Végrehajtási jogi fórum


Lümier # 2010.03.26. 08:19

Kedves végrehajtó1!

Adott egy válás, ahol a férj maradt a közös ingatlanban. A bíróság x összeg kifizetését szabta ki a férj részére és bár lassan 3 éve húzódik az ügy, de a feleség sajnos azóta sem jutott a pénzéhez (mert a negyedik árverésen sem kelt el az ingatlan). Mi a menete annak, ha a feleség saját maga szeretné megvásárolni a következő árverésen az ingatlant?
Közben az asszony ingóságainak nagy részét a (már nem) közös ingatlanból a férj kihordta az udvarra, ahol az eltelt évek alatt elértéktelenedtek. Az ingóságokkal kapcsolatban lennék arra kíváncsi, hogy jelen esetben ki az akinek igazolnia kell a tulajdonjogát a végrehajtáskor? A végrehajtást kérőnek - jelen esetben a feleség - vagy a volt férjnek? Ugyanis a férj sok mindenről azt állítja, hogy az azóta eltelt időszakban vásárolta és az nem közös, vagy akár a feleségéé. A rendőrség jelen volt a végrehajtáskor és az Ő javaslatukra a végrehajtó a beazonosításig felfüggesztette az eljárást. Persze amikor vásárolták azt a bizonyos tárgyat, már akkor sem volt számlájuk róla. Mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szobi # 2010.03.23. 17:19

Tisztelt Fórumozók!

Egy nagyon fontos kérdésem lenne!
A késedelmi kamat hány év után évül el?
Mert most rajtam 2004-től követelnek késedelmi kamatot!
a tőkét késéssel ugyan, de kifizettem végig
(ebbe már nincs tartozásom)
és most 2004-2007-ig terjedő késedelmi kamatot akarnak rajtam behajtani (a minap már végrhajtói irodától kaptam levelet)
egyébként pedig egy benzinkútról lenne szó.
15 évig tankoltam ott(nem kis mennyiségről van szó, havonta 2500-3000 liter gázolaj), és mindíg kifizettem a számlát igaz néha késtem egy kicsit, de kifizettem!
2 éve nem tankolok ott és most akarja rajtam behajtani a késedelmi kamatot!

válaszokat előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.03.21. 15:56

Ha jól emlékszem az átvételtől számított 15 napon belül kell kipostáznia.
Ha per lesz akkor jó isten tudja mikor lesz vége.

ingatlanok # 2010.03.21. 06:25

Köszi a választ! Mennyi idő alatt adja ki a Pesti Központi Kerületi Bíróság a fizetési meghagyást? Ha ellentmondás van, per lesz belőle? Mennyi idő mindez?

végrehajtó1 # 2010.03.21. 06:04

ingatlanok

Ha a kezes nevén nincs semmi akkor gyakorlatilag semmit sem.Fmh-t kérnek.Ha nem mond ellent akkor jogerősítik. Majd vh-hoz kerül az ügy.Az jó esetben kimegy és meg győződik róla hogy milyen ingóság van ,van e letíltható jövedelme.Ha nincs semmi akkor szünetel a végrehajtás addig amíg lesz valami végrehajtható vagyona.Diohéjba ennyi:)

A szerződésben a Pesti Központi Kerületi Bíróság ill. a Fővárosi Bíróság hatáskörét kötötték ki

Ide adják be a Fmh-t.

ingatlanok # 2010.03.20. 18:34

Köszönöm a választ!
Egy másik kérdésem is lenne: céges hitelnél egy bt kültag kezességet vállal a cég tartozásáért. A hitel felmondásra került. A kezes nevén semmi nincs, eladta az ingatlanát. Mit tudnak behajtani? Mi a végrehajtás menete? Fizetési meghagyással indul? Mennyi idő szokott lenni? A szerződésben a Pesti Központi Kerületi Bíróság ill. a Fővárosi Bíróság hatáskörét kötötték ki. Ez mit jelent? Köszönöm

végrehajtó1 # 2010.03.20. 17:14

nem érinti

ingatlanok # 2010.03.19. 15:59

Tisztelt Szakértők!

Egyszer már leírtam a következő esetet, azonban kiegészíteném a problémát:

2004-ben alakult egy bt, mely 2007.07.hóban hitelt vett fel. A hitel 2008.08.hóban lejárt, azonban mivel a bt nem tudta visszafizetni egyösszegben a tartozást, 2009-ben megállapodást kötött a bankkal részletfizetésről. Azonban a bank ezt felmondta, mivel a bt elmaradt a részletekkel. A bt beltagja kezességet vállalt. A felesége nem tulajdonosa a bt-nek, s enm is volt az.2005.07.hóban kötöttek házasságot, azonban 2008.09.hóban elváltak, a vagyonközösség megszűnt. A feleségé volt az ingatlan 11/15, a férjé a 4/15 része. A vagyonközösség megszűnése után a feleségé lett az ingatlan teljes egészében. Az elszámolás pénzmozgás nélkül történt, mivel a gyerektartás költsége belekerült a megváltási árba. Kérdésem az lenne, hogy a volt feleséget ill. a tulajdonába került ingatlant érintené-e a végrehajtás? Köszönöm előre is

Ronesz # 2010.03.18. 19:56

Üdv Végrehajtó 1. Pontosan ebben az érdekel,hogy a végrehajtó visszahelyezi ilyen esetben a döntésig??Köszönöm.Azért kérdezem mert visszahelyezte az irodai ügyintéző.

végrehajtó1 # 2010.03.18. 17:46

Ronesz

Ezt már régebebn kérdezted.Mást nem tudok válaszolni.

Ronesz # 2010.03.18. 17:38

Üdv.Érdeklődöm.A vh.jogot a végrehajtó méltányolva helyzetet és fizetési szándékot,egy másik ingatlanra tette át,ám a vh.kérő kifogásolta.A bírósághoz került az ügy.Döntésig a végrehajtó visszahelyezi a jogot a vh.kérő általi ingatlanra,vagy vár?Valamint a jelzálogjogosult bank ezen idő alatt beszállhat a vh.ba,vagy kivár?(Nagy esély van hogy a bíróság a kifogást elutasítja szociális helyzet miatt)

Lümier # 2010.03.18. 15:48

Köszi :)

végrehajtó1 # 2010.03.18. 15:42

Igen.

Lümier # 2010.03.18. 15:19

Köszönöm a segítséget nandy!
Végrehajtó1 Te is így tudod? :)

kzsoli # 2010.03.18. 14:42

Végrehajtás

A végrehajtáshoz való jog elévülése

150. §

Itt olvastam a 10 évet.
Melyik törvény szól akkor arról hogy mennyi lehet a maximum idő?

Lolly79 # 2010.03.18. 13:34

Ráterheltethetem az ingatlanomra a tartozást?

végrehajtó1 # 2010.03.18. 13:20

Az lenne a kérdésem hogy beterheltethetem a tartozásomat a részemre”?

Mit akarsz?

nandy # 2010.03.18. 12:23

Lümier:
Két lehetőséged van.

  1. Kéred a bíróságtól a vh. mentességet az autóra. Neked kell bizonyítanod, hogy a törvényi feltételek fennállnak, lehetőség szerint szerezz be minden iratot, mely alátámasztja az állításodat. Akár a jegyzőtől, kezelőorvostól is kérhetsz papírt, hogy a beteg szállításához szükséges az autó, szociálisan rászorulók vagytok stb... De még így sem biztos, hogy kaptok mentességet.
  2. Beszélsz a vh. kérővel, és őt kéred meg, hogy mentesítse az autódat a végrehajtás alól. Erre leginkább akkor lehet halvány esélyed, ha van más végrehajtható vagyontárgyad, ami lehetőleg nem a lakhatásod céljára szolgáló lakóingatlan.
Lolly79 # 2010.03.18. 11:25

Tisztelt Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni!
Tegnap kaptam a Városi bíróségtól egy levelet egy évekkel ezelötti tartozásom behajtásáról.
Évekkel ezelött elszöktem férjemtől és 200 km.el messzebb kezdtem új életet.
Próbáltam felvenni a kapcsolatot a céggel akiknek tartoztam de hiába.Úgy tudtam férjem fizeti a törlesztést.
Jelenleg a volt férjemmel közös házunk árverés alatt van amibe bevetettem a saját részemet hogy minél elöbb el lehessen árverezni de az én részem adóság mentes.
Az lenne a kérdésem hogy beterheltethetem a tartozásomat a részemre?
Nem tudom egyben kifizetni ez lenne az egyetlen megoldás hogy a tartozást rendezzem.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Lümier # 2010.03.18. 07:56

Köszönöm a segítséget!
Arról tudsz-e, hogy ha tartós beteg valaki, abban az esetben lehet-e mentes a gépjárműve a foglalás alól? Szüksége van pl. az orvoshoz járás miatt az autójára, mert nem megoldott számára a tömegközlekedés a betegsége miatt. Van-e a jegyzőnek jogosultsága kiállítani egy ilyen igazolást és van-e erre valami jogszabály - ha igen, melyik?

végrehajtó1 # 2010.03.17. 17:46

Lümier

Pl: Taxis,fuvarozó stb

vagy:

az adós foglalkozásához nélkülözhetetlen gépjármű lefoglalás alóli mentességéről

A bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (Vht.) 307. §-a (2) bekezdésének l) pontjában foglalt felhatalmazás alapján - a pénzügyminiszterrel egyetértésben - a következőket rendelem el:

1. § A bírósági végrehajtás során a természetes személy adós foglalkozásának (hivatásának) gyakorlásához nélkülözhetetlen gépjármű akkor mentes a foglalás alól, ha a becsértéke nem éri el

  1. motorkerékpár esetén a 150 000 Ft-ot;
  2. személygépkocsi esetén az 1,2 millió Ft-ot;
  3. autóbusz esetén a 3,5 millió Ft-ot;
  4. tehergépkocsi esetén a 3,5 millió Ft-ot;
  5. nyerges vontató esetén (szerelvénnyel együtt) az 5 millió Ft-ot.

2. § Ha a végrehajtás során a gépjármű értékesítésre kerül, a befolyt vételárból az 1. §-ban foglalt összeg - a Vht. 170/A. §-ának (2) bekezdésében foglalt eset kivételével - az adóst illeti meg.

3. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, rendelkezéseit a folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.

végrehajtó1 # 2010.03.17. 14:50

kzsoliAz elévüléssel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem,hogy azt olvasom újra indul minden végrehajtói cselekménnyel az elévülés.De meddig? Az igaz hogy igy ismax. 10 évig?
Ez a 10 év nem arra vonatkozik.

Lümier # 2010.03.17. 14:16

Szia végrehajtó1!
Szeretném megtudni, hogy lehet a végrehajtás alól mentes egy gépjármű? Van-e arra lehetőség, hogy valaki (illetékes jegyző?) ad egy igazolást az adósnak arról, hogy szüksége van a gépjárműre a munkavégzéséhez, v. a munkába járásához?
Előre is köszi!

nandy # 2010.03.17. 10:18

Nincs maximum, a végtelenségig el lehet húzni az elévülést.

kzsoli # 2010.03.17. 09:54

Az elévüléssel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem,hogy azt olvasom újra indul minden végrehajtói cselekménnyel az elévülés.De meddig? Az igaz hogy igy ismax. 10 évig?