Végrehajtás felfüggesztése


Vadsuhanc # 2017.06.20. 05:32

De.

gerbera317 # 2017.06.20. 07:14

És azt is mérlegelni kell, hogy ahol ezt kérdezik tőled, ez elvi, vagy pedig gyakorlati jelentőséggel bír (pl. hitelbírálat). Hogy ezzel csak te szerzel előnyt, vagy később ez másnak hátrányt is okoz (pl. hitelező banknak). És át kell gondolonod, hogy ha egyszercsak elrendelik a végrehajtás folytatását, azt hogyan magyarázod meg, és mi lesz a következménye.
De mindenek előtt azt kell megvizsgálnod, valóban felfüggesztésről van-e szó, vagy valmi másról, amit te "felfüggesztés"-ként értelmezel, pl. nem inkább szüntelés-e az, vagy pedig felfüggesztés, csak csak a jelzálogjogosult bekapcsolódásának elbírálásáig stb.

Feri29 # 2017.06.20. 21:05

Köszönöm a válaszokat! Igen, hitelbírálatról van szó és hátrányt nem fog okozni a banknak, mert biztosan nem fog folytatódni. A végrehajtást kérő kérte a felfüggesztést.

gerbera317 # 2017.06.21. 04:39

Szinte biztos, hogy ez nem felfüggesztés, hanem szünetelés. Az meg a te dolgod, mit vallasz be, és mit nem.

dashed # 2018.03.06. 13:14

Sziasztok

Ha az arveres.mbvk.hu-n már van érvényes licit egy ingatlanra, akkor egy folyamatban lévő végrehajtás megszüntetése per ezt még meg tudja állítani?

Egyelőre ott tart a dolog, hogy novemberben adta be az ügyvédünk a papírokat amihez pótlást kértek februárban.
Február utolsó napjaiban küldtük el a pótlást.

Az árverés vége márc. 30-a.

Vadsuhanc # 2018.03.06. 13:28

A végrehajtás megszüntetése és korlátozása iránti perben (Pp. 366. §) az ügyben eljáró bíróság a végrehajtást a Pp. 370. § -a alapján felfüggesztheti.
Gondolom nem friss a tartozás.

Ennél többet mondani az iratok ismerete nélkül... Az ügyvéded mit mondott, nem érzed kicsit visszás, hogy itt ellenőrzöd ?

Vadsuhanc # 2018.03.06. 14:39

Kedves dashed!

Ne gondold, hogy szívtelen vagyok. Röviden írtad le, hogy az ügyvédet mit tett. Azt sem írtad meg mikor bíztad meg az üggyel. Az árverési hirdetmény előtt vagy után?

Én ebben a helyzetben voltam. Nekem kb. 1,5 éve az árverést törölték. Azt sem írtad le, hogy a végrehajtás megszüntetése iránti pert miért indította meg az ügyvéded? Teljesen alaptalan ?

dashed # 2018.03.06. 14:52

Vadsuhanc

Tavaly novemberben bíztam meg.
A peren nem nyernénk szerintem, csak időhúzásra játszunk.
(én szívem szerint nem tenném, de sajnos nem egyedül döntök)

A lényeg, hogy a bankkal beszéltünk pár napja és ő licitált a házra.
Azt mondták megveszik, és utána értékesítik.
Mivel a ház ára nem fedezi a tartozást ezért még jócskán marad amit be akarnának majd hajtani rajtam.

Viszont ha kiköltözünk az árverés vége után, max. apr. 20-ig akkor a fennmaradó tartozás 8-10 %-át kell csak kicsengetni, akár rövid futamú törlesztéssel is.

Azért kérdeztem az egészet mert én jobb szeretném ezt a verziót, semmiféle időhúzást nem akarok, hogy aztán egész életemen át üldözzenek a tartozás miatt.

Ezt le kell itthon még tisztáznom, és beszélnem kell az ügyvéddel, csak egy megerősítést szerettem volna kapni.

De én józan paraszti ésszel is úgy gondoltam, hogy a bíróság a licittől függetlenül még le tudja állítani.

A válaszodat köszönöm!

dashed # 2018.03.06. 14:54

Lemaradt, hogy novemberben már ki volt tűzve árverésre.

Vadsuhanc # 2018.03.06. 15:14

De a végrehajtás megszüntetésére irányuló per mire lett alapozva?

A bankkal egyáltalán nem tudsz egyezkedni?

Elárulod melyik bank?