szerinted ha elkaszálná a munkáltatót a bíróság és megítélné, a munkáltatónak nem ez lenne az első lépése? (nekem ez lenne), és ilyenkor nyal vissza a fagyi
Munkajogi kérdések.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Sajna meg lettem erősítve abban,amit én is gondoltam... Akkor hát marad az,ami papír szerint jár.
Szép napot mindenkinek!
De a bíróságnak kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy az adóhatóságot erről értesítse.
Persze, végül is a remény hal meg utoljára, és annak is van esélye, hogy én egyszer szépségkirálynő leszek (hacsak nem a nagyanyó kategóriában) ámbár az ötös lottonak jobban örülnék
Arra viszon felhívnám a figyelmet, hogy az eltitkolt, nem adózott jövedelmet a adóhatóság elég rosszemmel nézi (és keményen jutalmazza)
Aminek kicsi a valószínűsége, az nem lehetetlen. ObudaFan precízen fogalmazott: ritkán jön össze. De ritkán azért összejön.
erre kb. akkora az esély, mint hogy te tartozol nekem 100 sFt-tal, papír nincs róla, de Mici néninek elmeséltem, ő tud róla.
hát, két ember egymásközti, szóbani megegyezésére kevés, ritka a tanu
Lehet követelni a teljeset is, ha tudod bizonyítani, pl. tanúkkal. Csak ez nem túl gyakran szokott összejönni.
csak ami hivatalosan járna
Tisztelt Szakértő!
Valószínűleg elég egyértelmű a kérdésemre a válasz,de elbizonytalanodtam.
A munkáltató felmondott,de nem fizette ki az utolsó havi bért. Sajnos nem voltam teljesen bejelentve. A bíróságon így a teljes elmaradt munkabért,vagy csak a szerződés szerinti, bejelentett munkabért követelhetem?
A segítséget előre is köszönöm!
Köszönöm.
Tisztelt Kovács Béla Sándor!
Köszönöm szépen, hogy válaszolt kérdéseimre! További jó munkát kívánok!
Nem kell, nincs.
Kérdésem az lenne,ha julius 15-én lejár a szerződése a eleségemnek -amit az előzőekben írtam-előtte kell -e értesíteni,hogy nem hosszabbítják meg vagy nincs ilyen kötelezettség?
Még mindig szeretnék választ kapni az alábbi kérdésemre... köszönöm
Tisztelt Szerkesztők!
Tanácsot szeretnék kérni az alábbi helyzet megoldására:
2006-2011-ig dolgoztam egy kft.-nél. 2011-ben a tulajdonos eladta a céget, mi megkaptuk az egy havi végkielégítésünket. Hasonló néven alapított egy új céget, ugyan abban a feladatkörben alkalmazott, ugyan azon a helyen, ugyan azokkal az emberekkel folytatta tovább a működését. Az eltelt két évben többszöri kérésünkre se írta meg a munkaszerződésünket. Jelenleg 6 órában vagyok bejelentve, így nem kell a bérminimumot megfizetnie részemre.A munkaidőm ezzel szemben reggel 8-tól délután 15:30-ig tart, pénetek 15-ig. 2011-ben és 2012.első két hónapjában még megkaptuk a 12.000 Ft melegutalványunkat, azóta csak a hitegetés megy.Az utalványok vásárlását számlákkal tudom bizonyítani. Pár hónapja a fizetésünket több részletben, bőven tizedike után kapjuk meg. Kérdésem, hogy bármilyen jogi lépéssel van -e esélyem az elmaradt, mostanra közel 200.000 Ft-ra rúgó tartozás behajtására? Hová fordulhatnék a problémámmal?
Továbbá, hogy ha felmond mi alapján teheti meg ha nincs is munkaszerződés?
Válaszukat köszönöm
- Nem kell felmondaniuk, a munkaviszony a bontó feltétel beálltával már megszűnt.
- Létezik. (Éppen azért, mert gyakran, ahogyan a te esetedben is, nem lehet dátumszerűen meghatározni a határozott idő lejártát.)
- Ugyan, dehogy!
Tisztelt Szakértők!
Kérném szépen szíves válaszukat, sokat segítene nekem! Ha kérdéseim nem helytállóak, elnézést kérek, de hallomásból jutottam effajta információkhoz. (06.17)
Köszönöm!!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném kérdezni hogy a 3/2002. (II. 8.) SZCSM–EüM együttes rendelet alapján kötelező e klímaberendezést telepíteni egy olyan hivatalba ahol nem lehet szellőztetni, mert nem nyithatóak az ablakok és a nap az egész munkaidő alatt a munkavállalókra süt?
