Fizetés letiltás!


gerbera317 # 2020.08.19. 06:55

Olyan jogcím, hogy "fizetési meghagyás", nem létezik.
Egyébként nem mindegy, hogy milyen rokkantsági ellátást kapsz, hogy az nyugdíj vagy járadék, de a folyósító minden esetben tudja, hogy az a Vht. 74. § d) szerint végrehajtás alól mentes juttatás, vagy sem. Egyébként pedig egy letiltás esetén 33%, több letiltás esetén 50% tiltható le.

Yogi 1988 # 2020.09.03. 08:56

Tisztelt Szakértők!
Letiltás esetén ez megoldható:
Van kettő fizetési letiltásom.
Az egyik 620 ezer forint , a másik 150 ezer forint.
Az alap tőke 430 ezer forint , illetve 80 ezer forint. Amennyiben én a kettő alap összeget kifizetem egyben a végrehajtónak, akkor a fennmaradó többi összegre kérhetek részletfizetést? Még csak most kezdenék el a letiltásomat.
Válaszukat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2020.09.03. 09:09

Ha a tőkét (a te szóhasználatoddal: alapösszeget) megfizeted, akkor tudd, hogy igazából nem azt fizeted meg, hanem csak az azzal azonos mértékű összeget, ami először a költségekre, majd a kamatra kerül jóváírásra. Így az első esetben 190e Ft tőke és kamatai, a második esetben 70e Ft tőke és kamatai behajtása iránt folytatódik tovább a végrehajtás.
Igen, utána valóban kérheted, hogy a maradékot részletekben teljesíted, de a végrehajtó ehhez meg fogja kérdezni a végrehajtást kérőt.
Nem világos számomra, hogy ha van 430e + 80e = 510e forintod, akkor abból miért nem fizeted ki egyösszegben a 150 ezres végrehajtást, plusz a 620 ezresből 360 ezret, és akkor csak egy végrehajtás marad folyamatban, ahol 260e Ft és kamataira folytatódik tovább a végrehajtás. És ha a vh-kérő esetleg nem járul hozzá a részletfizetéshez, akkor is csak 33 százalék lesz a letiltás, a most induló 50 százalék helyett.

Yogi 1988 # 2020.09.03. 09:38

Vagyis rosszul írtam !
Főkövetelés (tőke) erre gondoltam éppen!

Vikoka # 2020.09.16. 09:43

Üdvözlök mindenki

A fizetés letiltás helyes kiszámításánál lenne kérdésem

100.000 Ft nettó fizetésnél 50%-os letiltásnál mi a helyes letiltott összeg:

100.000 Ft0,5 %= 50.000.- vagy
100.000-28.500=71.500.
0,5= 31.750 a letiltott összeg.

Köszönöm ha válaszoltok

drbjozsef # 2020.09.16. 10:36

Vikoka,

Attól függ.

Lásd : Vht. 62.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

gerbera317 # 2020.09.16. 10:59

Nem függ. A 61. § (1) szerint a letiltható összeg kiszámításához azt az összeget kell alapul venni,ami a terhek és egyéb járulékok levonása után fennmarad, magyarul a nettó fizetést. A 62. § szerinti mentességi szabály alkalmazása csak akkor következik, ha a letiltandó összeg a 61. § szerint már ki lett számítva!

Grave7 # 2020.09.16. 11:37

Tehát

100.000 Ft * 0,5 = 50.000 Ft

a helyes számítás.

Sirszirtes # 2020.09.17. 14:35

Tisztelt szakertok

A minap kaptam egy levelet onallo birosagi vegrahajtotol miszerint fizetesi letiltasi hatarozat van ervenyben.
A levelben nem szerepel a tartozas mivolta, illetve semmilyen elozetes felszolitas nem erkezett.

Egy 7 evvel ezelotti banki szamlavezetesi dijak felgyulemlesere tudok gondolni, mivel az elmult evekben kulfoldon eltem, de nem zartam be a bankszamlamat.

