Eos Faktor?


negyszog # 2014.12.09. 12:57

Tisztelt_EOS_Faktor_Zrt. néven fórumozó!

Ha az EOS működése - ahogy a bejegyzéseiben állítja - „minden esetben a hatályos törvényeknek és rendelkezéseknek megfelelően végzi”, akkor lenne szíves elmagyarázni hogy születhetett meg pl. az alábbi PSZÁF határozat????
https://felugyelet.mnb.hu/…_Faktor.html

Vh-ügyes # 2014.12.09. 18:28

EOS időnként csöndben van...

Elysium # 2014.12.10. 18:09

Erdeklodni szeretnek hogy a baratom nem is tartozkodd 2011 marciusaban idehaza nem reg jottunk vissza angliabol ezt tanusitani tudom mivel velem volt erre egy honapja az EOS faktor zaklat minket hogy elmaradasa van a Tmobiltol 264 ooo ft,a eredeti szerzodest telefonbeszelgetes utan sem voltak hajlandoak meg a masolatot sem postazni vagy egyeztetni tenyleg van e szerzodes vagy egyaltalan az o alairasa szerepel e a szerzodesen.Mi a teendo biztos hogy igy semmi nelkul raadasul se tertivevenyes level semmi, csak siman a posta ladaba.Szerintem kamu ceg.Azt hiszem a legtisztabb egy ugyvednek atadni az ugyet es beszeljen o veluk nem igaz?Vagy azt hiszik barkitol belehet hajtani barmit?Hol elunk?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.11. 14:24

Szerintem megérdemlitek egymást.

ius latratus # 2014.12.11. 14:26

Saját eset.
Hív telefonon az ügyintéző, közli, hogy kicsoda - micsoda, s hogy rögzített beszélgetésben veszek részt. Mondtam, hogy én aztán nem! Erre ő?
Kezdi elölről, bemutatkozik, s ismét elmondja, miért hív.
What the f..k?!
Jó kedvem is volt, még rá is értem, kezdjük...
Hosszú, kiderült, hogy egy tigázos tartozást örököltem. Szerintük.
Szerintem meg nem.
Megkérdeztem, hogy engedményezett tartozásról van-e szó, vagy csak megbízási szerződés alapján ténykednek így este nyolc felé...
Persze már ezt nem értette.
Mindegy, mondtam, hogy ez azért fontos, mert nem mindegy, hogy a megbízójuk, vagy ők fogják magukat, s keresik fel a sarki közjegyzőt fmh -ügyileg.

  • De uram, ez nem így működik! -csicseregte a jogi előadó (na, jó, nem az volt), - fizesse meg a tartozását!

Nem voltam rest, s visszavágtam, hogy akkor szabaddá teszi azt estéjét, ha most megígérem, hogy tíz perc múlva utalom?
Erre?
Hát nem elkezdte elölről, hogy kicsoda - micsoda, s hogy mit akar?!
Ááááááá!!!
Ezek robotok?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.11. 14:34

De uram,

Ezt nem hiszem el!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.11. 14:39

Azt hittem jó emberismerő vagyok!

Bár efi is csalódást okozott. :)

ius latratus # 2014.12.11. 15:51

Immaculata

Feminim a stílus, vagy mi? Akkor most simán buzinak gondolsz. Pedig azt hittem, hogy megvetem őket.
Fasza.
El kell gondolkodjam a jövőmről.

bogárka 77 # 2014.12.11. 16:34

Tisztelt!Eos Faktor Zrt!
2014.12.08-án küldtem el az eimelt a megadott címre.Nagyon kérem méltányolják kérésemet találjuk meg mindannyiunk számára kedvező megoldást.
Előre is köszönöm segítségüket!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.11. 17:40

ius

:) Szeretem a buzikat. Olyan érzékenyek, mély érzésűek és romantikusak. A hisztit pedig általában jól kezelem.

