Végrehajtás felfüggesztése


ObudaFan # 2010.01.22. 09:21

Összefoglalva felfüggesztést csak a végrehajtó vagy a hitelező adhat.

Vagy a bíróság adhat részletfizetési kedvezményt.

ObudaFan # 2010.01.22. 09:25

Abacs

A bíróságnak kellene felfüggesztenie a végrehajtást ebben az esetben. Te annyit tudsz tenni,hogy informálisan szólsz a végrehajtónak, hogy ne siessen nagyon, mert heteken belül prezentálni tudsz ellentétes ítéletet.

Abacs # 2010.01.22. 09:46

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a választ.
Egészen pontosan az történt,hogy a bíróság tájékoztatást kért a végrehajtást kérőtől hogy milyen szakaszban van a végrehajtás.Erre az volt a válasz,hogy még nem történt semmi,csak a tulajdoni lapra került fel a vh. kérő neve.Szóban felhívta a figyelmét a bíróság a végrehajtást kérőnek,hogy "Ugyebár ebben az esetben nem lehet szó végrehajtásról,azt vissza kell vonni."
Most viszont kiderült,hogy nem egészen úgy van,ahogy a vh. kérő azt elmondta.A végrehajtótól pár napra jött a levél,hogy a lefoglalt autó becsértékét megállapította.Szóban pedig közölte,hogy neki folytatnia kell az eljárást.
1 hét telt el a jogerős szóbeli ítélet kihírdetésétől kezdve.Tehát még pár hét,mire írásban is megkapjuk.
Tegnap pedig a banktól jött hivatalos levél,hogy fedezet elvonásnak számít a végrehajtás és ha nem rendezzük X napon belül,akkor a bank felmondja a szerződést.
Mennyire formális és mennyire kötelező a valóságban az hogy a vh kérőnek azonnal jeleznie kell a végrehajtó felé,ha a követelése megszűnt?

végrehajtó1 # 2010.01.22. 11:43

Mennyire formális és mennyire kötelező a valóságban az hogy a vh kérőnek azonnal jeleznie kell a végrehajtó felé,ha a követelése megszűnt”?

A törvény jó csak nem tartják be.Végrehajtás megstózüntetése iránt indítson pert.
Valamint a becsértéket kifogásolja meg, és kérjen szakértő becsüst.Azzal is el teleik kb:2 hónap.Addig nincs árverés.
Addig csak megkapják a várt itéletett.

Abacs # 2010.01.22. 20:21

Köszönöm a választ.
Csak egy lényeges kérdés: ebben az esetben(amikor heteken belül kézben az írásos ítélet) kinek kell majd állnia a szakértő becsüs díját? (adós/vh kérő)

végrehajtó1 # 2010.01.23. 07:22

Mindig az előlegezi aki kérte.De ha nem tette le a díját előre akkor a bíróság küld egy felszólítást hogy fizesse be mert különben nem rendelnek ki szakértő becsüst.Ha nem fizeti be akkor a kifogást elutasítják.De ez sokszor több hónap mire végig fut.

Corvinus1987 # 2010.02.22. 17:59

Kedves Fórumozók!

Abban kérem az Önök segítségét, hogy édesanyám és édesapám elválása után, édesapám házának tulajdoni joga megosztott, tehát az ingatlan felének tulajdoni joga az édesanyámé. Ennek előzménye, hogy a válás utáni bírósági eljárások közepette édesapám késve fizette ki édesanyámat, eközben pedig édesanyám elárverezésre bocsájtotta édesapám ingatlanát, azaz a Földhivatal végrehajtási jogot jegyzett be édesapám házára.
Azonban később édesapám kifizette édesanyámat, bár édesanyám tulajdoni joga és a végrehajtási jog sem került le édesapám házáról. Édesapám többször is próbált utánajárni a végrehajtónál, de semmit sem tettek az ügy érdekében.
A kérdésem a következő, ebben az esetben mi a teendő, jogos? Hogyan kerülhet le a végrehajtási jog az ingatlanról, annak érdekében, hogy édesapám nevére kerüljön az ingatlan? Édesanyámnak tehát nem állhatna érdekében igényt tartani a tulajdoni jogára. Mellékesek lehetnek a következő információk: édesanyámnak van önálló tulajdoni joggal rendelkező ingatlana, és három gyermekük van.

