Munkajogi Szakjogász


Dr.Attika # 2013.02.11. 18:03

Béla!
Csipkerózsika nem a gyes-t kéri most folyósítani, hanem annak beszámítását a korkedvezményes nyugellátásába, annak ellenére, hogy anno nem kapott, mert nem volt meg az egy éves munkaviszonya.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.11. 17:50

Aha. És akkor jár, mondjuk, huszonéves gyerekekre is? (Ne haragudj, fogalmam nincs, mi a fenét akartál mondani ezzel a rendkívül érdekes adattal.)

Dr.Attika # 2013.02.11. 17:47

Béla!
A gyes-t 1967-ben vezették be Magyarországon. Nem "újkapitalista találmány".

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.11. 17:36

Gyes? Hát hány évesek azok a gyerekek?

csipkerozsika # 2013.02.11. 17:02

Tisztelt Szakértők!
még mindig nem kaptam választ a kérdésemre.34-éves munkaviszonyom gyest nem kaptam mivel akkor még 1 éves folyamatos munakaviszonynak kellett lenni 57 éves vagyok jár-e méltányosságból két gyermekemre.Nagyon sürgős lenne ha tudná valaki.köszönöm.

Bandyface # 2013.02.07. 11:47

Tisztelt Szakértők!
Segítségeteket kérném!
Egy szállítmányozó cégnél dolgoztam,mint kamionsofőr.
Tegnap előtt felmondtam a munkáltatómnál mert horror összegeket vont le a fizetésemből , és ezt bele is írtam a felmondásomba.Ez által nem fizette ki az engem megillető teljes béremet csak az alapot,azzal az indokkal hogy ha nincs közös megegyezés,jogában áll a fennmaradt összeget vissza tartani.Én mindenképpen szeretnék egy tanácsadásra elmenni hogy érdemes e perelni(több százezer forintról van szó).
De addig is az a kérdésem hogy ha megváltoztatom a felmondást közös megegyezésre, akkor is támadhatom e a céget.

Bazsi82 # 2013.02.07. 02:13

Tiszteletem!
Egy olyan üggyel kapcsolatban érdeklődnék, hogy én egy televíziónál dolgoztam másodállásban 8 hónapig, napi 10-14 órában. Mind ezt szerződés és bejelentés nélkül. Folyamatosan csak az ígéreteket kaptam, hogy majd a jövőhéten lesz szerződés, melyet egy alkalommal e-mailben is megígért a főnököm. Fizetés szempontjából a szóban megállapodott havi 125.000 Ft-ot az első 2 hónapban meg is kaptam, majd folyamatosan egyre kevesebbet. Jelenleg a cég tartozása irányomba 400.000 Ft, éppen ezért ott hagytam őket. A volt főnökömnek közgazdász doktori diplomája van, felesége könyveli a tv-je dolgait is. 2 tanúm van, akik tudják igazolni, hogy ott dolgoztam, gyakorlatilag az összes anyag és kisfilm megvan, amiken a nevem is ki van írva, valamint jelenléti ív, adásmenetek. Jelen helyzetben mit tudok kezdeni hogy a pénzemhez jussak? Bíróságon pert nyerhetek-e? Az eddig megkapott összeget be kell-e vallanom az adóbevallásomban, illetőleg le kell-e adóznom utána? Milyen anyagi vonzata lehet, ha elindítom a pert? Várom válaszát, köszönöm: B

murzo # 2013.02.05. 15:55

Tiszteletem ,nem tudom ,hogy itt segíthetnek e. Pedagógus vagyok, megkaptam a januári bérpapíromat, amin szerepel levonásként egy olyan tétel, hogy"garantált illetmény térítés". Ezen a címen levontak 26000 forintot a fizetésemből négy napra/dec.25-28-ig/.még sok mindent levontak, azt írták ,hogy összes levonás 45 000 forint, de a folyószámlára utalt pénz és az összes bérjellegű járandóság összege között jóval több van, mint 45000 forint.
segítségüket előre is köszönöm!

csipkerozsika # 2013.02.05. 15:49

még nem kaptam választ,jó lenne tudni. köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.04. 16:07

A munkaviszony megszűnését követő 5 napon belül.

Emesi # 2013.02.04. 15:32

Meddig kell a munkabért kifizetniük? Csak mert még mindig nem kapott fizetést.

Emesi # 2013.02.02. 14:39

Közben megtaláltam. FEOR szám alapján, nem igényel szakképesítést a munkakör. :-(

Emesi # 2013.02.02. 14:13

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen végzettség szükséges egy mezőőrnek? Álláshirdetéseket találtam, de ott van, ahol középfokú végzettséget kérnek, de van, ahol szakmunkásképzőt írnak.

Emesi # 2013.02.02. 12:16

Nem kapott még fizetést.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.02. 09:42

Csak a jövedelemkimutatás nem jó, vagy ki sem fizették?