ius latratus # 2014.12.11. 20:57

Off

Na persze. A legtöbb nő valamiért nem hányingert kap egy buzitól, hanem édibédinek találja őket.
Na, én már kerültem kapcsolatba velük kétszer, mindkettő alkalommal elő is lettem állítva...
Budapest Pride.
...
Szóval, valamiért nőnek hihettél, ami csak azért zavar, mert elég sokszor, s elég karakánul kinyilvánítom világnézetem, s ebbe csaptál most bele.
Ideje lenne beismernem, hogy cukipofa rejtőzik a hosszú haj alatt, s a death-metal gitáros múltam csak tévút volt, az elitista felfogásom meg agyhalál.
Mondjuk, a jogi karon egyszer bepróbálkozott az egyik csoporttárs, talán valami látott bennem?
Na, pá kislány!
:))

On

Egyjogász # 2014.12.12. 01:31

Ezen mindíg elgondolkodom, ha ezt a topicot olvasom, hogy ez az EOS_Faktor_Zrt. néven fórumozó egy troll, aki direkt hergeli itt a népeket, hogy még jobban szidják az EOS-t, vagy tényleg egy mazochista EOS-os, aki - ahogy mondani szokták - szeret házhoz menni a picsánrúgásért...:))

Egyjogász # 2014.12.12. 01:37

Egyébként az egyik ismerősöm egy ilyen EOS-hoz hasonló cégnél volt egy rövid ideig telefonos adósbaszogató (ezt ő mondta így), szerinte ehhez a munkához iszonyatosan nyugodt idegek, hatalmas mazochizmus és közöny kell (már hogy még véletlenül se sajnáljon meg senkit).

Ahogy mesélte az alatt a pár hét alatt többször küldték el a jó büdös kurva anyjába (persze ezt a végletekig cifrázva), mint előtte 50 év alatt...:)

EOS_Faktor_Zrt. # 2014.12.12. 10:30

Tisztelt Negyszog!

Az EOS Faktor Zrt. (1132 Budapest, Váci út 30., céget nyilvántartó Bíróság a Fővárosi Törvényszék, mint Cégbíróság, cégjegyzékszám: 01-10-045904) képviseletében, a jogi fórumra történt bejegyzésével kapcsolatban szeretném felhívni a figyelmét arra a tényre, miszerint az Ön által említett 2012 évi határozatot a másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék 2014 május 22-én kihirdetett ítéletével hatályon kívül helyezte.

Erről bővebb információkat például a Tozsdeforum.hu alábbi cikkében olvashat:
http://www.tozsdeforum.hu/…tor-ugyeben/

Üdvözlettel:
EOS Faktor Zrt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.12. 11:10

A törvényszék másodfokon ilyen ügyben? Hmm...

kisssssspista # 2014.12.12. 14:50

Tegnap írtam leveleket az eosnak amelyeket most bemásolok:

Az első levelem:

From: Pista Kiss [mailto:kisssssspista@gmail.com]
Sent: Tuesday, December 09, 2014 11:38 AM
To: Faktor-Info
Subject: Érdeklődés

Tittelt EOS!

Kéem Önket, hodgy mondják meg nékem vtulajdonkepen mivel foglalkonnak mert nint engedélyükk követlés vásárlásrra!!

Ha ténleg tartottam akkor mért nem mentek a birósággho. 5 évv etett már. nem küttek ajánlott levlet így nem kreastek mek hivvattallossann. köszi válszukat.

Pista Kiss

Válasz:

Recepció

dec. 11. (1 napja)

címzett: saját magam

Tisztelt Cím!

A gyorsabb ügyintézés érdekében kérjük, küldje el ügyiratszámát.

Köszönettel:

EOS KSI Recepció
EOS KSI Magyarország Inkasszó Kft. | 1132 Budapest, Váci út 30.
Tel: +36(1)885-0100 | recepcio@eos-ksi.hu
Fax: +36(1)412-3600 | http://www.eos-ksi.hu

EOS. With head and heart in finance.

Céget nyilvántartó Bíróság a Fővárosi Törvényszék, mint Cégbíróság

Cégjegyzékszám: 01-09-568714

Ez az üzenet személyes/bizalmas információt tartalmazhat, és kizárólag a címzett(ek)nek szól. Tartalmának nem engedélyezett terjesztése, módosítása, vagy nyilvánosságra hozatala törvénytelennek minősülhet. Amennyiben tévedésből jutott Önhöz, kérjük, értesítse a feladót, és az üzenetet törölje rendszeréből. Amennyiben nem Ön ennek az üzenetnek a szándékolt címzettje (vagy ilyen személyhez való eljuttatásának felelőse), ezt az üzenetet nem másolhatja, vagy juttathatja el más számára. Jelen üzenet azon véleményei, konklúziói és egyéb információi, melyek nem vonatkoznak az EOS KSI Magyarország Inkasszó Kft. hivatalos üzletmenetére, nem tekinthetők általa kiadottnak, vagy engedélyezettnek. Az itt kifejtett vélemények nem feltétlenül tükrözik az EOS KSI Magyarország Inkasszó Kft. nézeteit.

