Béla! Nem eléggé rendelik büntetni a zugírászatot.
Elévülés
Ez konkrétan előzetesben van.
Ebben egyetértek Attikával, nekünk is volt több feljelentésünk (4) zugírászat miatt, egyikből sem lett semmi.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Még konkrétabban meg nem konkrétan zugírászat miatt van előzetesben.
:)
Kár. :)
Szép napot kívánok!
A napokban kaptam egy levelet valami Bátor nevezetű behajtó cégtől, miszerint tartozom nekik, ill.a követelést megvásárolták az OTP Faktoringtól. Ez már magában is érdekes. Ráadásul semmi ügyiratszám, semmi felvilágosítás, miről is van szó. Valamikor 2001-ben volt egy hitelem 50 ezer forintról az OTP-nél, amit nem rendeztem feléjük. Csak erre tudok gondolni. Azon nyomban össze is téptem a levelet...most várok. Elképzelhető, hogy 2001 óta most emiatt keresnek? Eddig semmit senki nem követelt rajtam. Elévülés létezik ilyen esetben? Természetesen ha közjegyzőtől kapok emiatt fizetési meghagyást, ellentmondással élek.Köszönöm, ha valaki felvilágosítana!
Nagy valószínűséggel a követelés bírósági úton történő érvényesíthetősége elévült.
Tisztelt Fórumozók!
Segítségüket kérném. 2006-ban volt egy áruhitelem, melynek törlesztésére 2009-ben megállapodás született az OTP Faktoringgal. A hitel mint olyan, nem az enyém volt, hanem a volt férjemé, aki egyébként is sok más tartozást halmozott fel, - de sajnos az én nevemre szólt - és megígérte, hogy rendszeresen fizet, mivel már addigra is épp elég nagy bajba sodort. Elhittem. Nem kellett volna, de ez nem tartozik szorosan a tárgyhoz.
A részletek nem lettek teljesítve, ez ma derült ki számomra, 2016-ban (!). Letiltás érkezett a fizetésemre, amit az OTP Fakt. mint végrehajtást kérő kezdeményezett. Azt látom, hogy közjegyző 2010-es határozata alapján, 2012-ben a végrehajtást elrendelő közjegyző végrehajtói okirata szerint vonják le októbertől (ismétlem, 2016-ban!) a fizetésem 33%-át. A kamatok az égben vannak, a tartozás kb. kétszeresét teszik ki. Eleve nem értem, hogy miért most, amikor a fizetésemet elég hosszú ideje nem terheli semmilyen levonás (kb. 2 éve), és folyamatos munkaviszonyom van. Arról nem beszélve, hogy én 2009 óta, amióta az eredeti megállapodás megszületett az OTP Faktoringgal a részletfizetést illetően, egyetlen fia felszólítást, vagy egyéb megkeresést nem láttam ez ügyben..... Ebből gondoltam azt, hogy ez a tartozás már réges-rég kifiztésre került a volt férjem részéről, mert évek teltek el úgy, hogy senki, semmilyen formában nem keresett, tértivevényes levélben pláne nem. Ebben a formában esetleg nem évülhetett el ez a tartozás?
Kérem, segítsenek, ha tudnak, pár használható tanáccsal, hogy tehetek-e valamit....
Köszönöm szépen.
Ebben a szakaszban a felszólító leveleknek már nincs jelentősége, viszont minden végrehajtási cselekmény megszakítja az elévülést és az elévülés újra kezdődik.
Köszönöm válaszát, bár elszomorító.
Eszerint az elévülés nem opció.
Annak érdekében, hogy ne letiltásként kerüljön levonásra a fizetésemből a tartozás - és főleg nem ekkora összegben havonta -, köthető újabb megállapodás az OTP Faktoringgal?
Tisztelt Fórumozók, tudnának segíteni? Ha egy ingatlanhitel-tartozás a másodfokú bírói döntés alapján is elévült, tehát jogi úton a végrehajtás nem kivitelezhető, mi következik utána? Úgy értem, mi lesz a követelés sorsa? Létezik olyan út, amin keresztül a bank a bírói végzés ellenére jogosan megpróbálhatja valamilyen formában behajtani azt az adóson? Levonhatják önkényesen bérből? Rátehetik a kezüket az adós meglévő, vagy későbbiekben szerzett vagyontárgyára? Eladhatják behajtó cégnek, aki zaklatni fogja az adóst egy életen át? Gondolom, aktív státuszú bárlista örök életre, de ezen kívül van más, amivel törvényesen próbálkozhatnak?