Köszönettel:
Corvinus1987

ildocska # 2010.04.12. 09:04

Tisztelt Mindenki!

Többször kérdeztem már és kaptam is jótanácsokat Tőletek!
"Röviden" az a történet, hogy hitelre vettem lakásunkat, törlesztettem sokáig. Lányom volt barát/élettárs vett fel 1M-ft kölcsönt ahol lányommal együtt kezes voltam.A fiatalok szakítottak, de már előtte nem fizette a fiú a hitelt,így végül a mi lakásunkra indult végrehajtás. Sajnos a kisebbik gyerekem daganatos beteg lett, így a saját lakáshitelemmel én is megcsúsztam, felmondták,( közben voltak/vannak egyéb családi problémák, amik jelentősen hozzásegítettek a mostani helyzet kialakulásához saját hitelemmel kapcsolatban, amit még tavaly itt leírtam, de most a lényegen nem változtat) de végrehajtás még nem indult a lakáshitelem miatt. Most valószínűleg bekapcsolódott volna a végrehajtásba, amire már felhívta a végrehajtó, de hogy már be kapcsolódtak-e azt nem tudom. A végrehajtást elrendelő Bíróságra írtam egy levelet a gyerekem kórházi papírjaival és a nagyobbik lányom nyugdíj igazolásával és a saját jövedelmemet igazoló Önkormányzati határozatokat csatolva és kértem a végrehajtás felfüggesztését. Most kaptam levelet a Bíróságról, hogy felfüggesztették a végrehajtást gyermekem súlyos betegségére való tekintettel és egyben kérik, hogy igazoljam, hogy jelenleg is az ápolási díjat kapom csak és ha van együttélő családtagom, annak a jövedelméről is. Az a helyzet, hogy nekem illetve a két lányomnak a családi pótlékkal, önkorm által kapott jövedelmekkel és az idősebbik lányom nyugdíja, gyerektartás összesen: 160.000.-ft, de ebből nekünk is van 25.000.-ft hiteltörlesztés amit törlesztünk a folyószámlánkról, tehát kézben csak 135.000.-ft , amiből élünk hárman és rezsit fizetünk. Nagymamám, aki illetve a fia miatti befolyásoltsága miatt is kerültünk rossz helyzetbe a saját jelzálog hitelünk miatt, mivel a Mama haszonélvező, tehát mindenhez kellett volna az aláírása, hogy megoldjuk a gondjainkat, amit nem tett meg bármiről volt szó (ez az ami a lényegen most nem változtat :( tudom. Ezt a történetet írtam le jó idővel ezelőtt itt) Szóval most a Mama a saját daganatos betegsége miatt már csak segítséggel tud kikelni az ágyból is, és persze én ápolom Őt is, mert ha úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor ez nekem belefér , és a fia azóta, amióta ennyire lerobbant a Mama, rá sem néz, hanem azt mondják, ápoljam csak én....stb. Ez mindegy is. A lényeg az, hogy a Mama nyugdíja 100250.-ft, amiből most, hogy ennyire lerobbant, és csak rám számíthat, belead a lakás költségeibe meg a megélhetésbe 60.000.-ft-ot. Eddig soha egy fillért sem adott, mindig vitte a fiának a pénzét....Szóval most a Bíróságra ha igazolom, hogy én még ápolási díjat kapok, csp, gyt, stb..és a mama nyugdíját is igazolom, mert a kérvényembe beleírtam azt is, hogy Ő is milyen beteg, szóval jelent-e nekem most valami hátrányt az egy főre jutó jövedelemszámításnál, vagy ilyen szempontból a végrehajtás felfüggesztése szempontjából számít-e ez, hogy most picivel több a jövedelmünk és hogy 100.000 ezer a nyugdíja, de csak 60.000-et ad nekem ide.
Ha összevissza és hosszan írtam elnézést, remélem azért érthető voltam.
Előre köszönöm ha válaszoltok!

ildocska # 2010.04.12. 09:05

Tisztelt Mindenki!

