kiadott igazolás szerint 2020.05.12. napján a tartozásom 9.514.487. Forint .Ehhez az összeghez jönne még a 8.663.941 Ft 2020.05.12. napjáig járó évi 12,09 százalékos kamata...Tehát számításom szerint 2020.05 hónapban 12.420.485.-forinttal tartoztam tokkal vonóval...

2020.05.12. naján az ingatlanomat árverésen értékesítette a végrehajtó. A befolyt vételárból a végrehajtást kérő tisztán ( jutalék , költségek levonása után 14. millió forintot kapott.

Az általad is javasolt Vht.41.§. szerinti eljárás kezdeményezése után a végrehajtó felhívott és azt közölte, hogy a 2011-ben kiállított FELHÍVÁS tévesen lett kiállítva a rendelvény 2016-ban tévesen lett kiállítva és még további 8 millió forinttal tartozom. ( Erről még papírt nem kaptam bár elméletben úton van) Iszonyatosan tisztességtelennek érzem és azt hiszem ez máér sok bűncselekmény kategóriát kimerít.....

Ugye, hogy hihetetlen történet... (

gerbera317 # 2022.03.07. 19:27

Ugye, hogy hihetetlen történet
Inkább csak érthetetlen. Továbbra is. És te mindent elkövetsz annak érdekében, hogy még véletlenül se lehessen megoldani az ügyedet.

Vadsuhanc # 2022.03.07. 20:21

Kedves gerbera317!

Tudod az a baj, hogy értelmesen már el sem lehet magyarázni mit tesznek egy egyszerű állampolgárral. Te évek óta türelmesen elmagyarázod, hogy mit ír a törvény és mit kell tenni. A végrehajtó (iroda) meg szarik a törvényre. Írhatnék 1000 példát az ügyeimmel kapcsolatban de minek? Mert Neked hihetetlen Az ember meg már belefárad. Most jutottam arra a szintre, hogy büntetőfeljelentést teszek a végrehajtó ellen közokirat-hamisítás és sikkasztás miatt. Hogy miért?

Az ingatlanom árveréséből származó összeggel kapcsolatosan a mai napig nem számolt el az a jogosulthoz az árverést követően csak hét hónap múlva jutott el és az eltelt hét hónapra nekem kamatokat számított fel, mintha az árverés meg sem történt volna.

Arra hivatkozik, hogy lefolytatott egy Vht.41.§. szerinti eljárást, amelyben a tartozás összegét megállapította a végrehajtást kérő nyilatkozata alapján. Megjegyzem tudomásom szerint a Vht.41.§. alapján lefolytatott eljárás alapja csak az adós kérelme lehet. Én pedig az Ő nyilatkozatáig ezt nem tettem .ilyen kérelmet nem terjesztettem elő meg más adós meg nincs az ügyben. Alapból hazudott és okiratot hamisított.

Ez csak panaszkodásnak tűnik, de hidd el neked azért hihetetlen mert Te ezt el se tudod képzelni , hogy "vidékfalván "nyolc általános iskolával rendelkező ügyintézők viszik a végrehajtási ügyeket....

Ne haragudj a kifakadásért nem neked szántam és nem a tisztességes végrehajtókat akarom bántani.

gerbera317 # 2022.03.08. 07:28

@vadsuhanc
Még mindig nem érted. A fennálló tartozásod jó közelítéssel való kiszámításához szükség van ezekre: 1) vh-okirat, 2) végrehajtási ügyszám (de abból legalább az évszám - ez ahhoz kell, hogy tudjuk melyik díjszabást kell alkalmazni), 3) a térülések (letiltás, árverési vételár, egyéb, elengedés) listája dátummal és összeggel. 4) az akta iratainak száma (erre a készkiadás megsaccolásához van szükség, 5) volt-e helyszíni eljárás (ezek darabszáma, és ideje). Ezek közül az 1) és a 3) a legfontosabb, hiszen a többi csak vízfesték. De ha ezek sincsenek meg, hanem te a végrehajtó néhány évvel ezelőtti xaros letiltásából akarsz kiindulni, akkor menthetetlen vagy.

Vadsuhanc # 2022.03.08. 19:10

Tisztelt gerbera317!

A végrehajtás egy svájci frank alapú hitel kapcsán lett elrendelve 2010. októberében. Az eljárás közjegyzői záradékkal indult. A záradék alapján köteleztek 33.781.- CHF( tőke ) valamint 396 CHF késedelmi kamat és 20.000. Forint közjegyzői oki díj megfizetésére azzal, hogy a tőke után 12,09% kamatot kell fizetni a teljesítés napjáig. Ezután kaptam a vh felhívást, hogy a tartozásom fizessem meg és közölve lett egy összeg forintban.

Ezt követően 2011-ben az ingatlanom és gépjárművemet a végrehajtó lefoglalta más 2015-ig nem történt. A DH Törvény kapcsán a Bank értesített, hogy a forintosítás megtörtént és nyilvántartásuk szerint összesen 14.970.547 forinttal tartozom nekik.A tartozást nem részletezték sem a tőke sem a kamat stb. nem volt megjelölve. 2016.1020-án a gépkocsimmal kapcsolatosan kaptam egy szállítási értesítőt. A VH irodában ezzel kapcsolatban jkv vettek fel ( gk nem kerül elszállításra ). Ekkor a végrehajtó közölte velem, hogy a jövedelmem letiltásáról intézkedett már és ekkor kértem meg a végrehajtót, hogy közölje pontosan mennyi a tartozásom és kértem annak részletezését. A végrehajtó nyilvántartása alapján 2016..10.20. napján az alábbi tartozásokat tartotta nyilván .( figyelembe véve a vh kérő nyilatkozatát a forintosítás kapcsán ) :
...
Tőke: ........................................8.663.941. ft. munkadíj: .....................................103.437. ft
Tőke kamata : .........................2.100.499. ft munkadíj dsz.10.§ szerint:............6.000. ft
perköltség:............................... 5.104.838.ft. költségáltalány: .............................54.722. ft
perköltség kamata : ...................552.185 ft. készkiadás:....................................... 1.560.ft
vh.kérőnek felmerült költség:.............. 0.-ft utazási költségáltalány:.................. 2.500.ft.
vh.kérőnek költségrész:............ 100.000. ft MBVK ált. költségáltalány:............ 84.399.ft
MOKK költségátalány: ............................0 ft.

Megj.: Tőke 8.663.941. forint után 2016.10. hónaptól a megfizetésig évi 12.09 % kamat jár.

Erről a végrehajtó jegyzőkönyvet állított ki részemre személyesen átadta a végrehajtás kérőnek megküldte.Később megkaptam a letiltással kapcsolatos végzést ( rendelvényt is ) valamint 2016.11.14 napján kelt az eljárás szüneteléséről szóló végzést azzal, hogy a fentebb részletezett tartozással kapcsolatban a NYUFI 2016. decemberével foganatba vette.

Tartozás törlések: A fenti jegyzőkönyv kapcsán ( egyébként a Te tanácsodra ) a végrehajtót megkerestem
a perköltséggel és a perköltség kamataival kapcsolatosan magyarázatot kérve a miértre. A
végrehajtó minden további nélkül hozott egy végzést (amit a NYUFI-nak megküldött )azzal, hogy a
perköltséget ( 5..104.838.ft ) és a perköltség kamatait ( 552.185 ft ) nem kéri levonni idézem az
átiratban foglaltakat " :..a végrehajtási lapon ilyen összegek nem szerepelnek ezek levonását nem
kérjük"
Megtérülések: Ebben egyet tudok írni. Az ingatlanom árveréséig 2020.05.12-ig a NYUFI által kiadott igazolás alapján
az alábbi tartozások kerültek megfizetésre :
Végrehajtó részére.. munkadíj ...................................................109.179 ft
költségáltalány: .................................... 54.583.ft.
utazási költ.ált...............................................2.500.ft.
ált.költségáltalány MBVK részére:.......... 84.399.ft
V.H. kérő részére.. Költség előleg ( jutlék nem jár rá ).........100.000.ft

A fentieken túl a vh kérő részére tisztán átutalt összeg 2020.05. hónapig: 1.092.700. forint..........

2020.05.12 napján ingatlanomat árverezték. A vh kérő a befolyt összegből 14.008.846 forintot kapott.
( az ingatlan 14.869.511. forintért kelt el. )

A továbbiakban a mai napig még a levonásokkal teljesített és a végrehajtást kérőnek elutalt befizetés
2020.05.hó óta 1.727.855. forint.

Az akta iratainak száma tudomásom szerint 166 db.........

Én ennyit tudok írni...

Ildiko # 2022.03.18. 22:22

Üdv.!Segítséget szeretnék kérni,hogy végrehajtáy megszüntetése iránti pert indítottam végrehajtási jog elévülése tekintetében.Kértem a vht.,hogy folytassa le a Vhr.41.par.szerinti eljárást,a faktor cég úgy nyilatkozott,hogy követelésük fennáll nem évült el,eközben már tiltottak tőlem.Ezután bíróságra adtam az ügyet,az első tárgyalás előtt 5 nappal a faktor cég kérte a vh.-tól,hogy szüntesse meg a vh.-t,visszautaltatta a letiltott összegeket.Hétfőn kell bemennem a vh-hoz.A kérdésem az lenne,hogy ez ögy normális,hogy a nem peres eljárás átalakult peres eljárássá,majd a vh.-tól kéro a megszüntetést?Késöbb újra beadhatja,mert így a per okafogyottá vált.A jelzálogot hogy vetethetem le az ingatlanomról,hogy ismertetem el vele az elévülést?Köszönöm a válaszokat előre is!

gerbera317 # 2022.03.20. 09:47

Vht. 55. § (1) a) pontja: A végrehajtást foganatosító bíróság a végrehajtást köteles végzéssel megszüntetni, illetőleg korlátozni, ha ezt kívánta a végrehajtást kérő, és a megszüntetés, illetőleg korlátozás másnak a jogát nem sérti.
Neked ahhoz fűződik érdeked, hogy a bíróság ne a végrehajtást kérő kérelmére, végzéssel szüntesse meg a végrehajtást, hanem hogy perben hozott ítélettel. Tehát, ha te úgy nyilatkozol, hogy a végrehajtást kérő kérelme sérti a te érdekedet, akkor a annak a kérelmét el fogják utasítani, és folyik tovább a végrehajtás, valamint az általad indított per is.

Ildiko # 2022.03.20. 10:44

Köszönöm a választ,gerbera317!A bíróságtól gondolom megkapom a levelet,hogy megszüntetik a pert,akkor fellebbezzek?Nagyon jól ïrtad,hogy nekem az lenne a cél,hogy a bíróság mondja ki,valamint a jelzálogot is töröltetni szeretném.A fórum nagyon sokat segített nekem,ha nem bukkanok rá,nem is tudtam volna elindulni.Köszönöm!

Ildiko # 2022.03.20. 11:00

Holnap megyek be a vh.hoz,mert le kell adnom a számlaszámomat,hogy a jogtalanul letiltott összegeket visszautalja,ő kérte,hogy menjek be,akkor már ott elutasíthatom a végrehajtást kérő kérelmét?

gerbera317 # 2022.03.20. 11:39

A végrehajtást kérő kérelmét te nem utasíthatod el. Te csak nyilatkozhatsz, hogy sérti az érdekedet, ha annak a kérelmére megszüntetik a végrehajtást, és majd emiatt a bíróság elutasítja a vh-kérő kérelmét.
Egyébként jó nagy marha, hogy visszaadja az eddig behajtott összegeket. De ez már az ő dolga.

Ildiko # 2022.03.20. 11:47

Köszönöm szépen!A végrehajtás kérelemre fel van függesztve,valamint költségmentességet kaptam a perre,kerülhetek hátrányba,ha nyilatkozom,hogy nem fogadom el?

gerbera317 # 2022.03.20. 11:56

kerülhetek hátrányba, ha nyilatkozom,hogy nem fogadom el?
Persze. Ha végzéssel megszüntetik a végrehajtást, akkor a per okafogyottá válik, tehát a pert is meg kell szüntetni. És akkor nem lesz ítéleted.
A végrehajtás felfüggesztése nem jelenti azt, hogy a behajtott összegeket vissza kell fizetni. Sőt, a pénz visszafizetése is végrehajtási cselekmény, ami felfüggesztés ideje alatt tilos.

gerbera317 # 2022.03.20. 11:59

De miért is kell itt fölösleged köröket futni az ilyen buta kérdésekkel, hogy "kerülhetsz-e a hátrányba", amikor az érdeksérelem és a hátrányba kerülés egymást csaknem teljesen lefedő fogalmak?

Ildiko # 2022.03.20. 12:42

Bocsánat,nem akarok érthetetlennek tűnni,de nem voltam még ilyen cipőben.Úgy értettem,ha nem fogadom el és kérem,hogy ítéletet hozzanak,akkor továbbra is marad a költségmentességem és a felfüggesztés?Tehát folytatódik a per?Az első tárgyalásra bementem csak én voltam,meg a bíró,felhívtuk a vh.-t,megkérdezte tőle a bíró,hogy lezárhatja-e az ügyet,a vh.kérő valóban kérte-e a vh megszüntetését,mondta a vh,hogy igen,menjek be nála van letétben a tőlem letiltott összeg,melyet visszautal és lezárja az ügyet.Tőlem a kutya meg nem kérdezte,illetve nem világosított fel,hogy ezt nekem nem kell elfogadnom,vagy mik a lehetőségeim.De rossz szájízzel jöttem el a bíróságról,nem tudtam,hogy mi,de már akkor nem tetszett az egész,nem könnyebbültem meg.Emiatt kérdeztem,hogyan tovább.Ügyvédet kérdeztem,aki a háttérből segített az ügyben,de csak azt mondta,hogy írunk a faktornak,hogy vegye le a zálogjogot,ha nem veszi le újra bíróság.De azzal nem vagyok kisegítve,ha fél év múlva újra bepróbálkozik,vagy folyamatosan zaklat.Úgy tudom,ha a bíróság kimondja,hogy a végrehajtási joga elévült,azzal együtt a követelés is elévül.Nagyon köszönöm az eddigi tanácsokat,de tényleg nem tudom hogyan tovább.Holnap a vh-nak nyilatkozzak,vagy írjak a bíróságra,vagy várjam meg a végzést és fellebbezzek?

gerbera317 # 2022.03.20. 14:10

Most összezavartad a tényállást. Ha az ellenfél a perben azt nyilatkozta, hogy nem ellenzi a végrehajtás megszüntetését, az nem ugyanaz, mint ha az 55. § szerinti nemperes eljárásban kéri a végrehajtás megszüntetését. Ha már pereskedésre adtad a fejedet, igazán fogadhatnál egy ügyvédet, aki nem keveri össze a szezont a faszommal.