A kerdesem, az volna, hogy a behajtonak van-e kotelezettsege ertesiteni, vagy egybol levonasra kerul a tartozas?
Hol tudok erdeklodni, hogy megis mit probalnak letiltani a fizetesembol, illetve tudok-e hivatkozni elevulesi idore, leven ez egy 7 eves tortenet.
Koszonettel
Tamas

gerbera317 # 2020.09.17. 15:04

semmilyen elozetes felszolitas nem erkezett
Jól fogalmazol: előfordulhat, hogy te ilyet nem kaptál. De ez nem jelenti azt, hogy a végrehajtó nem küldött neked ilyet. Sőt, egészen biztos, hogy küldött.
behajtonak van-e kotelezettsege ertesiten
Van, és ennek eleget is tett. Egyébként nem behajtó, hanem végrehajtó.
Hol tudok erdeklodni
A letiltó intézkedésen ott van a végrehajtó minden elérhetősége (az irat tetején, a címertől jobbra eső papírfelületen kell keresni).
megis mit probalnak letiltani a fizetesembol
Nem megpróbálja, hanem már le is tiltotta. A többi a munkáltatódon múlik.
illetve tudok-e hivatkozni elevulesi idore
Mármint elévülésre? Tedd azt. De ha ténylegesen arra vagy kíváncsi, hogy sikerrel hivatkozhatsz-e az elévülésre, nos, annak nagyon kicsi a valószínűsége.

rigoz # 2020.09.17. 15:44

Annyit még hozzá tennék a legutóbbi hozzászólásodhoz a teljesség kedvéért Gerbera, hogy a végrehajtó neve alapján az MBVK (Magyar Bírósági Végrehajtói Kar) honlapján is lekérdezhetők a végrehajtó neve alapján a hivatali elérhetőségei.

gerbera317 # 2020.09.17. 18:02

Aki a végrehajtó intézkedését kézbe véve nem találja meg azon a végrehajtó elérhetőségét (sokszor még a saját nevét sem; valami különös oknál fogva viszont a közjegyzőt meg annak az ügyszámát rögtön kiszúrják maguknak - ez nagyon érdekes), naszóval, az az mbvk.hu oldalon sem fogja megtalálni a végrehajtó elérhetőségeit.

gerbera317 # 2020.09.17. 18:05

Ja, meg a "Tájékoztatom, hogy jelen intézkedésem ellen a kézhezvételétől számított 15 napoon belül..." szöveget is pillanatok alatt megtalálják. De így érthető is, miért nem találják meg a végrehajtót: mert ez a szöveg az irat alján van, a végrehajtó meg - ugyebár - a legtetején.

Kirvai Norbert # 2020.10.01. 08:59

Üdv! Érdeklődnék ha fizetés letiltás már a cégtől megy amit ugy küldtek 33% ami nem annyira sikerült de ez mindegy valamint a végrehajtó a már levont összegből ami a számlára jön még mindig vonhat magának ?! Tudom vele kéne beszélni ami lehetetlen se telefonon se személyesen levélben pedig nem is arra válaszolnak ami a kérdés illetve proléma lenne. Nettó 180+ a fizetés ebből ugye a 33% az nekik 87ezres utalásra jött ki megérkezett azonnal a végrehajtó aki elvileg már megkapta a pénzt további 20on pár ezret levont + a nav is valamiért 10 ezret. A kérdésem az lenne hogy jól van ez igy vagy mehetek ezzel valahova ? Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.01. 09:22

Igen.

Kirvai Norbert # 2020.10.01. 09:29

Köszönöm! Akkor ugye végülis ha 0 forint marad megélhetésre az igy ebben a formában rendben van?! Próbáltunk a bankal részlet fizetést de elutasitottak igy vagy éhen hal az ember vagy utalgassunk mindig más számlára?

gerbera317 # 2020.10.01. 09:55

A végrehajtó felhívására válaszolni kellett volna, hogy ez és ez a munkahelyed, adjon ki letiltást. Ha megtetted volna, akkor a letiltással egyidejűleg nem adott volna ki inkasszót is, kipróbálva, hogy melyik lesz eredményes. Pech, hogy mind a kettő eredményes lett. Hallgattál, így jártál.
Az inkasszó egyébként egyszeri dolog, tehát ha kibírod egy hónapig étlen-szomjan, akkor utána már csak 33% lesz az elvonás. A pontot és a vesszőt pedig a jobb kéz gyűrűs ill. középső ujjával éred el, az alapsorból eggyel lejjebb nyúlva.

Kirvai Norbert # 2020.10.01. 10:04

Értem a baj az hogy ez nem egy hónapos történet a végrehajtó elérhetetlen és eddig a számlát 0ázta szó szerint mult ónapban már a ugy jött a fizetés vonva és még abból is levett próbáltam a végrehajtóval beszélni sikertleen már 6. hónapja.... a bank azt mondta nem lehet 0 ra vonni a pénzt mégis sikerült / gyerektartást is fizetni kéne/ most pedig ott tartok hogy hónapok óta "3. hó" mindenki von mindent de a tartozás ugyanannyi ebben volt hogy 2 hónap alatt 300ezer forint levonás stb bárkit kérdezünk bárhova megyünk elküldenek vagy lényegtelen inormációt kapunk. pl elküldték a számlakivonatot amin rajta volt hogy le lett vonva amiről persze tudok meg én is látom ...

gerbera317 # 2020.10.01. 10:22

a bank azt mondta nem lehet 0 ra vonni a pénzt mégis sikerült
Az inkasszót eleve a bank foganatosítja, tehát ha ilyet mond, akkor nem csak mondja, hanem ne vonja le. Egyrészt. Másrészt pedig, az inkasszó hatálya 35 nap, tehát a banknak 35 nap elteltével meg kell szüntetnie az inkasszóra történő teljesítést. Ez itt rögtön két probléma, és egyik sem a végrehajtó sara.
Ráadásul adóvégrehajtás (NAV) is van folyamatban ellened, az egy külön eljárás. Te meg nem értesz semmit, olyannyira, hogy a pontos tényállást sem tudod felvázolni. Naná, hogy mindenhonnan elhajtanak. Így nem fogsz segítséget kapni.

Kirvai Norbert # 2020.10.01. 11:35

A nav felé soha nem volt tartozásom oda 9ezer párszáz forint ment multhónapban a számlán már most is valami hatósági végrehajtás van. A bank mikor kértem hogy vizsgálják ki miért is lett teljesen levonva a pénz irásban kértem ahogy javasolták elküldték a számla kivonatot... A bank a végrehajtóhoz küld, vele semmilyen formában nem sikerült felvenni a kapcsolatot minden héten bejárok Ügyfél fogadási időben ahonnan elküldenek azzal hogy nincs bent. Telefonon ugye semmit nem lehet intézni de ott is csak a titkárnő veszi fel kapcsolni nem tud számot nem tud adni. Adós társ vagyok fizetném is de az hogy havi 0 vagy esetleg 20 ezer forintból a munkába járás se megoldható valamint gyerektartást is kell fizetni amit ugye ha nem fizetek mert sajnos nincs miből, akkor ugye megint én vagyok a hibás. (Fizetem mert nem akarok bajt igaz kölcsön pénzből) Igazából az lenne a kérdés hogy kihez érdemes fordulni mert minden irányból vonnak minden féle pénzt amiről semmilyen értesítést nem kapok csak látom hogy ide 100 oda 30 ezer stb és igy nem mehet! Előre és utólag is köszönöm a válaszokat Segítséget

