Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.05. 07:02

Bankfiókban személyesen.

NagyEra43 # 2022.02.11. 20:04

Egy számomra nagy problémaval fordulok ide,hátha magyarázatot kapok a történtekre.
Van e jogorvoslati lehetőség,ha minden féle megkeresés ,vagy tájékoztatás nélkül inkasszót tesz a végrehajtó a bankszámlámra úgy hogy semmilyen tartozásom nincs?
Persze a végrehatót heti 2 nap lehet elérni,hétfőn és kedden 8-12 óráig.Volt már ezzel a végrehatóval 2 ügyem,amit természetesen rendeztem már 1 éve.12 éve mást nem csinálok,mint behajtók fenyegetésére fizetek.Minden tartozásom rendeztem ez biztos,mert nyilvántartottam mindent.Értetlenül állok a végreható mostani tette,követelése előtt.Sem követeléskezelőtől,sem a behajtótól 2 éve semmilyen levelet tájekoztatást vagy információt tarzozásról nem kaptam Az szja visszatérítésem 90%-át ellopta,amit egészségügyi problémaím magán útón történő kivizsgálására szántam,mert a háziorvosom semmit nem ér.
Mit tudok tenni ilyen esetben?Hálás lennek a segítségert,tanácsért.köszönöm

gerbera317 # 2022.02.11. 22:02

Valószínűleg van egy követelés ellened, amit elmulasztottál vitatni. Ez annak már csak egyenes jogkövetkezménye.
Egyébként pedig legfőbb ideje pofán vágni a postást (vagy a nagymamát).

Zöldövezeti11 # 2022.02.12. 10:49

Azért ez mondhat valamit :

Volt már ezzel a végrehatóval 2 ügyem,amit természetesen rendeztem már 1 éve.12 éve mást nem csinálok,mint behajtók fenyegetésére fizetek.

Amúgy rafinált emberek képesek a postaládából kilopni a fizetési meghagyás értesítőjét.. Így a gyanútlan adós már csak a végrehajtóval találkozik.

editta23 # 2022.06.12. 14:21

Üdvözlet!

Olyan eset történt velem, hogy a váci végrehajtó 94 000-ft-ot levont a bankszámlámról mindenféle tájékoztatás nélkül.
Valami ügyszámot írt a telefonomon a banki alkalmazás, amin az "átutalt" (mintha én magamtól utaltam volna) összeget láttam. Nem tudom mit követhettem el, szerdáig várnom kell, amíg el tudok hozzá menni és megkérdezhetem, miért lettem megkárosítva.
Ilyet egyáltalán tehet egy végrehajtó? Nem kellene előtte levélben értesíteni, hogy mit követtem el?

drbjozsef # 2022.06.12. 15:11

editta23,

Igen, megteheti, és minden bizonnyal többen, többször is próbáltak értesíteni.
Ha egy szolgáltatónak nem jelented be a lakcím változásod, akkor lehet, hogy tartozás esetén a régin kerestek.
Majd megtudod.
Azért készülj fel, hogy nem "megkárosítva" lettél.

gerbera317 # 2022.06.12. 15:19

@editta
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy valószínűleg te károsítottál meg valakit. Te az esetre már nem emlékszel (az adósok soha nem emlékeznek az ilyesmire), és az értesíthetőségeddel kapcsolatosan is sorozatosan mulasztottál. A fagyi meg az amnézia elmúlásának bevárása nélkül elkezd visszanyalni.

Majordomus # 2022.06.12. 19:47

Az összegből következtetve,közüzemi tartozásokról lehet szó.

gerbera317 # 2022.06.12. 19:56

Kár találgani. Ez lehet parkolási pótdíj, telefonos tartozás, de 3 ezer forintos folyószámla-tartozás is. A közüzemi tartozásra halványan szoktak emlékezni, a telefonosra még kínvallatásra sem.