Ingatan árverés


drbjozsef # 2019.09.16. 13:18

(Egyébként meg, nem csak a NAV és az MBVK árverez ingatlant. Én is elárverehetném az enyém, miért ne? Lehet, ilyen ingatlan is van az adatbázisukban. Persze, nem valószínű.)

Betty61 # 2019.09.16. 14:17

drbjozsef
Ugyanazok az ingaltanok vannak az "adatbázisukban" mint amik ingyenesen elérhetők az MBVK honlapján, tehát nem ők szolgáltatnak adatbázist az MBVK-nak, hanem onnan veszik minden információjukat. Nem ők dolgoznak vele, csak lemásolják. Ezért aztán kicsit aggályos számomra a dolog..:)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.16. 14:19

Ahogy Kohn bácsi mondaná: "ögyes". De szerintem legális.

wers # 2019.09.17. 05:21

Ugyan már, van, aki a Saharában tud homokot eladni. Ha van, aki megveszi.

Betty61 # 2019.09.17. 18:47

wers

Elég visszataszító dolog szerintem, mikor valaki mint egy élősködő keresi a kenyerét. Gondolom, azért nem csinálja mindenki ezt, mert nincs hozzá gyomra, hogy napi szinten átverje az embereket.

Betty61 # 2019.09.17. 18:50

Több árverezést is figyelek, és mindig van egy-két olyan ember, aki hetekkel, vagy több nappal az árverés vége előtt azonnal rálicitál, ha valaki tesz egy ajánlatot. Vannak olyan emberek, akik képesek veszíteni milliókat csak azért, hogy az ő licitje legyen az oszlop tetején? :D Én IQ teszthez kötném az árverezők regisztrálását. :D Vélemények?

Grave7 # 2019.09.17. 19:04

@Betty61:
Ha már ilyen sok árverést nézel, kérlek készíts egy statisztikát erről:
pl. 10 esetben, ahol napokkal/hetekkel az árverés vége előtt már van 2-3 licit, az árverés végére hány további licit érkezett még az ingatlanra, a minimális vételárnál mennyivel lett magasabb a nyertes ajánlat?

oligaliga # 2019.09.17. 19:05

Minenki úgy költi a pénzét, ahogy akarja. Nem elképzelhetetlen, hogy egy családi jóbarát licitál, hogy megóvja a tulajdonost a kilakoltatástól.

Betty61 # 2019.09.17. 19:07

oligaliga

Nem valószínű! Kizárólag olyan ingatlanokat figyelek, ahol a tulajdonosnak nem ez az egyetlen ingatlanja. Kizárt.

Betty61 # 2019.09.17. 19:29

Grave7

Készül a statisztika a saját részemre. Az eddigi tapasztalatok nem valami jók.

wers # 2019.09.18. 04:40

Kizárólag olyan ingatlanokat figyelek, ahol a tulajdonosnak nem ez az egyetlen ingatlanja.

Ez honnan derül ki neked?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.18. 05:25

Talán arra gondol, hogy 50%-on lehet rá érvényes ajánlatot tenni. (Ami, persze, valójában nem azért van, mert van másik ingatlanja is.)

oligaliga # 2019.09.18. 05:34

Betty61

Nem valószínű! Kizárólag olyan ingatlanokat figyelek, ahol a tulajdonosnak nem ez az egyetlen ingatlanja. Kizárt.

Mi kizárt? Hogy valakinek legyen egy olyan barátja, aki helyette licitál, vagy az, hogy valakinek több ingatlana van, mégsincs hol laknia?

gerbera317 # 2019.09.18. 06:39

Talán arra gondol, hogy 50%-on lehet rá érvényes ajánlatot tenni.
Szerintem is ebből gondolja. Pedig ahhoz, hogy ne 50% legyen, a következőknek kell együttesen teljesülni: 1) ez legyen az adós egyetlen lakó(!)ingatlana, 2) lakóhelye ebben van, 3) és a végrehajtási eljárás megindítását megelőző 6 hónapban is ebben volt.
Ezek meglétét az árverési hirdetmény ellen előterjesztett végrehajtási kifogásában kell bizonyítania (azért ekkor, mert a végrehajtó ezeket honnan tudhatná?).
A fenti három feltétel a 70%-hoz kell. A 100%-hoz további egy feltételnek kell még teljesülnie.

wers # 2019.09.18. 06:47

Talán arra gondol, hogy 50%-on lehet rá érvényes ajánlatot tenni.

Ha arra gondol, miért nem azt írja?

Egyébként még mindig nem értem, mi Betty61 igazi problémája.

gerbera317 # 2019.09.18. 07:40

Egyébként még mindig nem értem, mi Betty61 igazi problémája.
Úgy tűnik, nem ért semmit az egészből, ha határozott véleménye, az van, és megtalálta a neki tetsző fórumot, ahol ezt világgá kürtölheti.

gerbera317 # 2019.09.18. 07:41

nemégecce':
„Egyébként még mindig nem értem, mi Betty61 igazi problémája.”
Úgy tűnik, nem ért semmit az egészből, de határozott véleménye, az van, és megtalálta a neki tetsző fórumot, ahol ezt világgá kürtölheti.

wers # 2019.09.18. 07:46

:)
végül is valóban borzasztó dühítő lehet látni, hogy árverésen egymásra licitálnak egyesek

Betty61 # 2019.09.18. 17:00

Kedves fórumozók!

