Ingatan árverés


gerbera317 # 2021.03.20. 12:08

yújtottam be vh kifogást az adatok módosításra de semmi nem történt
MÉG NEM történt. Ez nem jelenti azt, hogy nem fog. A kérelmed tartalmazza azt is, hogy hogyan szeretnéd a hirdetményt viszontlátni?
az eredeti kérdésem még mindig fenn áll
...és az arra adott válasz is: Nem.
A becsérték-kifogás elbíráslása rendben van: a kikiáltási ár 84 millió lett. Az, hogy a hirdetmény a 600 m2-es házat nevezi 200 m2-esnek, holott a garázs az, ami 200 m2-es, nem szándékos a végrehajtó részéről. Valószínűleg ez áll az adó- és értékbizonyítványban, a becsértéket megállapító bírósági végzés pedig nyilván nem közli az ingatlan jellemző adatait. Talán ha fellebbeztél volna a végzés ellen, kérve annak kiegészítését?
Ezt egy ügyvéd neked csak elbaxxni tudja. Itt végrehajtási jogba írogató tanácsadó fórumtársak legkisebbje is jobban ért a végrehajtáshoz, mint bármely sztárügyvéd. Ír itt egy ügyvéd is egyébként, na benne meg mernék bízni, másban nemigen.
Egy biztos: rossz irányban tapogatsz. Látom a hirdetményből, hogy a közigazgatási hatóságot sikertelenül perelted; látom, hogy ordenáré módon viselkedtél a bíróságon. Nem tanultál belőle, nem értetted meg, hogy a fagyi csúnyán vissza tud nyalni, és továbbra is magalapozatlanul vádolgatsz. És ami mégis jó irányba mutat, az is hiányosnak tűnik. Inkább ennek a korrigálására gyúrnál, nem pedig a másik bemocskolására!
A hirdetményen látom, hogy amúgy csupa pöcs tartozásod van, amik miatt talán árverést sem kellene tartani. Az egyetlen komoly köztük a jelzálogjogosult követelése. Itt nincs mese, az egyetlen megoldás most már az ingatlan értékesítése. A kérdés csak az, hogy az félár-körül kel el, vagy a piacihoz közelítő áron. Ehhez valóban nem érdektelen, mi áll a hirdetményben az ingatlan jellemző tulajdonságainál, de azt már eddig is intézhetted volna, nem pedig a harmadik szakasz vége előtt két héttel kellene beindulni.

Botanicus # 2021.03.20. 11:35

gerbera317 te mint a vht nagy ismerője mi ilyenkor a teendő?
és az eredeti kérdésem még mindig fenn áll;

Nyújtottam be vh kifogást az adatok módosításra de semmi nem történt, ilyen formán indíthatok-e hivatali visszaélés miatt eljárást, és követelhetek-e kártérítést amennyiben a hibás tartalmú, a licitálást és a vételárat jelentősen befolyásoló csökkentő kiírás alapján ha az ingatlan végül a kifogásom ellenére árverésre kerül?

ezt már megírtam amikor az írásodat olvasom ezért arra is itt válaszolok;

A hamis vád azért nem tud megállni mert nem hamis, mind a két licitáló eljött megtekinteni az ingatlant , mint írtam alább az egyik meg is jegyezte, hogy megnézi már milyen az a 200nm2 -es ház amire 83 milliós volt az első körben a kikiáltási ár.

Mind a kettőnek megvan a telefonszáma és mind a kettő ingatlan befektető, viszont nem tudják, hogy én vagyok a tulaj és elmondták nekem, hogy baráti kapcsolatban állnak a végrehajtómmal mindketten elhencegték hogy fülest kaptak az ingatlanra.

A végrehajtó szándéka pedig nyilvánvalóan bűnös mert mint alább leírtam az ügyben szakértő kirendelésére került sor aki a véleményében meghatározta az ingatlan paramétereit és értékét amit megtámadtam és utána a bíróság felemelte az ingatlan értékét 83 millióra -erről a végrehajtót is tájékoztatta nyilván aki ennek ellenére 200nm2 -re degradálta a 928nm2 beépített egyébként luxus ingatlant.