Köszi, azt hiszem ha még valaha akar ott dolgozni nem igazán érdemes ezen jogvitába belemenni velük szemben.Milyen jogi útra gondolsz? Még egy kérdés mi van a bent lévő szabadságaival?Nem hiszem,hogy meg akarják hosszabbítani Az amit irtál,hogy 98000 ft az nettó vagy abból még lejönnek a járulékok?
A Legfelsőbb Bíróság Munkaügyi Kollégiumának 6. számú állásfoglalása, amely szerint, „más jogi megítélés alá esik a határozott időre szóló második és az esetleg azt követő szerződés, ha a határozott időtartam kikötése a munkáltató részéről törvényes érdekek nélkül történik, és ez a munkavállaló jogos érdeke csorbítására vezetne. A jogoknak ilyen, nem rendeltetésszerű gyakorlása az Mt. 4. §-a értelmében nem megengedett, s a munkavállalót, akinek terhére ez az intézkedés történt, hátrány nem érheti. A megállapodásnak ez a része érvénytelen, s a munkaviszonyt határozatlan időre létesítettnek kell tekinteni.”
Szóban esetleg lehetne ezt jelezni feléjük, hogy nem szabályosan járnak el. A leírtak alapján lehetőség lenne az ügy jogi útra terelésére is. Valószínűnek tartom én is, hogy a bérköltségeken szeretnének spórolni.
Ha viszont elfogadja a jogviszonya meg nem hosszabbítását:
Álláskeresési járadék:
Munkaerőpiaci járulékalap 60%-a, legfeljebb a jogosultság kezdő napján hatályos minimálbér 100%-a:
98.000,-Ft/hó
3.267,-Ft/nap
A feleséged az illetménye alapján valószínűleg erre számíthat. De a pontos összeget nem tudom megmondani minden adat ismerete nélkül (munkaügyi központban elvileg tudniuk kellene).
Kinevezés módositása közalkalmazotti jogviszonyban ez van felül,benne: "teljes munkaidős helyettesként foglalkoztatott munkaválláló"ilyen szerződés volt három havonta már egy éve.Most 15 napra hosszabbították meg, jűlius 15 ig. Gondolom a béremelést meg kell spórolni ezét nem fogják meghosszabbítani.Tehát mivel már több mint egy éve ott dolgozott így akkor jár neki a munkanélküli segély? éS a visszamenőleges béremelés smi ugye szeptembertől jár visszamenőleg??Most a segély összege : a nettó keresete 100-117 ezer ft között mozgott mivel nem fizettünk adót ezért volt magasabb. Mennyi lehet a munkanélküli?
tarjani:
A kérdés pontosabb megválaszolásához tudni kellene, hogy a feleséged közalkalmazottként dolgozik-e a kórházban, illetve, hogy mi áll a szerződésében, mire hivatkoznak a 3 hónapos határozott idő meghatározására?
A jogszabály szerint határozott idős szerződést valakinek a helyettesítésére vagy meghatározott feladat ellátására lehet kötni. A helyettesítésre rendszerint fizetés nélküli szabadság idejére szoktak szerződés kötni (pl. gyed ideje), de ezt bele kell írni a szerződésbe.
Viszont a közalkalmazotti jogviszonyt határozatlan idejűnek kell tekinteni, ha nem a helyettesítésre, vagy meghatározott feladat ellátására jön létre.
A jogszabály szerint tehát nem is szűnhetne meg a jogviszony. Ez elméletben persze szépen hangzik, de úgy tűnik a gyakorlat mást mutat, és rendezni is nehéz ezeket a problémás helyzeteket...
Munkanélküli ellátásra egyébként jogosult, 3 hónapig, ha az elmúlt három évben rendelkezett 360 nap jogosultsági idővel. A járadék összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél.
Légyszi aki ért hozzá írjon rá valamit?,,,
Tisztelt Hölgyeim/Uraim!
Azt szeretném tudni,hogy 2013.évben hány munkanap után lehet a munkaügyi központban újra regisztráltatni magamat.2013.01.31-ig voltam regisztrált mukanélküli.2013.02.01-2013.06.13.-ig közalkalmazottként dolgoztam,6 hónapos próbaidővel,amelyet a munkáltató próbaidő alatt megszüntetett.Tehát 132 napot dolgoztam ebben az évben és ameddig nem tudok elhelyezkedni,legalább regisztrálva legyek.
Segítségüket előre is köszönöm!
A bűncselekménnyel okozott kár megtérítésére irányuló igény öt év alatt évül el, ha a büntethetőség elévülési ideje ennél hosszabb, ennek megfelelő idő alatt évül el.
Sikkasztásnál ez lehet akár 10 év is, de ha alapeset, akkor az 5 év az irányadó.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02