tulajdonjog megszerzése elbirtoklás útján


wers # 2021.12.14. 05:48

Ha mindenhol keresztbetesz, akkor addig meg se említsd neki...
Utána még ő is jobban jár, ha pereskedés helyett simán átengedi.

+ lehetne neki felajánlani valami méltányos összeget, ha van vevő. Potya pénz, csak nem utasítja vissza.

groszfater@gmail.com # 2021.12.13. 14:25

Ancsa01!

"Kivárom a 15 évet...." Miközben várakozol nézz utána, hogy egyáltalán elbirtokolható-e. Vannak területek amiknek az elbirtoklását a törvény nem teszi lehetővé.

drbjozsef # 2021.12.13. 12:51

Ancsa01,

Ha mindenhol keresztbetesz, akkor addig meg se említsd neki...
Utána még ő is jobban jár, ha pereskedés helyett simán átengedi.

Ancsa01 # 2021.12.13. 11:49

Köszönöm szépen :) Kivárom a 15 évet....

drbjozsef # 2021.12.13. 11:39

Ancsa01,

És "normális" esetben hogy kerülhet a telek a nevemre?
Adásvétel, ajándékozás, vagyonközösség megszüntetése.

Miként lehet(ne) a megállapodást megkötni?
Megbeszélni, eldönteni, megszövegeztetni, aláírni, benyújtani.
Ja, ha a tulajdonos beleegyezik az elbirtoklásba, elismeri azt, akkor nem kell pert indítani.

Ha nem egyezik bele, úgy az elbirtoklási pert azért biztosan megnyerném?
Ha eltelt a 15 év, akkor szerintem igen. Nem rendelkezett vele, sajátodként kezelted, ennél klasszikusabb eset kevés van.

Ancsa01 # 2021.12.13. 11:18

Értem, hát ez nem jó hír. És "normális" esetben hogy kerülhet a telek a nevemre? Miként lehet(ne) a megállapodást megkötni?
Ha nem egyezik bele, úgy az elbirtoklási pert azért biztosan megnyerném?

drbjozsef # 2021.12.13. 10:49

Ancsa01,

Mindenképpen pereskedni fogsz, ha nem tudtok megállapodni : az elbirtokláshoz is pert kell indítanod. Nem "automatikus".

Ancsa01 # 2021.12.13. 10:18

Üdvözletem!
(Nem biztos, hogy itt kellene kérdeznem...)
2008-ban elváltam, a vagyonmegosztás során az ingatlan a hozzá tartozó telekkel az én birtokomba került. Pár éve döbbenten vettem észre, hogy a házhoz tartozó telek egy része/darabkája/pár négyzetmétere - ami telek amúgy fizikailag egyben van, kerítéssel is körbe van véve -, szóval egy rész belőle más helyrajzi számon van, és az nem lett beleírva a vagyonmegosztásba, azaz a volt férjemmel még mindig közös tulajdon. Jeleztem anno az exférnek, de fütyült rá, most viszont szeretném eladni a házat. Hogy kerülhetne az a rész nevemre? Ha várok 2023 -ig az eladással - akkor telik le a 15 év -, automatikusan elbirtokoltam? Lehetőleg nem szeretnék voltférjjel pereskedni, és egyezkedni sem lehet vele, mert a válás óta ott tesz nekem keresztbe, ahol tud.
(És igen, én is elszúrtam, hogy anno nem néztem alaposabban utána.)
Köszönöm.

drkolejanisz # 2021.11.25. 12:38

sziasztok!

ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi bejegyzést: https://kolejanisz.hu/…an-eseten-21

Üdv

drbjozsef # 2021.04.13. 19:26

Elvehetik-e tőlem a földeket?
Lehetséges. Ehhez kellene ügyvéd, aki át tudja nézni az okiratokat.

Van-e valós jogalapja annak amit irtak? Vagy csak ilyesztgetni probálnak?
Lehetséges. Bár ilyesztgetni biztos nem, legfeljebb ijesztgetni. Ha sajátjukként birtokolták megszakítás nélkül több mint 15 évig a múltban, akkor elképzelhető. Az eladó tudta egyáltalán ennyi idő után, hol a földje?

Bele is veteményeztek a földekbe,ami ugye az én tulajdonom?Ezzel a dologgal mit is kezdhetek(kiművelni nem szeretném,az azért durva lenne)

Elég, ha csak learatod majd.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.13. 18:31

Sokszor nem azt kapja az ember, amit szeretne - hanem amit megérdelemel.

vidéki főldműves # 2021.04.13. 16:40

Úgy gondoltam,hogy itt kapok némi útba igazítást,tanácsot,hozzá értő embertől,esetleg elérhetőséget a megfelelő személyhez a tapasztalatok alapján,de cinikus kioktatásra nincs szükségem. Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.13. 16:31

Vannak ilyesmivel foglalkozó szakemberek... Hogy is hívják őket... Várjál, már itt van a nyelvemen... Ügyvéd?

vidéki főldműves # 2021.04.13. 16:31

Elnézést,nem olvastam el pontosan mit kérdezett.
A föld használók indították el az ügyet.
Nincsenek hivatalosan jegyezve sehol.

