Fizetés letiltás!


gerbera317 # 2015.01.31. 08:52

Már éppen ajánlani akartalak neki...

Vh-ügyes # 2015.01.31. 18:45

hja... ahogy én meg téged:)

evatunde # 2015.02.02. 15:24

Kedves Fórumozók!Szeretném megtudni,bérből-fizetésből letiltást végrehajtó és közjegyző kezdeményezhet csak?Van egy Intrum Justitia nevezetű követeléskezelő cég/behajtócég,ők jogosultak-e letiltást kiadni a munkabérre?Választ köszönöm szépen!

gerbera317 # 2015.02.02. 15:55

Igen, nem, nem. Letiltani a végrehajtásra jogosult szervek, tehát a végrehajtó, az adóhatóság és a közigazgatási hatóság végrehajtó szolgálata jogosult, illetve speciális esetben a bíróság.

plana # 2015.02.02. 17:27

Tisztelt Szakértők! Következő kérdésem lenne. Állami garanciás lakáshitelem beváltásra került igy adótartozás lett belőle, melyet tavalyi évben a NAV letiltás utján vont, valamint sz.g.k. kerültek lefoglalásra. tavaly év dec. a letiltást minden értesités nélkül megszüntették, valamint telefonon értesitettek minket hogy lefoglalt gépkocsit szállitsuk haza ,mivel a hitelek átszámolásra fognak kerülni az uj devizás törvény alapján. Viszont én ma átolvastam a hitelek átszámolására vonatkozó törvényt, amely szerint az állami garanciás forint alapu lakáshitelekre a törvény nem vonatkozik. Lehetséges hogy a NAV elnézett valamit? és majd, ujból letilt, beszállittat? Várom válaszukat, köszönöm!

akire10 # 2015.02.18. 18:42

Tisztelt Szakértők! A munkabérből a munkáltató köteles levonni akár 60% vagy 70%-ot is a 1994. évi LIII. tv 63. § alapján, függetlenül attól, hogy a végrehajtó 33%-ot vagy több végrehajtás esetén az 50%-ot kérte? Válaszukat köszönöm.

gerbera317 # 2015.02.19. 11:27

Igen, köteles. Ha nem teszi, a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként felel a végrehajtást kérőnek.

macika101 # 2015.02.19. 17:05

Üdvözlök mindenkit. Kerdesem az lenne, hogy mi van olyankor konkretan, mikor a munkaltato megsem vonja a vegrehato altal kuldott letiltas utan a minkaber x %-at gyermektartas elmaradas jogcimen. Mivel amunkaltato a sajat Kft, igy az ex kezeben van az utalas is. Ertelemszeruen eddig sem fizetett mint maganszemely, hat a letiltast sem utalja.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 17:08

Olvass egy kicsit vissza!

macika101 # 2015.02.19. 17:12

Jojo... Ertem,hogy keszfizeto kezeskent felel. De megintcsak hozza kanyarodnak vissza a szalak es mint keszfizeto kezes sem fog fizetni. Csakugy mint maganszemely es mint Kft.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 17:51

A kft. önálló jogi személy, nem azonos a tagjával. Akkor sem, ha egyetlen tagja van. Ha a kft. kezesként felel, akkor már annak a vagyonára is lehet végrehajtást vezetni - pedig korábban arra nem lehetett.

Tulajdonképpen mi a kérdésed?

macika101 # 2015.02.19. 17:57

Köszönöm.

Artemisa # 2015.02.27. 10:42

Mi a teendő akkor, ha a bankom sms-szolgátatásának köszönhetően értesültem arról, hogy egy végrehajtó iroda inkasszózta a számlámat,de a vh iroda nem küldött eddig a pillanatig semmilyen értesítést, hogy tartozásom van és fizessek. Azt se tudom hogy mi lehet ez mert az összeg 500e Ft ami valahogy nem dereng így a semmiből. Ja, a név alapján rákerestem a vh irodára, amelynek SEMMILYEN telefonos elérhetőségét nem találom, se emailt, se semmit, csak a címüket. Pedig meg szeretném kérdezni tőlük hogy ki kérte ezt a vht és ők meg eddig miért nem szóltak hogy ügyünk van. Kérlek adjatok tippet merre induljak el hogy lenne bölcsebb. Ha jogos a követelés, nyilván ki is szándékozom fizetni de ez az összeg horribilis egyrészt, másrészt pedig a béremet nem szeretném ha teljes egészében megkaparintaná ez a "rejtélyes" vh iroda, minden előzetes egyeztetés nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.27. 14:19

érlek adjatok tippet merre induljak el
A végrehajtó irodája felé.

Ha jogos a követelés
Az a baj, hogy ezt a végrehajtásban már nem nagyon lehet vitatni.