Valamit nagyon félreértettetek abban, amit írtam. Én mielőtt licitálok egy ingatlanra letöltöm a tulajdonlapját, személyesen is többször megnézem az ingatlant kívülről. A tulajdonlapon szerepel az adós neve, lakcíme. Ha ez nem egyezik meg az árverezett ingatlan címével, akkor élek a gyanúval, hogy máshol lakik. Ha az ingatlan sokadszori szemrevételezés után a nap bármelyik szakában lakatlannak tűnik, akkor valószínű az is. És igen, bosszantó és dühítő, amikor egy ingatlan licitje 50%-kal a kikiáltási ár alatt indul és 1 nappal az árverés vége előtt a háromszorosára verik fel az árat olyan szinten, hogy végül még ajánlatot sem tudok tenni.

Betty61 # 2019.09.18. 17:06

Még egy gondolat. Bocsánat, de nem azért regisztráltam erre a fórumra, hogy világgá kürtöljem a megalapozatlan véleményemet hanem azért, mert szerettem volna válaszokat kapni, ami sajnos nemhogy nem sikerült, de mindenki nekem esett. :) Vajon miért?

Vadsuhanc # 2019.09.18. 17:30

Kedves Betty61!

Talán figyelembe kellene venned, hogy az ingatlanárak emelkedtek és emelkednek.

Az én ingatlanom 8.200.000. forintra van felértékelve a végrehajtási eljárásban. Most ez az ingatlan a mai napon 18.000.000. forintért gond nélkül eladható lenne.És van aki többet is adna érte.

Azt hiszem ez több mint a duplája. szerintem nézd meg azt is néha, hogy a végrehajtás melyik évben kezdődött mert néha nem vesződnek új felértékeléssel főleg ha az adós szarik rá.

Ez a véleményem.

Betty61 # 2019.09.18. 17:38

Kedves Vadsuhanc

Az jelenlegi ingatlanárakkal tisztában vagyok. Ezért nem értem, hogy miért vesznek emberek piaci áron végrehajtás alatt álló ingatlant? Jelenleg úgy látom, hogy a piaci ár alatt egy fillérrel sem lehet végrehajtás alatt álló ingatlant vásárolni. Akkor inkább vásárolok a piacról olyat, ami nem zsákbamacska.

Vadsuhanc # 2019.09.18. 18:00

Mert ha megveszi az ingatlant és birtokba veszi kiadja albérletbe. A mai albérleti árak mellett kb egy év alatt megtérül az az 1 millió amivel többet adott az ingatlanért. Onnantól már csak termeli a pénzt és még ott van a lakás is amelyet később el lehet adni. Ismerek olyan embert akinek jelenleg 7 lakása van havi 120 ezerért adja ki őket....

Betty61 # 2019.09.18. 18:11

@Vadsuhanc

Értem én, mit írsz, de ha bemegy egy ingatlanirodába, ott is meg tudja venni azon az áron és akkor meg is nézheti, hogy milyen állapotban van a lakás. Szerintem.
Köszönöm szépen a hozzászólást. Végre valaki nem esik nekem. Nem tudom, mivel vívtam ki egyesek ellenszenvét.
Nem azért jöttem erre a fórumra, hogy a hangomat hallassam és okosságokat mondjak, hanem tapasztalatokat szerettem volna gyűjteni, mivel nekem nincs 8 túl sok tapasztalatom és amiket láttam, olvastam az utóbbi hetekben azoknak alapján válaszokat kerestem a bennem felmerülő kérdésekre.

gerbera317

Köszönöm szépen a hozzászólásaidat. Sokat segített.

Grave7 # 2019.09.19. 07:04

@Betty61:

2019.09.18. 20:11-kor írtad:
[...] Nem tudom, mivel vívtam ki egyesek ellenszenvét.
Nem azért jöttem erre a fórumra, hogy a hangomat hallassam és okosságokat mondjak [...]

VS

Te írtad 2019.09.17. 20:50-kor:
[...] mindig van egy-két olyan ember, aki hetekkel, vagy több nappal az árverés vége előtt azonnal rálicitál, ha valaki tesz egy ajánlatot. Vannak olyan emberek, akik képesek veszíteni milliókat csak azért, hogy az ő licitje legyen az oszlop tetején? :D Én IQ teszthez kötném az árverezők regisztrálását. :D Vélemények?

Ahogy a később általad írtakból is kiderül, kb. mindegy, hogy van-e licit napokkal/hetekkel az árverés vége előtt, mert úgyis jóval magasabb áron kel el az ingatlan.
A nyertes ajánlat összegét meg nem az befolyásolja, hogy hány darab licit volt előtte, hanem az aktuális legutolsó ajánlat: van-e olyan árverező, aki annál is többet fizetne érte.