Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


sárkányfül # 2018.01.24. 18:53

nonolet
Vht.154§(3) Az ingatlan után járó bérösszeg (haszonbér) az árverési vevőt az árverés utáni legközelebbi esedékességi időponttól illeti meg, feltéve, hogy az árverési vevő az árverésről a bérlőt (haszonbérlőt) ezelőtt az időpont előtt értesítette. Az értesítés elmulasztásából vagy a késedelmes értesítésből eredő kár az árverési vevőt terheli.

  • ez alapján igényt tarthatok a jogszerűen a lakáshasználati dijra?

Értesítettem, de nem vette szerintem át a levelet, és ilyenkor követelhető is tőle?

nonolet # 2018.01.24. 18:03

Majd visszaérnek a tértivevények...

  1. első kézbesítési kísérlet 1-5 munkanap
  2. 1. értesítő hagyása
  3. 5 nap várakozás az átvételre
  4. második kézbesítési kísérlet
  5. 2. értesítő hagyása
  6. 5 nap várakozás az átvételre

Szumma: 1-15 nap

7. következő napon "Nem kereste" status

...és elindul visszafelé a lánc.

Ami szintén lehet 1-20(25) nap is a tapasztalatok szerint.

- -

A legrövidebb forduló tehát 3 munkanap lehetne elvben.

HA nem veszi át, akkor 3-4 hét a reális.

A postán érdeklődni, tehát a 4 héten már ésszerű lehet.
Ha addig még nem ért vissza...

sárkányfül # 2018.01.24. 16:29

nonolet
Tehát az derült, ki hogy: az adós vállalta őket.
Így adós jogán laknak ott, szívességi lakáshasználóként.

  • igen

Az is kiderül a jegyzőkönyvből, hogy: az adós TÉNYLEGESEN NEM lakik ott?

  • jegyzőkönyv nincs, jelentés készült, amit a kapitányságon elolvashattam, de nem kaptam belőle példányt.
  • a bérlő adatait sem adták ott meg, nekem azt igérték postázzák, még várom. ( de ma letelik a 8 nap az intézkedéstől számítva)
  • már közöltem a bérlővel tértivevényes levélben hogy lakáshasználati dijra igényt tartok.( levél sem, de tértivevény sem jött vissza, már több mint 2 hete feladtam a levelet.)
  • 1 hete számlamásolatokkal fizetési felszólítást küldtem,tértivevényesen. (még nem kaptam vissza a tértivevényt.)
  • most várom a adatokat és amit megkapom küldöm a fizetési felszólításokat a hivatalos címre.

Köszönöm a segítséged!

nonolet # 2018.01.24. 13:34

Tehát az derült, ki hogy: az adós vállalta őket.
Így adós jogán laknak ott, szívességi lakáshasználóként.

- -

Az is kiderül a jegyzőkönyvből, hogy: az adós TÉNYLEGESEN NEM lakik ott?

Vagy csak az, hogy: éppen nem volt otthon...

Mivel neked az volna a lényeg, hogy HITELT érdemlően kiderüljön:
az adósnak nincs is szüksége a moratóriumra, mivel máshol lakik.

Ekkor talán kérhetnéd az azonnali birtokba adást is.

- -

Agyalok ezen a szívességi lakáshasználaton is...

1.
Az ingatlan a tiéd! (haszonélvező nincs)
Tehát alapban te szabod meg, hogy ki lakhat benne.

2.
Aki benne lakik azt te rakhatod ki!!!

3.
Kivétel az 1. és 2. esetén is törvény...
Ami az ADÓSNAK enged bennlakást az akaratod ellenére is.

4.
De senki másnak nem.
Szerintem.

Azaz az adós NEM adhat szívesség lakhatást senkinek.
Hisz

  • nem tulajdonos
  • nem haszonélvező
  • nem erre jogosított bérlőd

Avagy a törvény erejénél fogva csak ő lakhat(na) benne.
(nomeg a közös háztartása tagjai, ha vannak)

- -

Így aztán, szerintem...

Neked ahogy azt írtam is már első sorban a bennlakót kell támadni!

Mivel ő veled van jogviszonyban nem az adóssal.
tulajdonos kontra benntlakó

Mivel EREDETILEG volt jogalapja benne lakni (szívességi használó címen) így nem lehet önkényes beköltözőként kezelni.

CSAK önkényes ki nem költözőként.

