Közlekedési baleset


monalisa1 # 2008.01.20. 10:49

Bocs, mégis neked van igazad...
A kamion haladt a védett útvonalon, a kérdező kiaraszolgatott eléje és hírtelen fékezésre kényszerítette a szabályosan közlekedőt. (Ujra elolvastam a beírást...)

monalisa1 # 2008.01.20. 10:39

Hátulról ment belé az a kamion...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.20. 09:53

Monalisa.... Milyen követési távolság? A kérdező araszolva kihajtott a védett útvonalra, az ott nagyobb sebességgel közeledő kamion elé.

monalisa1 # 2008.01.19. 18:45

Salvataggio

Hogy a fenébe lehet araszolgató haladás és ekként lassú kihajtás közben a mögöttes gépkocsit hírtelen fékezésre kényszeriteni... Szerintem a kamionos nem tartotta be a követési távolságot (!) mert akkor biztonsággal meg tudott volna állni. (Vagy eleve rád ment vagy elbambult, de lehet hogy a kettő együttesen.)

Neked kell tudni, hogy a helyszínelő rendőr milyen jegyzőkönyvet vett fel, és hogy azt te bizonyára "zokszó nélkül" aláírtad... Így utólag azt vitatni már nemigen van értelme.

Szerintem egy fellebbezést megér: kicsi a valószínűsége az esetleges súlyosbításnak. És legalább előadhatod a saját verziódat. (Vagy hagyod a fenébe az egészet, de akkor meg a fellebbezésben legalább annyi, hogy kérj részletfizetésre lehetőséget az anyagi helyzetedre stb. tekintettel.)

Tehát a fellebbezési határidőn belül írj pár sort 1. vagy eleve nem ismered el a vétkességedet 2. csak részben azt. Tértivevényes levélben add postára és a másolatát tedd el magadnak, valamint a visszaérkező kis cetlit is majd. Aztán valamikorra majd kitűzik a tárgyalást.

Salvataggio # 2008.01.19. 16:33

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben:
Tavaly decemberben egyik este nagy dugoban araszoltunk a rakpart fele. Ráhajtottam a rakparta(nekem volt macisajt), gurultunk, araszoltunk egy 20-30 métert és hátulról belémjött egy kamion. Helyszínelés -> héten jött a papír hogy én vagyok a hibás(60e huf), mert szabálytalanul hajtottam ki és hírtelen fékezésre kényszerítettem a kamiont.
Szerintetek van értelme fellebbezni?
Ha igen a fellebbezésnek mi a pontos menete? A fellebezésben lehet kérni a büntetés csökkentését is?
Megszívhatom e mégjobban ha fellebezésre megy az ügy, illetve ez az egész herce hurca kb milyen költségekkel jár?
Előre is köszi a tanácsokat!

fifko # 2007.11.15. 09:33

T. woodslave !
Keserű szájizzel veszem tudomásul a válaszod,bár már meg sem kellene lepődnöm.Hisz ebben az országban szinte mindent többszöri adóval súlytanak.
T. monalisa1 !
A kötelező az rendben van.Az előző is rendben lenne, ha nem kellene kétszer adóznom.

Köszönöm,hogy segitettetek !

További kellemes napot: fifko

monalisa1 # 2007.11.15. 09:02

Bocs, a gépjárműadó témát firtattad, elnéztem...
Ellenben a kötelező felelősségbiztosítás az rendben van?

monalisa1 # 2007.11.15. 08:59

Meg jelentsd be az eladást - vételt az önkormányzat gépjárműadó részlegénél is a súlyadó fizetés kötelezettség miatt.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.11.15. 07:35

fifko: igen, ez így működik

fifko # 2007.11.14. 10:13

Szeptember elején eladtam a szgk-mat egy autókereskedésnek,és aznap ugyanott vásároltam is egyet.
Az eladást nem jelentettem be az Önkormányzetnál,mert úgy tudom,hogy a gépjárműadót mindig a január 01-i tulajdonjog alapján szabják ki a központi nyilvántartás adatai alapján.A kereskedés viszont elküldte az adásvételi szerződést az okmányirodának.A napokban kaptam egy határozatot az Önkormányzattól, mely szerint fizessem meg az újonnan vásárolt autó ez évre eső időarányos gépjárműadóját.
Ki kell ezt nekem fizetni???
Erre az autóra már a jan.01-i tulajdonosra kiszabták az adót.Vagy nem?
Az általam eladott autóra pedig én kifizettem a szept.17-én esedékes második félévi adót.
Miért kell kétszer adóznom???
Várom segitő válaszotokat.

Köszönöm:fifko

monalisa1 # 2007.11.14. 09:45

Igaz...
Azonban a károsult a károkozó szerint olyan javítást/költséget is meg akar vele fizettetni, ami egy karcolásos összekoccanásból nem keletkezhetett. Ezért javasoltam, hogy részben ismerje el a kárt, a többi követelést vitassa., "bemondásra" ne fizessen hanem csakis "mit-miért-mennyiért" számla alapján.

Azonban előbb kérdezze a saját biztosítóját: lehet hogy úgy jár jól, ha vita nélkül kifizeti a követelést (...) de a biztositási besorolása nem kerül hátrébb.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.14. 05:29

A károkozó épp Rozsé. És a számlát nem biztosító nyújtotta be, hanem a károsult. Rozsén nem akarnak "bevasalni" semmit, a felelősségbiztosítónak kell helytállnia. Ha nem teszi, őt lehet perelni.

