„homályzóna” - Nem az.
„Nem a tiéd de nem vagy köteles elszámolni vele” - Ez már jobb. És éppen ezért nem homályzóna. Ha a törvény szerint valami hulladékként kezelhető, akkor elegendő annyit mondani, hogy "bocs, de kihajítottam, mint hulladékot", és a bizonyítási teher másik a másik félen van, hogy nem kihajítottad, hanem most is ott használod a konyhádban.
Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás
Valójában homályzóna... Nem a tiéd de nem vagy köteles elszámolni vele.
Tehát kell egy befogadói nyilatkozat a hulladék átvételéről, amit a szeméttelep ad ki?
De miért is dobnám ki? ha esetleg nekem is kell?
Meddig vagyok köteles őrizni?
Hulladékként kezelhető.
Azonban a tulajdonjog nem változik, tehát ha megvan, ki kell adni.
Persze a plusz költség (tárolási díj követelhető. (na de hát...)
Tisztelt Mindenki!
A kérdésem az lenne hogy adott egy lefutott végrehajtás.
Birtokbaadás megtörtént, az adós jelenlétében.
A cuccait azonban nemtudta a birtokbaadás napjáig elvinni...
És ezt azóta sem tette meg. Tudomásom szerint a "lomtalanításra" a birtokbavétel napjától 30 nap áll a rendelkezésére.
Mi történik ha addig nem jelentkezik? (Ugyanis én hivogatom..)
Leltár nincs.
Mit követelhet rajta a 31. naptól kezdődően?
Neki kell bizonyítania azt hogy milye volt ott?
A 31. naptól meg is tarthatom? Ergo a tulajdonjoga rám száll az ingoságoknak?
Köszönöm a segítséget.
legjobb, ha a végrehajtód teszi a dolgát...
Ha nem, akkor intézd el Te!
KBS
veled ellentétben:)
tehát akkor hogy a gyorsabb a tulajdonjogom bejegyzése ???
:D Egyre jobb vagy.
Közjegyző hiteles másolatot készít a neked adott "közokiratról" (földhivatalnak 3 eredeti ill. hiteles pld. kell)
Az ingatlan-nyilvántartás pedig kérelemre műkszik (formanyomtatvány)
Tőled is jó, mert "érdekelt" vagy.
Kérelem a földhivatalnak ??? Közjegyzővel hitelesítve a jegyzőkönyv vagy hogy érted ??? Köszi
apropó: igen, mulasztási kifogás...
nos, igen de abból egy példányt a vevő is kap!
(azt meg ugye közjegyzővel...)
érdekelt félként pedig írhat kérelmet a földhivatalnak...
„te is megpróbálkozhatsz vele”
Az csak próba marad, mert a "sima" árverési jegyzőkönyv földhivatali bejegyzésre nem alkalmas. A földhivatal a tulajdonjogot kizárólag az 1/2002. IMr. 29/A. § szerinti biztonsági papírra nyomtatott jegyzőkönyv alapján jegyzi be, azt pedig csak a végrehajtótól kaphatja meg.
Köszönöm a válaszokat ! Tehát mehet a vh kifogás ezek szerint mert magától nem küldi a papírokat a földhivatalnak ...
tulajdont szereztél, a vh-nak kérnie kell az átvezetést az ingatan-nyilvántartásban (te is megpróbálkozhatsz vele...)
Július 26.-tól nem foganatosítható , amik folyamatban vannak szüneteltetni kell stb stb . Itt már minden megvolt lezárt árverési jegyzőkönyv kifizetés stb. Nem kell hogy birtokba adja nekem csak a tulajdonjog bejegyzés kell ... de az szerintem akkor sem helyes vh hozzáállás hogy rám nem vonatkozik 153 és 154 paragrafus sem mert ilyen nincs itt .
kkc82: devizahiteles magánszemélytől vásároltad? Én -laikusként- úgy értelmezem a módosítást, hogy -mivel semmilyen végrehajtási cselekmény nem foganatosítható- a tulajdon bejegyzéssel is várni kell az új devizahiteles törvényig, vagy az év végéig.
Kérdés, hogy valós és gyors jogorvoslatra van e lehetőség, hiszen a pénzed benne áll + nem ezekkel a feltételekkel licitáltál. Szerintem nincs, de ha megtudsz valami pozitívat, kérlek jelezd itt is.
