telefonszámla behajtás


Lyonee # 2011.08.19. 14:46

Ahhoz nagyon is sok, hogy duplán fizesse ki.
Meus járj utána, hogy miből adódik.

meus # 2011.08.19. 14:46

Voltam benn az üzletben ott azt mondták hogy kötbér!!

végrehajtó1 # 2011.08.19. 14:32

meus
Mi az a 30rugó?

meus # 2011.08.19. 14:29

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van hogy több mint két éve tartoztam a T-mobilnak, akkor küldtek egy levelet hogy fizessem be a tartozásom vagy kötbért kell fizetnem. Kifizettem elfaxoltam nekik a bizonylatot. Két évig semmilyen levelet nem kaptam tőlük most meg kaptam egy levelet hogy 8 napon belül fizessek ki 30000ft-ot. Köteles vagyok ezt kifizetni?

wikk1008 # 2011.08.13. 18:16

Üdv.
Telefonszámla tartozásom van nekem is..már vagy 3-4 éve huzodik és most vettek elö most küldtek levelet..de már biroi végrehatótol.
Probáltam részletfizetést kérni...de még mindig semmi.. Ha nem adják meg én egybe sajnos nem tudom kifizetni... Mik lehetnek ennek a következményei? A nevemen nincs semmi..bankszámlám sincs....
elöre is köszönöm a választ :)

tothabel # 2011.07.06. 14:44

Tisztelt Jogi Fórum!

A következőkben lenne szükségem a tanácsukra:

Körülbelül egy év 2 hónapja kezességet vállaltam, egy Pannon Mobiltávközlési Zrt. által szolgáltatott előfizetésre. A Pannon időközben Telenorrá nőtte ki magát, de egy levelet sem küldtek, hogy az előfizetés tulajdonosa nem fizeti a számláit. Érdekes módon sikerült 104.000 Ft tartozást telefonálni, meg még vagy 25.000 a CreditExpress meg az általuk 'szponzorált' ügyvéd bére.

Kérdéseim:

  • Számít az, hogy a Pannon munkatársai nem vizsgálták a hitelképességemet? (Nappali tagozatos diák voltam akkor, vélhetően az ügyintéző is tisztában volt ezzel)
  • Nem évülhetett el ez a tartozás? (Még nem történt végrehajtás, tudtommal a CreditExpress, meg az IJ nem végrehajtó hatóság, csak tartozáskezelő cégek.)

Szíves válaszukat köszönöm!

Tóth Ábel
tothabel@gmail.com

manoka1024 # 2011.03.26. 13:19

Sziasztok.
Nekem egy olyan problémám van,hogy kb. 2,5évvel ezelőtti internet számlámat még nem rendeztem.Semmilyen jellegű felszólítást/levelet nem kaptam.Milyen következményekkel járhat ha már nem fizetem ki??Lehetséges,hogy elévül??
Válaszotokat előre is köszönöm.

monitta20 # 2011.03.19. 16:43

Köszönöm a segítséget pazs!!!

pazs # 2011.03.19. 15:37

A távközlési szolgáltatóknál 1 év az elévülési idő (tehát ha tényleg rád se néztek három évig, akkor nem, nem terhelhetik rá a bútoraidra és a házrészedre). A banknál viszont 5 év, úgyhogy ott igenis van még keresnivalójuk. Hogy mennyi a kamat, az benne volt a szerződésben, de simán nőhet ennyit a tartozás a kamatok miatt. Hogy mit tegyél? Próbálj megegyezni és törleszteni, ha kisebb részletekben is, de legalább csökkenjen a tartozásod.

monitta20 # 2011.03.19. 14:26

Sziasztok!
Lenne egy problémám a témával kapcsolatban és szeretnék tanácsot kérni. Körülbelül 4 évvel ezelőtt vettem a T-mobile-nál előfizetéses készüléket, és több dolog behatására nem lettek befizetve a csekkek. Küldözgettek leveleket, de egy idő után átadták behajtó cégnek. Velük egyszer beszéltem 3 éve, és azóta nem is írtak, és nem is telefonálnak.
Kérdéseim: mennyi idő után évül el a tartozás?
Ráterhelhetik-e a házrészemre, esetleg a bútoraimra?