Köszönöm a választ
Istenem...
Önkényesen nem vonhatnak le, nem tehetik rá a kezüket az adós vagyontárgyaira. Arra viszont van lehetőség, hogy továbbra is küldjön fizetési felszólításokat, illetve a követelést átadja más követeléskezelőnek, vagy pedig az adós - a bírósági döntés ellenére - elismerje a tartózását és fizessen.
Bonita1944
Ezt az OTP Faktoringtól kérdezd.
Érdeklődni szeretnék, hogy a közüzemi (gáz) tartozás mennyi idő alatt évül el?
Másik kérdésem az lenne, hogy a közlekedési tartozás (jegy nélkül utazás) mennyi idő alatt évül el?
Köszönöm a választ!
Két év.
A jegy nélküli utazásra szerintem az általános elévülési idő vonatkozik.
Szerintem meg egy év.
Köszi.
20/1981 (VI. 19.) MT rendelet
„a személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el”
213/2012. (VII. 30.) Korm. rendelet
3. § (1) A menetrend szerinti autóbuszos személyszállítási szolgáltatásra irányuló szerződés (a továbbiakban: személyszállítási szerződés) esetében a szerződő felek jogaira, kötelezettségeire, valamint a szerződés teljesítésére a Polgári Törvénykönyv vállalkozási szerződésre vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni a jelen rendeletben foglalt kiegészítésekkel.
(2) A személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el.
Az új (egybként már két és fél éve hatályos) Ptk. tükrében ezek a rendelkezések mennyire alkotmányosak?
Miért nem tudják összegyűjteni az 5 évnél rövidebb elévülések speciális eseteit, és betenni a Ptk-ba?
Szerintem a jogalkalmazóknak is egyszerűbblenne, mint ezeréves MT. rendeletekben keresgélni...
Ptk. 6:22. § [Elévülés]
(1) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a követelések öt év alatt évülnek el.
Azt is el tudom képzelni, hogy a jogalkotó nem határoz meg konkrét elévülési időt. Azt mondaná csak ki, hogy aki megfelelő indok nélkül késlekedik követelése bírósági eljárásban történő érvényesítéséről az követelését bírósági úton nem érvényesítheti. Minden perben vizsgálni kellene, hogy késlekedett vagy sem önhibájából.
T. Fórum
Történetem röviden. 2008 ban vettem fel 800.000 ft, chf alapú személyi hitelt ami a lakáshitelemmel együtt bedőlt. Saját levelezéseimet visszanézve kb 4-5 éve nem jött az illetékes banktól sem és végrehajtótól sem semmi értesítés a követeléssel kapcsolatban. Most augusztusban jelentkezett egy általam sosem hallott cég hogy mivel többszöri felszólításra sem rendeztem az adósságom így most náluk van, ők a jogosultak. Felhívtam őket hogy mikor szólítottak fel azt mondta a telefonos hogy hát akkor lehet hogy nem ők szólítottak fel de jogosultak 2.6 millió forintot behajtani. Mondtam hogy 30 ezernél többet nem tudok fizetni havonta erre a telefonba(!!!) elengedett 600 ezret a hölgy de mondtam hogy el sem akarom ismerni ezt a tartozást. Október elejéig kell jelentkeznem náluk. Az a kérdésem hogy hol tudok utána nézni hogy elévült e a tartozás ill mi a menete annak hogy nem ismerem el ezt az összeget. Arról sem értesítettek hogy a bank egyáltalán átadta ennek a cégnek a tartozásom. Írjak nekik hogy elévülés miatt nem ismerem el? Köszönöm a tanácsokat éa a válaszokat.
"Írjak nekik hogy elévülés miatt nem ismerem el?"
Egy próbát ugyan megér! Nem mernék fogadni a sikeredre, de hátha!
Kiegészítés: pont most olvasom a levelüket hogy most már elég lenne egy egyszeri 770 ezres befizetés és elengednék a többit. Ez így működik hogy tartozol 2.6 millióval de elég lesz 770 ezer is?
"Egy próbát ugyan megér! Nem mernék fogadni a sikeredre, de hátha!"
És ha megírom nekik akkor onnantól nekik kell a bankkal karöltve előkaparászni hogy az évek alatt mikor szólítottak fel a tartozás rendezésére? Az nem jogellenes hogy a bank engem nem értesített? Gondolom ez a levél nem számít megszakításnak.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02