Sajnos az ügyvédbrókeren nem találok megfelelő ügyvédet mind konzultálni akar 30 ezerért kettőbe bele csúsztam mind a kettő a 30 kp. megkapása után nem vállalta az ügyet pedig a tartozásaimat ami még nem évült el, és ami jogos azt ki akarom fizetni egyedül azonban nem tudom megfogalmazni azt a k..va vh korlátozása vagy megszüntetése iránti keresetet ehhez akurrátus ügyvéd kellene, láthatod, hogy hány vh emelkedett jogerőre +nem kereste" kézbesítési alapon mert a volt feleségem ba...ott értesíteni, hogy hivatalos értesítőt kaptam a volt címemen.

gerbera317 # 2021.03.20. 11:04

A hirdetményben az áll, amiről a végrehajtónak tudomása van. Meg kell támadni a hirdetményt azzal, hogy a jellemző tulajdonságok ismertetése hiányos. De ez kevés: azt is le kell írni, hogy ehelyett milyen ismertetőszövegnek kellene ott állnia. Ha már megtámadtad, akkor a kifogást ki kell egészíteni ezzel. A kifogásban mindig közölni kell, hogy milyen határozatot vársz a bíróságtól, és ebbe beletartozik az is, hogy pontosan a szájába adod, hogyan szeretnéd azt a hirdetményt látni. Ugyanis azt a k.szott ingatlant te ismered, nem pedig a bíróság meg a végrehajtó. Jézusom...
És mi a helyzet a két árverezőre vonatkozó hamis váddal? Arról nem akarsz beszélni?

Botanicus # 2021.03.20. 11:04

papi

szépen benyújtani egy felfuggesztesi kérelmet a foganatositó bírósaghoz

ilyen nincs a vht-ben

Botanicus # 2021.03.20. 11:00

az hogy a licit bárkinek szabad éppen az a problémám, hogy aki nem tudja ténylegesen a hirdetményből felmérni, hogy az ingatlan milyen valós paraméterekkel és építményekkel rendelkezik az el sem indul a liciten és nem is tesz ajánlatot, akik tesznek azok pedig - feltételezzük, hogy nem idióták- csak azért tesznek 44 milliós ajánlatot egy 200nm2 es lakó ingatlanra
mert valaki súgott nekik és tisztában vannak az ingatlan beépítettségével és értékével.

Botanicus # 2021.03.20. 10:56

gerbera317 most írtam le ez amit látsz ez hiányzik a hirdetményből az a problémám vele amit látsz az 660 nm2 3 szintes családi ház az a kék piros tetővel, amit másoltam linken azon pedig láthatod, hogy a telken van egy hátsó épület aminek a paraméterei szerepelnek a hirdetményben az a 200nm2 6 kocsi beállására alkalmas fedett garázs de a végrehajtó lakóingatlannak írja - csak ez a bajom vele

gerbera317 # 2021.03.20. 10:51

Az a bézs kerítés mitől fehér, és a tető mitől kék-piros?
lakóház, udvar megnevezésű 1018 m2 területű ingatlan. Az épület jellemzői: alapterülete: 200 m2., földszintes, beton alap, tégla falazat, fa tetőszerkezet, cseréppel fedve, közepes állapotú. Közművesítettsége: vezetékes víz, gáz, villany, csatorna. Ez mitől garázs? A kép szerint ez olyan lakóház, mint az állat. Mi ezzel a problémád?
A két árverezőről honnan tudod, hogy bennfentesek? Az árverés nyilvános, bárki, akinek tetszik az ingatlan és a kikiáltási ára, tehet vételi ajánlatot.

Botanicus # 2021.03.20. 10:47

a link miatt elnézést kérek az oldal üzemeltetőitől

Botanicus # 2021.03.20. 10:45

itt a link a google térképhet a kocsibejárat felett látható a garázs épület teteje;
https://www.google.com/…3h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1spQM24bLuJlprQ4J1RIkeAw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DpQM24bLuJlprQ4J1RIkeAw%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D225.22874%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192!4m5!3m4!1s0x4741d1a8b35a1a41:0xd398732069bc494d!8m2!3d47.6288144!4d19.1792028?hl=hu

Botanicus # 2021.03.20. 10:30

tedd a minimál árat csökkenőre és egyből elsőnek ezt hozza fel

Botanicus # 2021.03.20. 10:24

menj fel az MBVK oldalára és ingatlan árverés alatt keress rá a részletes keresőben „2151 Fót” a többi opció pipáit töröld ki egy utcáról fényképezett fehér kő kerítéses, kék, piros zsindelyes házat fogsz látni. olvasd el a hirdetményt.