(Kicsit gondosabban, monalisa.)

monalisa1 # 2007.11.13. 22:32

Mielőtt a károlt összeggel kapcsolatban érdemben bármit is válaszolsz, személyesen kérdezd meg a biztosítódat: amennyiben az okozott "kárt" vita nélkül megtéríted, a mallus besorolásod változatlan marad-e?! (Lehet hogy hosszú távon így jársz jobban!)

Rozsé # 2007.11.13. 22:09

Köszönöm!

monalisa1 # 2007.11.13. 21:17

Konkrétan az inditásgátló meghíbásodhatott-e a koccanás miatt...

monalisa1 # 2007.11.13. 21:15

Azt a 140 ezer forint követelést a károkozó biztosítója nyújtotta be a te biztosítódnak, ők meg minden különösebb kontroll nélkül (...) bevasalnák az összeget rajtad. A dolog nem így működik.

Az "ellenfél" biztosítójának dokumentumokkal bizonyítania kell, hogy mit miért és mennyiért kellett a vétlen gépkocsin elvégezni - ha egyáltalán...

A 30 ezer forint követelést "bemondásra" elismered, az azon felüli kárt/költséget kéred igazolni dokumentumokkal.

A két biztosító egy kicsit majd elcivakodik egymással, közben érdeklődj márkeszervízben stb. hogy a majd' 100 ezer forint többletkár keletkezhetett-e a korcolásos koccanás okán.

Rozsé # 2007.11.13. 20:39

Köszi a reagálást !

És így ujra előveszik az ügyet?? Megvizsgálják hogy jogos volt-e ?
Vagy utána jön a polgári pereskedés???

monalisa1 # 2007.11.13. 20:29

Levélbeli válaszodban 30 ezer forintig vállald el az okozott kár megtéritését - a lökháritó karcosságáról készült számla bemutatása ellenében -, a különbözeted vitassad.

Rozsé # 2007.11.13. 00:51

Sziasztok!!

Segítségeteket kérném!

2006 decemberében belecsúsztam az előttem megálló autóba.
Az én autóm nem sérült, a vétlenén a lökhárító karcos lett a rendszámtáblámtól. (felajánlottam neki 30e Ft-ot) Kiröhögött. Jó akkor irjunk bejelentőt. Az utasom volt a tanú. Elismertem a fellelősségem a balesetért. De a megjegyzés rovatban beirtam hogy a lökhárítója sérült.
Mind2-en aláirtuk.

Eltelt 11 hónap !!!!!!Semmi reakció. És ma kaptam egy levelet a biztosítomtól, hogy 140e Ft a kár. Felhívtam a bizt. kiderült hogy a srácnak még az inditásgátlóját is kicserélték. hozzáteszem a baleset után együtt indultunk el a helyszínről. (érdekes)

Ha van az embernek egy "jó" kárszakértője akkor mindent megtehet???
Hibáztam hogy elismertem a felelősségem??

Segítségeket előre is köszönöm !

monalisa1 # 2007.11.01. 00:34

Forduljon mégis csak bírósághoz és a biztosítót nevezze meg I.r. alperesnek, a baleset okozóját II.r. alperesnek., kettőjük közül az egyik majd csak fizet.

Helyes KBS-nak a balesetet mintegy példaként párhuzamba hozni "a" széplány esetével: 10.05. 11:52.

Mert itt nem a lejárt forgalmi a lényeg, hanem hogy egy érvényes forgalmival rendelkező gépkocsi kárt okozott egy másik autóban - ahogy akár neki mehetett volna a falnak és/vagy keritésnek stb.

Kárt okozott, a helyreállítás költségét fizesse meg.

Javasolt márkaszervízben állapotfelvétel a megsérült autóról, valamint árajánlat kérés a javítás várható költségéről.

monalisa1 # 2007.10.31. 23:47

Kicsi a remény egy bírósági per megnyeréséhez, mert a KRESZ előirása szerint lejárt forgalmi engedéllyel a közuti forgalomban részt venni tilos.

Macsek # 2007.10.31. 21:55

világos, de ez a körülmény már akkor is fennállt, mikor az eredeti kérdést felvetettem.


macsek

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.30. 19:59

A biztosítók nem szeretnek fizetni - tudniillik a profitjuk nem abból származik, hanem a díjak szedéséből.

Macsek # 2007.10.30. 19:52

Kedves Kovács Béla Sándor, a múltkori ügy kapcsán: megjött a biztosító véleménye: nem fizet senki semmit az ismerősömnek a másik autós hibájából összetört kocsijáért. Indoklás: néhány nappal azelőtt lejárt a forgalmija...


macsek

margitp # 2007.10.30. 08:04

Tisztelt Cím!

Örömmel vettem egy ilyen weboldalt, bár nem tudom, hogy jó helyen kopoktatok-e a kérdésemmel. Igazából KRESZ kérdésem lenne, hogy kinek volt elsőbbsége az adott szituációban.
Történt, hogy kitolattam tehergépjárművemmel a parkolóból a főútra (Bp. Csömöri út) jobbra hátra, mikor nekem baloldalról egy kapukihajtóból egy szgk mögém próbált állni - balra nagyívben kanyarodva -, de csak a jobb első sarkával tudott "besorolni" mögém, és akkor nekimentem. Kinek volt elsőbbsége? Ha én nem tolatok, hanem előre haladok, akkor nekem van elsőbbségem vele szemben. És tolatva nem?
Válaszukat köszönve.