Ingatan árverés


gerbera317 # 2021.03.18. 11:13

Bármit is kért, azt idő előtt tette, így a kérelmet célszerű megismételni hatályosan is. Ezt a végrehajtási kifogást elutasító végzés jogerőre emelkedését követő 15 + 15. (nevezzük 30.) napig teheti meg.

papinianus88 # 2021.03.18. 11:02

Nem

Vht. 154. § (10) bek.

(10) * Ha a kiköltözésre az (1) és (5) bekezdésben foglalt időpontig nem került sor az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan birtokba adását.

Kérelmezned kell a birtokbaadást írásban a végrehajtónál. Kb. egy wc papírra is írhatnád, hogy xy ingatlant megnyerted kéred a vh általi birtokbaadását. Mikor lett jogerős a végzés? Ugye nem az árverési jegyzőkönyvbe került rögzítésre a birtokbaadási kérelem? :) Persze a jegyzőkönyv aláírásakor kérted, de láttam már olyat, hogy az idő előtti birtokbaadási kérelmet megneszelte az adós és a bíróság megsemmisítette a végrehajtónak azon felhívását, hogy a kulcsokat adja le a kötelezett, a birtokbaadás időpontjáig :) Utána meg évek múlva birtokbaléphet a vevő, új eljárás keretében. Persze ez kb 200/1 szokott előfordulna, csakúgy megjegyeztem.

Andorjozsi # 2021.03.18. 10:47

Sziasztok!
Arverest koveton az ados kifogassal elt, azt elutasitottak, mostmar jogeros.
Jegyzokonyv alaorasakor kertem az ingatlan atadast.
Az ados jelezte, hogy nem adja at az igatlant. Beszeltem a vegrehajtpval elvileg nincs tennivalom, majd intezik a kilakoltatast.
Tenyleg nem kell kerni a kilakoltatast, nem kell alairni semmit hozza?

papinianus88 # 2021.03.18. 10:26

Talán csak azzal nem számolt, hogy a másik vh-kérő vh-költségeit is ki kell fizetnie; vagy talán még azzal is, hiszen az nem jelentős. A saját ügyében a végrehajtó díjazása már erőteljesebb.

úgy-úgy. Azért nem gondolom, hogy megdicsérik azt a gombot nyomkodó ügyintézőt, aki 1 misi után egy demoralizáló 6misire robbantott :) Az egy olyan ajánlat volt, aminél nem tudom, hogy mire gondolt... Persze ha bejön, nagyon megdicsérték volna, hogy felverte az árat, de így. A 88. percben döntetlennél győztesre fogadni...

papinianus88 # 2021.03.18. 10:24

Nincs. Minden ügy egyedi.

Robiiot # 2021.03.18. 10:16

Úgy értem, hogyha fut 100 árverés amiben érdekelt a bank, azokra nincs semmi egyéb retorzió?

gerbera317 # 2021.03.18. 10:12

Végül is, ha az árverező a bank, vételár-visszatartással legalább 25 millióig vásárolhat, úgyhogy a 6 millió nem is olyan sok. Talán csak azzal nem számolt, hogy a másik vh-kérő vh-költségeit is ki kell fizetnie; vagy talán még azzal is, hiszen az nem jelentős. A saját ügyében a végrehajtó díjazása már erőteljesebb.

papinianus88 # 2021.03.18. 09:53

Sziasztok!
Az előző 1%-ra 6milla licithez kapcsolódva: ha a követeléskezelő licitál és nem fizeti ki amit ki kellene, a többi árverésére nincs hatással? Eltiltják az árverésektől vagy ilyesmi?

A vételár fizetését elmulasztó árverező nem árverezhet a második árverésen. Sőt, amennyiben a következő árverésen kisebb vételáron kerül értékesítésre az ingatlan, a különbözet megfizetésére is kötelezhető. (ilyen esetben különösen releváns) Habár tegyük hozzá, ezen különbözet megfizetését a végrehajtást foganatosító bíróság állapíthatja meg.

Robiiot # 2021.03.18. 09:41

Sziasztok!
Az előző 1%-ra 6milla licithez kapcsolódva: ha a követeléskezelő licitál és nem fizeti ki amit ki kellene, a többi árverésére nincs hatással? Eltiltják az árverésektől vagy ilyesmi?

papinianus88 # 2021.03.18. 09:27

Bonoylult

A hirdetményben 2/200 szerepelt nem %... ezért nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a nagy összegű tartozás miatt pl. 200/200ra gondolt a icitáló, és azt hitte ez élete legjobb biznisze lesz...”ű

Nem, nem gondolt ilyenre, egszerűen valaki nagyon ebaszta. Aki a szakmában dolgozik 6 hónapja , az tudja, hogy 15.000 Ft-os árverési előleg vagy egy 847/9575-ed tulajdoni hányadra vonatkozik, vagy ingóságra (pl gk.) vagy egy kivett, beépítetlen területre, tárolóra stb. Aki licitált tudta, hogy mekkora árverési előleget pakolt le, ami a kikiáltási ár 10%-a volt... Benézték. Csúnyán.