07.22.-i hozzászólásom fejleményeit leírom és kérnék egy kis megerősítést hogy vajon én vagyok ennyire értetlen vagy tényleg úgymond semmibe néz a végrehajtó.
Mint írtam 06.19.-én árverésen vásároltam ingatlant, jegyzőkönyv kiállítva vételásr megfizetve 07.01.-jén , semmilyen kifogás nem érkezett ami kitolhatna bármilyen időpontot. Nos az egyik 30napos időpont 07.19.-én lejárt nem történt semmi, most 07.31.-én lejárt a kifizetéstől számított 30nap is de a tulajdonjog mégsem került bejegyzésre.
Végrehajtónál ma voltam ahol persze magával a vh hölggyel nem tudtam beszélni. Infót annyit kaptam hogy a július 26.-án életbe lépett 94.évi LIII. törvény módosítása miatt nem jegyzik be a tulajdonjogomat .
Nos megnéztem a törvényt értelmeztem az MBVK oldalán kitett írást is én ezt sehol nem találtam meg hogy lezárt érvényes árverésre vételár megfizetése után sem lehetek tulajdonos .
Na most akkor hogy is van ???
ius latratus: jogos, köszönöm. Beszámolok majd a fejleményekről, persze csak ha megnyerem a licitet.
Nem mutat túl, egyértelmű, s világos választ kaptál. Cseréld le azt a sztárügyvédet, s mindjárt megoldódik a probléma. Ami tkp. nincs is.
Ezért mondtam, hogy az ügy túlmutat e fórum keretein :)
Én feladtam...
gerbera317: nagyon szépen köszönöm. Jó hír, hogy a cégekre nem vonatkozik a moratórium. De mivel a cég devizahitelt vett fel, gondolom erre az ügyre is érvényes, hogy a végrehajtó nem foganatosíthat végrehajtási cselekményt az új devizahiteles törvény hatályba lépéséig?!
Kft. adós??? De hát ez az egész hisztéria természetes személy adósokról szól, őket védik, csak az ő esetükben szüntel a végrehajtás, és csak rájuk terjed ki a kilakoltatási moratórium. Tedd fel a kérdést az árverező végrehajtónak is!
Köszönöm.
Be vagyok regisztrálva, a licitnek nincs akadálya. Még van több mint 2 hét a licitálási szakból, az előleget legkésőbb 3 munkanappal a lejárat előtt kell beutalni. Tehát még semmivel sem vagyok elkésve.
Ahogy egyre jobban beleásom magam, úgy hullanak ki a csontvázak a szekrényből. A felmerülő kérdések annyira speciálisnak látszanak, hogy azok túlmutatnak mind a végrehajtó kompetenciáján, mind e fórum keretein. Az általános, céges ügyekben jó ügyvéd szintén csődöt mondott. Az ügyben eljáró végrehajtó jelenleg még a jogszabályt értelmezi (ugye most lépett hatályba, hogy a devizahiteles ügyekben végrehajtási cselekményt nem foganatosíthat), előbb-utóbb nyilván eldönti, hogy felfüggeszti az árverést vagy sem. Eddig nem tette.
Igy egyelőre laikusként próbálom levezetni a lehetséges forgatókönyveket.
Vegyük azt, hogy lezárult az árverés, megnyertem a licitet és kifizettem a teljes vételárat.
Ha megszületik a devizahiteles jogszabály -és az nem tartalmaz semmi olyat, ami érvénytelenítené az árverést- szerezhetem meg a tulajdonjogot. Ezután -de ha nem sikerül megegyezni az adóssal akkor csak a moratórium lejártával- vehetem birtokba az ingatlant. Eddig tiszta.
Az ingatlan elhagyatott, már legalább fél éve nem lakják. A gépészet mozdítható részeit leszerelték, tehát azt vélelmezem, hogy lemondtak az ingatlanról.
Ha a tulajdonjog bejegyeztetése után önhatalmúlag veszem birtokba az ingatlant (hívok egy lakatost és zárat cseréltetek, az ingóságokat felmérem tanuk előtt és eltároltatom), akkor az a legrosszabb eshetőség, hogy az adós Kft képviselője kifogást emel. Ennek milyen jogi következménye lehet?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02