Privileged/confidential information may be contained in this message. This communication is confidential and intended solely for the addressee(s). Unauthorized distribution, modification or disclosure of the contents may be unlawful. If you receive this in error, please notify the sender and delete it from your system. If you are not the addressee indicated in this message (or responsible for delivery of the message to such person), you may not copy or deliver this message to anyone. Opinions, conclusions and other information in this message that do not relate to the official business of EOS KSI Magyarorszag Inkasszo Kft. shall be understood as neither given nor endorsed by it. Views expressed herein do not necessarily reflect those of EOS KSI Magyarorszag Inkasszo Kft.

Save a tree. Don’t print this e-mail unless it’s really necessary!

És utána a többi levelem:

dec. 11. (1 napja)

címzett: Recepció
Tisztelt Cím!

Kérem tájékoztassanak az alábbiakról:

  • Mészáros Úr (Behajtási osztály) közvetlen elérhetősége
  • Láttam olyan leveleket több blogon ahol szerepelt adatvédelmi azonosító és olyan is amelyeken nem. Ez hogy lehet?
  • Mi az oka annak, hogy nem írnak most vissza?

Amennyiben van lehetőség telefonon megkeresni Önöket (nem egy diákmunkában alkalmazott inkompetens személy. vagy üzenetrögzítő) lehetőleg Mészáros Urat kérem még a mai napon értesítsenek.

2014. december 11. 13:24 Pista Kiss írta, :

Pista Kiss

dec. 11. (1 napja)
címzett: Recepció
Kérem tájékoztassanak arról ,hogy amennyiben jogosnak vélt követelésük van, akkor miért nem kerestek meg hivatalosan vagy tették meg a szükséges jogi lépéseket.
Ehhez nem kell ügyfél azonosító mivel általános kérdés így megválaszolható.
Továbbá miért nem szerepelek a KHR listán?

Valószínűleg azért ugye mert vettek egy "követelést" amire egyébként a tevékenységi körük megnevezése és értelmezése alapján nem jogosultak.(82.91 Követelésbehajtás)

Kérem tájékoztassanak arról is, hogy amennyiben személyesen Én vagy a jogi képviselőm bemegyünk az Önök irodájába a keletkezett iratokat azonnal rendelkezésünkre tudják-e bocsátani.

Továbbá feljelentés alapján a rendőrhatóság a székhelyen fellelheti-e a keresett iratokat lefoglalás céljából.

Tájékoztatom Önöket, hogy mindezek nem személyhez fűződő kérdések így kérem mielőbbi válaszukat.

Amennyiben van rá lehetőség kérem adják meg jogi képviselőjük elérhetőségeit.

Köszönöm.

Az üzenet továbbküldésre kerül a PSZÁF részére is.

Üdvözlettel:

Válasz még mindig nem jött pedig várom a jogi képviselőjük vagy személyesen Mészáros Úr elérhetőségeit.

kisssssspista # 2014.12.12. 14:58

Tisztelt EOS Faktor néven fórumozó!

Kérem Önt,tájékoztasson arról, hogy mi alapján végzik a tevékenységeiket hiszen ha elolvasták volna a 82.91 Követelésbehajtás TEÁOR értelmezését (igaz zárójelben amit lehet, hogy nem vesznek figyelembe)akkor felébrednének, hogy nem vehetnek követelést.
Ráadásul ha erről az "állítólagos követelés eladásról" az eladó nyilatkozik akkor az eddig beszedett pénzt kamatokkal együtt fizethetik vissza a volt ügyfeleknek.

Legmélyebb tisztelettel:

Kissssss aki Pista

kisssssspista # 2014.12.12. 15:29

Tisztelt EOS Faktor!