Grave7 # 2015.02.28. 23:26

@Artemisa: A végrehajtó által kibocsájtott hatósági átutalási megbízás közleményében szerepel az ügyszám (pl. 914.V.1234/2016), ebből a V előtti a végrehajtó jelvényszáma. A www.mbvk.hu weboldal névjegyzékében ez alapján pontosan be tudod majd azonosítani a végrehajtót, és itt friss adatok szerepelnek.
Telefonon és e-mailben nem adhat részletes tájékoztatást, ezért muszáj lesz neked vagy meghatalmazottadnak bemenni hozzá _félfogadási időben_ (lásd a névjegyzék alapján).

Ha eddig "nem kaptál" értesítést a végrehajtótól, az több ok miatt lehet:

  • a végrehajtást kérő (aki felé a tartozás fennáll) egy korábbi címedet adta meg a végrehajtónak, aki oda kézbesített és posta úgy küldte vissza leveleket, mintha ott laknál, csak nem vetted volna át ("nem kereste");
  • a végrehajtó a bejelentett lakcímedre postázott, de nem vette át senki a levelet (postást 2* értesítést otthagy -> "nem kereste"), vagy valaki átvette a küldeményt, de nem továbbította azt neked.

+Általános info: az 500ezres tartozás már a költségekkel és a kamatokkal növelt összeget jelenti, az alaptartozás ennél kevesebb volt, de mivel nem fizetted meg időben, ezért nőtt a tartozás.

panther0@citromail.hu # 2015.03.02. 22:26

Üdvözlet!
A problémám a következő:
A fizetésemre 2 letiltás is érkezik, tehát 2 helyre is vonnak. A párom a napokban örökölt egy nagyobb összeget, és szeretnénk az én bankszámlámra átutaltatni.

Kérdésem a következő:
Ha már vonnak a fizetésemből, akkor az átutalt összeghez hozzáférhet, hozzányúlhat-e a végrehajtó?

A választ előre is köszönöm!

rita0426 # 2015.04.28. 07:12

Tisztelt fórumozok!
Fel világosítást szeretnék kérni abban ,hogy jött egy letálisom a munkáltatómhoz. Ami egy kb 6 éves pereskedés volt a régi munkáltatómmal utána mivel a volt cégemmel nem tudtam megegyezni részlet fizetésben ezért tavaly végrehajtóhoz került az ügy a végrehajtóval meg tudtam egyezni de sajnos nagyon sok volt a havi törlesztés és kb 5 hónap után nem bírtam fizetni.Most ott tartunk,hogy nekem is és a jelenlegi munkálatomnak is kijött a letiltó papír.A kérdésem az lenne,hogy e miatt felmondhat e nekem a munkáltatom?Tiltani már nem tudják a fizetésemből mert már vonják az 50% át.
Válaszokat előre is köszönöm.


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.28. 07:36

Bármiért fel lehet mondani - sőt indoklás nélkül is -, csak nem mindig lesz jogszerű az a felmondás. Az nem megfelelő felmondási ok, hogy a munkavállalóval szemben végrehajtás folyik.

rita0426 # 2015.04.28. 07:45

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Köszönöm a válaszát hát bízom benne,hogy nem fog ez megtörténni és mivel már 5 éve dolgozok ott.De ha mégis meg történik e miatt akkor mit tehetek?Vagy egyáltalán tehetek valamit?


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.28. 07:46

Pert indít a jogellenes munkaviszony megszüntetéssel okozott kára megtérítése érdekében.

rita0426 # 2015.04.28. 07:52

Köszönöm a választ.


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

rita0426 # 2015.04.29. 07:56

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Lenne mégy egy pici kis kérdésem a letiltás miatti elküldéssel kapcsolatba.Ha netán be következik akkor mi lenne számomra a jó közös megegyezés vagy rendkívüli vagy azonnali hatályos felmondó papír vagy mi? illetve mire figyeljek oda,hogy mi szerepeljen benne felmondás indokaként?
Válaszát előre is köszönöm.


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

rita0426 # 2015.04.29. 07:56

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor!
Lenne mégy egy pici kis kérdésem a letiltás miatti elküldéssel kapcsolatba.Ha netán be következik akkor mi lenne számomra a jó közös megegyezés vagy rendkívüli vagy azonnali hatályos felmondó papír vagy mi? illetve mire figyeljek oda,hogy mi szerepeljen benne felmondás indokaként?
Válaszát előre is köszönöm.


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Sherlock # 2015.04.29. 08:36

Leginkább arra, hogy ne írd alá a közös megegyezést.

rita0426 # 2015.04.29. 09:03

Köszönöm de akkor mi legyen?mi a jo nekem ha netán be kovetkezik!?


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo