Munkajogi kérdések.


wers # 2013.11.21. 13:16

Én is ezt mondom, tehát akkor jön ki a 40 órás munkahét decemberre, ha a jelenléti íven mindkét nap szerepel, a dec. 7 is és a dec. 24 is, ha nem, mert addigra megszűnik a munkaviszony van 8 óra túlóra

Ha én lennék a munkáltató, szabadnapot adnék neki, különben ki kell a napot fizetnie.

pazs # 2013.11.21. 13:11

Az nem dolgozik ma (általános munkarendben), aki beteg vagy szabadságot vett ki. No, a december 7. munkanap, azon a héten, amikor december 7-e is van, nem heti negyven órát dolgoznak a dolgozók, hanem negyvennyolcat. Cserébe a december 23-ával kezdődő héten meg csak nyolcat.

wers # 2013.11.21. 12:51

egyébként mai nap is munkanap, mégsem dolgozik mindenki

wers # 2013.11.21. 12:49

ez nem bonyolítás, ha az van a munkaszerződésben, hogy heti 40 óra, akkor dec.1-től 15-ig 80 órát kell dolgozni. Dec.7-tel a ledolgozott órák száma 88.

Munkaidőkeretben is kijön a plusz 8 óra a jelenléti ív alapján.

pazs # 2013.11.21. 12:35

wers: ne bonyolítsd, a jogszabály nem úgy szól, hogy december 7-e munkanap azoknak, akik december 24-én is dolgoznának. December 7-ére jár fizetés (mert munkanap), december 24-ére meg nem (mert nem munkanap), nagy vonalakban persze, mert a munkaidőkeretben dolgozókra például más vonatkozik.

wers # 2013.11.21. 11:35

Nemegészen, mert ha dolgozik 7-én, akkor dec. 24-ére jár egy nap fizetés, mivel a helyett dolgozik. Bérszámfejtésnél itt ki kell buknia 8 óra túlórának.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.21. 11:31

Egyszerű. Mert munkanap. A munkanapon meg dolgozni kell.

wers # 2013.11.21. 11:21

ajjajj, elnézést, de már miért kellene ledolgoznia azt a napot, amikor már munkaviszonya sem lesz, és nem kellene dolgoznia? Modjuk dec. 16-án megszűnik a munkaviszony, és vége. Ennyi erővel dec. 31 helyett is dolgoznia kellene 14-én?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.21. 08:20

Igen.

wers # 2013.11.21. 07:30

nem

Gemma00 # 2013.11.21. 06:18

Tisztelt Válaszadó!
A munkanap áthelyezéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Le kell-e dolgoznom a december 7.-ei áthelyezett munkanapot, ha december közepéig van szerződésem és 24.én valójában már nem dolgoznék.

milli29 # 2013.11.04. 13:35

Üdv, nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet, amire nagyon fontos lenne tudni a választ. Közalkalmazotti jogviszonyban állok, 2008-tól autoimmunbeteg vagyok, de nem kértem a leszázalékolásomat. Két éve vagyok tünetmentes, de ez a betegség eléggé kiszámíthatatlan, ezért arra lennék kíváncsi, hogy a közalkalmazotti jogviszony mellett jogosult lennék-e a rokkantsági ellátásra, ha igényelném? Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.01. 16:11

Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy kötelezhet-e a munkáltató jogszabálysértésre, akkor szerintem magad is rögtön tudod a választ.

garcia66 # 2013.11.01. 14:24

Jó napot mindenkinek.