A másik problémám egy be nem fizetett vásárlási kártya az egyik banktól. A bankoknál is van elévülési idő? Mert ez is kb. 3 éve volt és most akarják bíróságra adni. 1 év alatt a dupláját követelik rajtam, mondván, hogy az a kamat, sőt 5 hónap alatt emelkedett 100.000 ft.-ot. Nem tudom mit tegyek, mert munkanélküli vagyok, és ők már nem várnak. Előre is köszönöm a segítséget!

monalisa1 # 2011.02.13. 11:11

Nem valószinű, hogy akkora volt a tartozás -és az azóta összegyülemlett késedelmi kamat valamint a végrehajtói költségek-, hogy a lakást "bántanák", ellenben az autót lefoglalhatják bármikor, a fizetést meg ha bankszámlára megy...

Bece1 # 2011.02.12. 15:40

Köszi!:)

végrehajtó1 # 2011.02.12. 15:38

Én is erre gondoltam:)

Nem kapsz értesítést...

Bece1 # 2011.02.12. 15:37

Nem izgulok, inkább foglalkoztat a kérdés, hogyha lesz akármelyik is a közeljövőben, akkor rögtön letiltják pl., a fizetést, autót, lakást vagy az újraindulás előtt kapok róla értesítést?:)

végrehajtó1 # 2011.02.12. 15:30

Ha egyik sincs akkor miért izgulsz?:)

Bece1 # 2011.02.12. 15:28

Üdv!

Ha az önálló bírósági végrehajtó 3 és fél éve behajthatatlanság miatt szünetelteti a végrehajtást, az az elévülést befolyásolja? Mikor folytatják? Erről küldenek értesítést vagy esetleg rögtön letiltják, ha van jövedelem a bankszámlán vagy lakás vagy autó? (Egyik sincs.)

Köszönöm a választ!

Lhotse # 2011.02.04. 07:13

A szolgáltatóval szemben "esélytelen", az "ex-szel" szemben érvényesíthető.

Babucchy21 # 2011.02.03. 23:19

Üdv!
Nem tudom jó helyen járok e,tanácsot szeretnék kérni.
23 éves diáklány vagyok.
A vodafone-nál van 2 elöfizetésem,egyiket én használom,másikat exem használta. 2010.augban lett hoszabbítbva a hüségnyilatkozat 2 évre,és kihztunk egy uj telefont neki.Én nevemen maradt,mert közbe szakítottunk.Azt mondta maradjon nála,használja,fizeti.Közben lett rajta egy 40ezer ft-os díjtartozás,amiröl nem tudtam,hisz számlázási címet átírtuk hozzá.Akkor szereztem rola tudomást mikor a Voda behajto csoportja engem keresett telefonon.Hogy az exem az én nevem számom adta meg, h nem az övé.. Kértem számára részletfizetési lehetöséget,azt sem teljesítette. Rá ment a 80ezres kötbért,lett belöle egy 120ezres összeg.
Én nevemen van,nem én használtam..
Vmit tudok lépni?
Vagy esélytelen :(

ezso # 2010.12.08. 15:42

Tisztelt Pamír5!

Esetleg valami fejlemény az ügyedben?

nita666 # 2010.11.30. 18:07

Kedves Válaszadó, és Mindenki más!

Történetem a következő, Angliában éltem közel 3 évet, épp frissen vettem (0 fontért el lehetett hozni) telefont odakinn előfizetésre, 24 hónapra, amikor is önhibámon kívül elvesztettem az állásom, kinn a munkakeresők hivatala fel sem vett segélyre, elfogyott a pénzem és haza kellett költözzek. A magyaországi bejelentett lakcímemen egy bérlő lakik, a lakás édesapám tulajdona, én videken kaptam szállást családomnál. Utól fog e érni engem ez a tartozás, és milyen következményekkel számoljak?