Ott láthatod a hiányzó családi házat ha a google térképen rákeresel a címre felülnézetből láthatod az ingatlan beépítettségét és hátul a garázst amit a végrehajtó kivett udvar és lakó ingatlanként aposztrofál a hirdetményben.

Ha a licitnaplóra kattintasz ott láthatod a két bennfentes licitálót is akik a törvényesség látszatát keltik az egymás ellen licitálással.

gerbera317 # 2021.03.20. 10:15

@Botanicus
végrehajtó egy összességében 928nm2 -en beépített luxus ingatlant nem szándékosan minősít 200nm2-es cserepes, beton alapű téglafalazatú lakóingatlanra!
Tartok tőle, hogy nem érted az árverési hirdetményt, de az sem kizárt, hogy még csak nem is láttad azt. Úgyhogy a nyavalygás helyett inkább közölnéd, hol tekinthető meg a hirdetmény, és akkor majd meg tudjuk azt tekinteni, megszakérteni, és nem a te dilettáns, félig sem igaz előadásodra kell hagyatkoznunk.

Botanicus # 2021.03.20. 10:10

papinianus88

Amugy azt nem értem, hogy először leírod,hogy hülye lesz barki jelentkezni, te is hirdetted sikertelenül,de most mégis annyi jelentkező van, hogy a sor végét sem latod :) akkor most mi a problémád? Az árverési vevők maguk informálódjanak az ingatlanról,vagy te lennel a mindenkori árverési vevők védőszentje, szószólója?

Alább leírtam, hogy a hirdetményből kihagyott tételek az ingatlan értékét növelik ezért nem kerültek bele. azok akik most részt vesznek az árverésen azok birtokába vannak a tényleges adatoknak és értéknek, azok a lehetséges és potenciális résztvevők akik többet adnának az ingatlanért 44 milliós liciten egy 200nm2 házért nem fognak jelentkezni sem licitálni.

Ha viszont a tényleges adatok szerepelnének a hirdetményben akkor licitálnának mert az ingatlan több funkciósra, vagy társasházra, esetleg panziónak vagy vállalkozási telephelynek is átalakítható.

Nekem jogom van a hirdetmény adatait ellenőrizni és kifogásolni, (végrehajtási kifogás) viszont ha nem történik semmi akkor itt és Dániában is bűzlik a hivatali visszaélés és a korrupció.

A végrehajtó szól a több adóson már felhízott emberének, hogy van itt egy nagy értékű luxus ingatlan, én kiírom úgy hogy az árverésen ne legyen érdeklődő, te és a társad licitáljatok egymás ellen egyszer kétszer a törvényesség látszatát keltve és vegyétek meg az ingatlant töredék áron, aztán majd a százmilliós nyereségen osztozunk a laikus adóst pedig majd lerázzuk ha durrog.
MOST EZ A HELYZET!

papinianus88 # 2021.03.20. 10:05

Nálam ez több sebből vérzik. Garázs,mint lakóingatlan...érdekes. Neked nem a kár definialásával kellene foglalkoznod, hanem szépen benyújtani egy felfuggesztesi kérelmet a foganatositó bírósaghoz,mert a vegrehajtasi kifogasnak nincs halaszto hatálya. Ezt kellett volna kiolvasnod a Vht. alapján és megindokolni, hogy jelentős hátrány ér,amennyiben értekesítésre kerül az ingatlan.