Egy egyszerűnek tűnő kérdésem van (de a Kreszben nem találtam rá választ): a munkaadó kötelezhet-e arra, hogy olyan rendszámmal, forgalmival rendelkező autót (teher) vezessek a munkahelyemen, amelyre nincs kategóriám. A gyár területén kell csak menni, de sok külsős (beszállítók,stb) autó is van, ill gyalogosok.Mi történik, ha véletlenül balesetet okozok? A terület szerintem a cégé. Szóval nem közút.
A választ előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.31. 13:40

A támogatási pályázat kiírását nézd. Ha nem zárták ki, akkor hajrá.

cincimóki # 2013.10.31. 13:37

Tisztelt Fórumozók!
A következőkkel kapcsolatban kérem a véleményeteket:
Gazdasági társaságban 50% feletti részesedéssel rendelkező tag lehet-e egyazon társaságban támogatott munkavállalóként foglalkoztatott? Saját cégében.
Pl. uniós támogatást kapna a bérre.
Mennyiben számít a %-os részesedés?
50 alatt és felett mást kell figyelembe venni?
APEH állásfoglalást nézzek?
Mt?
Gt?
Meghatározó befolyás?
Eu-s pályázat nem zárta ki eddig.
nagyon összetett a kérdés,
köszönöm a segítséget
Cinci

Aminaa # 2013.10.31. 01:49

Tisztelt Fórumozók Tisztelt Jogi Tanácsadó!
Amennyiben a közfoglalkoztatási szerződés 2013.09.02-2013.12.31-ig szól, munkahely létestése miatt felmondtam viszont az utazás megoldása nem volt tovább lehetséges ez miatt megszűnt a munka viszonyom 3 hét után. Majd a munkaügyi központ kiadta a hatósági bizonyítványt az önkormányzat felé ,mire itt a helyi rendeletre utalva 1 évig szüneteltetni akarják az aktív korúak ellátását mondván: én mondtam fel a közfoglalkoztatási munkát. Egyszóval találtam egy munkát végre amit a főnököm nem gondolt át. Dolgoztam és így sem fogok kapni egy fillért sem?? Jogos-e a kijelentése az ügyintézőnek és melyik jogszabály az amiatt majd fellebbezhetek? Akkor is 2014 januárig egy fillér nélkül kell megélnem?

prezso # 2013.10.29. 17:07

Kórházban dolgozom, de nem kórházi dolgozóként, hanem külsős cég alkalmazottjaként, aminek szerződése van a kórházzal.
A céges közvetlen főnököm felhívta a páromat, hogy közösen, írásban nyilatkozzunk arról, hogy miért ugyanaz a számlaszámunk. Mint kiderült, ez a kórház egyik igazgatójának a kérése (követelése?) volt.
Szerintünk ehhez abszolút nincs köze, sőt, én még azt sem értem, hogy a kórház hogyan szúrta ki az egyező számlaszámot, hiszen nem ők a közvetlen munkáltatók, mi nem velük állunk szerződéses viszonyban...
Ilyenkor mi van? Tényleg követelhet a kórház ilyesmit?

Gita # 2013.10.28. 07:38

Időgondozással foglalkozom, mint szociális gondozó-ápoló.Az otthonukban látjuk el az időseket. Közfeladatot ellátó személynek minősülünk.Egy gondozott feljelentést tett, pénzösszeg tűnt el abban a lakásban ahová sokak között én is járok.Munkáltatóm jegyzőkönyvet vett fel, a gondozott nem engem gyanúsított, de mégis megtette a feljelentést a rendőrségen az én nevemet-elérhetőségem adta meg rendőrségen. Kihallgattak, a néninek több ilyen ugye van/volt kornak megfelelő paranoid hajlam, stb. Munkáltatóm semmit nem tett, továbbra is gondozzuk, igaz saját kérésemre nem én járok gondozni, hiszen bizalom vesztés történt-mindkét részről.Nem lett következménye, de kérdezném tisztelettel megtett-e mindent a munkáltatóm saját védelmemben? Nem magánemberként járok gondozni, a szolgálat kért fel erre ahol dolgozom, semmilyen jogi felvilágosítást nem tett a szolgáltatott felém ez ügyben. Van-e.lehet-e következménye egy nem magalapozott feljelentésnek? Fel lehet-e bontani a szolgálatnak a szerződést a nénivel , vagy joga van akár többször is feljenteni a gondozónőket? Hogyan tudom én, vagy munkáltatóm hogyan tudna megvédeni jogilag egy ilyen esetben?Mulasztott-e munkáltatóm? Köszönettel: Gita

mszemi # 2013.10.25. 17:15

Köszönöm, pazs. Igen, dolgozom természetesen, eladóként. Inkább csak idegesített, hogy többszöri kérésemre sem módosítottuk 06.01.-től a munkaszerződést ügyvezető munkakörről eladóra.