Az ilyennek pedig, ahogy írtam már...

  • a lakhatás felmondásának megküldése átvétel+15nap határidővel és a LEGKÉSŐBB a határidőre megtörténő kiköltözésre való FELSZÓLÍTÁS!!!! is.
  • mellé az eddigi fizetni valók közlése, határidővel (átvétel+8nap mondjuk) ez ugye az eddigi általad már megfizetett rezsi/stb., ha van ilyen

- -

A határidőre ki nem költözés esetére pedig...

  • a jogi út kilátásba helyezése

(perindítási szándékod jelzése és a majdani perköltség igényre való figyelmeztetés)

Mellé

  • a határidő utáni maradás esetére a jövőbeni lakáshasználati díj közlése és igénybejelentése a felmondás lejárta utántól, előre minden hó 5. napjáig, célszerűen! (legyen ez a reális bérleti díj ~95%-a)
  • jövőbeni rezsi költség megtérítése, havonta utólag amikor közlöd az összeget

Ezeket remélem már meg is tetted időközben.

Mert ezzel

  • a jogviszonya megszűnik
  • a követeléseid jogalapot kapnak
  • a jogi út lehetősége elkezdett ketyegni

Aztán kivárod a határidőket...

HA kiköltözik határidőre OKÉ!
Ha NEM, akkor a per megindítása azonnal.
Érezze a törődést!

HA fizeti a lejárt/esedékes fizetni valókat, akkor
az önkéntes kiköltözésig vagy a per végi kiköltöztetésig van egy fizetős lakód...

HA valamit nem fizet meg időre, akkor zutty egy FMH a nyakába, hogy érezze a törődést.

- -

1.
A benne lakó ügye tehát szerintem FÜGGETLEN az adóstól.
Ő veled (a tulajdonossal) van MÁR jogviszonyban.
Az adóssal csak volt...
Hisz így lenne a moratórium nélkül is!

2.
Ha a benne lakó kiköltözött még moratórium alatt
és az adós épp nem lakik ott intézd a birtokba adást.

A korábban már a fórumban leírt legális
vagy
enyhén illegális (önkényes birtokba vételes) módon.

sárkányfül # 2018.01.24. 12:22

@nonolet
A rendőr jegyzőkönyvezte az elhangzottakat is?

  • ott lakás jogcíme
  • adós nem ott lakása

Az ott lakás jogcimén, mivel nem tudtak bérleti szerződést mutatni szivességi lakáshasználóként lettek rögzitve.

Rögzitve lett hogy az adós a bérlők telefonhivására érkezett, a lépcsőház elé.

boat20 # 2018.01.23. 20:20

Érdeklődök a NAV-nál.
Köszönöm gerbera317!

gerbera317 # 2018.01.23. 16:00

Ha októberben lettél tulajdonos, és ha rögtön kéred is a kiürítést, annak az időpontja már a téli moratíróiumba esett volna. Legközelebb a moratórium végét követően. De kérni már most kell a végrehajtót. Illetve, ha nem kérted akkor, tkp. már nem is kérheted, mert ez a mulasztás jogvesztő. Egy próbát megérhet.
A közös költségen ne húzd fel magad. A tulajdonjogod bejegyzése napjától vagy köteles viselni az ingatlan terheit, és - természetesen - szedni hasznait.

Ha senki nem lakik az ingatlanban, olvasd el drbjozsef 2018.01.14. 16:57-i hozzászólását, hátha ötletet tudsz belőle meríteni, hogyan juthatsz rejtett önkényességgel birtokon belülre.

Árv vevő # 2018.01.23. 12:07

Kedves Fórumozók, szeretnék segítséget kérni, tavaly 4.hóban
megnyertem egy árverést, az adós fellebbezett mindenhová, mindenhonnan elutasították, 10 hóban bejegyezték a tulajdonjogomat a földhivatalnál.Azóta sem kerültem birtokba .Mit kell tennem ebben az esetben, a végrehajtó közben elment nyugdíjba, egy másik iroda vette át az ügyeit.Szerintem azt rontottam el, hogy nem kértem írásba az ingatlan átadását a végrehajtótól, de azt gondoltam majd Ő értesít az átadás napjáról. Most a moratórium miatt áll az ügy. Közben kaptam egy felszólítást, hogy 10 hótól fizessem a közös költséget.A szép az egészben, hogy a közös képviselő lakásáról van szó, az Ő ingatlanát vettem meg. A szomszédok szerint nem is lakik ott. Mit tegyek, hogy minél előbb birtokba kerüljek, segítene valaki, aki végig járta már ezt az utat.Egyébkén 1/1 tulajdoni hányad beköltözhetően lett elárverezve.Előre is köszönöm.