Többször kérdeztem már és kaptam is jótanácsokat Tőletek!
"Röviden" az a történet, hogy hitelre vettem lakásunkat, törlesztettem sokáig. Lányom volt barát/élettárs vett fel 1M-ft kölcsönt ahol lányommal együtt kezes voltam.A fiatalok szakítottak, de már előtte nem fizette a fiú a hitelt,így végül a mi lakásunkra indult végrehajtás. Sajnos a kisebbik gyerekem daganatos beteg lett, így a saját lakáshitelemmel én is megcsúsztam, felmondták,( közben voltak/vannak egyéb családi problémák, amik jelentősen hozzásegítettek a mostani helyzet kialakulásához saját hitelemmel kapcsolatban, amit még tavaly itt leírtam, de most a lényegen nem változtat) de végrehajtás még nem indult a lakáshitelem miatt. Most valószínűleg bekapcsolódott volna a végrehajtásba, amire már felhívta a végrehajtó, de hogy már be kapcsolódtak-e azt nem tudom. A végrehajtást elrendelő Bíróságra írtam egy levelet a gyerekem kórházi papírjaival és a nagyobbik lányom nyugdíj igazolásával és a saját jövedelmemet igazoló Önkormányzati határozatokat csatolva és kértem a végrehajtás felfüggesztését. Most kaptam levelet a Bíróságról, hogy felfüggesztették a végrehajtást gyermekem súlyos betegségére való tekintettel és egyben kérik, hogy igazoljam, hogy jelenleg is az ápolási díjat kapom csak és ha van együttélő családtagom, annak a jövedelméről is. Az a helyzet, hogy nekem illetve a két lányomnak a családi pótlékkal, önkorm által kapott jövedelmekkel és az idősebbik lányom nyugdíja, gyerektartás összesen: 160.000.-ft, de ebből nekünk is van 25.000.-ft hiteltörlesztés amit törlesztünk a folyószámlánkról, tehát kézben csak 135.000.-ft , amiből élünk hárman és rezsit fizetünk. Nagymamám, aki illetve a fia miatti befolyásoltsága miatt is kerültünk rossz helyzetbe a saját jelzálog hitelünk miatt, mivel a Mama haszonélvező, tehát mindenhez kellett volna az aláírása, hogy megoldjuk a gondjainkat, amit nem tett meg bármiről volt szó (ez az ami a lényegen most nem változtat :( tudom. Ezt a történetet írtam le jó idővel ezelőtt itt) Szóval most a Mama a saját daganatos betegsége miatt már csak segítséggel tud kikelni az ágyból is, és persze én ápolom Őt is, mert ha úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor ez nekem belefér , és a fia azóta, amióta ennyire lerobbant a Mama, rá sem néz, hanem azt mondják, ápoljam csak én....stb. Ez mindegy is. A lényeg az, hogy a Mama nyugdíja 100250.-ft, amiből most, hogy ennyire lerobbant, és csak rám számíthat, belead a lakás költségeibe meg a megélhetésbe 60.000.-ft-ot. Eddig soha egy fillért sem adott, mindig vitte a fiának a pénzét....Szóval most a Bíróságra ha igazolom, hogy én még ápolási díjat kapok, csp, gyt, stb..és a mama nyugdíját is igazolom, mert a kérvényembe beleírtam azt is, hogy Ő is milyen beteg, szóval jelent-e nekem most valami hátrányt az egy főre jutó jövedelemszámításnál, vagy ilyen szempontból a végrehajtás felfüggesztése szempontjából számít-e ez, hogy most picivel több a jövedelmünk és hogy 100.000 ezer a nyugdíja, de csak 60.000-et ad nekem ide.
Ha összevissza és hosszan írtam elnézést, remélem azért érthető voltam.
Előre köszönöm ha válaszoltok!