A mostani szituáció még csak egy szürke folt, mert a biztosról bizonytalanná vált a helyzet..

Valamelyest jogos és a bizonyosság jobb, mint a bizonytalanság, de akkor egy enyhén bizonytalanabb szóval kompenzálok:

Valószínűsíthetően nem lesz probléma, egyszerűen ilyen piti dologgal nem éri meg nekik foglalkozni, embereket fizetni, alkalmazni, terhelni. Több 100-milliós követeléseik vannak, fedezeti ingatlannal, zálogjogosulti bekapcsolódásokkal stb. Nem gondolod, hogy ezzel akarnak mélységében foglalkozni. Ezt minél gyorsabban rendeznék, DE - ismét előhúzom - valószínűsíthetően nem teljesítik a vételár-különbözetet...

Bonyolult2 # 2021.03.18. 09:19

Papinianus88

A 99% megvásárlásakor az 1% tulajdonossal határozatban rögzítettük, mi lesz az ingatlan felosztása, használati célja, költségeinek viselése stb... közjegyző közreműködésével...

A mostani szituáció még csak egy szürke folt, mert a biztosról bizonytalanná vált a helyzet...

Bonyolult2 # 2021.03.18. 09:16

Gerbera317

Az egész az én szememben totális amatőrségre utal.
Ha az egymillióra semmit sem tolt volna, akkor is az övé lehetne ha nem nyom senki semmit, ha én rányomok (teszemazt) még akkor is biztosan maradt volna 5 teljes perc hogy nyomjon rá 1 003 000 licitet... de nem ez történt!
Egész egyszerűen mindentől függetlenül saját magára licitált 5mill.-t , miközben számolatlan mennyiségben vannak fent ingatlan tulajdonrészek évek óta folyamatos árverésen érvényes licit nélkül....
Mit lehet erre mondani?!

Én továbbra is azt gondolom, hogy valki valamit félre érthetett...
Ezen az 1%-on 20mill körüli tartozás van / volt.
A hirdetményben 2/200 szerepelt nem %... ezért nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a nagy összegű tartozás miatt pl. 200/200ra gondolt a icitáló, és azt hitte ez élete legjobb biznisze lesz...

papinianus88 # 2021.03.18. 08:21

Bonyolult: Kicsit megnyugtatva: Eddig sem volt a tiéd a 2/200-ad, ami konkrétan egy rövidebb fing. Amennyiben a Bank tulajdonába kerül a 2/200-ad, amennyit kezdeni tud vele: egy rövidebb fing. A te szempontodból, akkor sem történne releváns változás, ha életed végéig a bank tulajdonában állna ez a tulajdoni hányad.

u.i. Nyugodj meg, ők fognak megkeresni - ha lesznek akkora b@rmok, hogy kifizetik a vételár-különbözet, amit kétlek - és nem gondolom, hogy úgy lépnének fel, hogy félned kellene bármitől is. Nincsenek abban a pozícióban. De szerintem - ahogyan gerbera is mondta - már most észlelték, hogy valaki egy fingra tolta be a vaskos zsetonokat...

gerbera317 # 2021.03.18. 08:03

Bonyolult, kezdelek megkedvelni. Először fogtam tőled a fejemet, de úgy tűnik, jót tesz neked az undok társaságom.
Fogadd meg drbj tanácsát, és a tartható árig vegyél részt a következő árverésen, ha lesz. Elvégre a lehető legrosszabb verziót vázoltam fel, tehát annál már csak jobb következhet.

drbjozsef # 2021.03.18. 07:33

Én azt gondolom, inkább kimaradnék az elkövetkező kabaréból, s majd az új tulajjal (akármennyiért is veszi meg) megpróbálok megegyezni, (nyilvánvalóan nem csillagászati számokban) ha nem megy akkor per...

Ennyi.
Egy életszerű, értelmes árig tarthatod a licitet előárverezőként - ami akár a perben is bemutatható, hogy te megpróbáltad, de a piaci ár fölé menni nem kívántál, irreális árra meg pláne nem -, de utána engedd el.

Majd megszűnik ez a közös tulajdon így vagy úgy. Félnivalód addig sincs, a lakhatásodat nem érinti semmilyen módon.

Bonyolult2 # 2021.03.17. 19:27

Gerbera317
Azért itt már nem egy marék babról van már szó... az lehet kérdés, hogy aki rátette a 6millió forintos licitet, az ezzel teljesen tisztában volt, vagy csak azt hitte, hogy a 15000 forint előleget bukja...