Engedményezési értesítőt minden esetben tudnak mutatni(hivatalosan történt megkeresés alapján ugye, PTK. szerint ajánlott levél stb.)?
A faktor ügyfele ugye bár levélben köteles értesíteni a fizetésre kötelezettet a faktoring megállapodásról, a követelés engedményezéséről.
Önök ilyenkor hivatalosan megkeresik a másik felet?

Saját érdekükben kérem válaszoljanak.
És mielőtt megijednének, ez nem egy fenyegető kérés így nem kell wamzerkodni a felettesnek.

De nem lehet, hogy éppen Mészáros Úr írja a sablonszövegeket?
Amennyiben az EOS néven író ember érdemben tud valamilyen információt adni a követeléskezelési politikájukról azt szívesen várom.

kisssssspista@gmail.com

Telefonom azért nincs mert lefoglalták bízonyítékként egy követeléskezelő cég munkatársa ellen indult büntetőügyben.

Vh-ügyes # 2014.12.12. 15:34

EOS_Faktor_Zrt.

Önnek szelektív a hallása?

kisssssspista # 2014.12.12. 15:51

Tisztelt EOS!

Kérem válaszoljanak a kapott e-mailekre melyek továbbításra kerültek az MNB felé is.

Miért vesznek követelést ha arra nem jogosultak?

8291 - Követelésbehajtás

Ebbe a szakágazatba tartozik:

  • a fizetendő követelések összegyűjtése (az adósság megvásárlása nélkül) és utalványozása az ügyfelek számára, mint pl. számla, csekk, szerződés vagy pénz vagy egyéb követelés gyűjtése, kezelése, pénz átutalása.
  • a magánszemélyek hitelminősítésével és foglalkoztatás történetével, valamint a vállalkozások hitelminősítésével összefüggő jelentés összeállítása, illetve információszolgáltatás pénzintézetek, kiskereskedők és mások számára, akiknek szükségük van e személyek vagy cégek hitelképességének vizsgálatára.

kisssssspista@gmail.com

Egyjogász # 2014.12.12. 23:29

“szeretné, ha önnel szemben kényszerintézkedéseket foganatosítanánk?”

Egy polgári jogi követelés miatt....aha...

Szerintem pontosítani kellene:

"Ha nem fizet jöhet az előzetes letartóztatás!" vagy
"Ha nem akar háziőrizetbe kerülni fizessen!!!" esetleg
"Szeretne egy jó kis házkutatást a tartozása miatt?"

Az EOS-nál meg vegye már elő valaki a jogszabályt, oszt nézze meg, mi a fasz az a "kényszerintézkedés", ha már ilyen kifejezéseket használnak....

bogárka 77 # 2014.12.13. 08:51

Tisztelt!Eos!Zrt!
Sajnos elég elutasító választ kaptam mikor telefonon érdeklődtem az emielel felől.Kérem segítsen ,hogy megoldást találjunk az ügyre.Nem tudok nagyobb összeget befizetni csak a megjelölt,további részletet már nem tudok bevállalni a kisbabámra is gondolnom kell aki hamarosan megszületik és nincs segítségünk anyagilag akire támaszkodhatnák.
Kérem segítségüket!

kisssssspista # 2014.12.15. 13:45

Az EOS hallgat.
De miért?

kisssssspista # 2014.12.15. 13:50

Ügyfélazonosító:00000001

Tisztelt EOS Faktor Zrt!

Kérem saját(a Zrt.)érdekében válaszoljon az e-mailekre a jogi eljárás elkerülése miatt.

Üdvözlettel:

Kissssss aki Pista

negyszog # 2014.12.16. 09:48

boglárka 77
Tapasztalatod megegyezik (egy kivételével) az itt levők tapasztalatával. Nem véletlenül nem találsz olyan fórumot, ahol azokkal találkozhatnál, akik segítőkészséget, korrekt ügyintézést tapasztaltak volna nevezett cégtől.
Ezzel szemben mesteri szinten űzik a joggal való visszaélést, megfélemlítést, zaklatást. Olyannyira, hogy amikor azt találná mondani valaki, hogy: „"de kérem, ez embertelen”", akkor cinikusan hozzáteszik: „"de jogszerű”".