gerbera317 # 2018.01.23. 11:15

A törvény alapvetően az adósról illetve az adós jogán az ingatlanban tartózkodó személyről ír. Tehát aki nem az adós, és mégis ott van, az is az adós jogán van ott. Bármilyen igényed van, szerintem azt csak az adóssal szemben érvényesítheted, és az ő dolga, hogy ő azt kire és hogyan hárítja tovább.

sárkányfül # 2018.01.23. 10:13

gerbera 317!

Megkérhetlek, Neked mi a vélaményed?
Van érteme?

Én az adósnak is küldenék egy hasonló levelet az igényeimről...

De, hogy van-e értelme azt majd gerbera317 talán kifejti neked.

gerbera317 # 2018.01.22. 13:23

Tudtommal lehet kérni a NAV-tól határidő-hosszabbítást vagy mi a bánatot. Ha a saját mulasztásodból csúsztál ki a határidőből, még akkor is megadják, de ha rajtad kívülálló okból (bíróság töszmörgése stb.), akkor pedig pláne. Csak nem itt kéne érdeklődni, hanem a NAV-nál.

nonolet # 2018.01.21. 20:15

"Nonolet segítségét még aznap alkalmazva, rendőrt hivtam, most talán eljutok odáig, hogy a bérlő adatait megkapom."

Innentől már alighanem a renoméd is más lett/lesz..

A benne lakónak mehet is a tértivevényes levél, amint a címe meg lesz.
(de két tanúval is átadhatod)

  • a szívességi lakhatás felmondásáról (kézbesítés+15 nap határidő)
  • a lakáshasználati díjról a határidő utánról
  • az eddigi költségekről amik téged illetnek, ha vannak

Lehet, hogy jogilag semmire nem lesz jó.
(egyelőre még nem látom át ezt az adós jogán benn lakás kérdését)

De, ha mégis jó lesz, akkor viszont megvan a jogalap! Amitől kezdve ketyegnek a díjak.

Netán ki is költöznek látván, hogy fizetniük kellene ezután.

Mi több 5000 Ft-ot rászánnék egy "Fizetési meghagyás"-ra is, amint van pár tízezer Ft követelni való.
Akkor is, ha nem biztos, hogy jogos a követelésem ...
Majd ellentmond, ha akar, de 5 ezret mérne nekem, mert

  • (vélhetően) hatásos beijesztés, hátha lelép inkább
  • netán fizet is rá...

A te FŐ célod az legyen, hogy a benne lakó kiköltözzön!
Hisz a bérlő nem lakja, így birtokba vehető/adható lenne.
(ha nem költözik be mag a bérlő vagy valaki gyorsan, még a birtokba vétel előtt!)

Azaz arra kell játszanod, hogy a végrehajtó egy kiürült lakást át tudjon adni neked! hivatalosan is.

(ha a moratorium alatt kiürült és te birtokba veszed "önkényesen" de ezt letagadod és az adós nem lép fel ellened, amíg a vérhajtó papírt ad neked... akkor nyertél)

- -

Én az adósnak is küldenék egy hasonló levelet az igényeimről...

De, hogy van-e értelme azt majd gerbera317 talán kifejti neked.

Meg azt is, hogy ha az adós nem lakik benne éppen
és más sem, az üres akkor átható-e a moratorium alatt is.

- -

HA jól értem tulajdonos már te vagy...

Akkor a kormányablakban állíttasd be, hogy a lakcím/tartózkodási cím bejelentéshez KELL a SZEMÉLYES jelenléted! így nem tud bejelentkezni oda senki, aláírás hamisítással/megbízással sem...
Akivel aztán újra küzdhetnél.

- -

A rendőr jegyzőkönyvezte az elhangzottakat is?