Ha mondjuk nyomtam volna egy "tartom"-ot az egyre, és arra nyomták volna a 6ot, az élből mínusz öt millio forint a semmiért ha nem fizetik ki, ha igen akkor 6millióért 1%...
Én azt gondolom, inkább kimaradnék az elkövetkező kabaréból, s majd az új tulajjal (akármennyiért is veszi meg) megpróbálok megegyezni, (nyilvánvalóan nem csillagászati számokban) ha nem megy akkor per...

gerbera317 # 2021.03.17. 15:55

Papinianus már elmagyarázta. Ha a vevő a bank, akkor az nem fog akarni oda beköltözni. Meg egyébként sem költözhetne be senki. Bárki is volt az, az ingatlant lakottan vette meg, aminek a jogkövetkezménye, hogy az ingatlan használójától legfeljebb csak használati díjat követelhet, nyilván az egész ingatlanra vetített ilyen díjnak az 1 százalékát.
A 6 millió kicsit sok egy fél sarokért a hátsó szobában, úgyhogy ha ezt kifizeti, annyiért nem fogja tudni soha eladni. Ezzel valószínűleg tisztában is van, ezért jó eséllyel a másik utat választja: nem fizeti ki a vételárat, és bukja vele az előlegét, a 15 ezer forintot.
Ennek következménye, hogy újabb árverés lesz kitűzve, amin te nyilván részt fogsz venni az előárverezési jogoddal. Csakhogy ott lesz ez a másik is (nem ő, mert ő ki lesz zárva, hanem valami strómanja), és megkísérli minél magasabbra felverni a vételárat, mert ami az és a 6 millió között lesz, neki majd meg kell fizetnie (hulljanak csak azok a fejek), és ezt a fájdalmát a te adakozó jókedveddel akarja majd csökkenteni.

Bonyolult2 # 2021.03.17. 15:19

Gerbera317

Marad a kérdés!
Mit jelent, hogy "Soha nem fog birtokba jutni,"
.... és még én bonyolítom túl...

Bonyolult2 # 2021.03.17. 15:16

Grbera317
a nicket Én választottam.... ;)

Ha tartottam volna, és meglenne, akkor a 15.50kor születőben lévő irományom utolsó sorai más szöveget tartalmaznának... ez volt egyébként a terv....

De ha nagyanyám sárga lett volna, és csilingelt volna, villamos is lehetett volna....

gerbera317 # 2021.03.17. 15:07

Úgy-úgy.
Ezt az eár-os dolgot bravúrosnak találom, ha tényleg csak ennyi volt. Ha nem tolják be a 6 misit, és az 1 milliót tartva megnyered az árverést, azzal szerintem gyorsasági rekordot állítottál volna fel.
Viszond a nicked még mindig nagyon találó.

papinianus88 # 2021.03.17. 14:39

bonyolult: úgy érti, hogy egy követeléskezelőnek, akinek annyi pénze van mint a pejva, nem az lesz a legfontosabb, hogy a 2/200-ad tulajdoni hányadú vidéki ingatlanba bekuckoljon. :) Neki a célja, hogy megvásárolják tőle. Tegyük hozzá, ha 6 misit rátolt egy 2/200-ad tulajdoni hányadú ingatlanra, az bravúros.

Holnap kőbe vésetem a lakcímemet.

Bőven elég, ha az ingatlan-nyilvántartásban átvezetteted.

erre reagált gerbera... tényleg túlbonyolítod a dolgokat :)

Bonyolult2 # 2021.03.17. 14:25

Gerbera317
És ez mit jelent?:
"Soha nem fog birtokba jutni,"

Bonyolult2 # 2021.03.17. 14:22

Gerbera317
"Bőven elég, ha az ingatlan-nyilvántartásban átvezetteted."
Ez Magyarra fordítva egészen pontosan mit jelent?

Bonyolult2 # 2021.03.17. 14:20

Gerbera317
... nem kellett senkinek az idegeire mennem..
Vázoltam a tényeket a végrehajtó telefonos ügyintézőjének, aki közben a háttérben egyeztette az igényemet a végrehajtóval.
...pár perc csend... utána zöld utat kaptam.
(14.00ra kaptam időpontot Tatabányára kezemben a hiteles tulajdoni lappal.)14.00kor már nem volt elérhető a telefon sem, nem tudtam felhívni a számot hogy a címen vagyok, ezért bekopogtam, beengedtek.. és ügyeztük....
Ez történt...

Bonyolult2 # 2021.03.17. 14:13

Gerbera317
14.00ra kaptam lehetőséget a végrehajtónál. ...hosszadalmas tortúra volt, mire ott helyben leügyeztem az eár-t és az árverési előleget... ezután szembesültem azzal, hogy az mbvk oldala mobilról halott ügy.
Elvágtattam Győrbe, leültem a igazi számítógép elé elé, beléptem az árverésbe, közben elkezdtem írni ide... :) 15.45körül..

Kicsit veregettem a vállamat, hogy mégis meg tudtam oldani, -ráadásul időben- amire mindenki akit ismerek, azt állította, hogy teljes képtelenség. A fórumba szánt szöveg vége felé jártam, mikor rápillantottam az árverésre, és szikrát sem kaptam... nem volt már mit tartani....
15.50körül már rányomták a 6ot...

Az utolsó fél percben nyomkodásnak nincs túl sok értelme, nem volt ilyen remek tervem, mert automatikusan 5perccel hosszabbodik az árverés...
Ez történt.
Kíváncsian várom a további fejleményeket...