Botanicus # 2021.03.20. 09:53

papinianus88

figyú, alább taglaltam miből áll az ingatlan, az árverési hirdetményben kizárólag az azonos helyrajzi számon lévő 200nm2 -es garázsom van csak feltüntetve lakó ingatlanként , a komplett családi ház ki van hagyva, ha pedig ki van hagyva akkor nem tudnak rá az esetleges érdeklődők licitálni /nyilván ez a cél/ most csak olyanok licitálnak akik tudnak
az ingatlanon lévő családi házról és a fényűző tervberuházásokról is.
A hirdetményből kihagyott jelentős értékű épületről és épített környezetéről stb..nem tud a "mezei+ licitáló esetleges ingatlan befektető azt csak azok tudják akik a kiírás szerint egy 200 nm2 házért most éppen 44 milliót kínálnak ezzel viszont károm keletkezik mert nem azért megy el a ház áron alul mert nem volt érdeklődő, hanem azért mert a kiírás nem tartalmazza az ingatlan valós beépítettségét, így nem lehet felmérni az ingatlan tényleges értékét és így ajánlatot sem tesz az a valaki aki a valós adatok alapján esetleg magasabb ajánlatot is hajlandó lenne tenni.

Ergo a hiányos és téves kiírás alapján abból levezethetően kárt szenvedek el.

Ha pedig károm keletkezik másnak a mulasztásból akkor kártérítésre vagyok jogosult, ha pedig a kár okozás hivatalosnak álcázott szándékos károkozás akkor pedig annak jogi következményei vannak lehetnek pl; hivatali visszaélés.

Azért ne higgyük el, hogy egy diplomás végrehajtó egy összességében 928nm2 -en beépített luxus ingatlant nem szándékosan minősít 200nm2-es cserepes, beton alapű téglafalazatú lakóingatlanra!

papinianus88 # 2021.03.20. 09:40

Amugy azt nem értem, hogy először leírod,hogy hülye lesz barki jelentkezni, te is hirdetted sikertelenül,de most mégis annyi jelentkező van, hogy a sor végét sem latod :) akkor most mi a problémád? Az arverési vevők maguk informálodjanak az ingatlanról,vagy te lennel a mindenkori arverési vevők védőszentje, szószólója?

papinianus88 # 2021.03.20. 09:30

Nem lehetséges az,hogy külön helyrajzi számon szerepel a garázs és a családi ház? :) egyrészt meg kell varnod a kifogással kapcsolatos döntést, ha nem adnak neked igazat,akkor nagyon nincs min ugrálni.

papinianus88 # 2021.03.20. 09:23

Kedves Botanicus.

Amennyiben a becsertekkel szemben kifogassal eltek, abban az esetben a vegrehajtást foganatosító BÍRÓSÁG jogerős végzésében allapítja meg a becsértéket. Nyilván,mivel a bíró jogkérdésben jár el és az ilyen szakkérdésben hagyatkoznia kell a szakértőre, a szakvélemény alapján állapitja meg a becsérteket. Gondolom ezt a végzest megkapták :) ebben az esetben a vegrehajtó nem térhet el, a bíróság által megállapitott becsértéktől. Szóval: azt nézd meg,hogy a vegzesen es a hirdetmenyen a kikialtasi ar megegyezik-e.

Ha az a problémád, hogy a kikialtasi ar megfelelo,azonban a szakvelemenyben konkretizalt leirasbol a relevans reszek nem szerepelnek a hirdetmenyen,akkor ezt ird v kerdezd meg.

Botanicus # 2021.03.20. 08:30

papinianus88

volt szakértő és nem fájt a díja, „pár adat téves” a hirdetménybe ez ebben a formában nem igaz egy komplett családi ház hiányzik, plusz 75 nm2 terasz, az épített medence gépházzal és egyéb az ingatlanban lévő fényűző beruházások. Nem viccből kérdezem amit kérdezek éppen 40 millával ér többet az ingatlan ha ez is benne van -ezt állapította meg a szakértő, tehát nem értékbizizonyítványos az ügy. de azért jól leszóltál :-D

Botanicus # 2021.03.20. 08:24

Az igazi probléma az, hogy van egy nagy értékű ingatlan aminek az értékét az ügyben kirendelt szakértő állapította meg. a szakértői véleményben benne vannak az ingatlan pontos paraméterei, az ingatlan telek 1025 nm23 ezen van egy lakó épület (családi ház) 660nm2 3 szintes, és egy garázs 220nm2. A végrehajtó az árverési hirdetményben csajk a garázs adatait írta ki azt is tévesen 200nm2 cserepes beton alapú tégla építésű.A Vht 143.§ d) pontja kimondja, hogy az árverési hirdetményben meg kell adni az ingatlan sajátosságait és jellemzőit.