ildocska # 2010.04.12. 09:06

Bocsánat, de először nem ment el, aztán mégis...:)

ildocska # 2010.04.12. 09:10

Tényleg bocsánat, csak még azt szerettem volna az előbb kérdezni, hogy mivel nincs a Bírósági végzésben, hogy mennyi időre függesztették fel a végrehajtást, ezt nem tudom. ívégül is ez mit jelent , mennyi időt és ilyenkor a saját bankommal kapcsolatban külön kell kérni a végrehajtás felfüggesztést, vagy az is "automatikusan" leáll, ha ugyan bekapcsolódott már?

ildocska # 2010.04.12. 09:29

Tisztelt Mindenki!

Többször kérdeztem már és kaptam is jótanácsokat Tőletek!
„Röviden“ az a történet, hogy hitelre vettem lakásunkat, törlesztettem sokáig. Lányom volt barát/élettárs vett fel 1M-ft kölcsönt ahol lányommal együtt kezes voltam.A fiatalok szakítottak, de már előtte nem fizette a fiú a hitelt,így végül a mi lakásunkra indult végrehajtás. Sajnos a kisebbik gyerekem daganatos beteg lett, így a saját lakáshitelemmel én is megcsúsztam, felmondták,( közben voltak/vannak egyéb családi problémák, amik jelentősen hozzásegítettek a mostani helyzet kialakulásához saját hitelemmel kapcsolatban, amit még tavaly itt leírtam, de most a lényegen nem változtat) de végrehajtás még nem indult a lakáshitelem miatt. Most valószínűleg bekapcsolódott volna a végrehajtásba, amire már felhívta a végrehajtó, de hogy már be kapcsolódtak-e azt nem tudom. A végrehajtást elrendelő Bíróságra írtam egy levelet a gyerekem kórházi papírjaival és a nagyobbik lányom nyugdíj igazolásával és a saját jövedelmemet igazoló Önkormányzati határozatokat csatolva és kértem a végrehajtás felfüggesztését. Most kaptam levelet a Bíróságról, hogy felfüggesztették a végrehajtást gyermekem súlyos betegségére való tekintettel és egyben kérik, hogy igazoljam, hogy jelenleg is az ápolási díjat kapom csak és ha van együttélő családtagom, annak a jövedelméről is. Az a helyzet, hogy nekem illetve a két lányomnak a családi pótlékkal, önkorm által kapott jövedelmekkel és az idősebbik lányom nyugdíja, gyerektartás összesen: 160.000.-ft, de ebből nekünk is van 25.000.-ft hiteltörlesztés amit törlesztünk a folyószámlánkról, tehát kézben csak 135.000.-ft , amiből élünk hárman és rezsit fizetünk. Nagymamám, aki illetve a fia miatti befolyásoltsága miatt is kerültünk rossz helyzetbe a saját jelzálog hitelünk miatt, mivel a Mama haszonélvező, tehát mindenhez kellett volna az aláírása, hogy megoldjuk a gondjainkat, amit nem tett meg bármiről volt szó (ez az ami a lényegen most nem változtat :( tudom. Ezt a történetet írtam le jó idővel ezelőtt itt) Szóval most a Mama a saját daganatos betegsége miatt már csak segítséggel tud kikelni az ágyból is, és persze én ápolom Őt is, mert ha úgyis itthon vagyok a gyerekkel, akkor ez nekem belefér , és a fia azóta, amióta ennyire lerobbant a Mama, rá sem néz, hanem azt mondják, ápoljam csak én…stb. Ez mindegy is. A lényeg az, hogy a Mama nyugdíja 100250.-ft, amiből most, hogy ennyire lerobbant, és csak rám számíthat, belead a lakás költségeibe meg a megélhetésbe 60.000.-ft-ot. Eddig soha egy fillért sem adott, mindig vitte a fiának a pénzét…Szóval most a Bíróságra ha igazolom, hogy én még ápolási díjat kapok, csp, gyt, stb..és a mama nyugdíját is igazolom, mert a kérvényembe beleírtam azt is, hogy Ő is milyen beteg, szóval jelent-e nekem most valami hátrányt az egy főre jutó jövedelemszámí­tásnál, vagy ilyen szempontból a végrehajtás felfüggesztése szempontjából számít-e ez, hogy most picivel több a jövedelmünk és hogy 100.000 ezer a nyugdíja, de csak 60.000-et ad nekem ide.
Ha összevissza és hosszan írtam elnézést, remélem azért érthető voltam.
Előre köszönöm ha válaszoltok!

