Eos Faktor?


kisssssspista # 2014.12.16. 10:30

Nem értem, hogy Mészáros Úrral vagy a jogi képviselőjükkel mi miatt nem tudok kapcsolatba lépni.
És azt sem értem meg, hogy több évig nem keresik az embert ameddig jogszerűen léphetnek fel vele szemben.
Mit akarnak már ennyi idő után?
Ha az adótartozásom elévült öt év alatt akik közben hivatalosan is kerestek(ajánlott levél saját kézbe) akkor mit várnak?
Ezért kérem az EOS Zrt. rendelkezési jogkör gyakorlóját, hogy akiknél már elévült(a tartozás ugyan fennáll de nem végrehajtható)az átvett/megvásárolt követelés, azokat ne keressék feleslegesen.
Inkább tájékoztassák Őket, hogy már nem végrehajtható az átvett követelés így visszaadták az engedményezőnek...
valami hasonlót.

Marica58 # 2014.12.17. 16:25

Tisztelt Fórumozók!
Az OTP faktoring követeléskezelő céggel kapcsolatban szeretnénk kérdést feltenni jogász végzettségű fórumozók felé. Egy kölcsönszerződési ügyben /melyet a faktoring megvásárolt/ jogerős bírósági végzés született. A bírói végzésben az áll, hogy a követeléskezelő nem tudta bizonyítani a követelés jogszerűségét, így az adós nem tartozik a követeléskezelőnek. Ez a végzés 2013-ban született. Kb. fél év múlva újabb fizetési meghagyás érkezik. Az adós hivatkozik a jogerős bírósági végzésre és itt megszakad a dolog, nem viszi újra bíróságra az ügyet a faktoring, viszont sima levélben több milliós tartozást követel az adóstól, ill. személyesen felkeresi és arra próbálja rávenni, hogy fizessen. Ha a bíróság jogerős végzésben kimondja, hogy nem jogos a faktoring követelése, hogyan követelhet az adóstól többmilliós tartozást ill. miért zaklathatja?

ártatlan1 # 2014.12.24. 07:54

tisztelt E.O.S néven írogató!

"Tisztelt Negyszog!

Az EOS Faktor Zrt. (1132 Budapest, Váci út 30., céget nyilvántartó Bíróság a Fővárosi Törvényszék, mint Cégbíróság, cégjegyzékszám: 01-10-045904) képviseletében, a jogi fórumra történt bejegyzésével kapcsolatban szeretném felhívni a figyelmét arra a tényre, miszerint az Ön által említett 2012 évi határozatot a másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék 2014 május 22-én kihirdetett ítéletével hatályon kívül helyezte.

Erről bővebb információkat például a Tozsdeforum.hu alábbi cikkében olvashat:
http://www.tozsdeforum.hu/…tor-ugyeben/"

A bíróság nem arról hozott ítéletet amiről önök szeretnék, jelenleg még mindig tartoznak a PSZÁF..jogutód MNB-nek 5millióft-al szóval felszólítom a tartozásának mielőbbi rendezésére,hogy elkerülje a jogi lépéseket,kérem három napon belül utalja a számlaszámra vagy fizesse be a levélben található sárga csekken,amennyiben nem tesz eleget fizetési kötelezettségének jogi lépéseket teszek!

negyszog # 2014.12.30. 12:29

ártatlan1
Kéne keresni egy másik faktor céget, hogy hajtsa be EOS tartozását. Jó kis meccs lenne :)

kisssssspista # 2015.01.15. 10:42

Írtam Nekik e-mailt:

Szevasztok!

Na mi van? Nem írtatok vissza. Most mi a faszom lesz akkor? Menjek be hozzátok a Váci útra? Küldjetek már egy telefonos elérhetőséget mert ami a weboldalatokon van az rögzítő. Az nem fasza.
Meg láttam, hogy kerestek embereket. Adósbaszogatót vagy esetleg más munkaköröst?(pippantásra fiatal,naiv lányokat?)
Én nem mennék hozzátok dolgozni mert nagyon köcsög munka ami nálatok megy. Nekem nem lenne szívem az embereket baszogatni olyan követeléssel ami már elévült, ráadásul jogtalanul vettétek meg.

. Ott meg csak ez megy. Ha olyan korrektek vagytok akkor miért nem mertek lépni;
Bíróság! Leírom mégegyszer: BÍRÓSÁG!

Megmondom: mert balfaszok vagytok, nem kicsit hanem kurvára.