vidéki főldműves # 2021.04.13. 16:27

Miért nem az eladót fenyegetik perrel,az akkori állítólagos adás vételin szerplő összeg visszatérítésére???????
Az Ő általuk felhozott tulajok közül az egyik elhunyt ott az örököstöl vásároltam meg az élő tulajdonos viszont közjegyző által hitelesített felhatalmazással a lánya írt alá.

vidéki főldműves # 2021.04.13. 16:20

Nem állítolag pont most akarták bejegyezni

drbjozsef # 2021.04.13. 16:15

vidéki főldműves,

Akik a földet használták

Ezt úgy érted, hogy hivatalos, bejegyzett földhaszonbérlők ?

vidéki főldműves # 2021.04.13. 16:13

Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni,hozzáértő embertől föld ügyben!!
Vásároltam jóhiszemüen,ellenérték fejében az elmúlt évben több zártkertet. Jogkővető módon ügyvéd által ellenjegyzett hivatalos adás vételivel. Törvény általi kifüggesztések után majd fél év elteltével a nevemre kerültek. Akik a földet használták ,egy ügyvéd által megkerestek,hogy lépjek vissza az adás vételtől mert őket illeti az elbirtoklás,valamint állítólag van egy a/4 pairjuk az eladókkal vagy 15 éve.
A kérdéseim a következők lennének:

  • Elvehetik-e tőlem a földeket?
  • Van-e valós jogalapja annak amit irtak? Vagy csak ilyesztgetni probálnak?
  • Bele is veteményeztek a földekbe,ami ugye az én tulajdonom?Ezzel a dologgal mit is kezdhetek(kiművelni nem szeretném,az azért durva lenne)

Válaszotokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2021.03.10. 09:18

Őszikék57,

Az elbirtoklás illetékköteles szerzésmód. Vagyonszerzési illetéket kell utána fizetni.

https://ado.hu/…etekkoteles/

A B400-hoz kitöltési útmutató :

https://nav.gov.hu/…21_Netre.pdf

Ha így sem megy, keress egy ügyvédet, kitölti neked az adásvételi+tulajdoni lap alapján.

Őszikék57 # 2021.03.10. 08:15

Kedves Fórumozók!

Ismét, mint már nagyon sokszor a segítségeteket szeretném kérni.
Elbirtoklás útján (bíróság)a férjem nevére került egy ingatlan (földterület).
A napokban kaptunk a NAV-tól egy levelet hiánypótlásra, és mellékletként egy B400 nyomtatványt. Ezt kellene kitöltve visszaküldeni. A kitöltéssel nem nagyon boldogulok, ugyanis számomra nem nagyon értelmezhető az
elbirtoklásra vonatkozóan.
Valóban ki kell ezt tölteni?

Válaszokat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2021.02.22. 11:42

Szerintetek lehet indítani egy elbirtoklást volt már hasonló precedens?

Persze. Jogi eljárást indítani nem tilos.

A leírásod alapján, és elvileg, akár el is birtokolhattátok, de látni kellene a tulajdoni lapot, és az iratokat. Ha annak a földnek van valami értéke, akkor keress fel minden irattal egy ügyvédet.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.22. 10:32

Szerintetek odamegyünk és kitisztíttunk egy susnyást ami nem a mienk?
Nagyon úgy tűnik.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.22. 10:29

Szóban megállapodtunk , amiről papír nem készült.
Jaaaa... Azt nem mondták még, hogy ingatlan tulajdonjogáról szóban érvényesen megállapodni nem lehet? Pláne jogi személlyel. Nonszensz.

nyunyó77 # 2021.02.22. 09:16

ez egy zártkert a falu mellett , házunktól 100 méterre.
2.4 ha árokkal határolva. 4 ember nevén volt mint beltelek. 2/4 egy másik családon 2 X 1/4 nagyapámon és nővérén. Nagyapám megvette a nővérétől a földet meg van róla az adásvételi szerződés. 1984-ig háztáji földként használhattuk.1984 - ben nagyapám kérelmezte a föld visszaszerzését , mert a másik két tulajdonos visszakapta. Mi nem kaptuk vissza.
1984-1990 ig nem használtuk ezalatt kőművesnek ,gyári munkásnak adták ki , akik 1 év alatt otthagyták.(okos kommunista rezsim)
1990-ben a tszszel megállapodva visszavettük.Szóban megállapodtunk , amiről papír nem készült. Teljesen elhanyagolt terület volt , mi kitisztítottuk.Úgy kezeltük mintha a milyenk lenne.Szerintetek odamegyünk és kitisztíttunk egy susnyást ami nem a mienk?Akkor gépek sem voltak.Nagyapám halálánál derült ki , hogy a föld nem a mienk 2008-ban , de most már 31 éve használjuk folyamatosan úgy mint a mienk?
Szerintetek lehet indítani egy elbirtoklást volt már hasonló precedens?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.21. 20:44

Én úgy értettem, hogy azt állítja, a nagyapja az egész ingatlannak bejegyzett, 1/1 tulajdonosa volt. Bár mintha rákérdezésre ezt már nem erősítette volna meg.