monalisa1 # 2010.04.13. 14:19

Jelenleg a minimálnyugdíj 28.500 Ft x 2 = 57.000 Ft/hó szokott lenne az egy főre jutó vizsgálati összeghatár, vagyis 4+1 főre nálatok 285.000 Ft-ig el lehetne menni. Ezzel szemben ötödmagadra csak 260.000 Ft van.

A családon belüli sajnálatos ápolási/gondozási rászorultság külön méltánylást érdemlő körülmény.

Azt hogy végül is miként fognak dönteni a kérelem dolgában nem tudni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.04.13. 14:24

A bírósági végzést a végrehajtás szüneteltetéséről vidd be a bankhoz és próbálj megállapodni velük egy még "kibírható" havi törlesztőrészletről.

Mert az hogy fizetni kell (= vagy a havi részletek vagy a lakás) sajnos előtted sem lehet kétséges.

Acer001 # 2010.04.27. 06:34

Üdvözlet!

Az ellenem idított végrehajtási ügyben letiltással lefoglalta a bírósági végrehajtó a munkabéremet (és egyéb járandóságomat).
A Pesti Központi Kerületi Bíróság saját hatáskörében eljárva visszavonta ennek a fizetési meghagyásnak jogerejét és végrehatóságát megállapító záradékot, valamint felfüggesztette a végrehajtási lappal elrendelt végrehajtási eljárást.
Ennek ellenére a bírósági végrehajtó a munkámtatómat arra kérte, hogy továbbra is vonja le a letiltást, amit letétként kezeljen (Idézem: "A letiltás foganatosítását a bíróság felfüggesztette, ezért a levont összeget utasításomig kérem letétként kezelje."

Kérdés: jogszerűen járt-e el a végrehajtó, vagy csak rosszindulatú? Mit tehetek? Hiszen a fizetésemet változatlanul vonják, szerintem jogtalanul, hiszen a bíróság visszavonta a fizetési meghagyás jogerejét.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv.,
István

végrehajtó1 # 2010.04.27. 07:54

Ha úgy érzed jogtalan akkor gyorsan írj egy vh kifogást a bíróságra.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.27. 08:00

Ha jól tudom, a végrehajtás felfüggesztésekor a már foganatosított végrehajtási cselekmények - így például a letiltás - hatályban maradnak.

Acer001 # 2010.04.27. 20:26

Köszönöm!

De hát akkor mi értelme van annak, hogy felfüggesztette a bíróság a végrehajtást? Hiszen az én helyzetem nem változott.

Ugyanakkor találtam egy jogszabályt, amit - bár tanult ember vagyok - nem igazán tudok értelmezni:

"...pénzkövetelés végrehajtása esetén a felfüggesztés az adós munkabérének letiltására, az ingó vagyontárgyak és az ingatlan értékesítéséről szóló hirdetmény elkészítésére, a vagyontárgyak értékesítésére, továbbá a végrehajtás során befolyt összegek kifizetésére terjed ki; a többi végrehajtási cselekményt a felfüggesztés tartama alatt is foganatosítani kell." - 1994. évi LIII. törvény
a bírósági végrehajtásról/50 §

????

végrehajtó1 # 2010.04.28. 14:59

Az az értelme hogy a letíltott pénzösszeget nem utalják ki a vh kérőnek.