Sherlock # 2015.01.15. 10:47

Igazi tökös legény vagy, nem semmi.

kisssssspista # 2015.01.15. 10:51

Írtam Nekik egy levelet mert nem válaszolnak a korábbiakra:

Szevasztok!

Na mi van? Nem írtatok vissza. Most mi a faszom lesz akkor? Menjek be hozzátok a Váci útra? Küldjetek már egy telefonos elérhetőséget mert ami a weboldalatokon van az rögzítő. Az nem fasza.
Meg láttam, hogy kerestek embereket. Adósbaszogatót vagy esetleg más munkaköröst?(pippantásra fiatal,naiv lányokat?)
Én nem mennék hozzátok dolgozni mert nagyon köcsög munka ami nálatok megy. Nekem nem lenne szívem az embereket baszogatni olyan követeléssel ami már elévült, ráadásul jogtalanul vettétek meg.

. Ott meg csak ez megy. Ha olyan korrektek vagytok akkor miért nem mertek lépni;
Bíróság! Leírom mégegyszer: BÍRÓSÁG!

Megmondom: mert balfaszok vagytok, nem kicsit hanem kurvára.

kisssssspista # 2015.01.15. 11:14

És egyet a munka miatt is:

Szevasztok!

Ezúton jelentkeznék munkára.
Állítólag van tartozásom nálatok így ha bírósághoz fordultok és nyertek ellenem akkor le is vonhatjátok.
De nem szeretnék adósbaszogató lenni csak valami kis mellékállásra gondoltam. Pl. portás
Tudjátok ha bejönne valaki valamilyen tartozás miatt Én tájékoztatnám őket, hogy mit mondjanak és mit ne természetesen. Vagy ha úgy van inkább hazaküldeném őket.
A fizetési igényem nem nagy:

Bruttó 950 Ft-ot kérek óránként.
Van főállásom de 17 órától egészen reggel 04-ig ráérek.
A csajom azért néha beugorhat hozzám? Tudjátok hogy van ez.... A "főnök" asztalán...
Jutalékos adósbaszogatás nem érdekel.
Ha szeretnétek, hogy veletek dolgozzak egy épületben(hangsúlyoznám, hogy nem nektek) akkor keressetek meg e-mailben.

Érettségim van továbbá egyetemre is járok. De egy takarító állás is megteszi vagy bármi normális.

Remélem mostmár jót is hallok rólatok. Várom visszajelzéseteket.

Üdvözlettel:

Kis István

kisssssspista # 2015.01.15. 11:24

Köszi Sherlock.
Az EOS egyébként kb. annyi mintha a sarki kisbolt eladója kérne fel arra, hogy a UPC felé fennálló tartozást fizessem meg.

ius latratus # 2015.01.15. 12:13

Nem egészen.

kisssssspista # 2015.01.15. 13:41

Nekem igen, az, hogy más behódol Nekik azt csak sajnálni tudom.

kisssssspista # 2015.01.15. 13:44

Mivel Nekem sincs arra jogosultságom, hogy követelést vegyek(és itt a vételen van a hangsúly, nem az engedményezésen)kb. annyira járhatok el egy régi tartozás miatt mint az említett társaság.

Pl. ha a cégem jogosult a tevékenységi körei alapján saját vagy bérelt ingatlan bérbeadására még nem üzemeltethetek szállodát.

Kb. ez van az említett céggel és konkrétan velem kapcsolatban.

kisssssspista # 2015.01.15. 13:50

De ahogy azt megírtam a tisztelt EOS-nak is, nyugodtan forduljanak bírósághoz ha jogosnak vélt követélésük van velem szemben.
Amennyiben a bíróság megállapítja, hogy az EOS beadványa megalapozott és az állítólagos tartozás megfizetésére köteleznek azt azonnali hatállyal meg is teszem.

Sőttt!!!!!

Déli harangszó mellett, a Debreceni Nagytemplom előtt, kinyalom a seggét a társaság képviselőjének.
Csak úgy jó magyarosan, GRÁTISZ!

kisssssspista # 2015.01.15. 14:26

Még egy dolog amely igen fontos:

forrás:

http://hu.eos-solutions.com/…abalyzat.pdf

8.1.
Rendszeres írásbeli tájékozt
atás
A Társaság a követeléskezeléshez kapcsolódó egyes intézkedésekről postai úton írásbeli
tájékoztatást küld az adós részére. Az írásbeli tájékoztat
ó levelek megfelelnek a
z
5.3.1.1. pontban
rögzítetteknek.
A levelek elkészítése, nyomtatása és postázása
zárt informatikai rendszerben, a
behajtási szoftverben történik. A behajtási szoftverben nyomon követhető, hogy az Ügyfél részére
mikor, milyen tartalmú írásbeli tájékoztatás lett kiküldve.
A Társaság az írásbeli felszólításokat és egyéb tájékoztatásokat sima postai küldeményként
küld meg az Ügyfél részére és arra a címre, amelyet az engedményezés során az Engedményező
a Társaságnak átadott, továbbá arra a címre, amelyet az Ügyfél a Társaság
részére, mint lakcím,
levelezési cím bejelentett.