Ha ebben a formában és a jelenlegi hirdetmény alapján kerül értékesítésre az ingatlan akkor az árverési vevők nincsenek megfelelően tájékoztatva az ingatlanról és így komoly érdeklődők sem lehetnek, aki meg részt vesz az árverésen az bennfentes - mert ki az az idióta aki egy 200nm2 -es cseréptetős beton alapú tégla falazatú házért 44 vagy 83 milliót adna.
Ha viszont az árverési vevők megfelelően lennének tájékoztatva akkor nagyobb az esélye, hogy az ingatlan a piaci árhoz közeli értéken kel el.

csak nem akartam tele írni a fórumot ezért nem részleteztem.

tehát ha Vht alapján végrehajtási kifogást emeltem és nem történt semmi a hirdetmény változtatása elmaradt de az árverés folytatódik akkor felmerül -e a hivatali visszaélés, és kártérítés.

Ez utóbbiakra alapos a gyanúm mert eddig normál ingatlanos fórumon hirdettem az ingatlant és 6 éve semmi kapás, most meg tobzódnak az érdeklődők az egyik meg is jegyezte, hogy az árverési hirdetményben csak egy 200 nm2 es ház van feltüntetve a 3 szintes családi ház nincs.

papinianus88 # 2021.03.20. 07:47

Botanicus

Nem a végrehajtót kell támadni es ilyen b@romságokat kérdezni. A vegrehajtó az ingatlan leírásánál, jellemző tulajdonságainál azt konkretizálja, amit előzetesen megküldött neki a polgarmesteri hivatal adóügyi osztálya, adó - és értékbizonyítványban. Ott azt is megírják, hogy a mellékhelyiség hány négyzetméter. Mit gondolsz a végrehajtó bemegy centivel és neki lát a kuckónak, ha beengedik, ha nem? A hirdetményen rögzítve van, hogy mindenki saját felelősségére győződjön meg az ingatlanról.

Végül, ha kevesled a mostban az arat, akkor nem kellett volna a vegrehajto becsértéke ellen kifogast előterjeszteni, mivel úgy érzed,hogy alacsonyabb az ingatlan értékénél a megállapított becsérték? Vagy a szakértői díj előlegezése fajdalmas lett volna?

Összegzes, nem azért lesz az ajánlat alacsonyabb,mert pár adat téves a hirdetmenyben, hanem amiatt a mulasztas - vagy fogtündérkedés - miatt, hogy a becsérték ellen nem éltek kifogással a felek.

gerbera317 # 2021.03.20. 06:52

1. A nem. 2. Nem.
Egyébként nem jó a kérdés. Mi az igazi problémád?

Botanicus # 2021.03.20. 04:53

üdvözlet a hölgyeknek és az uraknak, az lenne a kérdésem, hogy ha a végrehajtó a végrehajtás alatt lévő nagy értékű ingatlan tényleges paraméterei helyett rossz adatokat ad meg az árverési hirdetményben és ez miatt alacsonyabb áron kerül az ingatlan egy árverési vevőhöz akkor ;

  1. kimeríti-e a végrehajtó a hivatali visszaélés tényállásást;
  2. kártérítésre felelősségre vonható-e ?

a válaszokat előre köszönöm

papinianus88 # 2021.03.18. 14:34

Andorjozsi:

Részletesen:

XY számú végrehajtási ügyben xy hrsz-ú ingatlant árverésen megvásároltam. Kérelmezem ezen ingatlannak a végrehajtó általi birtokbaadását.

Ennyi. A végrehajtót nem érdekli, sem mást, hogyan kéred, csak kérjed. Az szerepeljen az iratanyagban.

Andorjozsi # 2021.03.18. 14:30

Koszonom!
Ingatlan atadasi kerelemben minek kell szerepelnie, tudna valaki segiteni?
Reszletesen szeretnem tudni.