kérdező59 # 2010.05.17. 16:15

Kedves Fórumozók!
Az egyik vízgazdálkodási társulat adók módjára történő behajtást kért 2004 - 2007. közötti időszakra vonatkozóan olyan követelésre, amelyet nem ismertem el és azt 2008-ban kifogásoltam. Most kaptam egy levelet, hogy ha nem fizetek az önkormányzathoz fordulnak behajtás végett. Ezt meg is tették.
Kérdésem, hogy kérhetem e a helyi önkormányzattól a végrehajtás felfüggesztését a kifogás elbírálásáig.
Köszönöm a segítséget.

Charlie28 # 2010.05.27. 12:45

Kedves Fórumozók!
Kezesség miatt bírósági végrehajtás alatt vagyok, jelenleg gyes-en. Egyetlen kis értékű ingatlanomat már lefoglalták. A kezesség 1 év múlva elvileg elévül (nem lehet elévülést megszakító cselekményt foganatosítani a "néhai" főkötelezettel szemben). Ősztől dolgozni szeretnék, és nem szeretném, ha a 100ezer Ft-os tanári fizetésemből addig is vonnának 30-40ezer Ft-ot havonta, mivel 2 kisgyermekem van, akiket el kell majd tartanom, tekintve, hogy válok a totálisan ellehetetlenedett férjemtől, aki időnként szintén eltartásra szorul. Egyelőre azt sem tudom, hol fogok lakni, szüleim sincsenek már.
Ha jól értem, a felfüggesztésnek méltányossági alapon nem sok értelme van, ha akkor is letiltanak, csak benntartják letéti számlám.
Eltartottak esetén hogyan módosulhatnak a levonás szabályai? Milyen kérelmet kellene beadni, hogy tekintetbe vegyék a gyerekeimet is? Kedves Monalisa1, érdekelne az az 57.000 Ft-os 1 főre jutó vizsgálati összeghatár, amiről korábban írtál. Mégis, ezt mikor veszik figyelembe? Nekem ez jó lenne, mert nekünk hármunknak nem lesz annyi összjövedelmünk.
Egyébként az elévülés után is marad még 3-4 millió Ft-os per- és egyéb költség, amit közalkalmazotti fizetésből kb. 10-15 év alatt tudnak majd behajtani rajtam, gondolom, azok nem évülnek el.
Üdv: elkeseredett anyuka

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 13:56

Nem évül el. Az is megszakítja, ha a kezessel szemben végrehajtási cselekmény történt.

Charlie28 # 2010.05.28. 12:49

Na de akkkor nem választjuk külön a főkövetelést és a járulékos követelést? Böngészgettem a jogegységi határozatok között, a főkövetelés felszámolt cégnél elévülhet, nem? A céggel szemben már nem lehet semmit érvényesíteni. A kezes meg hivatkozhat a főkövetelés elévülésére.
Cs.

végrehajtó1 # 2010.05.28. 18:18

Charlie28

Eltartottak esetén hogyan módosulhatnak a levonás szabályai? Milyen kérelmet kellene beadni, hogy tekintetbe vegyék a gyerekeimet is? Kedves Monalisa1, érdekelne az az 57.000 Ft-os 1 főre jutó vizsgálati összeghatár, amiről korábban írtál. Mégis, ezt mikor veszik figyelembe?

Ezt hol olvastad???

Mona81 # 2010.06.08. 12:56

Üdv!Tartozásom van bank felé és már bírósághoz került az ügy,de a fizetésemből már van letiltás másik hiteltartozás miatt.Most viszont nyitnom kellett egy takarékszámlát,amin elhelyeztem egy bizonyos összeget,ami zárolva van,és csak a Polgármesteri hivatal engedélyével oldható fel(ez azért volt szükséges,hogy bérlakásba tudjunk költözni a férjemmel)A kérdésem az lenne,hozzányúlhat e a bank ahhoz a pénzhez adósságbehajtás címen,ami mellesleg ugye le is van kötve?