Ezzel a bíróság nem tud mit kezdeni, hiszen hiába van belső rendszer, stb. a küldemény feladását térben és időben, akárcsak egy bűncselekmény elkövetést meg kell határozni.

Ugye ajánlott levél, sk,

Namármost, a bíróság a Ptk. szerinti megkeresést fogja figyelembe venni.

Így az EOS hiába veszi kézbesítettnek az általuk állítólag kiküldött értesítőt ha azt nem tudja a jog szerint érdemben alátámasztani.

kisssssspista # 2015.01.15. 14:29

Mára ennyi.
Ha valakinek kell segítség írjon nyugodtan akár privát üzenetben is.

olorsi # 2015.01.17. 17:13

Nekem az Eos 10 levelet küldött már egy elévült tartozás miatt. Havonta egyszer. Gyűjtöm,kíváncsi vagyok, meddig küldik még.....

gerbera317 # 2015.01.18. 17:23

kíváncsi vagyok, meddig küldik még...

Csak amíg el nem fáradsz bele, és a végén tétlenül begyűjtesz egy fizetési meghagyást is.

olorsi # 2015.01.18. 17:58

Fizetési meghagyás egy elévült dolog miatt???? Nyilván nem küldenék lassan egy éve,ha behajtható lenne...
Bár igaz, ha kérnék részletfizetést, az elévülés megszűnik. Most már van ajánlatuk,hogy részletben fizessek. Eddig nem volt....

De legyen fizetési meghagyás! Semmit sem tudnak rajtam behajtani, erről gondoskodott az ÉLET!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.18. 18:07

Honnan veszel te ilyen hülyeségeket? Saját kútfő, vagy súg valaki?

olorsi # 2015.01.18. 18:09

Azt meg végleg nem értem, ha nem ajánlottan küldi a papírt az EOS, honnan tudja, hogy elköltöztem és honnan tudja az új címemet?

olorsi # 2015.01.18. 18:10

Mire gondolsz, kedves Sándor?

olorsi # 2015.01.18. 18:49

Kedves Sándor!
Ha Ön valóban ügyvéd, megkérem,hogy a "hülyeség" szót mellőze vagy értelmezze!
Én úgy gondolom, egy ügyvéd nem hülyézi le az ügyfelét vagy védencét. Bár itt ez a helyzet nem áll fent, érdekes a megfogalmazása. Ön így beszél az ügyfeleivel? Közkedvelt lehet.
Kíváncsiságból megnéztem az oldalát, a nagy semmit láttam. Meg hogy legyek az első, aki hozzászól a honlapjához.....
Na így már érthető, miért lebzsel folyamatosan ezen az oldalon.....

gerbera317 # 2015.01.18. 19:01

Ha a fizetési meghagyásnak elmulasztasz ellentmondani, jogerő után édesmindegy, hogy a követelés az fmh-ig elévült-e vagy sem. (Bár, írogat ide egy szaki, aki szerint még ez is menthető, de ezzel a véleményével nagyon egyedül van.)
Mi nem tudjuk, de az eos tudja, hogy csak próbálkozik, vagy tényleg az fmh-ra gyúr. Az egyetlen jótanács, amit ehhez kaphatsz: Légy résen!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.18. 19:12

Jaj nézd már, hogy a "hülyeség" szó, hogy kiverte a biztosítékot.... Olorsi tartalékold inkább az energiád az Eos-nak, meg majd a közjegyzőnek :)

olorsi # 2015.01.18. 19:20

Tény, jártam már úgy,hogy nem éltem ellentmondással. Bár befizetett összegről volt szó, az ellentmondás hiánya miatt nem került bíróság elé a dolog, kiadták végrehajtásra. Na a végrehajtót meg baromira nem érdekli, jogos-e a dolog, ő behajt...
Most ott tarunk, hogy le akarja vonni a fizetésemből, de egy olyan munkahelyet talált, ahol én sosem dolgoztam...