gerbera317 # 2020.10.01. 11:47

Nem felé. Sok-sok felkiáltójellel.
A bank ne küldözgessen a végrehajtóhoz, mert itt nem az a kérdés, hogy a végrehajtó jogszerűen adott-e be inkasszót, hanem az, hogy a bank jogszerűen volt-e le mindent. Ezt pedig a végrehajtótól éppen meg nem tudhatod, csakis a banktól.
Ha elmész a végrehajtó ügyfélfogadására, onnan ne küldjenek el azzal, hogy a végrehajtó nincs bent, mert legalább egy, ügyintézésre, de legalább felvilágosítás adására képes alkalmazottnak (jellemzően végrehajtó-helyettesnek vagy jelöltnek) kell ott lennie.
semmilyen értesítést nem kapok” ...sokkal inkább nem veszed át.
kihez érdemes fordulni
A végrehajtóhoz. Azzal a kéréssel, hogy adjon má' egy listát az ellened folyó végrehajtásokról, mert má' nem tudod követni, ki követel mennyit, illetve melyik ügyben mennyit fizettél eddig. Most csak a te kedvedért kipróbáltam: bármelyik ügyedbe belépve 3 k.szott kattintás, és már jön ki a nyomtatóból a lista azzal, hogy ügyszám, vh-kérő neve, követelés jogcíme, előírás - megfizetve - hátralék, és a végén még össze is adja a gép ezeket. Arra a három kattintásra bárki képes a végrehajtó irodájában, pusztán csak annyi kell, hogy hitelt érdemlően igazold a személyazonosságodat.
Ja, és azért küldenek el mindenhonnan, mert hagyod magadat elküldeni.

Kirvai Norbert # 2020.10.07. 07:38

Üdv!
Ismét csak önökhöz tudok fordulni ebben a hónapban is a fizetést már levonva küldték és a számláról is le lett vonva a kiutalt összeg. 9 ezer foront maradt a számlámon és nem tudom, hogy most kihez forduljak hónapok óta ez megy és már nem tudok kitől kölcsön kérni sem. Fizetnem kéne a gyerek tartást ami szintén nem fog menni, esetleg enni inni. Bármilyen tanács jól jönne mivel így kénytelen leszek felmondani és ugye ez sem megoldás! Előre is köszönöm

gerbera317 # 2020.10.07. 07:57

A hatósági átutalási megbízásra a bank 35 napig teljesít, azt követően már nem. Mondjuk, a nyitókérdésben nem (és azóta sem) hangzott el, Mikor adta ki a végrehajtó az inkasszót. Ha úgy adta ki, hogy az két fizetést is érinthet, illett volna rákérdezni. arról, hogy-hogy csak 9 ezer Ft maradt a számlán, nem pedig a törvényes 28500 + afeletti 50%-a, arról a bankot (és kizárólag csakis a bankot!) kell megkérdezni.

Kirvai Norbert # 2020.10.07. 08:15

Értem. 09.03 az első ilyen papir ami érkezett sajnos de már előtte 04. hó óta igy vonnak. Viszont a papiron az szerepel, hogy a Vht.79/A és 79/E szerint vonják szóval akkor nem lehetett volna gondolom az egészet levonni. Jelen állás szerint menjek a bankhoz és tőlük kérjek valami féle tanácsot vagy vonjam őket kérdőre?! Sajnos legutóbb mikor ezt kértem elküldték postán az egyenlegem és körülbelül ennyi történt. A fiókban pedig mindenki azt mondta hogy ők nem tudják miért van igy nem az ő dolguk a végrehajtóval beszéljem meg

gerbera317 # 2020.10.07. 08:49

09.03 az első ilyen papir ami érkezett sajnos de már előtte 04. hó óta igy vonnak
Dehogy érted. Azt hiszed, ezzel most bármit is közöltél. Hát nem, tulajdonképpen semmit. Ha ennyire nem tudsz tényállást felvázolni, akkor az eddig kapott válaszokat se nagyon értheted.
vonjam őket kérdőre?!
Igen.
mindenki azt mondta hogy ők nem tudják miért van igy nem az ő dolguk a végrehajtóval beszéljem meg
Jól hasba akasztottak téged. A végrehajtó csak egy átutalási megbízást ad a banknak. Hogy a bank arra hogyan teljesít a rendelkezésre álló fedezetből, és hogy mennyit kell a bankszámlán hagyni, arra a végrehajtó nem ad utasítást, hanem a bank hajtja végre, a Vht. 79/A. és 79/B. §-ok alkalmazásával. Ezek a törvényszakaszok nem a végrehajtó eljárására vonatkoznak, hanem a bankéra. A végrehajtónak nincs beleszólása, hogy a bank ezeket hogyan alkalmazza. Persze, hagyjad csak küldözgetni magadat egyik ablaktól a másikhoz - a te dolgod, hogy mennyire hagyod magadat hülyének nézni...