Ingatan árverés


Csabi056 # 2018.08.21. 11:06

Sziasztok,
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy milyen esetekben kerül törlére egy árverés alatti ingatlan határidö lejárta elött pár órával?
Konkrétan mai példa:
Becsértéke 3.240.000,- ft volt, érkezett is rá 3 db érvényes szavazat a licitnapoló szerint. Èn is licitálni szerettem volna, de 1 órája már nem találom az ingatlant, mivel már a befejezett árveréseknél piros TÖRÖLVE felirattal szerepel.
Ez miért van?
Ha esetleg kell ponos infó, ügyszám, akkor azt is meg tudomadni.
Várom a válaszokat és elöre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.21. 11:07

Mi lenne, ha az eljáró végrehajtót kérdeznéd?

Csabi056 # 2018.08.21. 11:14

Természetesen egy megoldásnak megfelelö, de mivel nem vagyok jártas még az ilyen ügyekben, így a rutinosabbak tapasztalataira lettem volna kiváncsi. Bevallom öszintén elképzelhetö, hogy elhinnék egy maszlag szöveget a háttérinfók hiánya miatt.

gerbera317 # 2018.08.21. 11:29

Több oka is lehet egy árverési hirdetmény visszavonásának. Az egyik leggyakoribb, hogy az adós a tartozását megfizette, ezzel a végrehajtás elérte a célját, ezért nincs helye az árverés megtartásának. További ok lehet a végrehajtás felfüggesztése. Ok lehet az is, hogy a végrehajtó észlelte, hogy nem szabályos az árverési hirdetmény, ezért azt saját hatáskörben visszavonta. Ezek a leggyakoribb okok.
Megjegyzem, a felhasználó nem látja a befejeztt/törölt árveréseket, csakis a végrehajtó. Ezért a kérdésedet kissé provokatívnak vélem.

Csabi056 # 2018.08.21. 12:27

Köszönöm a válaszodat Gerbera317!
Amúgy nem értem miért nem láthatnám én mint felhasználó, hogy törölve lett. Mivel sima keresésnél mindig tudtam, hogy hol találhatóak az általam kinézett ingatlanok, mivel ott nem találtam egy óra elteltével. Ezért új keresést indítottam a befejezett árverésekre lehetöséget is kiválasztva, így ott már a határidö lejárta elött láthaó volt a hirdetmény nagy piros törölt felirattal.

gerbera317 # 2018.08.21. 12:42

Jah, hogy a részletes kereső ilyet is tud? Érdekes, nekem nem működik. Sebaj. Hogy hol láttad, az egy dolog. A kérdés a miértre irányult, az meg az lehet, amit írtam.

Kriszta20 # 2018.09.16. 06:09

Jó reggelt mindenkinek!
Kérdésem a következő: ingatlan árverésen ki lehet licitáló, árverező? Az adós nem, azt tudom. Adóstárs? Adós rokona vagy adóstárs rokona? A vht. tv.-ben nem találtam meg a pontos választ. Köszönöm.

drbjozsef # 2018.09.16. 06:13

(Nincs jogi értelmű "adóstárs", az pont ugyanazt jelenti : adós. Mint a házastárs : nincs olyan, hogy az egyik a házas, a másik meg "csak" házastárs. Az adósok egymásnak adóstársai, de harmadik félnek jogilag mind egyformán adósok.)

Kriszta20 # 2018.09.16. 06:26

Értem. Az adós gyermeke megveheti az ingatlant árverésen?

drbjozsef # 2018.09.16. 07:00

Szerintem igen.

Az MBVK tájékoztatója szerint az adós van kizárva (és értelemszerűen az "adóstárs"), más nincs (a végrehajtói oldalról még igen).

https://arveres.mbvk.hu/…ekoztato.pdf

2. oldal

gerbera317 # 2018.09.17. 12:32

123. § (2) e)

ius latratus # 2018.09.17. 13:38

Azért annak lehetnének káros mellékhatásai, ha az adóstárs licitálna, s nyerné...
Kár, hogy nem mehet, én olyan jót röhögnék.
Na, nem az ügyön, hanem az emberi - sokszor már fokozhatatlan - bambaságon.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.17. 21:08

:)

Andrea Márta # 2018.09.22. 05:27

Jó reggelt kívánok mindenkinék!

Tanácsot szeretnek kerni az alábbi ugyben:
CHF alapú jelzáloghitel kiváltásra került. A hitel fedezetet képező ingatlan osztatlan közös tulajdonú. (2/4-2/4) Az ügyletben SS. adós, SE zálogkötelezett. Az adós nem fizet, nem dolgozik, nincs jövedelme. Elköltözött az ingatlanból, ingóságait elvitte, kapcsolatot nem tart a zálogkötelezettel. Az ügylet végrehajtóhoz került, ingóságot nem foglaltak, mert nem volt az adósnak. Több bejegyzés történt az adóssal szemben az ingatlanon ezzel párhuzamosan. (Intrum, NAV..stb). Az árverezést 2/4 tulajdoni részre egy másik ügyből adódóan megkezdődött. Az első ranghelyu zálogjogosult (hitelintézet) nem csatlakozott az 1/1 tulajdoni hányadra, így az elárverezett 2/4 részből befolyt pénzösszeget elosztottak részarányosan. A fennálló hiteltartozás törédeke folyt be hozzájuk. Az adós semmilyen megkeresésre nem reagál, hollétéről nem tudni semmit. Kerdes:
A fennmaradt 2/4 tulajdoni részre, amely a zálogkötelezett SE tulajdona, a bank/vegrehajtas/behajtó rendelhet el árverést utólagosan? Ügyvédnő azt mondta, hogy csak az 1/1 részre lehetett volna, így, már nem.

Válaszukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.22. 07:17

Majd felmondja a kölcsönt, és kér végrehajtást.

Vadsuhanc # 2018.09.22. 12:40

Meggyőződésem, hogy a kedves ügyvédnő téved, de érdekelne, hogy mire alapozta a véleményét? Remélem nem bíztad meg.

Grave7 # 2018.09.22. 13:00

@Vadsuhanc: Noha bőven hallottam/olvastam érdekes megnyilvánulásokat jogi képviselőktől, de az is simán elképzelhető, hogy a kérdező nem tudja pontosan visszaadni az ügyvéd tájékoztatását.

Vadsuhanc # 2018.09.22. 13:08

Tisztelt Grave7!

Ezért érdekelne az álláspontja. Soha nem lehet tudni miből lehet okulni, de azért a kétségeim még mindig elég erősek.

Andrea Márta # 2018.09.22. 16:47

Tisztelt Vadsuhanc!

Nem tudom felidézni a szavait pontosan, csak annyit, hogy így külön már nem árverezhető. Megütötte a fülemet, de hihetetlennek tartottam. Az a gond, hogy nem kaptunk időben jogi segítséget. A végrehajtás körül vannak érdekes dolgok. Az ingatlan forgalmi értéke több, mint 10 millió forint, és az OTP Faktoring altal kezdemenyezett vegrehajtas soran SS. 2/4 tulajdoni resze 1,5 millió forintért kelt el. A végrehajtó tanácsolta, hogy ne licitáljunk, mert nem veszik meg. És utolsó nap, utolsó órákban érkezett egy licit, egy olyan illetöről, aki vélhetően előre tudott a végrehajtótól mindenről. Nem minden levél jött meg időben, a bank évekig nem keresett minket. Kiküldtek SE részére levelet, miszerint a levél tartalmat küldtél ki SS adós részére, de a levél soha nem érkezett meg hozzánk. SE zálogkötelezett többször kereste a bankot, hogy kifizeti, adják neki részletre, az adós eltűnt, elutasítottak minden próbálkozást. Megpróbálta kiabáltatni, eladni az ügyletet, de az adós korábban egyéni vállalkozó volt, és évek óta nem adott be adóbevallást, ezért elutasították a segítség kérést. SE nem adós, sem kezes. Nincs megfelelő jogi képviselet, akit még tudnának fizetni. Több ügyvédnél jártak, annyit mondták hogy várjanak, nem lehet mit tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.22. 22:13

SE nem adós, sem kezes.
Csak zálogkötelezett. Nem is fogják más vagyontárgyát végrehajtás alá vonni, csak ezt az ingatlant.

Tulajdonképpen mi a bajod? Mit szeretnél, SE?

Andrea Márta # 2018.09.23. 04:02

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Bár jelentéktelen, de nem SE vagyok. A kérdésem az első üzenet volt. Ügyvéd mondta, hogy SE részét nem árverezhető, amit nem hittem el.

Köszönöm.

Vadsuhanc # 2018.09.23. 11:40

Kedves Andrea Márta!

SS és SE között milyen viszony van ? ( házastárs, testvér stb )

Az árverezés pontosan melyik ügyben indult? Egyik helyen azt írtad más ügyben másszor azt, hogy az OTP ügyben ? Ennél is fontosabb lenne, gy az árverési hirdetmény megküldésekor az OTP-nek be volt-e jegyezve már a végrehajtási joga?

SE kapott-e felszólítást már a banktól, hogy teljesítsen mivel SS nem fizetett a tartozást?

Számtalan kérdés merül fel sajnos megértem, hogy egyszerú halandó számára nagyon nehéz kiigazodni a jogszabályok között.

Triplee # 2018.09.29. 17:16

Sziasztok!

Következő szituáció, van egy ingatlan, amiben a szüleim laknak albérlőként. Kiderült, hogy a tulajdonos benne volt mindenféle hitelezési és adócsalásokban,bíróság,tárgyalások stb.. a nav bűnügyi zárlat alá vonta házat. A kérdésem az, hogy mindenképpen a nav fogja árverezni? Vagy az mbvk? vagy bármilyen más oldal? honnan tudhatnám meg, hogy erre mikor és melyik rendszerben kerül sor? Erről értesítik a lakókat, vagy egyszer csak bekopogtatnak, hogy pakoljtok ki? Sajnos teljes sötétségben tapogatózok :( Válaszokat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2018.09.30. 10:10

A lakás bérlőjét is érintő végrehajtási cselekményekről a bérlő a bérbeadó adóstól értesül.

Sikeres arveres # 2018.10.24. 18:44

Tisztelt Forumozok/Szakertok!
Kerdesem az alabbi lenni (elnezest az ekezet nelkuli iromanyomert)!
Sikeresen vasaroltam egy ingatlant online licitalason! Ala is irtam a jegyzokonyvet ki fizettem a hatralekot mindent a jogszabalyban meghatarozott idon belul! Nos a jogerore emelkedes elott kifogassal elt a "tulajdonos". Az ingatlan nem volt lakott mar tobb mint 2 eve tehat a moratorium ilyen szempontbol eltekintheto? Kerdesem az lenne, maximum mennyi ideig kell varnom az ingatlan nevem torteno bejegyzesere? (Birosag, ugyeszseg stb, alt. meddig dolgozik egy ilyen vegstadiumu kifogason?) Nem vagyok turelmetlen csupan nem kis osszegem van epp a levegoben! :) Koszonom a hozzaerto valaszokat!