  • ott lakás jogcíme
  • adós nem ott lakása
boat20 # 2018.01.21. 19:19

Frenkline
Nekem azt mondta a végrehajtó és egy ismerősöm is, aki már túl van egy árverési vételen(ugyanezen végrehajtónál), hogy átadja azt a jegyzőkönyvet,amivel mehetek a földhivatalba és vigyem magammal az általam kitöltött B400 adatlapot is.
Igazából ez a rész mindegy is...
A kérdésemre esetleg tudna valaki válaszolni?
Előre is köszönöm!

sárkányfül # 2018.01.21. 17:21

@Frenkline
Nonolet segítségét még aznap alkalmazva, rendőrt hivtam, most talán eljutok odáig, hogy a bérlő adatait megkapom.
Ő biztos hogy nem hívna rendőrt és nem is pereskedne, mivel feketén albérlősködik.
Ő az adóst hivta rögtön, az adós meg a rendőrökkel balhézott.
Az adós a rendőrség jelenlétében szívességi lakáshasználónak emlegette a bérlőt.
A NAV nem foglalkozik vele, már kétszer voltam bent.
Kérdésem annyi lenne még:
A szivességi lakáshasználót moratórium végén a végrehajtó karhatalommal kirakja?
A végrehajtó felé van-e, jelentési kötelezettségem az införmációval kapcsolatosan

Frankline # 2018.01.21. 11:36

boat20@
"Gondolom az árveréses ház adás-vételi időpontja az lesz, amikor már tudok menni a földhivatalba a jegyzőkönyvvel és a B400 adatlappal!?"
Neked egyáltalán nem kell a Földhivatalba menned. A B400-at is a végrehajtó küldi tovább és a földhivatali átírást is ő kéri, amint azt kérheti.

Frankline # 2018.01.21. 11:22

@sárkányfül
Amit 13-án javasoltam megoldásnak, az elég direkt módon, de a normális irányba állítaná a bérlődet. Lakcímkártyát egyetlen nap alatt kapsz ingyen. Ő biztos hogy nem hívna rendőrt és nem is pereskedne, mivel feketén albérlősködik. A lakásnak te vagy a bejegyzett tulajdonosa, nem az adós. Ebből következik, hogy a bentlakó "bérlő" hivatalosan nem lehet az adós bérlője, hiszen nem adhatja ki más lakását. Ezt próbáld megértetni az illegális bérlőddel, mutasd meg neki a tulajlapodat, ajánlj neki fele annyi bérleti díjat, másik szálon pedig jelentsd fel a régi tulajt a NAV-nál, hogy feketén adja ki a te lakásodat és persze nem is fizet utána adót.

boat20 # 2018.01.20. 20:33

drbjozsef!
Nincs a tulajdonomban,de majd a tulajdonomban lesz.Remélem hamarosan...
A régi házam adásvételi szerződésétől számítva egy évem van,hogy újat vegyek illetékmentesen.

Gondolom az árveréses ház adás-vételi időpontja az lesz, amikor már tudok menni a földhivatalba a jegyzőkönyvvel és a B400 adatlappal!?

drbjozsef # 2018.01.20. 18:02

boat?

Nincs a tulajdonodban az ingatlan? Úgy érted, hogy nincs a birtokodban, nemde? Ha nincs a tulajdonodban, miért kellene illetéket fizetned?

drbjozsef # 2018.01.20. 18:01

Atti,

fél év simán előfordul. Amiatt ne izgulj, hogy elfelejtik - nem fogják.

boat20 # 2018.01.20. 11:01

Tisztelt fórumozók!

2017 március végén eladtam egy ingatlant.
2017 áprilisban licitáltam és nyertem egy ingatlant.
2017 májusban kifizettem a teljes vételárat.
Jelenleg a hatodik(3 elsőfok 3 másodfok)fellebbezésnél tartunk.
Végrehajtó szerint ez az utolsó.
Még nincs a tulajdonomban az ingatlan.
Ha március végéig nem tudom beadni a a vágrehajtótól kapott jegyzőkönyvet és a b400 adatlapot,akkor elbuktam az 1 éves illeték kedvezményem?
Köszönöm!

