Közlekedési baleset


végrehajtó1 # 2009.12.07. 20:48

monalisa1 # 2009.12.07. 20:27 Lehet engem „izélgetni“ – semmi gond, DE ti miért nem írtatok választ a kérdezőnek??!

Mi azért nem írunk mert nem értünk hozzá ellentéttben veled aki szintén nem ért hozzá de nyomja a semmitmondó hozzászólásokat...

Maci Laci # 2009.12.07. 20:16

Ibolya79!
Ebben semmi érdekes nincs.:-) Egy átlagos útkereszteződés. Nézd meg a linken a képet.
http://www.jogsicentrum.hu/csevejde/17.htm

Maci Laci # 2009.12.07. 20:00

A háromból az egyik én voltam,vagyis a kérdező.:-)
Tudod az a baj ezzel, hogy aki itt kérdezősködik, az nem saját kútfős válaszokat vár, lévén a Jogi Fórumon vagyunk.
A válaszaiddal csak lenyomod a "fontosabb" hozzászólásokat, ami így eltűnik a tényleg válaszolni szándékozók elől.

Viszont érdekes, hogy a kérdésemre nem érkezett érdemi válasz. Ezek szerint más sincs tisztában vele.

monalisa1 # 2009.12.07. 19:27

Lehet engem "izélgetni" - semmi gond, DE ti miért nem írtatok választ a kérdezőnek??!

Én legalább megpróbáltam, a saját kútfőm alapján.

Persze lesben állni és kritizálni könnyebb...

Üdv. mindhármótoknak.

véső (törölt felhasználó) # 2009.12.07. 12:14

Maci Laci
"A szokásos semmitmondó válasz"
De ez legalább nem " Életveszélyes "
és ez már évek óta így megy....

végrehajtó1 # 2009.12.07. 12:05

monalisa1 # 2009.12.06. 21:09 Az elsőbbséget nem lehet mindenek felett kikényszeríteni és/vagy megkövetelni mert akár a saját autó láthatja kárát…

A szabálysértővel szemben majd eljár a hatóság.

„Mona“
laikus hozzászóló

Ezzel átvágtad a Gordiuszi csomót...:)

Nesze semmi fogd +jól...:)

Maci Laci # 2009.12.07. 11:13

A szokásos semmitmondó válasz.:-))))

monalisa1 # 2009.12.06. 20:09

Az elsőbbséget nem lehet mindenek felett kikényszeríteni és/vagy megkövetelni mert akár a saját autó láthatja kárát...

A szabálysértővel szemben majd eljár a hatóság.

"Mona"
laikus hozzászóló

Maci Laci # 2009.12.02. 09:52

Senki többet? :-(

Meg kell-e adnom a jobbkéz szabály szerinti elsőbbséget, a nekem jobbról, az egyirányú utcából szabálytalanul, forgalommal szemben kijövő autónak?

Köszönöm!

Maci Laci # 2009.12.01. 08:52

El.:-(
Remélem megírod megint. :-)
Ha sokat, vagy sokáig írunk, akkor történik ilyen. Mielőtt elküldenéd, jelöld ki mindet, másolás, ha gáz van, utána be tudod illeszteni.

helyszínelő # 2009.11.30. 19:51

Azt hiszem az előző hozzászólásomat elvitte a cica


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

Maci Laci # 2009.11.30. 15:39

Ezért tettem fel a kérdést, mert én is kíváncsi vagyok rá.:-)
Érdekes lesz jövőre, amikor a kerékpárosok fognak majd így kikarikázni elénk.:-///

morci75 # 2009.11.30. 15:16

Maci Laci!

Nem tudom, honnan vetted ezt az oldalt, de ez gyakorlatilag azt tükrözi, hogy ha te egyirányú utcában laksz, és, reggel ha elindulsz, és kitolatsz a kereszteződésbe, MINDENKI ÁLLJON MEG, MERT JÖVÖK!
LETESZEM, A NAGY ESKÜT,, HOGY NEM ÍGY VAN. Vannak itt közlekedési jogászok, kíváncsi vagyok, a hozzértők véleményére!
Morci, szerintem!