pazs # 2013.10.21. 10:23

mszemi:

  1. igen (hiszen amúgy dolgozol is, nem? mármint nem csak a fizetésed kapod meg fizetik a járulékokat)
  2. nem
  3. ööööm, hát ezt a munkáltató tudja csak megmondani.

divacat:

  1. valószínűleg nem, de nem látjuk a munkaszerződésedet
  2. nem szabályos, munkaügyi felügyelet vagy fordulj a munkáltatódhoz (felszólítás majd per).

kecsa: valószínűleg nem, de nem látjuk a munkaszerződésed (nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ez benne lenne és nem vetted volna észre).

kecsa # 2013.10.21. 10:16

Tisztelt Cím!
Kérem tanácsát a következő munkaügyi kérdésben.
Alkalmazott vagyok egy Biztosítónál 114000 Ft alappbérrel. Most szembesítettek azzal ha nem teljesül a csapat terve akkor ebből a minimálbérből vissza kell fizetnem visszamenőleg havi 50000 ft-ot. Kérdésem az hogy ez törvényes? Napi rendszerességgel végzem a munkát.
Üdvözlettel: K.I


kecsa

divacat # 2013.10.19. 17:34

Üdv!
Érdeklődnék,h a munkáltatóm jogosan kötelez-e december 25-én 12órás munkavégzésre?
Egy trafikban dolgozom,8 órában.
Továbbá a szabadságokat nem adják ki,hanem papíron a pihenőnapokat írják át szabadágnak.Ez van amikor csak utólag derül ki, a bérpapírról. Feltételezem ez nem törvényes. Hogyan tudok fellépni ez ellen jogszerűen?

mszemi # 2013.10.18. 16:01

Tisztelt Fórumozók!
Segítségeteket kérném az alábbiakban:
jelenlegi munkahelyemen, egy kft-nél 1995.09.01.-től dolgozom. Kezdetben mint bolti eladó, majd 2005.09.01.-től ügyvezetői munkaviszonyban (a kft két tulajdonosa is ügyvezető). A munkaszerződésem határozatlan idejű maradt, eladó helyett ügyvezető munkakörrel. A társasági szerződés szerint a megbízatásom 2013. májusban lejárt. Mivel nem akartam tovább vállalni az ügyvezetői tisztséget, ezt szóban jeleztem; ahogy azt is, hogy amennyiben szükség van a munkámra, beosztottként tovább dolgoznék. A problémám a következő: (lehet, hogy téves)információim szerint az ügyvezetői megbízatás lejártával a munkaszerződésem is hatályát vesztette. Többszöri kérésem ellenére sem kaptam még módosított munkaszerződést, a járulékokat, munkabért rendesen fizetik.

  1. jelenleg érvényes lehet -e a munkaszerződésem?
  2. van -e még bármilyen aláírási, cégjegyzési kötelezettségem ?
  3. visszaélhet -e ezzel az átmeneti időszakkal a munkáltatóm valamilyen módon?

Köszönettel
Szabolcs

ObudaFan # 2013.10.18. 10:01

Angelicasol

Munkaidőben lehet erre kötelezni bárkit, ami az ünnepnapra kiírt ilyen alkalmat gyakorlatilag lehetetlenné teszi véleményem szerint. Úgy általában a hétvégét - beosztástól függően - nem, de a vasárnap megint csak nehezen tud összejönni.