NIT

Judit42 # 2010.11.26. 08:42

Köszönöm a válaszodat végrahajtó1! Igen, tuti 8 éves a tartozás, 2002-es.

végrehajtó1 # 2010.11.25. 15:53

Judit42

Ha tuti 8 éves a tartozás akkor nem kell aggódnod.Nem lehet végrehajtani.Persze követelni követelheti de rá se ráncs.

pazs # 2010.11.25. 15:25

behajtó vagy végrehajtó? Amúgy egyikük sem, de a végrehajtó mehet a rendőrséggel is, azoknak meg kénytelen vagy kinyitni. Ráadásul távollétedben feltörheti a lakást.

Girl # 2010.11.25. 14:14

Szeretnék kérdezni ha én nem engedem be a behajtó
embereit rám törhetik az ajtót?

Judit42 # 2010.11.25. 12:44

Szép napot! Sajnos én is telefonszámla tartozás miatti cipőben járok.:(
A minap kaptam az Intrumtól egy levelet, ami elsőre is meglepett, kibontva és elolvasva még jobban. Egy réges-régen feledésbe merült tartozásról van szó a Vodafone felé. Vissza emlékezve anno, amikor csupán pár ezer forintnyi számlámat nem fizettem be a Vodának, a következő hónapban már le volt az előfizetésem tiltva, majd a szerződést is felmondták, így nem értem, hogy a pár ezer forint lejárt számlából hogy jött nekik ki a követelésben szereplő összeg?
Ugye, amikor késedelembe estem, már a következő hónaptól le volt a kimenő majd a bejövő hívás is tiltva, akkor hogy lehet az, hogy 10x annyi számlatartozással jönnek most felém? A kamatokról már nem is beszélve. A tartozás már 8 éves, még 2002-es. S most jut eszükbe, hogy hoppá, ezt ideje lenne már behajtani, így 8 év eltelte után...

Az Intrum levele csak simán jött, ráadásul már sem a nevem, sem a lakcímem nem az, amire küldték, időközben elváltam, vissza vettem a lánykori nevemet, és elköltöztem arról a lakcímről ahová a levél szól. Az ügyes postásnak köszönhetem, hogy mégis megkaptam, mert egy kicsi városban élek, ahol mindenki ismer mindenkit.

Adósságom részletezése:
Számlalejárat Számlaérték
2002.10.18 3.750 Számlatartozás
2002.10.18 24.025 Számlatartozás
2002.10.18 55.535 Számlatartozás
Összes számlaérték: 83.310
Összes késedelmi kamat: 54.120
Kezelési díj: 8.331
Végösszeg: 145.761

Intrum részletfizetést ajánl fel. Ügyiratszám 1-el kezdődik. Azért írom meg, mert olvastam, hogy ennek is van valami jelentősége?

Segítsetek kérlek, mit csináljak? Reagáljak erre a levélre vagy nem?
A követelt 145 ezer forintot akkor sem tudom kifizetni ha agyon ütnek, sem egyben, sem részletekben. Gyerekeimet egyedül nevelem, egy fizetésből élünk, ennivalóra is alig futja mire kifizetem a törlesztőmet és rezsit.
3 éve költöztem a gyerekekkel albérletből egy "saját" kicsi lakásba. Azért idézőjelben, mert inkább banki lakás, CHF hitel..:(
Sehogy nem megy, hogy én most egy 8 évvel ezelőtti pár ezer forintos számlatartozás címen 10x annyit kifizessek, és félek is közben eléggé, hogy nehogy a lakás kerüljön veszélybe emiatt az ügy miatt, de ha a fizumra kerülne egy letiltás, az is megpecsételné a sorsomat és a gyerekekét, akkor megint csak veszélybe lenne az életünk/megélhetésünk sodorva, akkor pedig nem tudnám a lakást törleszteni. Kérlek, segítsetek!