Maci Laci # 2009.11.30. 15:04

Morci75!

http://www.jogsicentrum.hu/csevejde/17.htm
És ha itt megnézed alul, az utolsó két mondatot?

morci75 # 2009.11.30. 14:53

Maci Laci!

Szerintem nem. Nyílván (ha jól gondolom) be kell tekinteni a kereszteződébe, de egyirányú utcából 22-06.-ig csak a megkülönböztető jelzéseit használó jármű részére kell elsőbbséget adni.
Amennyiben tudod, hogy arról, nem érkezhet autó,(elvileg) nem hiszem, hogy hibás vagy!
Morci, szerintem!

Maci Laci # 2009.11.30. 14:29

Üdv!

Meg kell-e adnom a jobbkéz szabály szerinti elsőbbséget, a nekem jobbról, az egyirányú utcából szabálytalanul, forgalommal szemben kijövő autónak?

helyszínelő # 2009.07.15. 20:48

T. Judit 26!
Szerintem a ti esetetekben az öcskös volt hibáztatható a baleset bekövetkezéséért is??!!


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

helyszínelő # 2009.07.15. 20:13

T. Diana !

Sajnos te vagy a hunyó.


Nem az a jó ügy ami vádemelési javaslattal van befejezve, hanem az, amelyiknek érdembeli befejezése van!

Royal # 2009.07.12. 06:23

Tipikus női balesetek. Legyek hímsovén, de én nagyon komoly szigorítással adnék jogosítványt nőnek. Amit Diána leírt, az mind a két fél részéről elkerülhető, megelőzhető szituáció, figyelés és körültekintés kérdése lenne minden... persze ez (is) hiányzik a női sofőrökből.

Egyébként szerintem is elég egyértelmű a helyzet. Ha ott nem volt zebra, sem záróvonal, akkor Diána a hunyó.

monalisa1 # 2009.07.11. 20:10

Nagyon gusztustalan - egyben emberi jellemhibára vall valaki más testi fogyatékosságával "viccelődni".

Amúgy a kerekesszékesek legtöbbje nap mint nap részt vesz a közlekedésben, tehát a "visszalövés" már ezért sem helytálló.

véső (törölt felhasználó) # 2009.07.11. 16:15

Hát, igen ,csak az nem érti ezt a szituációt aki kerekesszékkel közlekedik.

monalisa1 # 2009.07.09. 14:19

Leírása szerint egy védett útvonalra kanyarodott ki ami nemigazán volt még szabad őelőtte.

TomSecret! # 2009.07.09. 13:46

Diána

van a kereszteződésben a közelben zebra? neked volt kihelyezve elsőbbségadás kötelező táblád a kereszteződésben? megnézted, nincs ott véletlenül előzni tilos vagy sebességkorlátozó tábla a másik fél irányából? nem fért volna el már melletted az előző/kikerülő autó?

Ezek fontos részletek. Monalisa1, elhamarkodott kijelentésektől óvakodnék.


jogvédö

monalisa1 # 2009.07.08. 14:27

A 3. elhaladó autó mögött még ott volt a 4. elhaladni akaró autó, vagyis a védett útvonal számodra foglalt volt, ergo a nem gondos körültekintés okozta a balesetet.

Kiss_Diána # 2009.07.07. 17:15

Sziasztok! a Következő ügyben kérném a segítségeteket, szerintetek én vagyok-e a hibás?

Eset leírása: Smart roadster típusú személyautómmal a sebész utcai elsőbbségadó táblánál álltam, és vártam, hogy elmenjenek az autók. Az egyirányú főútvonalon haladó 3. autó elhajtása után egy Suzuki Swift típusú személygépkocsi jelezte jobbra kanyarodási szándékát. Ekkor Smart autómmal fokozott elővigyázatossággal és körültekintés után megkezdtem a főútvonalra való jobbra kanyarodást. A lekanyarodást jelző Suzuki Swift típusú autó mögött haladó Rover 400-as típusú személygépkocsi hirtelen kikerülte azt, majd az előzés után, körültekintés nélkül vissza akart térni abba a sávba, amibe én a Smart autómmal már ¾ rész kikanyarodtam. Ekkor történt a koccanás. A vezető hölgy rámhúzta az autót, így a hátsó ajtó vége sérült meg. Köszönöm a válaszokat!