Emesi # 2013.02.02. 09:11

Kedves KBS és Gabesz23!
Ne vitatkozzatok! Én azért kérdezek itt, mert segítséget szeretnék kapni, választ a kérdéseimre, hogy tájékozódjak, és olyasmi mellett tudjak kiállni, ami jogos, ne nézzenek hülyének. Úgy gondolom, aki válaszol, az tudja, mit beszél, nem fog félrevezetni és arra kérdésemre fog válaszolni, amire tudja is a választ. Ebben az ügyben inkább megerősítésre volt szükségem, amit meg is kaptam, úgyhogy nem fogom magam hagyni a munkáltatóval szemben. Nem azért a pár ezer forintért fogok harcolni, de azt egy polg. hivataltól elvárom, hogy törvényesen járjon el. A férjem korrektül leszámolt, és én azért pöccentem be, mikor jeleztem a jegyzőasszonynak, hogy nem jó a papír, amilyen stílusban beszélt velem, és teljesen elzárkózott minden segítségtől, tehát igazából nem hajlandó foglalkozni velünk. Ha nem tudunk zöldágra vergődni, akkor feltételezem a Munkaügyi Bírósághoz fordulhatok.

nadrienna # 2013.02.02. 08:06

SOS! értelmezési segítséget kérek!
A Pedagógusok Lapja jogi útmutatója úgy értelmezi az 1700/2012.(XII.29.) Korm. határozatot, hogy az, az óvodákra nem vonatkozik , mert nem tartalmazza az ”ágazati” kifejezést.
Akkor most az óvodámban dolgozó nyugdíjas kertész bácsi június 1 után dolgozhat e „2” bérérért – nyugdíj+ fizetés vagy nem. (közalkalmazott, 4 órában)

Gabesz23 # 2013.02.02. 07:10

KBS, kettőnk közül te vagy az, aki itt munkajogi gurunak adja el magát, nem én! Emesi megkérdezte, hogy akkor mit tehet. Szerintem egy munkajogi guru erre tudja a választ és meg is adta volna. Ilyenkor látom azt, hogy nem vagy azért akkora ász, mint ahogy ezt itt el akarod hitetni az emberekkel.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.01. 16:54

akkor Emesi kérdésére ("Mit tudok csinálni?") miért nem adsz választ?
És te? (Én legalább az egyik kérdésre válaszoltam a kettőből. A fontosabbra.)

Gabesz23 # 2013.02.01. 16:37

Köszönjük KBS munkaügyi guru adekvát hozzászólását! :-)))))

KBS, ha már ekkora grátisz-szakértő vagy, akkor Emesi kérdésére ("Mit tudok csinálni?") miért nem adsz választ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.01. 15:33

De.

Emesi # 2013.02.01. 13:04

Kedves Fórumozók!
Férjem most jan. 21-én váltott munkahelyet. A réginél a minimálbért kapta. A papírjait úgy adták ki, hogy a tavalyi minimálbért nem emelték fel, én most jeleztem nekik, hogy nem jó a papír, emelni kellene, de azt mondták, nem tudnak módosítani. Mit tudok csinálni? Nem kellett volna kötelezően jan. 1-től emelni a bérét? Ja, és polg. hivatalnál dolgozott.

nail # 2013.01.30. 15:13

Kérdésem a következő:
Középiskolai tanár vagyok, közalkalmazott.2011. dec. 11-én előrehozott nyugdíjba mentem, munkahelyemról felmentéssel távoztam, majd egy nap elteltével a munkahelyem visszavett a korábbi feltételekkel, határozatlan időre. Idén jan. 1-jén léptem volna át a H13 besorolásból a H14-be, de ez nem történt meg, találgatások szerint azért, mert megszakítottam a folyamatos munkaviszonyomat, emiatt újra kezdődött a 3 év számítása, azaz 2014-ben lesz csak aktuális az átsorolás. Sajnos pontos választ senki sem tud adni, mert már nincs gazdasági osztály, csak a távoli Klebersberg Intézet, ahol senki se tudja, ki foglalkozik az ilyen ügyekkel. A kötelező átsorolás nem a közalakalmazottként, akár más munkahelyeken eltöltött évek szerint számítódik?

lajoserdely@gmail.com # 2013.01.30. 14:18

Tisztelt szakértő! A Román Magyar soc- pol egyezmény alapján kérte feleségem a nyugdijazását,de 2oo9 ben elutasították, mind amellett,hogy meg vólt neki mínden amit kértek. Nem tudott megjelenni az első tárgyaláson,mert haláleset volt a családban.A pert megszüntették a hivatal jogásza kérésére.Kérdésem az,hogy még van- e lehetőség nyugdijazására.Jelenleg budapesti lakos román nyugdijjal.

csipkerozsika # 2013.01.27. 14:55

34-éves munkaviszonyom van,gyesen nem voltam mivel akkor még kellet 1 éves folyamatos munkaviszonynak lenni.Két gyermeket felneveltam szeretném kérdezni hogy nem kapok a gyermekeimre méltányosságból,azt hiszem ezt mondják passziv gyesnek.57-éves vagyok,még mennyit kell dolgoznom.