Atti74 # 2018.01.19. 18:57

Sziasztok! Lehet, kicsit fura a kérdésem, de aggódom, hogy még nem küldték ki az illeték fizetés felszólítást, annak ellenére, hogy már kb 3 hónapja a nevemen van az ingatlan, és azóta birtokba is vettem, és a b400-at leadtam. Mikor számíthatok rá? Van egyéb feltétel amiről nem tudok? Köszi.

gerbera317 # 2018.01.19. 17:02

6 évi keresetem áll benn
Na de miben áll 6 évi spórolt pénzed?
annyit tudok, h csűrik csavarják a dolgot
Jó-jó, de mit csűrnek-csavarnak?
a bíróság meg hagyja h hülyét csináljanak belőlem
És mit tett a bíróság, amivel szerinted hagynak hülyének lenni?
lakást vettem, társasházi lakást. ugy volt meghiredtve., 1/1, és tehermentes. beköltözhető. van pár végrehajtást kérő. 2 adós van, egyik bent lakik. másik nem.
Na, hát nagynehezen csak elköpted, mit vettél...
Na, akkor sorold még a következőket is: 1) mikor volt az árverés? 2) mit támadott meg az adós? (valószínűleg az árverési jegyzőkönyvet) 3) mire hivatkozott a kifogásában? Ha nem tudod, kérdezd meg a végrehajtót. Ezt köteles elárulni. Ha nem teszi, vh-kifogás a mulasztása miatt.

kobor6 # 2018.01.19. 14:57

szia Gerbera.

6 évi keresetem áll benn. én nem vagyok más csak egy sporolos melos.

persze h tiszta ideg vagyok.

én nem értek a végrehajtási joghoz.

voltam itt a nagyvárosomban egy ajánlott erre szakosodott ügyvédlánynál. semmit nem tudott mondani, hebegett habogott. a végém meg kiszámlázta a hallgatását.

annyit tudok, h csűrik csavarják a dolgot az adósok. tudom, én is ezt tenném.

a bíróság meg hagyja h hülyét csináljanak belőlem. persze h egyéni sérelemként ért az egész.

élethelyzetem többi része nem tratozik ugyan ide, de szükségem lenne vagy a pénzre vagy az ingatlanra.

lakást vettem, társasházi lakást. ugy volt meghiredtve., 1/1, és tehermentes. beköltözhető. van pár végrehajtást kérő. 2 adós van, egyik bent lakik. másik nem.

mire értetted h nem jol kérdeztem?
annyit krédeztem, ki adta be, mikor a kifogást. mikor várható végleges döntés. miért nem kapok indormáciot. hát mit tudok még mást megkérdezni?
annyit válaszolt h ő midnent megtett, 3 napon belül kellett küldeni vissza az anyagaokat amit kért a bíróság.

lehet h a végrehajto éppenséggel többet tudott volna mondani h oylan módon kérdezek?

az elvtárs nem bántó szó nálam amugy. nincs politikai felhangja. nem haragidj.

köszönettel.
kobor

gerbera317 # 2018.01.19. 14:36

ügyfél nem vagyok.
Ez igaz, de árverési vevőként akkor is jogodban áll tudni, miért nem kapod birtokba a megvett vagyontárgyat.
semmi, de semmi információm nincs.
Talán mert nem jól kérdeztél. Mert hogy a kérdezési kultúrád a nullával egyenlő, az nyilvánvaló.
A fórum is ott tart az ügyeddel, de még az általad megszólított jusson is, hogy azt sem tudjuk, mit vettél árverésen, mikor mi állt az árverési hirdetményben, majd a jegyzőkönyvben, és mi alapján nem kaptad az birtokba a vagyontárgyat.
Nem önérzeteskedni kell, meg elvtársazni, hanem normálisan kérdezni.

kobor6 # 2018.01.19. 13:55

ius latratus # e-mail Jelentem! 2018.01.12. 15:36

nem tudok több infot mondani.

semmi, de semmi információm nincs.
ügyfél nem vagyok.
én csak az vagyok, aki a rövidebbet huzta.

tehát adósnak van egy jó ügyvédje aki elhuzhatja a dolgot 8-10 évig. értem.

nekem nincs ügyvédem. én nekem kell állni a pénzem romlását.
mivel voltam a végrehajtónál, annyit mondott, kár a hajszáért. ő nem illetékes, ügyfél nem vagyok, a bíróság pártatlan valaki.
tömjem meg az ügyvédet pénzzel? mire fel?
beszéltem ügyésszel is amugy. lebeszélt ügyvédről.
miközben meghallgattam egy állítólag ingatlanokban jártas ügyvédcsalád lánysarjánál. hebegett habogott, mondtam neki a választ, majd kiszmláztab a félórát:-)

akkor tehát most megérei?
nem ismerek errefelé csak borzalmas lehuzó, középszerűséget nem elérő ügyvédecskéket.